Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο. Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Δεν εχω ιδέα.. δεν φτασαμε εκει. Απ οτι διαβάσα κόβουν τα ράμματα. Αλλα με μενα δεν βγαζεις ακρη. 

Πάντως στην στήλη που ειχα ανεβάσει ειμαστε οκ. Μπορει το μωρακι σου να ειναι ψηλό ή η σύλληψη να ειναι πιο μπροστα. Ειναι καιρο που σε απασχολεί, Μηπως για να ηρεμίσεις απο τις σκέψεις αυτες να κανεις μέτρηση; 

η συλληψη εγινε 15-3 αυτο ειναι σιγουρο και αφου ειναι και αγορι εγινε αυθημερων απο οτι λενε το αρσενικο ζει στην μητρα καποιες ωρες.απο τις 17/8 με απασχολει που εκανα την β επιπεδου.πρεπει να παω για εξετασεις που μου εχει γραψει ο γιατρος του ικα αλλα μου να ειπε για την καμπύλη απο σεπτεμβρη.δεν α ασχοληθω αλλο και οταν καμω ην εξεταση οτι δειξει.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

η συλληψη εγινε 15-3 αυτο ειναι σιγουρο και αφου ειναι και αγορι εγινε αυθημερων απο οτι λενε το αρσενικο ζει στην μητρα καποιες ωρες.απο τις 17/8 με απασχολει που εκανα την β επιπεδου.πρεπει να παω για εξετασεις που μου εχει γραψει ο γιατρος του ικα αλλα μου να ειπε για την καμπύλη απο σεπτεμβρη.δεν α ασχοληθω αλλο και οταν καμω ην εξεταση οτι δειξει.

Κ εμενα ειναι 24/3 σίγουρα. Εργαστηριακά ελεγμένο! Αρα ειναι χοντρουλης! Βεβαια ο ανδρας μου ειναι πολυ ψηλοσ, 1,98 και γεννήθηκε 4500. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο. Εγω ειμαι 1,65 κ γεννήθηκα 3800. Μετα μάζεψα. 

την παρασκευη που θα κανω εξεταση αίματος θελεις να ρωτήσω την κοπελα ποσο κανει η καμπύλη χωρις να στην γράψουν; 

πρίν από 24 λεπτά , IoannaMas είπε:

@ERIANTON μεγάλο βρε είναι 3500 για αγόρι τελειομηνο; απ ότι να βγει ελλιποβαρες ας είναι κ 4κιλά, κατά τη γνώμη μου. Ίσως πονάς λιγοοο παραπάνω αλλά μετά είσαι πιο ήρεμη.

Ρε παιδιά στο Έλενας στη β επιπέδου ούτε Αυχενική διαφάνεια μου μέτρησαν ούτε τον τράχηλο μου μέτρησαν καμία φορά μέχρι τώρα.. Δεν το βρίσκω πουθενά στα χαρτιά. Μετά σου λένε είναι καλό νοσοκομείο. Έχω κ τον άντρα μου να μου λέει "τι φύγαμε απ το αττικό, καλύτερα σε πρόσεχαν στις εξετάσεις κ είναι κ 5 λεπτά απ το σπίτι μας". Αχ τι τραβαμεεεε

Τον τραχηλο μου τον μετρούσε, πριν οτι πάθω, ο γυναικολόγος σε καθε επίσκεψη. Κ στην αυχενική. Στην β επιπέδου δεν γινόταν επειδη εκανα ράμματα. 

Σιγουρα θα σου εχει πει για τον τράχηλο κ επειδη ειναι ολα καλα δεν θα έδωσες σημασία. Ειμαι σίγουρη. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , IoannaMas είπε:

@ERIANTON μεγάλο βρε είναι 3500 για αγόρι τελειομηνο; απ ότι να βγει ελλιποβαρες ας είναι κ 4κιλά, κατά τη γνώμη μου. Ίσως πονάς λιγοοο παραπάνω αλλά μετά είσαι πιο ήρεμη.

Ρε παιδιά στο Έλενας στη β επιπέδου ούτε Αυχενική διαφάνεια μου μέτρησαν ούτε τον τράχηλο μου μέτρησαν καμία φορά μέχρι τώρα.. Δεν το βρίσκω πουθενά στα χαρτιά. Μετά σου λένε είναι καλό νοσοκομείο. Έχω κ τον άντρα μου να μου λέει "τι φύγαμε απ το αττικό, καλύτερα σε πρόσεχαν στις εξετάσεις κ είναι κ 5 λεπτά απ το σπίτι μας". Αχ τι τραβαμεεεε

να σου πω το αγορι μου ηταν 2700 και 47 ποντους μια χαρα βγηκε ευκολα ενα παρομοιο θα το ηθελα χαχα.

στην αυχενικη μου μετησε τον τραχηλο εξωτερικα και το εγραψε στο χαρτι κατω δεξια πανω απο το πεδιο Ζ.

γραφει

 Doppler φλεβοειδους πορου κφ

ρινικο οστο ορατο

μηκος τραχηλου 39,6

καο παρακάτω συσταση για papp A.

το βαρος δεν μου το γράφει εκεί. 

πρίν από 12 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Κ εμενα ειναι 24/3 σίγουρα. Εργαστηριακά ελεγμένο! Αρα ειναι χοντρουλης! Βεβαια ο ανδρας μου ειναι πολυ ψηλοσ, 1,98 και γεννήθηκε 4500. Δεν ξερω αν παιζει ρόλο. Εγω ειμαι 1,65 κ γεννήθηκα 3800. Μετα μάζεψα. 

την παρασκευη που θα κανω εξεταση αίματος θελεις να ρωτήσω την κοπελα ποσο κανει η καμπύλη χωρις να στην γράψουν; 

Τον τραχηλο μου τον μετρούσε, πριν οτι πάθω, ο γυναικολόγος σε καθε επίσκεψη. Κ στην αυχενική. Στην β επιπέδου δεν γινόταν επειδη εκανα ράμματα. 

Σιγουρα θα σου εχει πει για τον τράχηλο κ επειδη ειναι ολα καλα δεν θα έδωσες σημασία. Ειμαι σίγουρη. 

οχι μην ρωτας αφου  θα την γραψω αρχες Σεπτέμβρη για να την κανω .την καμπυλη ποτε θα την κανεις εσυ?

τωρα που κοιταγα των υπερηχο που εκανα 7/7 ηταν 286 γρ. 18 εβδ.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς για να μετρήσουν τον τράχηλο δεν το κάνουν κολπικα; δεν μου έχουν κάνει ποτέ τίποτα κολπικα.. Κάτσε να δω κ στης αυχενικής το χαρτι αλλά δεν το κόβω...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καταρχάς για να μετρήσουν τον τράχηλο δεν το κάνουν κολπικα; δεν μου έχουν κάνει ποτέ τίποτα κολπικα.. Κάτσε να δω κ στης αυχενικής το χαρτι αλλά δεν το κόβω...

εμενα στην αυχενικη το μετρησε απο το απλο υπερηχο κοιλιας.ειναι ιδιο με την μετρηση που μου εκανε τωρα κολπικα  στην β επιπεδου .μηδαμινη διαφορα 39,6mm και 40mm


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, IoannaMas είπε:

@ERIANTON σου το έγραψε χειρογραφα στο χαρτί της αυχενικής εννοείς πάνω από το πεδίο Ζ; σε εμένα μόνο ρινικό οστό ορατό έχει σημειωσει

ναι εκει ακριβως χειρογραφα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

να σου πω το αγορι μου ηταν 2700 και 47 ποντους μια χαρα βγηκε ευκολα ενα παρομοιο θα το ηθελα χαχα.

στην αυχενικη μου μετησε τον τραχηλο εξωτερικα και το εγραψε στο χαρτι κατω δεξια πανω απο το πεδιο Ζ.

γραφει

 Doppler φλεβοειδους πορου κφ

ρινικο οστο ορατο

μηκος τραχηλου 39,6

καο παρακάτω συσταση για papp A.

το βαρος δεν μου το γράφει εκεί. 

οχι μην ρωτας αφου  θα την γραψω αρχες Σεπτέμβρη για να την κανω .την καμπυλη ποτε θα την κανεις εσυ?

Δεν μου εχει πει ακομα. Μαλλον μετα την επομενη επίσκεψη να μου ζητήσει. 

πρίν από 5 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καταρχάς για να μετρήσουν τον τράχηλο δεν το κάνουν κολπικα; δεν μου έχουν κάνει ποτέ τίποτα κολπικα.. Κάτσε να δω κ στης αυχενικής το χαρτι αλλά δεν το κόβω...

Οχι δεν το κανουν κολπικά. Κανονικα με τον υπέρηχο στην κοιλια. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ERIANTON είπε:

ναι εκει ακριβως χειρογραφα.

Μπααα σε μένα δεν το μέτρησαν ποτέ καλά σας λέω. Ας ελπίσουμε ότι δεν αλλάζει από γέννα σε γέννα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη στο αττικό μου το είχαν μετρησει. Κ γενικά εκεί οι γιατροί μου είχαν συμπληρώσει όλα τα πεδία, ενώ στο Έλενα δεν μπαίνουν στον κόπο...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , IoannaMas είπε:

Μπααα σε μένα δεν το μέτρησαν ποτέ καλά σας λέω. Ας ελπίσουμε ότι δεν αλλάζει από γέννα σε γέννα γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη στο αττικό μου το είχαν μετρησει. Κ γενικά εκεί οι γιατροί μου είχαν συμπληρώσει όλα τα πεδία, ενώ στο Έλενα δεν μπαίνουν στον κόπο...

βρηκες και εσυ την μερα μαλλον που βαριοντουσαν 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

βρηκες και εσυ την μερα μαλλον που βαριοντουσαν 

Δεν το θεωρώ δικαιολογία γιατί αν συμβεί κάτι μετά θα τρέχουν κ δεν θα φτάνουν που είναι τόσο αμελείς..


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , IoannaMas είπε:

Δεν το θεωρώ δικαιολογία γιατί αν συμβεί κάτι μετά θα τρέχουν κ δεν θα φτάνουν που είναι τόσο αμελείς..

δεν εχεις αδικο


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Βλέπω λέτε για το πόσο μεγάλο θα βγει το μωρό.Εμένα αυτός είναι ο φόβος μου,ότι θα βγάλω μικρό γίγαντα. Ειμαστε και οι 2 μεγάλων διαστάσεων,μου είπε κι ο γιατρός ότι το μήκος μηριαιου ειναι αρκετά μεγάλο οπότε προετοιμάζομαι από τώρα για τον Φασούλα χαχαχα

Ευτυχώς που δεν είναι κορίτσι γιατί αν βγει πιο ψηλό κι από μένα κάηκε

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria K8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Βλέπω λέτε για το πόσο μεγάλο θα βγει το μωρό.Εμένα αυτός είναι ο φόβος μου,ότι θα βγάλω μικρό γίγαντα. Ειμαστε και οι 2 μεγάλων διαστάσεων,μου είπε κι ο γιατρός ότι το μήκος μηριαιου ειναι αρκετά μεγάλο οπότε προετοιμάζομαι από τώρα για τον Φασούλα χαχαχα

Ευτυχώς που δεν είναι κορίτσι γιατί αν βγει πιο ψηλό κι από μένα κάηκε

θυμαμαι που ρωταγα τον γιατρο μου παλια γιατι εγω εχω τοσο μικρη κοιλιά και μου πάντησε οτι δεν ειμαι και το "πρωτο μποι".καλα λεω.....

πρίν από 13 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εγω παλι ειμαι 1.76, αλλα γεννηθηκα σα μιξα και με το ζορι 2.800 :-P

Ειμαι περιεργη να δω τον μικρο μου.

ααα εσυ εισαι πρωτο μποι χαχα.ρε συ 2700 που βγηκε ο μικρος μου δεν μου φαινοταν τοσο μικρουλης.καλα παντα α μεγαλοποιω τα πραγματα χαχα...

 

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...