Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Maria K8 είπε:

@Αναστασία33 Ενα θα σου πω.Υψος 1.84 και γεννηθηκα 4.950 και 57εκ. Τρέμω λέμε τη γέννα χαχαχα

Ολοι οι συγγενείς λένε ότι γεννηθηκα κατευθείαν 6 μηνών.

Ο Χριστός και η Παναγία εσυ βγηκες ολυμπιακων διαστάσεων.φυσιολογικα σσ γεννησε η μανουλα σου?φτου φτου ματι μην σε πιασει ,μοντελο!!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Maria K8 είπε:

@Αναστασία33 Ενα θα σου πω.Υψος 1.84 και γεννηθηκα 4.950 και 57εκ. Τρέμω λέμε τη γέννα χαχαχα

Ολοι οι συγγενείς λένε ότι γεννηθηκα κατευθείαν 6 μηνών.

Φτου σου κοπελαρα μου!!! Ετοιμασου λοιπον...

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Φυσιολογικά με γέννησε η ήρωας!Κι έχω και τον πατέρα μου να μου λέει ιστορίες πόσο ευκολο ηταν οταν με πρωτοφέραν σπίτι να με κανουν μπανιο κλπ. Εγώ πάλι να λέω κι εγω αν ειχα ενα γιγαντάκι δε θα φοβόμουν να το αγγίξω μην το σπάσω..Τεσπα

Εγώ πάντως κορίτσια αλήθεια το φοβάμαι αυτό αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί ούτως ή αλλως ειναι κάτι που πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

ναι μωρε το σωμα της καθεμίας μας ειναι φτιαγμενο να βγαλει συγκεκριμενα παιδια (σε μεγεθος).

παντως ρε συ δεν συμφερεις..... εγω αν παρω μια κρεμα σωματος ας πουμε την κραταω και δυο χρονια ,εσυ σε κανα μηνα θα την τελειωνεις,χαχα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Maria K8 είπε:

@ERIANTON Φυσιολογικά με γέννησε η ήρωας!Κι έχω και τον πατέρα μου να μου λέει ιστορίες πόσο ευκολο ηταν οταν με πρωτοφέραν σπίτι να με κανουν μπανιο κλπ. Εγώ πάλι να λέω κι εγω αν ειχα ενα γιγαντάκι δε θα φοβόμουν να το αγγίξω μην το σπάσω..Τεσπα

Εγώ πάντως κορίτσια αλήθεια το φοβάμαι αυτό αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γιατί ούτως ή αλλως ειναι κάτι που πρέπει να γίνει.

Ενταξει ειναι φυσικο. Με τοσο ψηλους γονεις οι πιθανοτητες να βγει ενα ψηλο μωρο ειναι πολλες!!! Απο λεκανη πως παμε;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε!!!! 

Πτου, και εγω 1.75 είμαι και η κοιλιά τώρα άρχισε να φαίνεται!!!! Πλακα έχει γιατί οταν λεω οτι ειναι διδυμα με βλέπουν σαν να μου λεν "καλε που είναι το άλλο, στον ποπο"!!!! 

Κοριτσια μου, ειχα δύο ψευτοσυσπασεις το απόγευμα νόμιζα πως θα εβγαιναν τα μωρά! Ηταν η μια πισω αποτην αλλη, στο δευτερόλεπτο. Καθομουν και ήθελα να σηκωθώ. Ευτυχώς που ήταν σπίτι ο άντρας μου, κι ήρθε και με σηκωσε. 

Πηρα τον γιατρο κ με πειραζε. Δεν φτάνει μου λέει που δεν θα νιώσεις πονους γεννας, ας πονεσεις κι λιγο τωρα. Περα απο την πλάκα μου είπε ξεκούραση, κ Παρασκευή υπερυχο. 

Θυμαστε που σας είπα οτι γεμισε το πρόσωπό μου ακμη.. Γεμισε κ το στήθος μου κ η πλάτη μου, και σήμερα αρχισαν κ τα πόδια μου. 

Θα περάσουμε όμορφα!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην κόρη μου, Ειρήνη μου, ειχα αραιά και που κανενα σπυρακι όπως εβγαζα οταν θα έβλεπα περίοδο. Τώρα αυτό τι είναι... Παρασκευή που θα παω θα του τα πω ολα, ακμή φαγούρα.... 

Για δειτε εδώ :

Λεω να το ψάξω στην Κύπρο. Γάλα σε 1 λεπτό. Στην Ελλάδα είδα online έχει. 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω εμπειρια δεν εχω αλλα ετσι λεω να πορευτω:

Καροτσι 3 σε 1, μαλλον το kiddo jazz. Αρκετα στιβαρο, οχι βαρυ και οικονομικο οτι πρεπει για αρχη. Το καθισματακι αυτοκινητου για τον 1ο χρονο (επειτα θα παρω αλλο απτο εξωτερικο που να κοιταω πισω εως 4 ετων). Το πορτ μπεμπε θα το χρησιμοποιησω με τη προσθηκη στρωματος ως το κρεβατακι του μωρου 2-3 μηνες. Το καθισμα του καροτσιου εχει φουλ ανακλιση και με ενα στρωματακι θα ναο σουπερ απο νωρις. Γενικα μετα τον χρονο μπορει να παρω αυτα τα καροτσια ομπρελας που ειναι σουπερ ελαφρια καο πρακτικα, οποτε γιατι να χαλασω ενα καρο λεφτα εκει;

Κουνια απλη, κανονικου μεγεθους με καλο στρωμα και ανωστρωμα. Επισης μια συρταριερα αλλαξιερα.

Επισης επειδη δεν εχω καμια επαφη με το θεμα, θεωρω θα ηταν χρησιμα καποια σεμιναρια θηλασμου και περιποιησης μωρου που γινονται τα περισσοτερα δωρεαν τι λετε;

Κατι αλλο να σας ρωτησω. Εχει καμια σας σκυλακι στο σπιτι και πως αντιμετωπισε το θεμα "υγιεινης" τον πρωτο καιρο;

Εμενα η μικρη στην 18η εβδομαδα ηταν 280 γρ... περιμενω να δω ποσο θα ναι στην β επιπεδου που ερχεται τις επομενες μερες! Εμενα πολλα μου φαινονται!

  • Μου αρέσει 1

tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες με το καλο τα μωρακια σας!!! Μετα απο 8 χρονια θα γινω δευτερη φορα μανουλα αγοριου ξανα με κ.τ αρχες Δεκεμβρη αν ολα πανε καλα.... Ηθελα να ρωτησω εκανε σε καμια απο εσας εμφανιση το πρωτογαλα;;;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Natale1 είπε:

Εγω εμπειρια δεν εχω αλλα ετσι λεω να πορευτω:

Καροτσι 3 σε 1, μαλλον το kiddo jazz. Αρκετα στιβαρο, οχι βαρυ και οικονομικο οτι πρεπει για αρχη. Το καθισματακι αυτοκινητου για τον 1ο χρονο (επειτα θα παρω αλλο απτο εξωτερικο που να κοιταω πισω εως 4 ετων). Το πορτ μπεμπε θα το χρησιμοποιησω με τη προσθηκη στρωματος ως το κρεβατακι του μωρου 2-3 μηνες. Το καθισμα του καροτσιου εχει φουλ ανακλιση και με ενα στρωματακι θα ναο σουπερ απο νωρις. Γενικα μετα τον χρονο μπορει να παρω αυτα τα καροτσια ομπρελας που ειναι σουπερ ελαφρια καο πρακτικα, οποτε γιατι να χαλασω ενα καρο λεφτα εκει;

Κουνια απλη, κανονικου μεγεθους με καλο στρωμα και ανωστρωμα. Επισης μια συρταριερα αλλαξιερα.

Επισης επειδη δεν εχω καμια επαφη με το θεμα, θεωρω θα ηταν χρησιμα καποια σεμιναρια θηλασμου και περιποιησης μωρου που γινονται τα περισσοτερα δωρεαν τι λετε;

Κατι αλλο να σας ρωτησω. Εχει καμια σας σκυλακι στο σπιτι και πως αντιμετωπισε το θεμα "υγιεινης" τον πρωτο καιρο;

Εμενα η μικρη στην 18η εβδομαδα ηταν 280 γρ... περιμενω να δω ποσο θα ναι στην β επιπεδου που ερχεται τις επομενες μερες! Εμενα πολλα μου φαινονται!

Ποτε εχεις β επιπεδου;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Με το καλό να αγκαλιασεις το αγορι σου; Δεν μου εχει τυχει αλλα ειναι φυσιολογικο να συμβει στην εγκυμοσύνη.Γενικα αν πιεσουμε το στηθος απο οσο γνωριζω θα βγάλει λιγο γάλα αλλα δεν χρειάζεται να γινει.

5 ώρες πρίν, natasaki34 είπε:

Καλησπερα κι απο εμενα κοριτσια μου ευχομαι σε ολες με το καλο τα μωρακια σας!!! Μετα απο 8 χρονια θα γινω δευτερη φορα μανουλα αγοριου ξανα με κ.τ αρχες Δεκεμβρη αν ολα πανε καλα.... Ηθελα να ρωτησω εκανε σε καμια απο εσας εμφανιση το πρωτογαλα;;;;;

7 ώρες πρίν, Natale1 είπε:

Εγω εμπειρια δεν εχω αλλα ετσι λεω να πορευτω:

Καροτσι 3 σε 1, μαλλον το kiddo jazz. Αρκετα στιβαρο, οχι βαρυ και οικονομικο οτι πρεπει για αρχη. Το καθισματακι αυτοκινητου για τον 1ο χρονο (επειτα θα παρω αλλο απτο εξωτερικο που να κοιταω πισω εως 4 ετων). Το πορτ μπεμπε θα το χρησιμοποιησω με τη προσθηκη στρωματος ως το κρεβατακι του μωρου 2-3 μηνες. Το καθισμα του καροτσιου εχει φουλ ανακλιση και με ενα στρωματακι θα ναο σουπερ απο νωρις. Γενικα μετα τον χρονο μπορει να παρω αυτα τα καροτσια ομπρελας που ειναι σουπερ ελαφρια καο πρακτικα, οποτε γιατι να χαλασω ενα καρο λεφτα εκει;

Κουνια απλη, κανονικου μεγεθους με καλο στρωμα και ανωστρωμα. Επισης μια συρταριερα αλλαξιερα.

Επισης επειδη δεν εχω καμια επαφη με το θεμα, θεωρω θα ηταν χρησιμα καποια σεμιναρια θηλασμου και περιποιησης μωρου που γινονται τα περισσοτερα δωρεαν τι λετε;

Κατι αλλο να σας ρωτησω. Εχει καμια σας σκυλακι στο σπιτι και πως αντιμετωπισε το θεμα "υγιεινης" τον πρωτο καιρο;

Εμενα η μικρη στην 18η εβδομαδα ηταν 280 γρ... περιμενω να δω ποσο θα ναι στην β επιπεδου που ερχεται τις επομενες μερες! Εμενα πολλα μου φαινονται!

Ολα μια χαρα!! Σκύλο δεν εχω για να σε φωτισω.286 ηταν το δικο μου σε στις 18 εβδομάδες.Ποτε θα κανεις την β επιπεδου?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...