Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Natale1 είπε:

Την Παρασκευη εχω το ραντεβου!

Μαζι ειμαστε κοριτσακι δε θα ειμαι μονη μου!!!

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1)@IoannaMas - αγόρι:-D ΠΗΤ-02.12.17

2)@Rena87 -  κοριτσάκι:-DΠΗΤ-12.12.17

3)@Marigula- κοριτσάκια:-D:-D ΠΗΤ-30.11.17

4)@lizaki1111-  κοριτσάκι:-D ΠΗΤ-13.12.17

5)@ERIANTON - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17

6)@Elpidaaa - αγόρι:-D ΠΗΤ-15.12.17 

7)@Dwroulita85 - αγόρι:-D  ΠΗΤ-15.12.17

8 )@gaidaki- αγόρι:-D ΠΗΤ-16.12.17

9)@Eutuxia25- κοριτσάκι:-D ΠΗΤ-17.12.17

10)@Martha15- ΠΗΤ-19.12.17

11)@Αναστασία33- αγόρι:-D Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ-21.12.17

12)@sofaki887- ΠΗΤ-24.11.17

13) @tina26 - αγόρι:-D ΠΗΤ-30.12.17

14) @Maria K8 -  αγόρι:-D ΠΗΤ-13.12.17

15) @Alzira - κοριτσάκι:-D ΠΗΤ-10.12.17

18) @palmoira - ΠΗΤ-11.12.17

19) @tinkerbell1991 - αγόρι:-D  ΠΗΤ-30.11.17

20) @Maria D - αγόρι:-D ΠΗΤ-08.12.17

21) @butterfly1986 - αγόρια:-D:-D ΠΗΤ-17.12.17

22) @Natale1 - κοριτσάκι:-D Β επιπέδου 25.08.17 ΠΗΤ-31.12.17

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας! Πωπω ομάδα Μπάσκετ είστε ολες, ειδικά η κοπέλα που γεννήθηκε 5 κιλά πωπωωω!Εγώ δυστυχώς δεν ειμαι ψηλή αλλά ούτε είμαι κ ιδιαίτερα μικροκαμωμένη , η κόρη μου γεννήθηκε 3230. Τώρα υπολογίζω κάπου κοντά στα 4 κιλά, έτσι βγήκαν κ στη μητέρα μου χαχαχα

Σκύλο έχει η μητέρα μου κ περνάμε πολλές ώρες εκεί από νεογέννητο είναι με την κόρη μου κ δεν είχαμε ποτέ κάποιο πρόβλημα. Ίσως θελετε λίγο παραπάνω καθάρισμα για τις τρίχες κ γενικά εμένα δεν μου αρέσει να γλείφει ο σκύλος το μωρό. Αλλά να το πλησιάζει ή να παίζουν δεν έχω θέμα, η κόρη μου είναι πολύ εξοικειωμενη με τα ζώα, δεν την έμαθα να τα αποφεύγει ποτέ.. Έχει τύχει να φάνε κ απ την ίδια μπουκιά κ να μην προλάβω να πάω αλλά δεν έπαθε τίποτα κανείς απ τους 2 χαχαχα

Μια τρέλα ειμαστε αφήστε τα

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Καλημερα σας! Πωπω ομάδα Μπάσκετ είστε ολες, ειδικά η κοπέλα που γεννήθηκε 5 κιλά πωπωωω!Εγώ δυστυχώς δεν ειμαι ψηλή αλλά ούτε είμαι κ ιδιαίτερα μικροκαμωμένη , η κόρη μου γεννήθηκε 3230. Τώρα υπολογίζω κάπου κοντά στα 4 κιλά, έτσι βγήκαν κ στη μητέρα μου χαχαχα

Σκύλο έχει η μητέρα μου κ περνάμε πολλές ώρες εκεί από νεογέννητο είναι με την κόρη μου κ δεν είχαμε ποτέ κάποιο πρόβλημα. Ίσως θελετε λίγο παραπάνω καθάρισμα για τις τρίχες κ γενικά εμένα δεν μου αρέσει να γλείφει ο σκύλος το μωρό. Αλλά να το πλησιάζει ή να παίζουν δεν έχω θέμα, η κόρη μου είναι πολύ εξοικειωμενη με τα ζώα, δεν την έμαθα να τα αποφεύγει ποτέ.. Έχει τύχει να φάνε κ απ την ίδια μπουκιά κ να μην προλάβω να πάω αλλά δεν έπαθε τίποτα κανείς απ τους 2 χαχαχα

Μια τρέλα ειμαστε αφήστε τα

Εγω ειχα ρωτησει παιδιατρο για τον γατο που εχω αν εχουμε θεμα και μου ειπε κανενα προβλημα ισα ισα βοηθαει να μην αναπτυξει αλλεργιες. Ακομα καλυτερα τα σκυλια που βγαινουν και εξω με περισσοτερα μικροβια κανουν τα παιδια πιο ανθεκτικα. 

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Natale1 είπε:

Εγω εμπειρια δεν εχω αλλα ετσι λεω να πορευτω:

Καροτσι 3 σε 1, μαλλον το kiddo jazz. Αρκετα στιβαρο, οχι βαρυ και οικονομικο οτι πρεπει για αρχη. Το καθισματακι αυτοκινητου για τον 1ο χρονο (επειτα θα παρω αλλο απτο εξωτερικο που να κοιταω πισω εως 4 ετων). Το πορτ μπεμπε θα το χρησιμοποιησω με τη προσθηκη στρωματος ως το κρεβατακι του μωρου 2-3 μηνες. Το καθισμα του καροτσιου εχει φουλ ανακλιση και με ενα στρωματακι θα ναο σουπερ απο νωρις. Γενικα μετα τον χρονο μπορει να παρω αυτα τα καροτσια ομπρελας που ειναι σουπερ ελαφρια καο πρακτικα, οποτε γιατι να χαλασω ενα καρο λεφτα εκει;

Κουνια απλη, κανονικου μεγεθους με καλο στρωμα και ανωστρωμα. Επισης μια συρταριερα αλλαξιερα.

Επισης επειδη δεν εχω καμια επαφη με το θεμα, θεωρω θα ηταν χρησιμα καποια σεμιναρια θηλασμου και περιποιησης μωρου που γινονται τα περισσοτερα δωρεαν τι λετε;

Κατι αλλο να σας ρωτησω. Εχει καμια σας σκυλακι στο σπιτι και πως αντιμετωπισε το θεμα "υγιεινης" τον πρωτο καιρο;

Εμενα η μικρη στην 18η εβδομαδα ηταν 280 γρ... περιμενω να δω ποσο θα ναι στην β επιπεδου που ερχεται τις επομενες μερες! Εμενα πολλα μου φαινονται!

Αν μπεις στο σάιτ της nutricia, κανείς δωρεαν Εγγραφή κ συμμετέχεις σε σεμινάρια διαδικτυακά από τον υπολογιστή σου, είναι πολύ Χρήσιμα κ μπορείς να κάνεις κ ερωτήσεις στη μαία. Έχει πολλά θέματα, θηλασμό, περιποιηση νεογεννητου, λοχεία κλπ. Εγώ τα βρήκα Χρήσιμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ κυρίως, δεν μετακινείται απ το σπίτι σου!

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Εγω ειχα ρωτησει παιδιατρο για τον γατο που εχω αν εχουμε θεμα και μου ειπε κανενα προβλημα ισα ισα βοηθαει να μην αναπτυξει αλλεργιες. Ακομα καλυτερα τα σκυλια που βγαινουν και εξω με περισσοτερα μικροβια κανουν τα παιδια πιο ανθεκτικα. 

Απλά σαν ιδέα δεν μου αρέσει να γλείφει το μωρό κ επίσης οι τρίχες όπως κ να το κάνουμε θέλει έξτρα καθαριότητα...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αν μπεις στο σάιτ της nutricia, κανείς δωρεαν Εγγραφή κ συμμετέχεις σε σεμινάρια διαδικτυακά από τον υπολογιστή σου, είναι πολύ Χρήσιμα κ μπορείς να κάνεις κ ερωτήσεις στη μαία. Έχει πολλά θέματα, θηλασμό, περιποιηση νεογεννητου, λοχεία κλπ. Εγώ τα βρήκα Χρήσιμα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη κ κυρίως, δεν μετακινείται απ το σπίτι σου!

Απλά σαν ιδέα δεν μου αρέσει να γλείφει το μωρό κ επίσης οι τρίχες όπως κ να το κάνουμε θέλει έξτρα καθαριότητα...

Καλα κι εμενα δε μ' αρεσει καθολου σαν ιδεα το γλυψιμο του σκυλου με χιλιαδες μικροβια η που μπαινει στο σπιτι κι εχει πατησει παντου εξω, αλλα οι γιατροι λενε οτι δεν υπαρχει θεμα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!

@ERIANTONΝαι δε συμφέρω,αν σκεφτείς και τα αντηλιακά και τα αντικουνουπικά κλπ.Γενικά ότι θέλει άπλωμα θέλει ποσότητα και χρόνο.χαχαχαχα

@Αναστασία33 Καλά πάμε από λεκάνη,στενή μια φορά δεν είναι,οπότε ειναι η τελευταία μου ελπίδα

@natasaki34 Σε μένα εμφανίστηκε ελάχιστο στις θήλες.

@IoannaMas Θυμάσαι αν τα σεμινάρια είναι συγκεκριμένες ώρες?

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρες!

@ERIANTONΝαι δε συμφέρω,αν σκεφτείς και τα αντηλιακά και τα αντικουνουπικά κλπ.Γενικά ότι θέλει άπλωμα θέλει ποσότητα και χρόνο.χαχαχαχα

@Αναστασία33 Καλά πάμε από λεκάνη,στενή μια φορά δεν είναι,οπότε ειναι η τελευταία μου ελπίδα

@natasaki34 Σε μένα εμφανίστηκε ελάχιστο στις θήλες.

@IoannaMas Θυμάσαι αν τα σεμινάρια είναι συγκεκριμένες ώρες?

 

Ναι είναι στις 12 αν δεν εχει αλλαξει, νομίζω πέμπτες ίσως έχει κ αύριο.. Έχει κ άλλες μέρες μπείτε κ Δείτε όσες ενδιαφέρεστε! Τα παρακολουθείτε σε πραγματικό χρόνο γιατί δέχονται κ ερωτήσεις μέσω του τσατ!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, βοήθεια!!!! 

Ξύπνησα με πόνο αρκετό, κάτω χαμηλά, πολύ χαμηλά, κάτω από την κοιλιά. Πήρα τον γιατρό μου, αλλά έμπαινε αμέσως επείγον χειρουργείο!!! 

Πηγα όμως όπως μου είπε κ με ειδε ενας άλλος. Μετρησε τραχηλο. 

1.1! Αγχώθηκα πολύ. Μα 1.1!! Μίλησε με τον γιατρό μου στο χειρουργείο. Ξάπλα μου λέει, οχι βάρος μέχρι την Παρασκευή που θα παω για υπερυχο κ θα τον μετρηση ξανα κολπικα. Αν εχω πονο παλι ή αφύσικα υγρά να τον παρω αμέσως. 

Κλαίω!!! Ειλικρινά νιώθω πως δεν θα τα καταφέρω! Δεν θα παρω το 2ο μαξιλαράκι, 26 εβδομάδες!!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια μου, βοήθεια!!!! 

Ξύπνησα με πόνο αρκετό, κάτω χαμηλά, πολύ χαμηλά, κάτω από την κοιλιά. Πήρα τον γιατρό μου, αλλά έμπαινε αμέσως επείγον χειρουργείο!!! 

Πηγα όμως όπως μου είπε κ με ειδε ενας άλλος. Μετρησε τραχηλο. 

1.1! Αγχώθηκα πολύ. Μα 1.1!! Μίλησε με τον γιατρό μου στο χειρουργείο. Ξάπλα μου λέει, οχι βάρος μέχρι την Παρασκευή που θα παω για υπερυχο κ θα τον μετρηση ξανα κολπικα. Αν εχω πονο παλι ή αφύσικα υγρά να τον παρω αμέσως. 

Κλαίω!!! Ειλικρινά νιώθω πως δεν θα τα καταφέρω! Δεν θα παρω το 2ο μαξιλαράκι, 26 εβδομάδες!!!! 

Μην πανικοβαλλεσαι Μαρια μου δε θα σ' αφησει ετσι ο γιατρος σου. Θα ακολουθησεις τη συμβουλη του και ολα θα πανε καλα. Ολα θα αντιμετωπιστουν. Θα το παρουμε το μαξιλαρακι.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια μου, βοήθεια!!!! 

Ξύπνησα με πόνο αρκετό, κάτω χαμηλά, πολύ χαμηλά, κάτω από την κοιλιά. Πήρα τον γιατρό μου, αλλά έμπαινε αμέσως επείγον χειρουργείο!!! 

Πηγα όμως όπως μου είπε κ με ειδε ενας άλλος. Μετρησε τραχηλο. 

1.1! Αγχώθηκα πολύ. Μα 1.1!! Μίλησε με τον γιατρό μου στο χειρουργείο. Ξάπλα μου λέει, οχι βάρος μέχρι την Παρασκευή που θα παω για υπερυχο κ θα τον μετρηση ξανα κολπικα. Αν εχω πονο παλι ή αφύσικα υγρά να τον παρω αμέσως. 

Κλαίω!!! Ειλικρινά νιώθω πως δεν θα τα καταφέρω! Δεν θα παρω το 2ο μαξιλαράκι, 26 εβδομάδες!!!! 

Ξαπλωσε κοπέλα μου κ η Παναγία μαζί σου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Κάνε ο,τι περνάει από το χέρι σου κ εύχομαι να μείνουν για πολύ ακόμα μέσα τα βιαστικά μωράκια σου.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια μου, βοήθεια!!!! 

Ξύπνησα με πόνο αρκετό, κάτω χαμηλά, πολύ χαμηλά, κάτω από την κοιλιά. Πήρα τον γιατρό μου, αλλά έμπαινε αμέσως επείγον χειρουργείο!!! 

Πηγα όμως όπως μου είπε κ με ειδε ενας άλλος. Μετρησε τραχηλο. 

1.1! Αγχώθηκα πολύ. Μα 1.1!! Μίλησε με τον γιατρό μου στο χειρουργείο. Ξάπλα μου λέει, οχι βάρος μέχρι την Παρασκευή που θα παω για υπερυχο κ θα τον μετρηση ξανα κολπικα. Αν εχω πονο παλι ή αφύσικα υγρά να τον παρω αμέσως. 

Κλαίω!!! Ειλικρινά νιώθω πως δεν θα τα καταφέρω! Δεν θα παρω το 2ο μαξιλαράκι, 26 εβδομάδες!!!! 

Μαρακι μου πρωτα απ ολα ψυχραιμία κ σημερα που ειναι τα 9μερα της Παναγίας να σε βοηθήσει κ εσενα κ τα μωράκια. 

Ακινησια πλήρης, πόδια ψηλά πανω σε μαξιλάρια. Μην σηκώνεσαι καθολου. Ακομα κ τουαλέτα να περιορίσεις, αν μπορεις την πάπια καλυτερα εκει. Το φαγητο σου ελαφρύ για να μην σου φέρνει φούσκωμα ή δυσκοιλιότητα. 

Το εχω περασει, ξερω, φοβάσαι ομως παντα υπάρχει λύση!!

συσπασεις εχεις; 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Marigula είπε:

Κορίτσια μου, βοήθεια!!!! 

Ξύπνησα με πόνο αρκετό, κάτω χαμηλά, πολύ χαμηλά, κάτω από την κοιλιά. Πήρα τον γιατρό μου, αλλά έμπαινε αμέσως επείγον χειρουργείο!!! 

Πηγα όμως όπως μου είπε κ με ειδε ενας άλλος. Μετρησε τραχηλο. 

1.1! Αγχώθηκα πολύ. Μα 1.1!! Μίλησε με τον γιατρό μου στο χειρουργείο. Ξάπλα μου λέει, οχι βάρος μέχρι την Παρασκευή που θα παω για υπερυχο κ θα τον μετρηση ξανα κολπικα. Αν εχω πονο παλι ή αφύσικα υγρά να τον παρω αμέσως. 

Κλαίω!!! Ειλικρινά νιώθω πως δεν θα τα καταφέρω! Δεν θα παρω το 2ο μαξιλαράκι, 26 εβδομάδες!!!! 

Ψυχραιμία διαβασα πριν λιγες μερες σε αλλα Φόρουμ πιο παλια κοπέλες που κατάφεραν και έφτασαν μέχρι το τελος με προγεστερόνη και ξάπλα μην αγχώνεσαι γτ η κακη ψυχολογία επιβαρύνει... 

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwroulita85 είπε:

Μαρακι μου πρωτα απ ολα ψυχραιμία κ σημερα που ειναι τα 9μερα της Παναγίας να σε βοηθήσει κ εσενα κ τα μωράκια. 

Ακινησια πλήρης, πόδια ψηλά πανω σε μαξιλάρια. Μην σηκώνεσαι καθολου. Ακομα κ τουαλέτα να περιορίσεις, αν μπορεις την πάπια καλυτερα εκει. Το φαγητο σου ελαφρύ για να μην σου φέρνει φούσκωμα ή δυσκοιλιότητα. 

Το εχω περασει, ξερω, φοβάσαι ομως παντα υπάρχει λύση!!

συσπασεις εχεις; 

Ευχαριστω κοπέλες όλες για την στήριξη!!! 

 

Δώρα μου, ευτυχώς οχι, οι ψευτοσυσπασεις που έχω δεν είναι ανυσιχητικες. Και μετά τις δυο τις μεγάλες που ειχα μου πέρασε ο πόνος. 

Ο άντρας μου λέει να μην εχω εμπιστοσύνη σε κανένα γιατρό τι μου λέει πάρα μόνο στον γιατρό μου. Γιατί λέει κ την άλλη φορά η άλλη γιατρός μιλούσε για αιματομα στον τραχηλο, και ο γιατρός μου δεν έβλεπε τίποτα!!! 

Αγωνία μέχρι την Παρασκευή 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Marigula είπε:

Ευχαριστω κοπέλες όλες για την στήριξη!!! 

 

Δώρα μου, ευτυχώς οχι, οι ψευτοσυσπασεις που έχω δεν είναι ανυσιχητικες. Και μετά τις δυο τις μεγάλες που ειχα μου πέρασε ο πόνος. 

Ο άντρας μου λέει να μην εχω εμπιστοσύνη σε κανένα γιατρό τι μου λέει πάρα μόνο στον γιατρό μου. Γιατί λέει κ την άλλη φορά η άλλη γιατρός μιλούσε για αιματομα στον τραχηλο, και ο γιατρός μου δεν έβλεπε τίποτα!!! 

Αγωνία μέχρι την Παρασκευή 

Κ εγω μονο τον γιατρο μου ακούω. Ουτε ιστορίες άλλων ουτε φυσικά να παω σε αλλο γιατρο. Αυτος με ξερει, ξερει το ιστορικό μου , ξερει πως θα με συμβουλέψει κ τελος. 

Απο φαρμακευτική αγωγη τι σου πρότεινε; 

οσο για τα υγρα, εμενα που ειχε πει, αν ειναι πολλα σαν νερο κ Οχι βλεννωδη, να εχουν κίτρινο χρώμα ή με λιγο αιμα ή ροζ και να μυριζουν. Τα πονάκια δεν τον πειράζουν μονο ο έντονος πόνος στην κοιλια. 

Αν μπορεις μην χαϊδεύεις την όμορφη κοιλιτσα σου για να μην βοηθάς τις συσπάσεις. 

Ποδαρακια ψηλά οσο μπορεις, Οχι απότομες κινήσεις, Οχι τεντωματα. 

Δεν θυμαμαι κατι αλλο. Αυτα μου ειπε πανω κατω. 

Κοριτσακι μου ολα θα πανε καλα, απλα θελει πολυ ξαπλα που την ξερεις καλα κ αισιοδοξία. Οποτε θελεις στειλε μου προσωπικό μηνυμα να σου δώσω το τηλ μου, το φεις μπουκ μου να σου κανω παρεα. Ειμαι στην ιδια φαση κ σε νοιωθω απόλυτα. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...