Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 19 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

      ο 8ο σ ποτέ ξεκινάει; ναι μιλησα με τη μαια γιατί ήταν λίγο περίεργα τα πονάκια με έπιανε κοιλιά μέση ταυτόχρονα για 20 δευτέρα μπυ περνούσε και μετά από κανα 5 λεπτό με έπιανε πάλι 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Κ έσύ αγοράκι έχεις το πρώτο σου παιδακι?? Για να δούμε τι αδερφάκι θα φέρουμε στα παιδιά μας ! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά την Β επιπέδου μάθαμε φύλλο 

πρίν από 2 λεπτά , Rena87 είπε:

Χαχα ωραίο θέμα....  εγω προς κορίτσι δλδ μάλλον κλείνω....

Τι κάνετε κορίτσια μου;  εμένα ευτυχώς το στηθος που σας έλεγα επανήλθε...βασικά μια πρηζεται μια χαλαρώνει... 

Άλλο πράγμα με ενοχλεί τώρα..εχει αρχίσει συχνοουρια...μέρα νύχτα...κ όλη μέρα νιώθω ένα βάρος πολύ χαμηλά λες κ κατι είναι εκεί μέσα κ με πιέζει  (πέρα από το μωρακι) χαχα.. κ όλο αισθάνομαι να κατουραω αλλά πάω κ κάνω λιγο.  Είναι όμως πολύ ενοχλητικό εκεί κάτω στην κοιλιά...το έχετε εσείς αυτό;;;;;

Χαχα γειά σου κοπέλα μου .έγω έτσι ήμουν όταν είχε προχωρήσει η εγκυμοσύνη μου . Τώρα απλά πάω συχνά στο μπάνιο αλλά όχι κάθε μισή ώρα 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Κ έσύ αγοράκι έχεις το πρώτο σου παιδακι?? Για να δούμε τι αδερφάκι θα φέρουμε στα παιδιά μας ! Στην πρώτη εγκυμοσύνη μετά την Β επιπέδου μάθαμε φύλλο 

Χαχα γειά σου κοπέλα μου .έγω έτσι ήμουν όταν είχε προχωρήσει η εγκυμοσύνη μου . Τώρα απλά πάω συχνά στο μπάνιο αλλά όχι κάθε μισή ώρα 

Ελπίδα μου είμαι στη 12η βδομάδα... για αυτο είναι δλδ; η είναι νωρίς κ μπορεί να έχω κάτι αλλο;;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Rena87 είπε:

Χαχα ωραίο θέμα....  εγω προς κορίτσι δλδ μάλλον κλείνω....

Τι κάνετε κορίτσια μου;  εμένα ευτυχώς το στηθος που σας έλεγα επανήλθε...βασικά μια πρηζεται μια χαλαρώνει... 

Άλλο πράγμα με ενοχλεί τώρα..εχει αρχίσει συχνοουρια...μέρα νύχτα...κ όλη μέρα νιώθω ένα βάρος πολύ χαμηλά λες κ κατι είναι εκεί μέσα κ με πιέζει  (πέρα από το μωρακι) χαχα.. κ όλο αισθάνομαι να κατουραω αλλά πάω κ κάνω λιγο.  Είναι όμως πολύ ενοχλητικό εκεί κάτω στην κοιλιά...το έχετε εσείς αυτό;;;;;

Και εγώ συχνοουρια αλλά πίνω και πολύ νερό.Εμένα πάλι δεν αδειάζει  τελείως η κύστη.Αν πειστώ λίγο ακόμα Αφού κατουρησω βγάζω και αλλά ουρά.Εγώ όπως τα λες παθαινα στις ουρολοιμώξεις.Άμετρητες όμως.Επερνα 6  μήνες αντιβίωση.Σταμάταγα πέρναγε ένα δεκαήμερο έκανα καλλιέργεια Όλα  καλά.Μετά από δέκα μέρες πάλι.Δεν θυμάμαι αν ήταν σχεδόν διετία που ταλαιπωρήθηκα.

Γενικά όμως η συχνοουρια είναι ένα σπαστικοτατο σύμπτωμα της ενδιαφέρουσας κατάστασης μας.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Rena87 είπε:

Ελπίδα μου είμαι στη 12η βδομάδα... για αυτο είναι δλδ; η είναι νωρίς κ μπορεί να έχω κάτι αλλο;;;

Πολύ συχνή συχνοουρια κάθε μισή ώρα κ από λίγο λίγο γίνεται όταν το μωράκι μας πιέζει την κυστη. Σε μένα αυτό ξεκίνησε στον 7ο μήνα.  Τώρα μήπως να ενημερώσεις τον γιατρό σου ? 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ERIANTON είπε:

Θα κάνεις την Αυχενική τωρα @gaidaki?

Όχι, το μηνιαιο ραντεβού και την αλλη Παρασκευή η αυχενική. Και τα δυο τα σκέφτομαι περίεργα...

Ρε παιδί μου δεν ξερω αν ειναι θεμα ηλικίας και "ωριμότητας" και καλά, αλλα στην πρώτη εγκυμοσύνη ετρεμα τον τοκετό.Ολα τα πριν δεν τα σκεφτόμουν και τωρα ειμαι αντίθετα.Μη στραβώσει τιποτα ως τότε...

Εσείς που εχετε κι άλλο παιδάκι, τι συγκρίσεις κάνετε για την ψυχολογία σας τωρα και τότε;


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!

Λοιπόν Ρενακι .....

Όταν έμαθα  οτι είμαι έγκυος στο αγόρι μου πάγωσα.Ενώ ήθελα σαν τρελή να κάνω παιδάκια σκεφτόμουν την ώρα του τοκετού.Έβλεπα τις μέρες να περνάνε απίστευτα γρήγορα.Και δεν ξέρω πόσο γρήγορα πέρασαν αυτοί οι μήνες.Δεν υπήρξε ούτε μια μέρα που είπα αχ να τελειώνω.Να πω την αλήθεια δεν ήθελα να γεννήσω ποτέ ΧαχΑ.Φταίει ότι είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη γιατί αλλιώς θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.Τώρα όντως έχω άλλο άγχος.Να καταφέρω να φτάσω στο τέλος.Δεν ξέρω γιατί έχω ένα μόνιμο άγχος ενώ είναι όλα καλά.Έχω την αυχενική σε 6 μέρες και εύχομαι όλα να είναι μια χαρά και να το πω στο αγοράκι μου να τρελαθεί από την χαρά του.Θα ήθελα να πω στον γιατρό ότι θέλω να καταγράψω τον υπέρηχο στο κινητό μου.λέτε να με αφήσει?Δεν θα είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί αλλά κάποιος άλλος στο Έλενα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα!

Και εγω παιρνω κορτιζονη! :( ασχημο πραγμα! Κανω υπομονη γιατι ο γιατρος ειπε μεχρι την 16 εβδομαδα και θα την σταματησουμε!

Δεν με κανουσε περα απο τις ζαλαδες, αρχισαν και οι αναγουλες και οι εμετοι! Στην μικρη μου, αναγούλες ξεκινησαν μετα τον 5ο μηνα! Και κρατησαν μεχρι το τελος! Επίσης κατι για να ξεχωρισετε αν εχετε αγορι ή κοριτσι, στο αγορι εχετε κοιλια, στο κοριτσι εχουμε πισινους!

Η αδερφη μου με την νυφη μου ήταν εγκυος την ιδια περιοδο. Στην νυμφη μου ξεραμε οτι ειναι αγορι, η αδερφη μου δεν ηθελε να μαθει. Οταν καθονταν διπλα διπλα ειχαν την ιδια κοιλια. Ετσι λεγαμε οτι ειναι αγορι και τελικα ήταν αγορι. Εγω που εκανα κοριτσι, τιποτα κοιλια! Σαν να μην ήμουν εγκυος.

Με τα κιλα... εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πήρα μονο 3 !!! Και εφυγα απο την κλινικη με μειων -10. Αν και ειχα περισσοτερα κιλα ετσι προσεχα να μην παρω πολλα. Ετρωγα συνεχως φρουτα και φαγητα ολο στην σχαρα και στον φουρνο. φυσικα εκανα και τις παρανομίες μου! Πιστευω πως ο οργανισμος της καθε γυναικας παιρνει οσα χρειαζετε στην εγκυμοσυνη! Και τώρα ειμαι με λιγα περισσοτερα, αφου τα 10 τα εβαλα :( και τώρα προσεχω! Ελπιζω να μην βάλω και τωρα αρκετα!

Κοριτσια, εχω θεμα! Γελειο μεν αλλα θεμα! Η πολυαγαπημενη μου πεθερουλα, μου τηλεφωνησε σημερα το πρωι, οτι θα ερθει για επισκεψη σημερα το απογευμα! Μετα απο 2.5 χρονια!!!! Και δεν ειμαι και καλα σημερα, και ζαλαδες και εμετους! Πήραν τον συζηγο μου και του το ειπα και μου λεει να την παρει να της πει να μην ερθει. Του ειπα οχι, γιατι δεν θελω να ριξω κι αλλο λαδι στην φωτια.

Εχει 2,5 χρονια να πατησει σπιτι μου. Την τελευταια φορα που ήρθε ήταν η μικρη μου αποσαραντωτη ακομη! Τι της ηρθε τώρα;  Κάτι ετοιμαζει αυτη για να μου κατεβει! Δεν τα παμε καλα και αυτα τα 2,5 χρονια, παμε εμεις μια ωρα την εβδομαδα και τελος. Ουτε μου τηλεφωνα ουτε ρωτα για το μωρο, ουτε δωρακια του παιρνει ουτε τιποτα. Ανυσυχω!!!!

ο γιατρος μου αλλαξε το ραντεβου για την αυχενικη. 30/5 τελικα! Την αναλυση για το συνδρομο down την εκανα 18/5, μου ειπαν 10 εργασιμες το αργοτερο για να ερθει. Αρχισα να αγχωνουμαι αν θα προλαβει να ερθει ή οχι!

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα!

Και εγω παιρνω κορτιζονη! :( ασχημο πραγμα! Κανω υπομονη γιατι ο γιατρος ειπε μεχρι την 16 εβδομαδα και θα την σταματησουμε!

Δεν με κανουσε περα απο τις ζαλαδες, αρχισαν και οι αναγουλες και οι εμετοι! Στην μικρη μου, αναγούλες ξεκινησαν μετα τον 5ο μηνα! Και κρατησαν μεχρι το τελος! Επίσης κατι για να ξεχωρισετε αν εχετε αγορι ή κοριτσι, στο αγορι εχετε κοιλια, στο κοριτσι εχουμε πισινους!

Η αδερφη μου με την νυφη μου ήταν εγκυος την ιδια περιοδο. Στην νυμφη μου ξεραμε οτι ειναι αγορι, η αδερφη μου δεν ηθελε να μαθει. Οταν καθονταν διπλα διπλα ειχαν την ιδια κοιλια. Ετσι λεγαμε οτι ειναι αγορι και τελικα ήταν αγορι. Εγω που εκανα κοριτσι, τιποτα κοιλια! Σαν να μην ήμουν εγκυος.

Με τα κιλα... εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πήρα μονο 3 !!! Και εφυγα απο την κλινικη με μειων -10. Αν και ειχα περισσοτερα κιλα ετσι προσεχα να μην παρω πολλα. Ετρωγα συνεχως φρουτα και φαγητα ολο στην σχαρα και στον φουρνο. φυσικα εκανα και τις παρανομίες μου! Πιστευω πως ο οργανισμος της καθε γυναικας παιρνει οσα χρειαζετε στην εγκυμοσυνη! Και τώρα ειμαι με λιγα περισσοτερα, αφου τα 10 τα εβαλα :( και τώρα προσεχω! Ελπιζω να μην βάλω και τωρα αρκετα!

Κοριτσια, εχω θεμα! Γελειο μεν αλλα θεμα! Η πολυαγαπημενη μου πεθερουλα, μου τηλεφωνησε σημερα το πρωι, οτι θα ερθει για επισκεψη σημερα το απογευμα! Μετα απο 2.5 χρονια!!!! Και δεν ειμαι και καλα σημερα, και ζαλαδες και εμετους! Πήραν τον συζηγο μου και του το ειπα και μου λεει να την παρει να της πει να μην ερθει. Του ειπα οχι, γιατι δεν θελω να ριξω κι αλλο λαδι στην φωτια.

Εχει 2,5 χρονια να πατησει σπιτι μου. Την τελευταια φορα που ήρθε ήταν η μικρη μου αποσαραντωτη ακομη! Τι της ηρθε τώρα;  Κάτι ετοιμαζει αυτη για να μου κατεβει! Δεν τα παμε καλα και αυτα τα 2,5 χρονια, παμε εμεις μια ωρα την εβδομαδα και τελος. Ουτε μου τηλεφωνα ουτε ρωτα για το μωρο, ουτε δωρακια του παιρνει ουτε τιποτα. Ανυσυχω!!!!

ο γιατρος μου αλλαξε το ραντεβου για την αυχενικη. 30/5 τελικα! Την αναλυση για το συνδρομο down την εκανα 18/5, μου ειπαν 10 εργασιμες το αργοτερο για να ερθει. Αρχισα να αγχωνουμαι αν θα προλαβει να ερθει ή οχι!

Η πεθερουλα θα έρχεται να καλύψει τα κενά.Πες μας και σε εμάς όταν μάθεις.Πόσο σου κόστισε τελικά η αναλυση?Πως και δεν περίμενες να κάνεις πρώτα την Αυχενική.?Σε προέτρεψε ο γιατρός σου?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Marigula @ERIANTON Να ρωτήσω: ποια ανάλυση; Αυτη που σου παιρνουν αιμα και πηγαινει σε εργαστηρια στο εξωτερικό, γιατι δεν πραγματοποιειται στην Ελλάδα ακόμη; Που κοστίζει γυρω στα 500€ ; (εχω κανει ολη την περιγραφή και δεν γνωριζω το ονομα, ...!!)

Ελπιζω να είναι μονο για καλο η "πεθεροεκπληξη"!


gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν εννοω.την harmony test ή nipt test.Αν πρόκειται να την κανείς να βρεις κάποιο εργαστήριο 

1 hour ago, gaidaki είπε:

@Marigula @ERIANTON Να ρωτήσω: ποια ανάλυση; Αυτη που σου παιρνουν αιμα και πηγαινει σε εργαστηρια στο εξωτερικό, γιατι δεν πραγματοποιειται στην Ελλάδα ακόμη; Που κοστίζει γυρω στα 500€ ; (εχω κανει ολη την περιγραφή και δεν γνωριζω το ονομα, ...!!)

Ελπιζω να είναι μονο για καλο η "πεθεροεκπληξη"!

Εγώ αυτήν κατάλαβα δεν ξέρω αν εννοεί κάτι αλλο.την harmony test ή nipt test.Αν πρόκειται να την κανείς να βρεις κάποιο εργαστήριο να κάνει εδώ την αναλυση .Όταν λέει στέλνουν τα δείγματα έξω δεν έχει ορθα αποτελέσματα.Εγώ βρήκα πάντως ένα που είναι από τα καλύτερα.Και όταν ρώτησα για καλύτερη τιμή μου είπαν ελάτε από εδώ να μιλήσουμε.ένα πρωινό που δεν είχα τι να κάνω πήρα τηλέφωνο σε όλα .Έχω τιμές.Για Όλα 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα όλη μέρα!!

Λοιπόν Ρενακι .....

Όταν έμαθα  οτι είμαι έγκυος στο αγόρι μου πάγωσα.Ενώ ήθελα σαν τρελή να κάνω παιδάκια σκεφτόμουν την ώρα του τοκετού.Έβλεπα τις μέρες να περνάνε απίστευτα γρήγορα.Και δεν ξέρω πόσο γρήγορα πέρασαν αυτοί οι μήνες.Δεν υπήρξε ούτε μια μέρα που είπα αχ να τελειώνω.Να πω την αλήθεια δεν ήθελα να γεννήσω ποτέ ΧαχΑ.Φταίει ότι είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη γιατί αλλιώς θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.Τώρα όντως έχω άλλο άγχος.Να καταφέρω να φτάσω στο τέλος.Δεν ξέρω γιατί έχω ένα μόνιμο άγχος ενώ είναι όλα καλά.Έχω την αυχενική σε 6 μέρες και εύχομαι όλα να είναι μια χαρά και να το πω στο αγοράκι μου να τρελαθεί από την χαρά του.Θα ήθελα να πω στον γιατρό ότι θέλω να καταγράψω τον υπέρηχο στο κινητό μου.λέτε να με αφήσει?Δεν θα είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί αλλά κάποιος άλλος στο Έλενα.

Αχ...δε σταματά ποτέ το άγχος... πως δλδ μπορούμε να το καταγράψουμε στο κινητό μας;;; δε θα μας δώσουν υλικό απ την αυχενικη;;

19 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Πολύ συχνή συχνοουρια κάθε μισή ώρα κ από λίγο λίγο γίνεται όταν το μωράκι μας πιέζει την κυστη. Σε μένα αυτό ξεκίνησε στον 7ο μήνα.  Τώρα μήπως να ενημερώσεις τον γιατρό σου ? 

Όχι ελπίδα μου δεν έχω τόσο... μπορεί στη μέρα να πάω κάθε 2ωρο ...κ δύο φορές να σηκωθω το βράδυ.  .. δε με ενοχλεί τόσο η συχνοουρια όσο το βάρος που νιώθω εκεί κάτω...μόλις κατουραω ήρεμω κ μετά πάλι.. τι να πω. Εκτός κ αν πιέζει την κυστη κ είναι μέχρι να το συνηθίσω...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...