Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Κοριτσια εμενα την ξέρετε την ιστορία με τον τραχηλο. Ηταν 4,5 κ πηγε 0,5 σε 5 μερες. Καλα εξωπραγματικό σίγουρα λόγω ιστορικού. Θελει έλεγχο κ προσοχη. Αν εχετε πολλα υγρα κ συσπάσεις μην το αφησετε. Ειναι προειδοποίηση. 

Δεν θελω να φοβησω καμια, με αγαπη το λεω. 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 26 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Το χαρτι γραφει 22 mm τωρα το ειδα αυτος ειπε 32... εχω μπερδευτει

δεν σου ειπε γενικα πως τα βλεπει τα πραγματα την ωρα της εξετασης?αν ολα ειναι μια χαρα?που εκανες την εξεταση?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Eutuxia25 εκεί που σου εκαναν την εξέταση σου είπαν ότι είναι κάτι ανησυχητικό; θα σου έλεγε "επικοινώνησε με τον γιατρό σου" αν έπρεπε να ελεχθει. Δεν ξέρω καθόλου τι παίζει με το μήκος τραχήλου, νομίζω δεν μου το μέτρησαν καν εμένα. Αλλά μην ανησυχείς τζάμπα πάλι κ δεν είναι τίποτα! Ίσως κ να είναι φυσιολογικό το νούμερο, μην τρομάζεις πριν το σιγουρεψεις.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το 3,2 δεν μου φαίνεται πολύ μικρό θυμάμαι  η μία φίλη με δίδυμα ο γιατρός την ξάπλωσε όταν έπεσε  η κάτω από 3 . Πήγα στα μαγαζιά σήμερα και κοίταζα για καρότσι και κρεβατάκι βρεφικό . Είδαμε στο just baby στο kiddo στο prenatal και στο ΙΚΕΑ για κρεβάτι. Στο just baby είχαν να μου προτείνουν ένα δικό τους μοντέλο 320 αν θυμάμαι καλά 3 σε ένα , μετά τα 3 σε 1 ξέφευγαν σε τιμές 600+. Στο prenatal πάλι μου έδειξαν ένα δικό τους 3 σε ένα στα 360 νομίζω και τα κλασικά 550+. Στο kiddo είδα πολλά καροτσια κάτω από 450 και μάλλον εκεί θα καταλήξω αλλά κάθε ιδέα ευπρόσδεκτη. Τώρα για κρεβάτι δεν ξέρω αν πρέπει να δω βρεφικό μέχρι 2-2,5 χρόνων ή να πάω σε προ εφηβικό μέχρι 5-6 , από την μια σκέφτομαι αν κοιμάται σε μας μέχρι πχ 6-7 ή 8 μηνών μετά λίγο τσάμπα δεν είναι το βρεφικό για ένα χρόνο μόνο? Από την άλλη αν πάει σχολείο σιγά μην θέλει να κοιμάται σε κρεβατάκι που θυμίζει μωρού. Αυτές οι σκέψεις θα χαρώ να ακούσω απόψεις ! 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν τα νεα μου...πηγα στην γιατρό μου και ειδε τα αποτελέσματα της β επιπέδου...η μπέμπα μου ειναι υγιέστατη 541 γραμμάρια πλακουντας προσθιος υψηλός με τα πόδια προς τα κάτω η κυρία ...το μονο θεμα τράχηλος 22 mm ... τι μου ειπε γι αυτο? Οκ ειναι θεμα...αρα... οχι ορθοστασία utrogestan υποθετο καθε βράδυ δεν σηκώνω βάρος οχι... επαφές  και να μειωθούν οι ώρες που δουλευω ...σε ενα μηνά ραντεβού να με ξανα δει και αν εχει μειωθεί πολυ ο αριθμός ισως να μου κάνει και εισαγωγή( ακραία εκδοχή)  οκ μου είπε συμβαίνει...ακούω γνωμες...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ξεκούραση , πολύ ξάπλα και καλή συνέχεια . Εγώ νομίζω αν μου έλεγε έτσι θα σταματούσα από την δουλειά και θα περιοριζα την ορθοστασία στην απολύτως απαραίτητη. Καμιά φορά μεγαλώνει ο τράχηλος αν έχει προκληθεί από κούραση ορθοστασία κλπ διορθωστε με αν κάνω λάθος.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Alzira είπε:

Πολύ ξεκούραση , πολύ ξάπλα και καλή συνέχεια . Εγώ νομίζω αν μου έλεγε έτσι θα σταματούσα από την δουλειά και θα περιοριζα την ορθοστασία στην απολύτως απαραίτητη. Καμιά φορά μεγαλώνει ο τράχηλος αν έχει προκληθεί από κούραση ορθοστασία κλπ διορθωστε με αν κάνω λάθος.

Εχεις δικιο αλλα δυστυχώς υπολόγιζα σ αυτα τα χρήματα ενας μηνας υπομονή και μετα θα βγω σε άδεια και αν χρειαστεί θα κατσω ξάπλα...ελπίζω πως αν ήταν θα μου το χε κόψει απο μονη της τι να πωω...ελπίζω να βοηθήσει η προγεστερόνη...ααα κ μου είπε ότι μάλλον απ τις συσπάσεις την έπαθα...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Λοιπόν τα νεα μου...πηγα στην γιατρό μου και ειδε τα αποτελέσματα της β επιπέδου...η μπέμπα μου ειναι υγιέστατη 541 γραμμάρια πλακουντας προσθιος υψηλός με τα πόδια προς τα κάτω η κυρία ...το μονο θεμα τράχηλος 22 mm ... τι μου ειπε γι αυτο? Οκ ειναι θεμα...αρα... οχι ορθοστασία utrogestan υποθετο καθε βράδυ δεν σηκώνω βάρος οχι... επαφές  και να μειωθούν οι ώρες που δουλευω ...σε ενα μηνά ραντεβού να με ξανα δει και αν εχει μειωθεί πολυ ο αριθμός ισως να μου κάνει και εισαγωγή( ακραία εκδοχή)  οκ μου είπε συμβαίνει...ακούω γνωμες...

οτι σου είπε Ευτυχία μου ,προσπαθησε να "κοψεις" ταχυτητα και να κανεις τα απολυτως αναγκαια.Εννοειται να σταματησεις απο την δουλεια που και μονο η διαδρομή σου ειναι μια ταλαιπωρεια.Ειχες επαφες γενικα?Ρε κοριτσια να νιωσω ουφο που δεν τολμαω να σκεφτω το σεξ απο φοβο?Οχι οτι δεν μου λειπει αλλα τρεμω.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

οτι σου είπε Ευτυχία μου ,προσπαθησε να "κοψεις" ταχυτητα και να κανεις τα απολυτως αναγκαια.Εννοειται να σταματησεις απο την δουλεια που και μονο η διαδρομή σου ειναι μια ταλαιπωρεια.Ειχες επαφες γενικα?Ρε κοριτσια να νιωσω ουφο που δεν τολμαω να σκεφτω το σεξ απο φοβο?Οχι οτι δεν μου λειπει αλλα τρεμω.

Είχα κανονικά εφόσον δεν ειχα κάποιο πρόβλημα και η γιατρός μου δεν μου ειχε πει στοπ...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

οτι σου είπε Ευτυχία μου ,προσπαθησε να "κοψεις" ταχυτητα και να κανεις τα απολυτως αναγκαια.Εννοειται να σταματησεις απο την δουλεια που και μονο η διαδρομή σου ειναι μια ταλαιπωρεια.Ειχες επαφες γενικα?Ρε κοριτσια να νιωσω ουφο που δεν τολμαω να σκεφτω το σεξ απο φοβο?Οχι οτι δεν μου λειπει αλλα τρεμω.

Να μη νιωσεις ουφο. Κι εγω ουτε κατα διανοια δεν το σκεφτομαι :-P


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Είχα κανονικά εφόσον δεν ειχα κάποιο πρόβλημα και η γιατρός μου δεν μου ειχε πει στοπ...

και εμενα δεν μου ειπε ποτε να μην εχω επαφές αλλα δεν θελω.Στο πρωτο μου που ειχα μια φορα επαφη ηταν πολυ γελοια η ολη κατάσταση πουωσε καμια περιπτωση δεν ένιωσα ωραια.μαλλον ειμαι ουφο τελικα.Απο ορεξη εχω δυστυχως αρκετη αλλα την κραταω για αργότερα προς το τελος χαχα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εχεις δικιο αλλα δυστυχώς υπολόγιζα σ αυτα τα χρήματα ενας μηνας υπομονή και μετα θα βγω σε άδεια και αν χρειαστεί θα κατσω ξάπλα...ελπίζω πως αν ήταν θα μου το χε κόψει απο μονη της τι να πωω...ελπίζω να βοηθήσει η προγεστερόνη...ααα κ μου είπε ότι μάλλον απ τις συσπάσεις την έπαθα...

Μου κανει εντυπωση που δε σου ειπε να μεινεις στο κρεβατι. Βεβαια αυτη ειναι η γιατρος, αυτη ξερει.

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

και εμενα δεν μου ειπε ποτε να μην εχω επαφές αλλα δεν θελω.Στο πρωτο μου που ειχα μια φορα επαφη ηταν πολυ γελοια η ολη κατάσταση πουωσε καμια περιπτωση δεν ένιωσα ωραια.μαλλον ειμαι ουφο τελικα

:-D:-D:-D

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eutuxia25 είπε:

Λοιπόν τα νεα μου...πηγα στην γιατρό μου και ειδε τα αποτελέσματα της β επιπέδου...η μπέμπα μου ειναι υγιέστατη 541 γραμμάρια πλακουντας προσθιος υψηλός με τα πόδια προς τα κάτω η κυρία ...το μονο θεμα τράχηλος 22 mm ... τι μου ειπε γι αυτο? Οκ ειναι θεμα...αρα... οχι ορθοστασία utrogestan υποθετο καθε βράδυ δεν σηκώνω βάρος οχι... επαφές  και να μειωθούν οι ώρες που δουλευω ...σε ενα μηνά ραντεβού να με ξανα δει και αν εχει μειωθεί πολυ ο αριθμός ισως να μου κάνει και εισαγωγή( ακραία εκδοχή)  οκ μου είπε συμβαίνει...ακούω γνωμες...

Κάνε αυτά που σου είπε λοιπόν , τα πάντα αξίζει να κάνεις για 3 μήνες για να μη γεννήσεις (χτυπά ξύλο) πρόωρα. Μην τρελαθεις στο άγχος πάλι , Δεν είναι κ τόσο τραγικό απλά πρέπει να σε θορυβήσει για να μείνει ακόμα μέσα η μπέμπα σου, κάθε μέρα που περνάει είναι κέρδος. Με τη δουλειά δεν μπορείς να κολλήσεις κανένα ρεπό, καμία αναρρωτική κ να φύγεις μια ώρα αρχύτερα; έστω ρε παιδί μου κάποιος να σε πηγαίνει ή στη χειρότερη κανένα ταξί δεν παίζει; είναι πολύ σημαντικό να φροντίζεις τον εαυτό σου κ ειδικά στον 7ο μήνα που κοντεύουμε κ είναι κρίσιμος για προωρους τοκετους. εύχομαι για όλες μας να φτάσουμε στον 9ο!!

Επαφές κ εμείς έχουμε κανονικά αλλά με λίγη προσοχή βέβαια , Ποτέ δεν Τις διακοψαμε Για την εγκυμοσύνη. Αλλά αν μου το έλεγε ο γιατρός θα το έκανα φυσικά. Προσωπικά δεν φαίνεται να έχω θέμα πρόωρου τοκετού...

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...