Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , ERIANTON είπε:

Γιατι τοσο πολυ?Προσπαθησε μετα  απο εμετο να μην τρως πινεις για κανα 2 ωρο.στεγνα οσο μπορεις και προσπαθησε να δεις μπας και τα αντεξεις τα χαπια κια δεν τα βγαλεις.περαστικα σου κοριτσάκι.λαβυρινθος ειναι? Ευτυχως αν υπαρχει καποια σταση που σε ανακουφιζει.

Καλο ταξιδι! Καλα να.περασετε!!! Μια χαρα και οι εξετάσεις ετοιμη για ολα!

Δεν ειναι λαβύρινθος κρυσταλλακια αυτιού που μετακινήθηκαν. Ετσι μου το ειχαν πει. Δεν ξερω αν ειναι το ίδιο. Τωρα νομιζω ειναι απο την ξαπλα κ τον αυχένα μου. Εφαγα λιγο τοστ αλλα δεν μπορω να παρω την αντιβίωση. Ειναι κ 2 θελει πολυ νερο που να πιω. Μονο την ουτροτζεσταν πηρα. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δεν ειναι λαβύρινθος κρυσταλλακια αυτιού που μετακινήθηκαν. Ετσι μου το ειχαν πει. Δεν ξερω αν ειναι το ίδιο. Τωρα νομιζω ειναι απο την ξαπλα κ τον αυχένα μου. Εφαγα λιγο τοστ αλλα δεν μπορω να παρω την αντιβίωση. Ειναι κ 2 θελει πολυ νερο που να πιω. Μονο την ουτροτζεσταν πηρα. 

Μεχρι ποτε θα περνεις την αντιβιωση?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μεχρι ποτε θα περνεις την αντιβιωση?

Μαλλον μεχρι την επομενη. Φρατζιλ κ Σεκλορ μου δίνει. Μια φορα την ημέρα. Δεν πηρα σημερα, ειναι αδύνατον. Κανω συνεχεια εμετο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε μωρε Δωρουλα.Περαστικα σου.Μηπως χειροτερευεις και σπι το κινητο?οταν ειμαι ξαπλα πολυ ωρα και εχω και το μαραφετι μετα το ξεφαλι μου ειναι κουδουνι και νιωθω και ζαλη.

Εγω ρε κοριτσια δεν μπορω να.οαρω τα ποδια μου.πρρπαταω λιγο και κοβονται.οπου βρω καρεκλα καθομαι λες και ειμαι 100 χρονων.Αφου δεν εχω παρει καθολου κιλα και δεν ειμαι και βαρια ετσι και αλλιως γιατι ??

Ο αντρας μου λεει οτι.επειδη καθομαι ολη μερα ξεμαθε το σωμα.Κανω τις δουλειες κανονικα αλλα στον νεροχυτη τα παιζω νιωθω οτι θελω να σκυψω να ακουμπησω με τους αγκωνες.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Αντε μωρε Δωρουλα.Περαστικα σου.Μηπως χειροτερευεις και σπι το κινητο?οταν ειμαι ξαπλα πολυ ωρα και εχω και το μαραφετι μετα το ξεφαλι μου ειναι κουδουνι και νιωθω και ζαλη.

Εγω ρε κοριτσια δεν μπορω να.οαρω τα ποδια μου.πρρπαταω λιγο και κοβονται.οπου βρω καρεκλα καθομαι λες και ειμαι 100 χρονων.Αφου δεν εχω παρει καθολου κιλα και δεν ειμαι και βαρια ετσι και αλλιως γιατι ??

Ο αντρας μου λεει οτι.επειδη καθομαι ολη μερα ξεμαθε το σωμα.Κανω τις δουλειες κανονικα αλλα στον νεροχυτη τα παιζω νιωθω οτι θελω να σκυψω να ακουμπησω με τους αγκωνες.

Μηπως λογω του χαμηλου αιματοκριτη λογω εγκυμοσυνης; Μηπως λογω ζεστης; Εχω την εντυπωση επισης οτι πλεον πιεζεται το διαφραγμα και λαχανιαζουμε χωρις να κανουμε τιποτα. Ισως μεσα σε ολα συμβαλλει και αυτο.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μηπως λογω του χαμηλου αιματοκριτη λογω εγκυμοσυνης; Μηπως λογω ζεστης; Εχω την εντυπωση επισης οτι πλεον πιεζεται το διαφραγμα και λαχανιαζουμε χωρις να κανουμε τιποτα. Ισως μεσα σε ολα συμβαλλει και αυτο.

Δεν λαχανιαζω και εχω 37 αιματοκριτη.τα ποδια μου ομως δεν με κρατανε.οχι οτι νιωθω κατι ασχημο.απλα νιωθω οτι.δεν μπορω να καθομαι ορθια γιατι κουραζονται.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Δεν λαχανιαζω και εχω 37 αιματοκριτη.τα ποδια μου ομως δεν με κρατανε.οχι οτι νιωθω κατι ασχημο.απλα νιωθω οτι.δεν μπορω να καθομαι ορθια γιατι κουραζονται.

Εισαι θηριο τελικα :-D


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Αντε μωρε Δωρουλα.Περαστικα σου.Μηπως χειροτερευεις και σπι το κινητο?οταν ειμαι ξαπλα πολυ ωρα και εχω και το μαραφετι μετα το ξεφαλι μου ειναι κουδουνι και νιωθω και ζαλη.

Εγω ρε κοριτσια δεν μπορω να.οαρω τα ποδια μου.πρρπαταω λιγο και κοβονται.οπου βρω καρεκλα καθομαι λες και ειμαι 100 χρονων.Αφου δεν εχω παρει καθολου κιλα και δεν ειμαι και βαρια ετσι και αλλιως γιατι ??

Ο αντρας μου λεει οτι.επειδη καθομαι ολη μερα ξεμαθε το σωμα.Κανω τις δουλειες κανονικα αλλα στον νεροχυτη τα παιζω νιωθω οτι θελω να σκυψω να ακουμπησω με τους αγκωνες.

Κ εγώ το ίδιο νιώθω Ειρηνακι! Από 49 κιλά πήγα 51.5... τιποτα δλδ.. περπατάω σχεδόν κάθε βράδυ μισή ώρα.. αλλά γενικά ξεκουραζομαι.. κ νιώθω τόσο βαριά τα πόδια μου όταν είμαι ορθια..  λες κ δεν έχω δύναμη να περπατήσω.. βεβαια εγώ έχω κ 30 αιματοκριτη..από 38 π είχα.. τώρα δνε ξέρω πόσο έχω...εχω να κάνω 3 μήνες.. αλλά νομίζω μας βαραινει κ η ζέστη πολύ.. 

Κορίτσια...η άλλη απορία που είχα...είναι σε πιο σημείο της κοιλιάς νιώθετε το μωρο;; εμένα η μπεμπα κάνει τουμπες όλη την ώρα.. και τη  νιώθω αρκετά πιο κάτω από τον αφαλο ... μήπως είναι πολύ χαμηλα; η είναι νωρίς ακόμα να φτάνει στον αφαλο;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ERIANTON είπε:

Δεν λαχανιαζω και εχω 37 αιματοκριτη.τα ποδια μου ομως δεν με κρατανε.οχι οτι νιωθω κατι ασχημο.απλα νιωθω οτι.δεν μπορω να καθομαι ορθια γιατι κουραζονται.

Νομίζω φυσιολογικο είναι αυτό κ εννοείται θα χειροτερέψει. Στον 9ο (Τον έζησα κ πολύ) δεν μπορούσα πάνω από 3-4 λεπτά να είμαι όρθια. Εφόσον δεν έχεις άλλο σύμπτωμα μη στέκεσαι πολύ όρθια, σιγά το πράγμα! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Εισαι θηριο τελικα :-D

Καλα στις εξετασεις θηριο και στην πραγματικότητα ερειπιο

πρίν από 46 λεπτά , Rena87 είπε:

Κ εγώ το ίδιο νιώθω Ειρηνακι! Από 49 κιλά πήγα 51.5... τιποτα δλδ.. περπατάω σχεδόν κάθε βράδυ μισή ώρα.. αλλά γενικά ξεκουραζομαι.. κ νιώθω τόσο βαριά τα πόδια μου όταν είμαι ορθια..  λες κ δεν έχω δύναμη να περπατήσω.. βεβαια εγώ έχω κ 30 αιματοκριτη..από 38 π είχα.. τώρα δνε ξέρω πόσο έχω...εχω να κάνω 3 μήνες.. αλλά νομίζω μας βαραινει κ η ζέστη πολύ.. 

Κορίτσια...η άλλη απορία που είχα...είναι σε πιο σημείο της κοιλιάς νιώθετε το μωρο;; εμένα η μπεμπα κάνει τουμπες όλη την ώρα.. και τη  νιώθω αρκετά πιο κάτω από τον αφαλο ... μήπως είναι πολύ χαμηλα; η είναι νωρίς ακόμα να φτάνει στον αφαλο;

Δεν περπαταω σχεδον καθολου οπου και να παω με το αυτοκίνητο.καλα οταν ζεστενομαι δεν το συζητω.ολο το συστημα βγαινει ουτ οφ ορντερ.τωρα που το αναφερεις το βλασταρακι το δικο μου δεν σταματαει ολη μερα.με το που ξαπλωσω πολεμος.τριγυρω στο αφαλο.αριστερα δεξια πολυ και κουρνιζει που και.που σε ενα σημειο και παει ολη η κοιλια(οση ειναι τελος παντων) απο την μια πλευρα .να εχει.τοσα.νευρα?μηπως ειναι με τα ποδια κατω το κοριτσοεμβρυακι σου?Και κλωτσάει χαμηλα? Μονο ο γιατρος θα μας βγαλει την απορια.

 

Το βραδυ στον υπνο μου ειδα οτι θηλαζα το μωρακι μου.δεν θυμαμαι ομως την φατσουλα που ειδα.και σημερα το πρωι εψαχνα να βρω ποσο κοστίζουν  τα ηλεκτρικα θηλαστρα.

πρίν από 43 λεπτά , IoannaMas είπε:

Νομίζω φυσιολογικο είναι αυτό κ εννοείται θα χειροτερέψει. Στον 9ο (Τον έζησα κ πολύ) δεν μπορούσα πάνω από 3-4 λεπτά να είμαι όρθια. Εφόσον δεν έχεις άλλο σύμπτωμα μη στέκεσαι πολύ όρθια, σιγά το πράγμα! 

Στο γιο δεν ειχα τετοια καταντια.μονο.κατα τον 7 ποναγα τοσο πολυ στο ισχιο που κουτσαινα.προς το τελος μου περασε 

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Αντε μωρε Δωρουλα.Περαστικα σου.Μηπως χειροτερευεις και σπι το κινητο?οταν ειμαι ξαπλα πολυ ωρα και εχω και το μαραφετι μετα το ξεφαλι μου ειναι κουδουνι και νιωθω και ζαλη.

Εγω ρε κοριτσια δεν μπορω να.οαρω τα ποδια μου.πρρπαταω λιγο και κοβονται.οπου βρω καρεκλα καθομαι λες και ειμαι 100 χρονων.Αφου δεν εχω παρει καθολου κιλα και δεν ειμαι και βαρια ετσι και αλλιως γιατι ??

Ο αντρας μου λεει οτι.επειδη καθομαι ολη μερα ξεμαθε το σωμα.Κανω τις δουλειες κανονικα αλλα στον νεροχυτη τα παιζω νιωθω οτι θελω να σκυψω να ακουμπησω με τους αγκωνες.

Σίγουρα θα παιζει ρόλο κ το κινητό γιατι ολη την ωρα κανω κατι, διαβαζω άρθρα για τη δουλεια, Έδω στο φόρουμ με 2-3 φίλες. Επίσης βλεπω ντιβιντί ολη μερα. Εχω τον ανεμιστήρα. Ξαπλα.. ολα συντελούν Σ αυτο.. 

1 hour ago, Rena87 είπε:

Κ εγώ το ίδιο νιώθω Ειρηνακι! Από 49 κιλά πήγα 51.5... τιποτα δλδ.. περπατάω σχεδόν κάθε βράδυ μισή ώρα.. αλλά γενικά ξεκουραζομαι.. κ νιώθω τόσο βαριά τα πόδια μου όταν είμαι ορθια..  λες κ δεν έχω δύναμη να περπατήσω.. βεβαια εγώ έχω κ 30 αιματοκριτη..από 38 π είχα.. τώρα δνε ξέρω πόσο έχω...εχω να κάνω 3 μήνες.. αλλά νομίζω μας βαραινει κ η ζέστη πολύ.. 

Κορίτσια...η άλλη απορία που είχα...είναι σε πιο σημείο της κοιλιάς νιώθετε το μωρο;; εμένα η μπεμπα κάνει τουμπες όλη την ώρα.. και τη  νιώθω αρκετά πιο κάτω από τον αφαλο ... μήπως είναι πολύ χαμηλα; η είναι νωρίς ακόμα να φτάνει στον αφαλο;

Εκει την νοιωθω κ εγω ολη μερα κ το βραδυ. Καμια φορα αλλάζει θεση κ την νοιωθω κ πιο πανω. Ειναι μικρά κ κυκλοφορούν ανετα. Πάντως οσο περνανε οι μερες τοσο πιο πολυ κουνιέται. Κ στην κοιλια φαινεται με το μάτι. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλα στις εξετασεις θηριο και στην πραγματικότητα ερειπιο

Δεν περπαταω σχεδον καθολου οπου και να παω με το αυτοκίνητο.καλα οταν ζεστενομαι δεν το συζητω.ολο το συστημα βγαινει ουτ οφ ορντερ.τωρα που το αναφερεις το βλασταρακι το δικο μου δεν σταματαει ολη μερα.με το που ξαπλωσω πολεμος.τριγυρω στο αφαλο.αριστερα δεξια πολυ και κουρνιζει που και.που σε ενα σημειο και παει ολη η κοιλια(οση ειναι τελος παντων) απο την μια πλευρα .να εχει.τοσα.νευρα?μηπως ειναι με τα ποδια κατω το κοριτσοεμβρυακι σου?Και κλωτσάει χαμηλα? Μονο ο γιατρος θα μας βγαλει την απορια.

 

Το βραδυ στον υπνο μου ειδα οτι θηλαζα το μωρακι μου.δεν θυμαμαι ομως την φατσουλα που ειδα.και σημερα το πρωι εψαχνα να βρω ποσο κοστίζουν  τα ηλεκτρικα θηλαστρα.

Στο γιο δεν ειχα τετοια καταντια.μονο.κατα τον 7 ποναγα τοσο πολυ στο ισχιο που κουτσαινα.προς το τελος μου περασε 

Κλαιωωω με την περιγραφή ελα ρεε μονο κουτσαινες?ΧαχαχΑ


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Πως εισαι εσυ μικρουλα μας?εισαι καλυτερα ετσι?

Εεε εχω συσπάσεις αλλα δεν ασχολούμαι και επεισης οπου βρω ξαπλωνω ακομα κ στο μετρο μισο ξαπλνωνω και Δεν με νοιάζει δεν κανω καμιά δουλειά στο σπίτι κ έτσι εχω λίγες την μερα ...εγω πάντως κουτσαινω οταν κουράζομαι κ πονάει το δεξι μ ποδι 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...