Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Κι εγω θα της πω οπωσδηποτε για καλλιεργεια κολπικου υγρου. Μην την πατησουμε απο βλακεια.

Εμενα με αγχωνει ακριβως το αντιθετο. Θελω να τα εχω ελεγξει ολα. Φαντασου σημερα πηγα για γενικη ουρων και anti xa και εκανα και ξανα για τοξοπλασμα. Τοσες σαλατες εφαγα και φρουτα δεν ξερεις ποτε. Αφου θα μου παιρναν αιμαι ετσι κι αλλιως δεν ειχα να χασω κατι.

Κι εγω το ιδιο ακριβως Ευτυχουλα. Ασε που τον περιμεναμε τοσο καιρο και δεν ερχοταν, ασε που απ' την αρχη που ηρθε μας παιδευει. Προσπαθω να ειμαι οσο πιο σιγουρη μπορω απο εξετασεις τουλαχιστον γιατι ποτε δεν ξερεις βεβαια.

Απλά αξίζει ψυχολογικά να ξαναμπεις στη διαδικασία "μήπως το κόλλησα το τοξόπλασμα αυτές τις μέρες;". Εμένα αυτό θα μου πρόσθετε άγχος επομένως προτιμώ να μείνω σπίτι κ να μη σκέφτομαι τίποτα τέτοιο. Αυτο σημαίνει ότι εγώ δεν νοιάζομαι ή δεν αγαπάω το μωρό μου; απλά η καθεμία μας χειρίζεται αλλιώς τις καταστάσεις. Το σημαντικό για όλες είναι να μειώσουμε το άγχος μας, που τους τελευταίους μήνες πριν τη γέννα μεγαλώνει συνεχώς. 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για το τοξόπλασμα ας πούμε εγω δεν ανησυχώ ειχα γατα απο μωρό και δεν κολλήσα αρα? Ποιο πιθανό να πιάσω τζόκερ... συμπέρασμα? Η καθεμιά με τις αγωνίες της ελα Ιωάννα σε λίγο καιρό θα σε παρηγορουμε εμείς που θα πλησιάζει η ωρα να γεννήσεις όλες αγαπαμε τα μωρα μας απλα οπως και σε ολα στη ζωη ο καθένας το εκδηλώνει αλλιώς Επίσης εσυ εισαι έμπειρη πια τα χεις περάσει αρα δεν φοβάσαι


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , IoannaMas είπε:

Απλά αξίζει ψυχολογικά να ξαναμπεις στη διαδικασία "μήπως το κόλλησα το τοξόπλασμα αυτές τις μέρες;". Εμένα αυτό θα μου πρόσθετε άγχος επομένως προτιμώ να μείνω σπίτι κ να μη σκέφτομαι τίποτα τέτοιο. Αυτο σημαίνει ότι εγώ δεν νοιάζομαι ή δεν αγαπάω το μωρό μου; απλά η καθεμία μας χειρίζεται αλλιώς τις καταστάσεις. Το σημαντικό για όλες είναι να μειώσουμε το άγχος μας, που τους τελευταίους μήνες πριν τη γέννα μεγαλώνει συνεχώς. 

Οχι βρε απλα καθεμια λειτουργει διαφορετικα. Εμενα το να μην ξερω με τρωει, πεθαινω απ' το αγχος. Κι ενταξει δε θα μπαινα στη διαδικασια να κανω εξεταση για τοξοπλασμα στο ξεκαρφωτο, αλλα επειδη ολους τους προηγουμενους μηνες μου την εγραφε και η ιδια και επειδη θα μου επαιρναν ετσι κι αλλιως αιμα, ειπα να κοιταξουν κι αυτο. Με βοηθαει να ειμαι πιο ηρεμη.

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

Για το τοξόπλασμα ας πούμε εγω δεν ανησυχώ ειχα γατα απο μωρό και δεν κολλήσα αρα? Ποιο πιθανό να πιάσω τζόκερ... συμπέρασμα? Η καθεμιά με τις αγωνίες της ελα Ιωάννα σε λίγο καιρό θα σε παρηγορουμε εμείς που θα πλησιάζει η ωρα να γεννήσεις όλες αγαπαμε τα μωρα μας απλα οπως και σε ολα στη ζωη ο καθένας το εκδηλώνει αλλιώς Επίσης εσυ εισαι έμπειρη πια τα χεις περάσει αρα δεν φοβάσαι

Μα κι εγω εχω γατο δε φοβαμαι αυτον γιατι δεν υπαρχει περιπτωση. Αλλα επειδη στις πρωτες εξετασεις βγηκε οτι ημουν αρνητικη δηλαδη δεν ειχα περασει ποτε στη ζωη μου, ειναι επικινδυνο αν το κολλησω στην εγκυμοσυνη απο κανα σαλατικο.

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γι αυτό ειπα οτι εχω στόχο τις 32-34εβδομάδες μετα ας βγει η βιαστική κουράστηκα να ανησυχώ...μετα θα την βλέπω ειναι κιτρινη? Εχει πυρετο? Εχει γκρινια? Κτλ 

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Οχι βρε απλα καθεμια λειτουργει διαφορετικα. Εμενα το να μην ξερω με τρωει, πεθαινω απ' το αγχος. Κι ενταξει δε θα μπαινα στη διαδικασια να κανω εξεταση για τοξοπλασμα στο ξεκαρφωτο, αλλα επειδη ολους τους προηγουμενους μηνες μου την εγραφε και η ιδια και επειδη θα μου επαιρναν ετσι κι αλλιως αιμα, ειπα να κοιταξουν κι αυτο. Με βοηθαει να ειμαι πιο ηρεμη.

Μα κι εγω εχω γατο δε φοβαμαι αυτον γιατι δεν υπαρχει περιπτωση. Αλλα επειδη στις πρωτες εξετασεις βγηκε οτι ημουν αρνητικη δηλαδη δεν ειχα περασει ποτε στη ζωη μου, ειναι επικινδυνο αν το κολλησω στην εγκυμοσυνη απο κανα σαλατικο.

Σκέψου το ομως τοσααα Χρόνια δεν κολλησες και τοση γκαντεμιά τωρα θα κολλήσεις??? Εγω πριν οτι σκουπίδια τα ετρωγα αδέσποτα? Τα επερνα αγκαλιά... 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Για το τοξόπλασμα ας πούμε εγω δεν ανησυχώ ειχα γατα απο μωρό και δεν κολλήσα αρα? Ποιο πιθανό να πιάσω τζόκερ... συμπέρασμα? Η καθεμιά με τις αγωνίες της ελα Ιωάννα σε λίγο καιρό θα σε παρηγορουμε εμείς που θα πλησιάζει η ωρα να γεννήσεις όλες αγαπαμε τα μωρα μας απλα οπως και σε ολα στη ζωη ο καθένας το εκδηλώνει αλλιώς Επίσης εσυ εισαι έμπειρη πια τα χεις περάσει αρα δεν φοβάσαι

Εγώ το πολύ Μέχρι 5 Δεκεμβρίου θα πάω αν πάρω πάλι παράταση μετά την ΠΗΤ, δεν με αφήνουν παραπάνω. Επομένως μην είσαι σίγουρη ότι θα γεννήσεις πρώτη!

Όσο για το άλλο που είπες, θεωρώ ότι δεν ισχύει, κάθε εγκυμοσύνη έχει το δικό της άγχος κ είναι διαφορετική... Ξέρω λίγα περισσότερα πράγματα τώρα αλλά το άγχος ίσως είναι κ μεγαλύτερο γιατί τώρα δεν ξεκουραζομαι , Ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη κοιμόμουν σαν βόδι πολλές ώρες τη μέρα χχαχα

πρίν από 4 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Επίσης γι αυτό ειπα οτι εχω στόχο τις 32-34εβδομάδες μετα ας βγει η βιαστική κουράστηκα να ανησυχώ...μετα θα την βλέπω ειναι κιτρινη? Εχει πυρετο? Εχει γκρινια? Κτλ 

Σκέψου το ομως τοσααα Χρόνια δεν κολλησες και τοση γκαντεμιά τωρα θα κολλήσεις??? Εγω πριν οτι σκουπίδια τα ετρωγα αδέσποτα? Τα επερνα αγκαλιά... 

Ουυυ αν ψάχνεις λογους να έχεις άγχος με το μωρό, θα βρίσκεις πολλούς πίστεψε με! Μιλάω για όταν γεννηθεί... Για αυτό κ το να είσαι κ λίγο στον κόσμο σου βοηθάει λίγο την κατάσταση. 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Επίσης γι αυτό ειπα οτι εχω στόχο τις 32-34εβδομάδες μετα ας βγει η βιαστική κουράστηκα να ανησυχώ...μετα θα την βλέπω ειναι κιτρινη? Εχει πυρετο? Εχει γκρινια? Κτλ 

Σκέψου το ομως τοσααα Χρόνια δεν κολλησες και τοση γκαντεμιά τωρα θα κολλήσεις??? Εγω πριν οτι σκουπίδια τα ετρωγα αδέσποτα? Τα επερνα αγκαλιά... 

Μα δεν κολλας απ τις καημενες τις γατες. Ειναι λιγο παραπληροφορηση ολο αυτο. Απο τα λαχανικα κυριως τα σαλατικα. Και αυτο που λενε ολοι μα τοσα χρονια δεν κολλησες το ταδε τωρα θα κολλησεις εχει επισης εξηγηση. Το ανοσοποιητικο στην εγκυμοσυνη συνηθως ειναι παρα πολυ πεσμενο. Επομενως ειναι πολυ ευκολο να αρπαξουμε διαφορα που σε κανονικες συνθηκες ισως ημασταν πιο ανθεκτικες. 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

και εμεις ξενύχτι μολις εφυγα απο το δωματιο μεχρι να πιασει ο καλος μου ενα ζουζουνι.ασε τον να αφοσιωθει.εχει παρει την σκουπα και σκουπιζει το ταβανι.αχαχαχ

 

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ERIANTON είπε:

και εμεις ξενύχτι μολις εφυγα απο το δωματιο μεχρι να πιασει ο καλος μου ενα ζουζουνι.ασε τον να αφοσιωθει.εχει παρει την σκουπα και σκουπιζει το ταβανι.αχαχαχ

 

Το πιασατε;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σας!!!!

Ευτυχούλα χάρηκα που είσαι καλά είχες καιρό να μας πεις τα νέα σου.

Δωρουλα μου εύχομαι να είσαι κάθε μέρα καλύτερα και ο Άγιος Φανούριος που γιορτάζει σήμερα να σου φανερώσει αυτό που λαχταρά η ψυχούλα  σου.

Βοηθεια μας!!!Εφτιαξα εχτες μια  φανουρόπιτα και πήγα στην χάρη του.Την μοίρασα και μάζεψα ευχουλες θα μου χρειαστούν για να τις μοιραστώ μαζί σας!!!

Μαρια D με το καλο αυριο να έρθεις προς τα μέρη μας.Θα κανεις υπερηχο ?

Ιωαννα εσυ ποτε εχεις γιατρο?

Αναστασία έψαχνα το στρωμμα που εγραφες αλλα δεν βρήκα τίποτα .Σε ποια εταιρεία σου το είπαν?

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Ποτε θα ξανα έχουμε νεα απ την Δώρα?

Στην κλινικη ειναι η Δωρα μας. Εχει λιγο ταχυκαρδια απο τα φαρμακα για τις συσπασεις αλλα το παλευει το κοριτσι μας!!!

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...