Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, Marigula είπε:

Καλημέρα πώς είστε? 

Ευτυχία μου, πολύ χαίρομαι που δεν ήτανε κάτι τελικά. Μπράβο κορίτσι μου. Ήρεμα κ ξεκούραση έτσι. 

Εγω τρέχω να δω τι θα κάνω με την δουλειά. Μου ορισαν εναν γιατρό 80 χρονων κ δεν θέλω να παω. Φοβάμαι για τΑ μωρά μου. Θα παω να μιλήσω με τον γιατρό μου σήμερα το απόγευμα να δω τι θα μου πει. Σκέφτηκα να του πω στον υπερυχο στις 4/8 να είναι κ παρών ο γέρος αν έρχεται πάρα να τρέχω εγω στο γραφείο του κτλ. Ελπίζω να δεχτούν και οι δύο γιατί είμαι πολύ αγχομενη. 

Επίσης δεν ξέρω τι καμουν εκει μέσα τα μωρουλικα μου αλλά είτε παίζουν μπάλα ή τσακώνονται ποιος θα πάρει περισσότερο χώρο. 

Έχει καμία φαγούρα στα πόδια? 

Καλημερα μαρακι μου! Θα σου ευχηθώ καλα ξεμπερδέματα. Ωστόσο ρωτά δικηγόρο ή την υπηρεσία που ειναι αρμόδια. Σε μας οι γνωματεύσεις των ιδιωτικών γιατρών ή κλινικών περνούν απο επιτροπή δημοσίου κ περνούν έγκριση. Δεν ξερω τι ισχύει σε σας αλλα μην σε παιρνει απο κατω. 

Εγω εχω φαγούρα στη μασχάλη. Μου ειπε ο γυναικολος πως εχω έκτροπο μαστό, δηλαδη το στήθος προχωρά προς την μασχάλη κ μου φέρνει φαγούρα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 23 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα μαρακι μου! Θα σου ευχηθώ καλα ξεμπερδέματα. Ωστόσο ρωτά δικηγόρο ή την υπηρεσία που ειναι αρμόδια. Σε μας οι γνωματεύσεις των ιδιωτικών γιατρών ή κλινικών περνούν απο επιτροπή δημοσίου κ περνούν έγκριση. Δεν ξερω τι ισχύει σε σας αλλα μην σε παιρνει απο κατω. 

Εγω εχω φαγούρα στη μασχάλη. Μου ειπε ο γυναικολος πως εχω έκτροπο μαστό, δηλαδη το στήθος προχωρά προς την μασχάλη κ μου φέρνει φαγούρα. 

Εμενα παλι εχει πρηστει η δεξια μου μασχαλη.εκει που ξυριζομαστε.δεν εχω ρωτησει τον γιατρο γιατι τρεμω.πρεπει ομως.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

Εμενα παλι εχει πρηστει η δεξια μου μασχαλη.εκει που ξυριζομαστε.δεν εχω ρωτησει τον γιατρο γιατι τρεμω.πρεπει ομως.

Εμενα εχει πρηστει. Το ίδιο εχει κ η μαμά μου κ ειναι πολυ άσχημο. Γιατι μετα κρέμεται. Πιο πολυ στην δεξιά μερια. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημερα σας!!!

Μαριγουλα μηπως να το ψαξεις λιγο πιο βαθεια?Συνηγορο του πολιτη η καποια υπηρεσια αρμοδια?Κανε οτι σου πει ο γιατρος σου.Καλα θα ειναι να δεχτει την προταση σου να ερθει στον υπερηχο και μηπως τον εξυπηρετουσατε του τυπου να πληρωνατε την μεταφορα του γιατι στην ηλικια που ειναι μαλλον αεροδιακομηδη  θα χρειαζοταν.Καλα και αυτης της ηλικιας δεν σκεφτονται να κατσουν σπιτι να απολαυσουν ολα αυτα που εχουν κανει?ποσο διαλακτικος να ειναι ?

Ψαξε που μπορεις να απευθυνθεις επισημα να σου πουν τι γινεται.Τα χαρτια του νοσοκομειου δεν μετρανε ιδιαιτερα επειδη ειναι ιδιωτικο?Σου εχουν πει οτι θα επρεπε να ειναι.δημοσιο?

Φαγουρα δεν εχω ευτυχως πουθενα.Μηπως ειναι καμια ξηροδερμια ?απο τα σαπουνια?ειναι και πρησμενα?

Ρώτησα και παντού μου λένε το ίδιο. Δεν προνοει κάτι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μονο οτι δικαιούμαι 9 μήνες άδεια γιατρού. 

Ο εργοδότης μου στέκεστε στην νομοθεσία που λέει ότι περα απο 42 μέρες άδεια ασθενειας ζητά γνωμάτευση 2 γιατρού. Αλλά δεν προσδιορίζει τι γίνεται στην εγκυμοσύνη. 

Η μαμά μου λέει οτι έκανε το τεστ παπ οταν ηταν 30 χρόνο κοντά του και ηταν 40 χρόνο τοτε. Η μαμα μου είναι τωρα 56. Αστείος λέει, πολυ ομιλιτικος και για άσχετα πράγματα. 

Αυτη η ιστορία θέλω να τελειώνει πριν παω για β επιπέδου στις 2/8. Να παω χωρίς άγχος. 

Δεν πριστικαν τα πόδια μου ευτυχώς. Απλα αρκετή φαγούρα. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Εμενα εχει πρηστει. Το ίδιο εχει κ η μαμά μου κ ειναι πολυ άσχημο. Γιατι μετα κρέμεται. Πιο πολυ στην δεξιά μερια. 

Ακριβως ετσι.και η μαμα σου εχει το.ιδιο?δεν υπαρχει θεραπεια για αυτο?

πρίν από 4 λεπτά , Marigula είπε:

Ρώτησα και παντού μου λένε το ίδιο. Δεν προνοει κάτι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μονο οτι δικαιούμαι 9 μήνες άδεια γιατρού. 

Ο εργοδότης μου στέκεστε στην νομοθεσία που λέει ότι περα απο 42 μέρες άδεια ασθενειας ζητά γνωμάτευση 2 γιατρού. Αλλά δεν προσδιορίζει τι γίνεται στην εγκυμοσύνη. 

Η μαμά μου λέει οτι έκανε το τεστ παπ οταν ηταν 30 χρόνο κοντά του και ηταν 40 χρόνο τοτε. Η μαμα μου είναι τωρα 56. Αστείος λέει, πολυ ομιλιτικος και για άσχετα πράγματα. 

Αυτη η ιστορία θέλω να τελειώνει πριν παω για β επιπέδου στις 2/8. Να παω χωρίς άγχος. 

Δεν πριστικαν τα πόδια μου ευτυχώς. Απλα αρκετή φαγούρα. 

Μιλα μαζι του και βλεπεις .Ισως να ειναι μια χαρα ο ανθρωπος


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Marigula συμφωνώ με τα κορίτσια μην αγχώνεσαι γτ κανείς κακο στον εαυτό σ χτες μου τα λεγε η δικια μ...πήγαινε και μην τον αφησεις να κάνει κατι που θεωρεις πως θα βλαψει τα μωρα ...ας δει τις εξετάσεις σ και ολα τ χαρτια που αποδεικνύουν τι περασες και αντε κ εναν υπέρηχο στην κοιλιά που δεν βλάπτει και φύγε


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα! 

@Elpidaaa το έχω ακούσει κ εγώ ότι κάθε εγκυμοσύνη μπορεί να είναι διαφορετική στην ίδια γυναίκα. Όταν ήμουν στον 9ο στην κόρη μου έλεγα πόσο άτυχη είμαι που δεν γενναω με τίποτα κ θα αναγκαστώ να μπω με πρόκληση αλλά βλέποντας ποσα περνάνε οι κοπέλες με προωρους τοκετους κ συσπασεις από νωρίς, λέω τελικά δεν πρέπει να παραπονιεμαι μάλλον από τις τυχερές ειμαι. Άντε να δούμε μήπως δεν Εμφανίσεις κ προεκλαμψια αυτή τη φορά, τυχερή θα είσαι :)) 

Απ τη μια καλή είναι κ η καισαρική αλλά το να έχω ένα παιδάκι κ ενα βρέφος σπίτι κ να μου πουν μη σηκώνεις βάρη, μη σκύβεις κλπ. Δύσκολο να το κάνω. Επομένως προτιμώ να πονάω απ τα ράμματα κ να μην μπορώ να κάτσω παλι χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Ρώτησα και παντού μου λένε το ίδιο. Δεν προνοει κάτι σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μονο οτι δικαιούμαι 9 μήνες άδεια γιατρού. 

Ο εργοδότης μου στέκεστε στην νομοθεσία που λέει ότι περα απο 42 μέρες άδεια ασθενειας ζητά γνωμάτευση 2 γιατρού. Αλλά δεν προσδιορίζει τι γίνεται στην εγκυμοσύνη. 

Η μαμά μου λέει οτι έκανε το τεστ παπ οταν ηταν 30 χρόνο κοντά του και ηταν 40 χρόνο τοτε. Η μαμα μου είναι τωρα 56. Αστείος λέει, πολυ ομιλιτικος και για άσχετα πράγματα. 

Αυτη η ιστορία θέλω να τελειώνει πριν παω για β επιπέδου στις 2/8. Να παω χωρίς άγχος. 

Δεν πριστικαν τα πόδια μου ευτυχώς. Απλα αρκετή φαγούρα. 

Μια χαρά μου ακουγεται ο γιατρος. Μην προδικαζεις την κατάσταση, απλα Κανε υπομονη κ ολα θα λυθούν. 

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Ακριβως ετσι.και η μαμα σου εχει το.ιδιο?δεν υπαρχει θεραπεια για αυτο?

Μιλα μαζι του και βλεπεις .Ισως να ειναι μια χαρα ο ανθρωπος

Τελεια!! Κ ποναει οπως ποναει το στήθος σου; ΕΕ περαστικά μας τοτε. Η μαμά δεν το ειχε ψάξει τοτε κ μετα απο αλλες 2 γέννες μεγαλωσε κι αλλο, μονο στο γαμο μου ρωτησε αλλα της ειπαν μονο πλαστική χειρουργική για να μαζευτεί. 

Τοσα χρονια την κορόιδευα γιατι το καλοκαίρι φορούσε μονο μπλούζες με μανίκι.. εεε οτι κοροϊδεύεις τα λούζεσαι. Απλα τωρα σε μας ειναι σε καλη κατάσταση οταν γεννήσουμε θηλασουμε κ μετα κλαψτα.. ουτε με γυμναστική ουτε τιποτα. Τεσπα του χρονου τετοια μερα θα τα λεμε κ θα κλαιμε.. Αχαχαχ 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Μια χαρά μου ακουγεται ο γιατρος. Μην προδικαζεις την κατάσταση, απλα Κανε υπομονη κ ολα θα λυθούν. 

Τελεια!! Κ ποναει οπως ποναει το στήθος σου; ΕΕ περαστικά μας τοτε. Η μαμά δεν το ειχε ψάξει τοτε κ μετα απο αλλες 2 γέννες μεγαλωσε κι αλλο, μονο στο γαμο μου ρωτησε αλλα της ειπαν μονο πλαστική χειρουργική για να μαζευτεί. 

Τοσα χρονια την κορόιδευα γιατι το καλοκαίρι φορούσε μονο μπλούζες με μανίκι.. εεε οτι κοροϊδεύεις τα λούζεσαι. Απλα τωρα σε μας ειναι σε καλη κατάσταση οταν γεννήσουμε θηλασουμε κ μετα κλαψτα.. ουτε με γυμναστική ουτε τιποτα. Τεσπα του χρονου τετοια μερα θα τα λεμε κ θα κλαιμε.. Αχαχαχ 

Δεν ποναει πολυ,λιγο ενοχληση.ουτε το στηθος ποναει.υδρωνω ομως υπερβολικα.να ειναι μονο αισθηρικο το προβλημα δεν πειραζει


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ERIANTON είπε:

Δεν ποναει πολυ,λιγο ενοχληση.ουτε το στηθος ποναει.υδρωνω ομως υπερβολικα.να ειναι μονο αισθηρικο το προβλημα δεν πειραζει

Αν ειναι μονο να ιδρώνεις δεν ειναι τιποτα.  Στην εγκυμοσυνη ιδρωνεις γιατι παράγεται περισσοτερο αιμα για να τραφεί το έμβρυο. Λογικό ειναι. Σ εμενα μεγαλωνει το δέρμα της μασχάλης κ τραβιέται κ ποναω. Γι αυτο την ξύνω. Τοτε δεν ειναι τιποτα. Σου ειπα ολα τα παράξενα μου τυχαίνουν. Αχαχα 

και χρονια πολλα Ειρήνη μου!! Ξεχασα να σου πω πιο πριν! Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου σημερα! Μεγαλη η χαρη της, βοηθά πολυ τις γυναίκες που προσπαθούν για παιδάκι. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αν ειναι μονο να ιδρώνεις δεν ειναι τιποτα.  Στην εγκυμοσυνη ιδρωνεις γιατι παράγεται περισσοτερο αιμα για να τραφεί το έμβρυο. Λογικό ειναι. Σ εμενα μεγαλωνει το δέρμα της μασχάλης κ τραβιέται κ ποναω. Γι αυτο την ξύνω. Τοτε δεν ειναι τιποτα. Σου ειπα ολα τα παράξενα μου τυχαίνουν. Αχαχα

και χρονια πολλα Ειρήνη μου!! Ξεχασα να σου πω πιο πριν! Αγίας ειρήνης της Χρυσοβαλάντου σημερα! Μεγαλη η χαρη της, βοηθά πολυ τις γυναίκες που προσπαθούν για παιδάκι.

Δωρουλα μου σε ευχαριστω!!!Να σε βοηθησει και εσενα η Αγια Ειρηνη.Δεν με γιορταζαν σημερα αλλα στις 5/5,ομως τις ευχες τις μαζευω απο οπου βρω!!!οποτε θα κρατησω και αυτη.σε ευχαριστω οπως και να εχει

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dwroulita85 είπε:

Να σας ρωτήσω, χτες η σημερα εχω συνεχεια λοξυγγα.. ειναι καλο; κακο; αδιάφορο; μην παρω παλι τον γιατρο θα με βρίσει στανταρ!! Αχαχα

σαν λοξυγγας φυσικα δεν εχεις προβλημα τωρα να σου πω για την κατασταση σου δεν ξερω.αλλα και παλι δεν ειναι κατι που μπορεις να το ελεγξεις


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

σαν λοξυγγας φυσικα δεν εχεις προβλημα τωρα να σου πω για την κατασταση σου δεν ξερω.αλλα και παλι δεν ειναι κατι που μπορεις να το ελεγξεις

Ήπια μονορούφι νερο, μασουλησα ζαχαρη, κράτησα ανάσα τιποτα. Οσο θελω να ειμαι ακίνητη.. Αχαχαχ κ μετα οταν σταματάει αρχίζουν οι κλωτσιές. Χαμος. 

Στο Ίντερνετ λεει μονο για λοξυγγα εμβρύου πάντως 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Μια χαρά μου ακουγεται ο γιατρος. Μην προδικαζεις την κατάσταση, απλα Κανε υπομονη κ ολα θα λυθούν. 

Τελεια!! Κ ποναει οπως ποναει το στήθος σου; ΕΕ περαστικά μας τοτε. Η μαμά δεν το ειχε ψάξει τοτε κ μετα απο αλλες 2 γέννες μεγαλωσε κι αλλο, μονο στο γαμο μου ρωτησε αλλα της ειπαν μονο πλαστική χειρουργική για να μαζευτεί. 

Τοσα χρονια την κορόιδευα γιατι το καλοκαίρι φορούσε μονο μπλούζες με μανίκι.. εεε οτι κοροϊδεύεις τα λούζεσαι. Απλα τωρα σε μας ειναι σε καλη κατάσταση οταν γεννήσουμε θηλασουμε κ μετα κλαψτα.. ουτε με γυμναστική ουτε τιποτα. Τεσπα του χρονου τετοια μερα θα τα λεμε κ θα κλαιμε.. Αχαχαχ 

Ειλικρινά δεν θα αγχονομουν τόσο αν ο γιατρός μου ηταν θετικός με ολη την κατάσταση και δεχοταν, αλλά είναι καθετος να μην με δει άλλος γιατρός αλλα να περασει απο ιατρικό συμβούλιο. 

Στην ουσία ειναι οτι ο εργοδότης μου αμφισβητεί την δουλειά του γιατρού μου κ θέλει 2 γνωμάτευση, γι αυτο προσβαλτικε ο δικός μου γιατρός κι πάει κόντρα. 

Νεύρα Αααααα!!! 

Θα παω σήμερα στο γραφείο του να μιλήσουμε  κ χωρίς ραντεβού αφού τηλεφώνησα κ μου είπαν ελα μετα τις 4.30 κ θα μπεις ενδιαμεσα. Άλλο να του τα λεω σπο το τηλ κ αλλο προσωπικά 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...