Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

@Alzira Οοοοχι! Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη τα ίδια. Εχω για μενα καποιες φωτογραφίες βδομάδα-βδομάδα, αλλα αυτό. Ούτε τη φωτογράφιση της κοιλιάς την καταλαβαίνω, οσο οικογενειακή και γλυκουλικη να φαίνεται. Κι εγω εχω γνωατη φωτογράφο που ειδικεύεται ακριβώς σε αυτο, περα απο γαμους κλπ. Για μενα εχει νόημα μια φωτογράφιση και με τους 4, οταν με το καλο ειμαστε ολοι μαζί, αλλα παλι...οχι τοσο στημένη και "κοιταχτε μας".

Λέω να ντυσω τον μεγαλο Αη Βασίλη και το "φρέσκο" ξωτικό :-P 

 


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@gaidaki για να είναι κοιτάξτε μας , πρέπει να τις δείχνεις σε άλλους , από τη στιγμή που κρατάς μια φωτογραφία για να θυμάσαι αυτή την περίοδο της ζωής και από την στιγμή που είναι φίλη και δεν θα εκτεθω σε άλλους εγώ νομίζω θα βγάλω μερικές φωτογραφίες !

Σίγουρα όταν έρθει με το καλό το νέο μέλος θα βγάλουμε άλλες αναμνηστικές φωτογραφίες ούτε αυτές έχω σκοπό να τις δείχνω σε κόσμο και η σημασία τους θα είναι μεγαλύτερη.

Ο καθένας κάνει μια επιλογή όταν αποφασίζει τι θα μοιραστεί με άλλους ειδικά τώρα που στο facebook μπορείς να παρακολουθείς ολόκληρες ζωές. Όσο αφορά τα παιδιά πρέπει να προσέχουμε ακόμα περισσότερο ! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alzira είπε:

@gaidaki για να είναι κοιτάξτε μας , πρέπει να τις δείχνεις σε άλλους , από τη στιγμή που κρατάς μια φωτογραφία για να θυμάσαι αυτή την περίοδο της ζωής και από την στιγμή που είναι φίλη και δεν θα εκτεθω σε άλλους εγώ νομίζω θα βγάλω μερικές φωτογραφίες !

Σίγουρα όταν έρθει με το καλό το νέο μέλος θα βγάλουμε άλλες αναμνηστικές φωτογραφίες ούτε αυτές έχω σκοπό να τις δείχνω σε κόσμο και η σημασία τους θα είναι μεγαλύτερη.

Ο καθένας κάνει μια επιλογή όταν αποφασίζει τι θα μοιραστεί με άλλους ειδικά τώρα που στο facebook μπορείς να παρακολουθείς ολόκληρες ζωές. Όσο αφορά τα παιδιά πρέπει να προσέχουμε ακόμα περισσότερο ! 

Κι εγω αν ειχα γνωστη θα εβγαζα σιγουρα αναμνηστικες θα ταν πολυ ωραια!!! Αλλιως δε μπαινω στη διαδικασια.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

@Alzira Εγώ εχω κατα νου τη δική μου γνωστή-μαμα μαθήτριας μου, που βλεπω οτι τις δημοσιεύει, γι'αυτό ισως ημουν κατηγορηματική. Sorry. Της έβλεπα πριν λιγο κιόλας. Ειναι με τη συγκατάθεση του ζευγαριού δημοσιευμένες φυσικά, αλλα..εμένα δε μου αρέσει.

Φυσικά όλα ειναι θεμα επιλογών κ συμφωνώ 200% για το τι δημοσιεύεται σε σχέση με παιδιά στο ίντερνετ.


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

@gaidaki η τάση που παρατηρώ ειδικά σε ηλικίες κάτω των 25-30 είναι να μην κρατάνε τίποτα προσωπικό για τον εαυτό τους και αυτό είναι προβληματικό από όποια σκοπιά και να το δεις ( από τις φωτογραφίες μέχρι κοινοποιησεις παρουσίας ) 

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Αν είναι πολύ μεγάλο για να βγει νωρίτερα δεν θέλει καισαρική; αλλιώς αν δεν είναι να βγει, δε βγαινει! Έτσι ξέρω, διορθώστε με αν κάνω λάθος.. Έχεις κάποιο πρόβλημα υγείας κ φοβάσαι μην είναι μεγάλο; γιατί διαφορετικά δεν νομίζω ότι μπορείς να το ξέρεις από τώρα πόσο θα βγει! Εγώ πιστεύω θα κλείσω κ τον 9ο κ πάλι.. Βέβαια δε βιάζομαι αν εξαιρέσεις τις καουρες που έχω κ υποφέρω πολλές φορές την ημέρα, αλλά κατά τα άλλα δε βιαζομαι. Εχω 3 μήνες γεμάτους ακόμα.

οχι δεν εχω κανενα προβλημα .απλα επειδη ειναι τελειως διαφορετικες μετρησεις και επειδη εχουν μεσολαβήσει τοσα σε χρονια το σκεφτομαι λιγο παραπανω.δεν παιζει ρολο για καισαρικη η ηλικια κυησης αν αποφασισει το μωρο να βγει.Εδω σε προχωρημενες εγκυμοσυνες που εχουν αποβάλλει ,με τοκετο γεννανε.

ουτε εγω βιαζομαι αλλα για μενα βλεπω οτι ο καιρος περναει με τρελή ταχύτητα.

 

2 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

@Alzira Εγώ εχω κατα νου τη δική μου γνωστή-μαμα μαθήτριας μου, που βλεπω οτι τις δημοσιεύει, γι'αυτό ισως ημουν κατηγορηματική. Sorry. Της έβλεπα πριν λιγο κιόλας. Ειναι με τη συγκατάθεση του ζευγαριού δημοσιευμένες φυσικά, αλλα..εμένα δε μου αρέσει.

Φυσικά όλα ειναι θεμα επιλογών κ συμφωνώ 200% για το τι δημοσιεύεται σε σχέση με παιδιά στο ίντερνετ.

και εγω αντίθετη στην δημοσιευση φωτογραφιων με παιδακια.Εγω ειχα κανει και υεμα στο μαιευτηριο να μην  το φωτογραφησουν οταν γεννήθηκε.μου ειπαν οτι ςτσι και αλλιως το ςχω μαζι μου συνεχεια οποτε και δεν γινεται ετσι αυθαίρετα.

πρίν από 59 λεπτά , Alzira είπε:

@gaidaki η τάση που παρατηρώ ειδικά σε ηλικίες κάτω των 25-30 είναι να μην κρατάνε τίποτα προσωπικό για τον εαυτό τους και αυτό είναι προβληματικό από όποια σκοπιά και να το δεις ( από τις φωτογραφίες μέχρι κοινοποιησεις παρουσίας ) 

αυτο με την κοινοποίηση πια ειναι τοσο χαζομαρα.για να δειξουν οτι καλοπερνάνε?"ευτυχισμένη στον Κιάμο πίνω δηλητηριώδης ουσίες."που περνάω τόσο τέλεια που ας κάνω μια παύση να κάνω μια κοινοποίηση μην παθω και τίποτα απο την τόση ευτυχία.

@Eutuxia25 πως εισαι ολα καλα?εκανες κατι με την δουλεια?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εστειλε η Δωρα μηνυμα. Εσπασαν τα νερα. Ειναι στην κλινικη και το παλευουν για να κρατηθει. Περιμενουν τις εξετασεις να δουν αν υπαρχει καποια μολυνση.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αναστασία33 είπε:

Κοριτσια μου εστειλε η Δωρα μηνυμα. Εσπασαν τα νερα. Ειναι στην κλινικη και το παλευουν για να κρατηθει. Περιμενουν τις εξετασεις να δουν αν υπαρχει καποια μολυνση.

Ε οχι!! Προσευχομαι να πανε ολα καλα.Η παναγια την βοηθησει.

Εσυ Αναστασια μου εκανεε την β επιπεδου.Ολα καλα?

Τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κ εγώ απο τον γιατρό.. Ο τράχηλος είναι 2.2 μου αυξησε κατά πολύ την προγεστερονη . Ακινησία με τα πόδια ψηλα κ θα παω ξανά για υπερυχο την Δευτέρα. 

Θα πάρει η μαμά μου την μικρή μαζι της για το Σαββατοκύριακο ετσι θα είμαι ηρεμγη. 

Η σκέψη μου κ η προσευχή μου στην Δώρα μας. Θα τα καταφέρουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 4

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, lizaki1111 είπε:

Ε οχι!! Προσευχομαι να πανε ολα καλα.Η παναγια την βοηθησει.

Εσυ Αναστασια μου εκανεε την β επιπεδου.Ολα καλα?

Τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια

Το μωρακι μας μια χαρα. @ERIANTON ειναι 720 γραμμαρια ο μπεμπακος. Κι εμενα εχει μικρυνει ο τραχηλος 33mm απο 42mm στην αυχενικη. Κατα τα αλλα ολα καλα και ψηλο μωρο μας ειπε. Α και ο πλακουντας ειναι μας ειπε παραχειλιος δηλαδη αρκετα χαμηλα, το οποιο δε μας το ειχε πει ο αλλος στην αυχενικη, οταν τον ρωτησα για τον πλακουντα μου ειχε πει ολα καλα.

  • Μου αρέσει 3

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Βρε Δωρουλα μου Μακαρι να πανε ολα καλα ρε κοριτσακι.Περαστικα !!!!

Μαριγουλα οταν λεμε τα ποδια ψηλα εννοεις σε μαξιλάρι?καο σε τι βοηθαει αυτο?

Αναστασία και σενα μεγαλο ειναι ε?πως το είδες στο 3d?ειδες φατσούλα?

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Κοριτσια μου εστειλε η Δωρα μηνυμα. Εσπασαν τα νερα. Ειναι στην κλινικη και το παλευουν για να κρατηθει. Περιμενουν τις εξετασεις να δουν αν υπαρχει καποια μολυνση.

Πωπω το κορίτσι μας τι αμαρτίες πληρώνει... Όλες τις θυσίες του κόσμου κάνει κ καθόλου δεν της αξίζει αυτό. Εύχομαι να το ξεπεράσει για ακόμα μια φορά κ να μη γεννηθεί ακόμα το βιαστικό της μωράκι...

@Marigula κ εσύ κουράγιο κορίτσι , κάθε μέρα που περνάει είναι μια μικρή νίκη!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ERIANTON είπε:

Βρε Δωρουλα μου Μακαρι να πανε ολα καλα ρε κοριτσακι.Περαστικα !!!!

Μαριγουλα οταν λεμε τα ποδια ψηλα εννοεις σε μαξιλάρι?καο σε τι βοηθαει αυτο?

Αναστασία και σενα μεγαλο ειναι ε?πως το είδες στο 3d?ειδες φατσούλα?

Ναι την ειδαμε τη φατσουλα του οσο μπορουσε κι ο καημενος ο γιατρος γιατι ηταν καπως στο πλαι γυρισμενο!!!


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...