Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ναι κι εγω οταν μου το ειπε κοιτουσα σα χαζη. Τωρα που το ψαχνω λιγο ειναι αλλο ειδος κανναβης και χρησιμοποιειται οπως το βαμβακι. Ειναι καλυτερο στην υγρασια, δεν εχει σιγουρα φυτοφαρμακα και ζιζανιοκτονα, ειναι καλυτερο για τα ακαρεα, αντιαλλεργικο, αναπνεει περισσοτερο. Μαλλον με βλεπω να το προτιμαω.

Εγώ έχω της σειράς latex kids της greco storm αν θες να το ψάξεις. Βασικά πιστεύω ότι οι περιγραφές σε όλα τα στρώματα είναι τόσο καλές που δεν μπορείς να βρεις διαφορά κ να καταλήξεις καπου εκτός αν είσαι ειδικός. Μάλλον ολα καλά είναι , εξ ου κ οι ακριβές τιμές τους.

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εγω καλα θελω να πιστεύω πως ειμαι αν εξαιρέσουμε την στεναχωρια για την Δώρα και τον φόβο για το τι αλλο θα ακολουθήσει ...περνώ καθε βράδυ την προγεστερόνη μ κανόνισα να πηγαινω δυο φορές την εβδομάδα στην δουλειά σπίτι τα ανέλαβε ολα ο άντρας μου μέχρι να παω σε δυο βδομάδες να με δει η γιατρός κ αν έχει μικρύνει κ άλλο τέλος θα μου γράψει χαρτί και ξάπλα...θα της πω στην χειροτερη να μου αλλαξει την πητ αρχες Δεκεμβρίου αφού δεν το βλέπω να φτανω 17 και συν αναρρωτική και ελπίζω να πάνε ολα καλα...εμενα ο στόχος μου ειναι οι 32-34 εβδομάδες απ την έρευνα που έκανα ειναι μια χαρά απο κει κ περα...οσο για την Δώρα εύχομαι να προλάβει να κάνει αυτες τις ενέσεις που λενε οτι είναι σωτήριες για τα πνευμόνια του μωρου...Διαβάσα πολλές ιστορίες γυναικών που μετα απο τεράστια υπομονή πήραν υγειεστατα μωρα απ το Νοσοκομείο..

Μπραβο Ευτυχουλα μου καλα εκανες. Χαλαρα να δουμε τι θα δει και η γιατρος σου σε δυο βδομαδες. Κι εγω τη Δευτερα θα παω να δω τι θα μου πει. Μας εχουν αγχωσει πολυ αυτοι οι τραχηλοι βρε κοριτσια μου τι ειναι αυτο; 


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Μπραβο Ευτυχουλα μου καλα εκανες. Χαλαρα να δουμε τι θα δει και η γιατρος σου σε δυο βδομαδες. Κι εγω τη Δευτερα θα παω να δω τι θα μου πει. Μας εχουν αγχωσει πολυ αυτοι οι τραχηλοι βρε κοριτσια μου τι ειναι αυτο; 

Εμενα μάλλον απ τις συσπάσεις μπορεί να εγινε...τι να πω πάντως έμαθα πως η προγεστερόνη βοηθάει πολυ ισως ανέβει κ ο αριθμός ...εγω θελω τουλάχιστον να μην πεσει...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Εγω καλα θελω να πιστεύω πως ειμαι αν εξαιρέσουμε την στεναχωρια για την Δώρα και τον φόβο για το τι αλλο θα ακολουθήσει ...περνώ καθε βράδυ την προγεστερόνη μ κανόνισα να πηγαινω δυο φορές την εβδομάδα στην δουλειά σπίτι τα ανέλαβε ολα ο άντρας μου μέχρι να παω σε δυο βδομάδες να με δει η γιατρός κ αν έχει μικρύνει κ άλλο τέλος θα μου γράψει χαρτί και ξάπλα...θα της πω στην χειροτερη να μου αλλαξει την πητ αρχες Δεκεμβρίου αφού δεν το βλέπω να φτανω 17 και συν αναρρωτική και ελπίζω να πάνε ολα καλα...εμενα ο στόχος μου ειναι οι 32-34 εβδομάδες απ την έρευνα που έκανα ειναι μια χαρά απο κει κ περα...οσο για την Δώρα εύχομαι να προλάβει να κάνει αυτες τις ενέσεις που λενε οτι είναι σωτήριες για τα πνευμόνια του μωρου...Διαβάσα πολλές ιστορίες γυναικών που μετα απο τεράστια υπομονή πήραν υγειεστατα μωρα απ το Νοσοκομείο..

Εμενα στρώμα κοκοφοίνικα μού δωσε η συνυφαδα μου μου πε το χε χρυσοπληρωσει...εστεισε και την κούνια ο μπαμπάς μας για να πάρουμε λιγη χαρά χτες...

Καλό μου ακούγεται που ένιωσες τη δουλειά.. Εγώ σου εύχομαι να ξεπεράσεις κ τις 32 εβδομάδες κ να φτάσεις πολύ παραπέρα, δεν φαίνεται τόσο τραγική η κατάσταση σου αν ακολουθήσεις αυστηρές οδηγίες γιατρού. Ακόμα κ μια μέρα παραπάνω να μείνει το μωράκι σου μεσα, είναι κέρδος. Κάθε μέρα μετράει για αυτό να κάνεις ο,τι περνά από το χέρι σου για να το πετύχεις! 

Σίγουρα η επιστήμη έχει προχωρήσει κ γίνονται θαύματα κ με τα προωρακια , Αλλά εγώ εύχομαι για όλες μας να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται! Ελπίζω κ η Δώρα μας να είναι καλύτερα, έστω κ με τα φάρμακα που σίγουρα θα είναι πολλά.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

Εμενα μάλλον απ τις συσπάσεις μπορεί να εγινε...τι να πω πάντως έμαθα πως η προγεστερόνη βοηθάει πολυ ισως ανέβει κ ο αριθμός ...εγω θελω τουλάχιστον να μην πεσει...

Ειχα κι εγω συσπασεις την προηγουμενη εβδομαδα... Μ' αρεσει που λενε πως ειναι φυσιολογικες. Κι εμεις απ' το φοβο μας χθες παραγγειλαμε κουνιτσα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Μπραβο Ευτυχουλα μου καλα εκανες. Χαλαρα να δουμε τι θα δει και η γιατρος σου σε δυο βδομαδες. Κι εγω τη Δευτερα θα παω να δω τι θα μου πει. Μας εχουν αγχωσει πολυ αυτοι οι τραχηλοι βρε κοριτσια μου τι ειναι αυτο; 

Εκτός από μένα που μάλλον θα τον μετρήσουν αφού γεννήσω ,έτσι όπως φαίνεται...χαχαχαχ αχ(γελαμε για να μην κλαίμε)


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , IoannaMas είπε:

Εκτός από μένα που μάλλον θα τον μετρήσουν αφού γεννήσω ,έτσι όπως φαίνεται...χαχαχαχ αχ(γελαμε για να μην κλαίμε)

Ρε τι επαθες κι εσυ... θα μεινεις με την απορια.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Ειχα κι εγω συσπασεις την προηγουμενη εβδομαδα... Μ' αρεσει που λενε πως ειναι φυσιολογικες. Κι εμεις απ' το φοβο μας χθες παραγγειλαμε κουνιτσα.

Αν δεν πονατε πολύ είναι φυσιολογικές μάλλον. Αν κ εγώ πάλι δεν έχω κ παλι, μόνο κάτι σουβλιες οταν παρακουραζομαι. Οι συσπάσεις της γέννας πονάνε, δεν θα μπορείτε να πάρετε ανάσα κ θα θέλετε απλά να ουρλιαξετε...

πρίν από 1 λεπτό , Αναστασία33 είπε:

Ρε τι επαθες κι εσυ... θα μεινεις με την απορια.

Δεν ξέρω αν αλλάζει το νούμερο σε κάθε εγκυμοσυνη ή μένει το ίδιο; θυμάμαι στην κόρη μου στους τελευταίους μήνες εγκυμοσύνες μου είχε πει η γιατρός ότι ειναι μακρύς. Κ ότι αυτό είναι καλο... Γίνεται τώρα να είναι κοντός; σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε η να τον είχαν μετρήσει... Αλλά απ Ότι παρατηρώ το Έλενα είναι λίγο καφενείο οι γιατροί σε σχέση με το αττικό!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγω καταλαβα πώς με την εγκυμοσύνη ολα μεσα σε μια μερα μπορεί να ανατραπούν.. εγω θα παω για καλλιέργεια κολπικου υγρου και ουρων γτ αν εχεις ασυμπτωματικη Ουρολοίμωξη η κολπιτιδα ας πούμε ειναι ο νούμερο ενα λόγος να γεννήσεις ο κοντός τράχηλος καπως παλεύεται..Ουφ τουλάχιστον οι εξετάσεις αίματος μου βγήκαν πολυ καλες θυρεοειδή κ κατι αλλα μεχρι και ο.αιματοκρίτης απο 32 πηγε 35

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Αν δεν πονατε πολύ είναι φυσιολογικές μάλλον. Αν κ εγώ πάλι δεν έχω κ παλι, μόνο κάτι σουβλιες οταν παρακουραζομαι. Οι συσπάσεις της γέννας πονάνε, δεν θα μπορείτε να πάρετε ανάσα κ θα θέλετε απλά να ουρλιαξετε...

Δεν πονανε αλλα να τι παθαμε...


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εγω καταλαβα πώς με την εγκυμοσύνη ολα μεσα σε μια μερα μπορεί να ανατραπούν.. εγω θα παω για καλλιέργεια κολπικου υγρου και ουρων γτ αν εχεις ασυμπτωματικη Ουρολοίμωξη η κολπιτιδα ας πούμε ειναι ο νούμερο ενα λόγος να γεννήσεις ο κοντός τράχηλος καπως παλεύεται..Ουφ τουλάχιστον οι εξετάσεις αίματος μου βγήκαν πολυ καλες θυρεοειδή κ κατι αλλα μεχρι και ο.αιματοκρίτης απο 32 πηγε 35

Ομως ρε κορίτσι κ τόσο άγχος μην έχεις το ένα, μην εχεις το άλλο, είναι καλό; Εγώ δεν μπορώ κ όλο εξετάσεις με αγχώνει πολύ να πάω να με τσιμπάνε όλη την ώρα.. 

Είδες κ με τον αιματοκρίτη όλα καλά είναι τώρα, τζάμπα δεν ήταν κ τόσοοοο πολύ άγχος που είχες;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ομως ρε κορίτσι κ τόσο άγχος μην έχεις το ένα, μην εχεις το άλλο, είναι καλό; Εγώ δεν μπορώ κ όλο εξετάσεις με αγχώνει πολύ να πάω να με τσιμπάνε όλη την ώρα.. 

Απ οτι φαίνεται μερικές μας κυνηγούν τα προβλήματα ειμαι μια απ αυτες απλα αγαπαω πολυ αυτην την μπέμπα για να αντεξω να την χασω και δεν ξέρω τι άλλο να κανω για να την προστατεύσω...εσυ που εχεις φτου φτου μια καλή εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να το ψάξεις μονο απαίτησε την άλλη φορα να σ κάνουν μέτρηση τραχήλου για να ξέρεις που βρίσκεσαι..

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια εγω καταλαβα πώς με την εγκυμοσύνη ολα μεσα σε μια μερα μπορεί να ανατραπούν.. εγω θα παω για καλλιέργεια κολπικου υγρου και ουρων γτ αν εχεις ασυμπτωματικη Ουρολοίμωξη η κολπιτιδα ας πούμε ειναι ο νούμερο ενα λόγος να γεννήσεις ο κοντός τράχηλος καπως παλεύεται..Ουφ τουλάχιστον οι εξετάσεις αίματος μου βγήκαν πολυ καλες θυρεοειδή κ κατι αλλα μεχρι και ο.αιματοκρίτης απο 32 πηγε 35

Κι εγω θα της πω οπωσδηποτε για καλλιεργεια κολπικου υγρου. Μην την πατησουμε απο βλακεια.

πρίν από 13 λεπτά , IoannaMas είπε:

Ομως ρε κορίτσι κ τόσο άγχος μην έχεις το ένα, μην εχεις το άλλο, είναι καλό; Εγώ δεν μπορώ κ όλο εξετάσεις με αγχώνει πολύ να πάω να με τσιμπάνε όλη την ώρα.. 

Είδες κ με τον αιματοκρίτη όλα καλά είναι τώρα, τζάμπα δεν ήταν κ τόσοοοο πολύ άγχος που είχες;

Εμενα με αγχωνει ακριβως το αντιθετο. Θελω να τα εχω ελεγξει ολα. Φαντασου σημερα πηγα για γενικη ουρων και anti xa και εκανα και ξανα για τοξοπλασμα. Τοσες σαλατες εφαγα και φρουτα δεν ξερεις ποτε. Αφου θα μου παιρναν αιμαι ετσι κι αλλιως δεν ειχα να χασω κατι.

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Απ οτι φαίνεται μερικές μας κυνηγούν τα προβλήματα ειμαι μια απ αυτες απλα αγαπαω πολυ αυτην την μπέμπα για να αντεξω να την χασω και δεν ξέρω τι άλλο να κανω για να την προστατεύσω...εσυ που εχεις φτου φτου μια καλή εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να το ψάξεις μονο απαίτησε την άλλη φορα να σ κάνουν μέτρηση τραχήλου για να ξέρεις που βρίσκεσαι..

Κι εγω το ιδιο ακριβως Ευτυχουλα. Ασε που τον περιμεναμε τοσο καιρο και δεν ερχοταν, ασε που απ' την αρχη που ηρθε μας παιδευει. Προσπαθω να ειμαι οσο πιο σιγουρη μπορω απο εξετασεις τουλαχιστον γιατι ποτε δεν ξερεις βεβαια.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eutuxia25 είπε:

Απ οτι φαίνεται μερικές μας κυνηγούν τα προβλήματα ειμαι μια απ αυτες απλα αγαπαω πολυ αυτην την μπέμπα για να αντεξω να την χασω και δεν ξέρω τι άλλο να κανω για να την προστατεύσω...εσυ που εχεις φτου φτου μια καλή εγκυμοσύνη δεν χρειάζεται να το ψάξεις μονο απαίτησε την άλλη φορα να σ κάνουν μέτρηση τραχήλου για να ξέρεις που βρίσκεσαι..

Τι λες καλέ ότι θα τη χάσεις; επειδή είχε πέσει ο αιματοκρίτης σου θα έχανες τη μπέμπα σου δηλαδή; Απλά λιγότερο άγχος είναι καλό για όλες μας, εγώ εκεί θέλω να καταλήξω, χωρίς αυτό να σημαίνει να αμελουμε τις εξετάσεις μας... Να ανησυχούμε μόνο αν κάτι είναι όντως ανησυχητικό. Καμία φορά κ οι γιατροί μας φοβίζουν χωρίς σοβαρό λόγο κ μετά εμείς το ψάχνουμε κ φοβόμαστε ακόμα πιο πολύ. Το έχω πάθει κ εγώ στην κόρη μου στη η επιπέδου είχαν βρει "πρόβλημα" στους νεφρους. Πέρασα τόσο άγχος, κλάματα απ όλα κ μετά από 2 μήνες περίπου μου είπαν ότι ξεπεράστηκε από μόνο του. Ε έλεος δηλαδή...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι απ τον αιματοκρίτη αλλα τοσα μονο στην ομάδα μας και ποσα στις υπόλοιπες ...πρωτα ηταν η υποψία για στιγμα κ μετα αυτο με τον τράχηλο πανω που ειχα ηρεμησει κ ήμουν επιτέλους καλα...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...