Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Αυτό ακριβώς συν τη ναυτία και την ζαλάδα, το παθαίνω όταν μου πέφτει η πίεση..

      έφαγα λίγο πιροσκί με πατάτα που ειχα γιατί νηστεύω και μπυ φάνηκε τρομερά αλμυρό ! ενώ εχω φάει πάλι και μ ήταν μια χαρά , τώρα δεν μπόρεσα να το φάω!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Marigula είπε:

Θα παω τελικά στο ιατρείο του άλλου. Θα μου κλείσουν ραντεβού την Δευτέρα από την δουλειά και θα μου πουν την ώρα και θα παω. Έχει Ειρήνη μου σε κλινική ιατρείο και ναι είναι τόσο μεγάλος. Αν δεν είναι 80 ειναι 75 σίγουρα!!!! 

Που ρώτησα, μου είπαν ότι δεν εξετάζει εγκύους ή γυναικολιγικα προβλήματα, απλά είναι για απλά πράγματα. 

Κοριτσια σήμερα που πήγα στον γιατρό μου για το θέμα, του είπα για την φαγούρα και τις κράμπες κ πονους στα πόδια και μου έδωσε Μαγνήσιο με έξτρα βιταμινη 6. Τι βιταμίνη είναι αυτή καλε? 

Αααααα Αααααα ααααααααααααααααα

Χαχαχαχα γελώ μόνη μου, μόλις διάβασα τι είναι η βιταμίνη 6.

Βιταμίνη εναντία της κακοκεφιας κ του άγχους!!!! Σε χαλαρώνει και σου δίνει κέφι. 

Χαχαχαχα Δεν παμε καλά!!!! Είπαμε αγχώθηκα!!!! 

Τον γιατρουλη μου γι αυτό τον αγαπώ!!! 

Ααα θελω και γω βιταμίνη 6 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Marigula είπε:

Θα παω τελικά στο ιατρείο του άλλου. Θα μου κλείσουν ραντεβού την Δευτέρα από την δουλειά και θα μου πουν την ώρα και θα παω. Έχει Ειρήνη μου σε κλινική ιατρείο και ναι είναι τόσο μεγάλος. Αν δεν είναι 80 ειναι 75 σίγουρα!!!! 

Που ρώτησα, μου είπαν ότι δεν εξετάζει εγκύους ή γυναικολιγικα προβλήματα, απλά είναι για απλά πράγματα. 

Κοριτσια σήμερα που πήγα στον γιατρό μου για το θέμα, του είπα για την φαγούρα και τις κράμπες κ πονους στα πόδια και μου έδωσε Μαγνήσιο με έξτρα βιταμινη 6. Τι βιταμίνη είναι αυτή καλε? 

Αααααα Αααααα ααααααααααααααααα

Χαχαχαχα γελώ μόνη μου, μόλις διάβασα τι είναι η βιταμίνη 6.

Βιταμίνη εναντία της κακοκεφιας κ του άγχους!!!! Σε χαλαρώνει και σου δίνει κέφι. 

Χαχαχαχα Δεν παμε καλά!!!! Είπαμε αγχώθηκα!!!! 

Τον γιατρουλη μου γι αυτό τον αγαπώ!!! 

Γενικα το κανει αυτο το μαγνησιο. Εγω και πριν μεινω εγκυος ειχα πει στη γυναικολογο για καταθλιπτικη διαθεση που ειχα και μου ειχε πει να παιρνω μαγνησιο. Κι οταν εμεινα εγκυος που μου το ξεκινησε απο την αρχη δε με επιασε αυτη η ανεξηγητη μαυριλα που ειχα σε προηγουμενες εγκυμοσυνες. Ειχα πολυ καλη διαθεση!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Αν ο τράχηλος είναι οκ απ οτι κατάλαβα και γενικά ολα φαίνονται οκ μπορεί να γίνονται γτ μεγαλώνει ο χώρος του κτλ αρκει να μην πονας πολυ η μπορεί να κατσικωνεται το μωρό σ ενα σημειο ...οτι κατάλαβα σ λεω κ γω...πάντως η γιατρός μ δεν ανησυχεί 

Αντε να πάω τη Δευτέρα να κάνω τη β... να δω αν είναι όλα οκ μπας κ ήσυχασω....

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marigula είπε:

Θα παω τελικά στο ιατρείο του άλλου. Θα μου κλείσουν ραντεβού την Δευτέρα από την δουλειά και θα μου πουν την ώρα και θα παω. Έχει Ειρήνη μου σε κλινική ιατρείο και ναι είναι τόσο μεγάλος. Αν δεν είναι 80 ειναι 75 σίγουρα!!!! 

Που ρώτησα, μου είπαν ότι δεν εξετάζει εγκύους ή γυναικολιγικα προβλήματα, απλά είναι για απλά πράγματα. 

Κοριτσια σήμερα που πήγα στον γιατρό μου για το θέμα, του είπα για την φαγούρα και τις κράμπες κ πονους στα πόδια και μου έδωσε Μαγνήσιο με έξτρα βιταμινη 6. Τι βιταμίνη είναι αυτή καλε? 

Αααααα Αααααα ααααααααααααααααα

Χαχαχαχα γελώ μόνη μου, μόλις διάβασα τι είναι η βιταμίνη 6.

Βιταμίνη εναντία της κακοκεφιας κ του άγχους!!!! Σε χαλαρώνει και σου δίνει κέφι. 

Χαχαχαχα Δεν παμε καλά!!!! Είπαμε αγχώθηκα!!!! 

Τον γιατρουλη μου γι αυτό τον αγαπώ!!! 

Ολες οι βιταμίνες του  συμπλεγματος Β βοηθανε στην ψυχικη κατασταση καποια στιγμη επερνα τις neurobion   Β1,Β6,Β12.ηταν κατξ μαυρα φεγγαρια που περναγα.αχχχ.

Κοιτα να πας στον αλλο γιατρο και να κανεις εκει κεφι και να ανεβεις σε κανα γραφειο και να χορευεις σαν την Βουγιουκλάκη.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

23 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Καλή μέρα! 

@Elpidaaa το έχω ακούσει κ εγώ ότι κάθε εγκυμοσύνη μπορεί να είναι διαφορετική στην ίδια γυναίκα. Όταν ήμουν στον 9ο στην κόρη μου έλεγα πόσο άτυχη είμαι που δεν γενναω με τίποτα κ θα αναγκαστώ να μπω με πρόκληση αλλά βλέποντας ποσα περνάνε οι κοπέλες με προωρους τοκετους κ συσπασεις από νωρίς, λέω τελικά δεν πρέπει να παραπονιεμαι μάλλον από τις τυχερές ειμαι. Άντε να δούμε μήπως δεν Εμφανίσεις κ προεκλαμψια αυτή τη φορά, τυχερή θα είσαι :)) 

Απ τη μια καλή είναι κ η καισαρική αλλά το να έχω ένα παιδάκι κ ενα βρέφος σπίτι κ να μου πουν μη σηκώνεις βάρη, μη σκύβεις κλπ. Δύσκολο να το κάνω. Επομένως προτιμώ να πονάω απ τα ράμματα κ να μην μπορώ να κάτσω παλι χαχαχα

Με μωρό στο σπίτι κ βρέφος στα χέρια κ χωρίς βοήθεια καισαρική θα ήταν τεράστιο πρόβλημα. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Μακάρι κορίτσι μου (Για την προεκλαμψια) 

Καλημέρα κορίτσια να έχετε υπέροχο Σ/Κ .

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημερα σας !!!!

Καλημερα Ειρήνη μου. Πως εισαι;

εμεις δεν περασαμε καλο βραδυ. Μαλλον εχει πιάσει για να καλα ο αυχένας μου κ εχω σαν ίλιγγο. Οποτε καναμε κ οτι τον συνοδευει. Μου εκαναν τωρα μπανιο για να συνέλθω. Πως θα παρω τα φαρμακα δεν ξερω.. δεν τρωω κ δεν πινω.. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα Ειρήνη μου. Πως εισαι;

εμεις δεν περασαμε καλο βραδυ. Μαλλον εχει πιάσει για να καλα ο αυχένας μου κ εχω σαν ίλιγγο. Οποτε καναμε κ οτι τον συνοδευει. Μου εκαναν τωρα μπανιο για να συνέλθω. Πως θα παρω τα φαρμακα δεν ξερω.. δεν τρωω κ δεν πινω.. 

Οποτε ειχες κ συ ενα ασχημο βραδυ ..Περαστικα  να ειναι...Το εχεις πολλες μερες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μέρα σας!! Που ήσουν βρε @Rena87 δόξα σοι ο Θεός που είσαι καλά, ήλπιζα να είσαι διακοπές για αυτό δεν έγραφες.. Ευτυχώς όλα είναι καλά! 

@Dwroulita85 περαστικά κοπέλα μου. 

Για μας έφτασε η μέρα των διακοπών Επιτέλους, πήρα κ τα αποτελέσματα εξετάσεων μια χαρά ειναι.Κ η αιμοσφαιρίνη 12.1. Όλα καλά, καλό σκ σε όλες!

  • Μου αρέσει 4

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , tinkerbell1991 είπε:

Οποτε ειχες κ συ ενα ασχημο βραδυ ..Περαστικα  να ειναι...Το εχεις πολλες μερες;

Ευχαριστω. Συχνα πυκνά με έπιανε αλλα χτες εκανα κ εμετο. Ποσο ξαπλα να αντέξεις, απο την αρχη ειμαι σε ακινησία. Ισως πρεπει να πω τον γυναικοκογο αν μου επιτρέπει να με κανει μασάζ φυσικοθεραπευτής. Να ερθει σπίτι εδω κ να μου κανει. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Δεν αντέχεται η ζαλη ολη μερα. 

Just now, IoannaMas είπε:

Καλή μέρα σας!! Που ήσουν βρε @Rena87 δόξα σοι ο Θεός που είσαι καλά, ήλπιζα να είσαι διακοπές για αυτό δεν έγραφες.. Ευτυχώς όλα είναι καλά! 

@Dwroulita85 περαστικά κοπέλα μου. 

Για μας έφτασε η μέρα των διακοπών Επιτέλους, πήρα κ τα αποτελέσματα εξετάσεων μια χαρά ειναι.Κ η αιμοσφαιρίνη 12.1. Όλα καλά, καλό σκ σε όλες!

Να σαι!! 

Καλες διακοπουλες!! Να περασετε τελεια!! Κανε κ καμια βουτιά για μας!! Αχαχαχ ελπιζω να ξεκουραστεις κ Οχι το αντιθετο. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Ευχαριστω. Συχνα πυκνά με έπιανε αλλα χτες εκανα κ εμετο. Ποσο ξαπλα να αντέξεις, απο την αρχη ειμαι σε ακινησία. Ισως πρεπει να πω τον γυναικοκογο αν μου επιτρέπει να με κανει μασάζ φυσικοθεραπευτής. Να ερθει σπίτι εδω κ να μου κανει. Δεν ξερω τι αλλο να κανω. Δεν αντέχεται η ζαλη ολη μερα. 

Να σαι!! 

Καλες διακοπουλες!! Να περασετε τελεια!! Κανε κ καμια βουτιά για μας!! Αχαχαχ ελπιζω να ξεκουραστεις κ Οχι το αντιθετο. 

Τι περνάς μωρέ, είναι μια τρέλα να Μην μπορείς να σηκωθείς κ το κάνεις για τόσους μήνες.. Τόσες θυσίες για ένα μωράκι! Ντεπον παίρνεις ή όχι; 

Ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς θα έχω βοήθεια στο σπίτι κ ούτε κ θα κουραζομαστε πολύ, κυρίως στο εξοχικό θα αραξουμε. Ελπίζω κ εγώ να μη συμβεί τίποτα γιατί άντε βρες γυναικολόγο στο νησί!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Τι περνάς μωρέ, είναι μια τρέλα να Μην μπορείς να σηκωθείς κ το κάνεις για τόσους μήνες.. Τόσες θυσίες για ένα μωράκι! Ντεπον παίρνεις ή όχι; 

Ευχαριστώ πολύ! Ευτυχώς θα έχω βοήθεια στο σπίτι κ ούτε κ θα κουραζομαστε πολύ, κυρίως στο εξοχικό θα αραξουμε. Ελπίζω κ εγώ να μη συμβεί τίποτα γιατί άντε βρες γυναικολόγο στο νησί!

Άντε μην λες χαζα τωρα!! Ολα μια χαρά θα πανε, μονο πρόσεχε τον εαυτό σου. Μην κουράζεσαι καθολου! Σκέψου μετα την γεννά τι κουραση θα εχεις κ φρόντισε να παρεις δυναμεις τωρα. Άφησε την μικρη να την νταντεύουν άλλοι κ ξεκουράσου. 

Θα γελάσεις αλλα δεν παιρνω. Τοσα αλλα παιρνω κ το ντεπον φοβήθηκα. Να γελά ο κόσμος. Αλλα κ να παρω ειναι του αυχένα, σαν ίλιγγο.

Το ίδιο με ειχε πιάσει οταν έδινα για το μεταπτυχιακό μου. Κ μου ειχαν δωσει βομεξ κ κατάκλιση 2-3 μερες απο την αριστερή πλευρά. Ειχαν μετακινηθεί κατι κρύσταλλακια που εχουμε στο αυτί. Δεν κανουν κατι τα παυσίπονα μου ειχαν πει. 

Τωρα κάθομαι σαν το άγαλμα, απο την αριστερή, εχω κ αυτο το μαξιλαρι το τεράστιο ανάμεσα στα πόδια μεχρι το κεφαλι κ προσπαθώ να μην κουνιεμαι. Μούμια εγινα! Αχαχαχ 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Καλημερα Ειρήνη μου. Πως εισαι;

εμεις δεν περασαμε καλο βραδυ. Μαλλον εχει πιάσει για να καλα ο αυχένας μου κ εχω σαν ίλιγγο. Οποτε καναμε κ οτι τον συνοδευει. Μου εκαναν τωρα μπανιο για να συνέλθω. Πως θα παρω τα φαρμακα δεν ξερω.. δεν τρωω κ δεν πινω.. 

Γιατι τοσο πολυ?Προσπαθησε μετα  απο εμετο να μην τρως πινεις για κανα 2 ωρο.στεγνα οσο μπορεις και προσπαθησε να δεις μπας και τα αντεξεις τα χαπια κια δεν τα βγαλεις.περαστικα σου κοριτσάκι.λαβυρινθος ειναι? Ευτυχως αν υπαρχει καποια σταση που σε ανακουφιζει.

πρίν από 46 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλή μέρα σας!! Που ήσουν βρε @Rena87 δόξα σοι ο Θεός που είσαι καλά, ήλπιζα να είσαι διακοπές για αυτό δεν έγραφες.. Ευτυχώς όλα είναι καλά! 

@Dwroulita85 περαστικά κοπέλα μου. 

Για μας έφτασε η μέρα των διακοπών Επιτέλους, πήρα κ τα αποτελέσματα εξετάσεων μια χαρά ειναι.Κ η αιμοσφαιρίνη 12.1. Όλα καλά, καλό σκ σε όλες!

Καλο ταξιδι! Καλα να.περασετε!!! Μια χαρα και οι εξετάσεις ετοιμη για ολα!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...