Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

1 hour ago, gaidaki είπε:

Καλησπέρα! Πηγα γιατρό, το μηνιαίο ραντεβού, ευτυχώς είναι καλά και...ειναι λίγο μεγαλύτερο!Του λεω "Γιατρέ,αυτο δεν είναι δικό μας μωρό!"Γιατι ο γιός μας εβγαινε συνέχεια μικρότερος στις μετρήσεις :-P

Μάλλον ειναι κορίτσι μας είπε, αλλα χωρίς να το δένουμε κόμπο.Θα το σιγουρεψουμε την άλλη Παρασκευή στην αυχενική διαφάνεια.

Ξεκιναω κι εγω σίδηρο κ ασβέστιο, μιας που το συζητούσαμε.Κιλά δεν εχω πάρει, μετρήθηκα στη ζυγαριά του γιατρού, για να χω τα ίδια δεδομένα. 50.

Με το καλό οοοολες οι αυχενικες την επόμενη εβδομάδα!!Την άλλη Παρασκευή θα συζητάμε για αγόρια κ κορίτσια...! :-D

Καλό Σαββατοκύριακο!

Μπράβο κορίτσι μου . Πήρες μια ανάσα μέχρι την αυχενικη :) για να δούμε αν έπεσε μέσα ο γιατρός σου για το φύλο του μωρού. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 28 λεπτά , gaidaki είπε:

@Dwroulita85 Φαντάζομαι χαρηκες πολυ που βγήκες, ε; @ERIANTON Μια φιλη που γέννησε στο Έλενα το 2014 δεν εμαθε το φύλο μέχρι την γεννα.Ζητησε να μην της το πουν. 

Χαρηκα;;; μονο;;; πέταξα!!! Μετα απο 3 μήνες περίπου που ειμαι εσώκλειστη, επαθα πολιτισμικό σοκ! Αχαχαχα 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και απο μενα!

Αν ολα πανε καλα θα γινω και εγω μανουλα Δεκεμβριου.

Ο τελευταιος υπερηχος εδειξε πως ειμαι 11 εβδομαδων και 3 ημερων. Εμεινα εγκυουλα μετα απο πολλες προσπαθειες εξωσωματικης και δεν το πιστευω.Εχω παρει αδεια απο τη δουλεια και προσεχω πολυ.Την αλλη Πεμπτη εχω αυχενικη διαφανεια και τρεμω.

Ελπιζω να με βοηθησει η Παναγια να γεννησω το μωρακι μου!!

  • Μου αρέσει 5

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , lizaki1111 είπε:

καλησπερα κοριτσια και απο μενα!

Αν ολα πανε καλα θα γινω και εγω μανουλα Δεκεμβριου.

Ο τελευταιος υπερηχος εδειξε πως ειμαι 11 εβδομαδων και 3 ημερων. Εμεινα εγκυουλα μετα απο πολλες προσπαθειες εξωσωματικης και δεν το πιστευω.Εχω παρει αδεια απο τη δουλεια και προσεχω πολυ.Την αλλη Πεμπτη εχω αυχενικη διαφανεια και τρεμω.

Ελπιζω να με βοηθησει η Παναγια να γεννησω το μωρακι μου!!

Καλός μας ήρθες Λιζακι! Χαίρομαι πολύ για σένα.  Όλα καλά Να πάνε κ να τα λέμε εδώ για όλες μας τις ανησυχίες :) πες μας λιγα πράματα για σένα αν θελεις.

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3-Dwroulita85- αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7-marigula-   αυχενικη-?  ΠΗΤ-12.12.17

8-IoannaMas-  αυχενικη-15.05.17   ΠΗΤ-28.11.17

9-lizaki1111-    αυχενικη-01.06.17   ΠΗΤ-?

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μπηκα σε πινακακι δεν το πιστευω!!!!!!

Δεν μου εχει πει ακομα πητ η γιατρος θα μου το πουν στην αυχενικη? Γενικα ειναι πολυ συγκρατημενη κ δεν μου λεει πολλα.

Τι να σας πω για μενα? Ειμαι 35 χρονων και ειμαι 4 χρονια παντρεμενη απο τα οποια τα 3 τα εχω περασει μεσα στο κοσμο των εξωσωματικων.Ζουμε στην Αθηνα και οπως καταλαβατε ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

 

πρίν από 11 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Καλός μας ήρθες Λιζακι! Χαίρομαι πολύ για σένα.  Όλα καλά Να πάνε κ να τα λέμε εδώ για όλες μας τις ανησυχίες :) πες μας λιγα πράματα για σένα αν θελεις.

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3-Dwroulita85- αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7-marigula-   αυχενικη-?  ΠΗΤ-12.12.17

8-IoannaMas-  αυχενικη-15.05.17   ΠΗΤ-28.11.17

9-lizaki1111-    αυχενικη-01.06.17   ΠΗΤ-?

Σ ευχαριστω πολυ Ελπιδα μου για την υποδοχη

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Αχ μπηκα σε πινακακι δεν το πιστευω!!!!!!

Δεν μου εχει πει ακομα πητ η γιατρος θα μου το πουν στην αυχενικη? Γενικα ειναι πολυ συγκρατημενη κ δεν μου λεει πολλα.

Τι να σας πω για μενα? Ειμαι 35 χρονων και ειμαι 4 χρονια παντρεμενη απο τα οποια τα 3 τα εχω περασει μεσα στο κοσμο των εξωσωματικων.Ζουμε στην Αθηνα και οπως καταλαβατε ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

 

Σ ευχαριστω πολυ Ελπιδα μου για την υποδοχη

Ναι λογικά θα σου πει στην αυχενικη, ρώτησε την όμως κ εσυ . Γενικά πρέπει να τους ρωτάμε τα πάντα. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγαινα στον γιατρό με ένα χαρτάκι χεχεχε κ έκανα τις ερωτήσεις που είχα γράψει. Κ τώρα με βλέπω έτσι να κάνω.  Πολύ ωραία τα νέα σου μετά από 3 χρόνια. Όλα θα πάνε τέλεια τώρα που επιασες μωράκι! 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Ναι λογικά θα σου πει στην αυχενικη, ρώτησε την όμως κ εσυ . Γενικά πρέπει να τους ρωτάμε τα πάντα. Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγαινα στον γιατρό με ένα χαρτάκι χεχεχε κ έκανα τις ερωτήσεις που είχα γράψει. Κ τώρα με βλέπω έτσι να κάνω.  Πολύ ωραία τα νέα σου μετά από 3 χρόνια. Όλα θα πάνε τέλεια τώρα που επιασες μωράκι! 

Μακαρι!!!!!

Εχεις δικιο απλα μετα απο τοσες αποτυχιες προσπαθει να με εχει προσγειωμενη. Οι γιατροι πιστευαν πως δεν θα τα καταφερω και πως λογω ηλικιας τα ωαρια μου δεν ειναι καλα....Τελοσπαντων...

Αν η αυχενικη βγει καλη νομιζω πως εχω αρκετες πιθανοτητες να παω καλα ετσι δεν ειναι? Αντε να ερθει αυτη η Πεμπτη!!!!!Με το καλο το δευτερο μωρακι σου!!Να φανταστω η αγωνια ειναι η ιδια? 

 

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

Μακαρι!!!!!

Εχεις δικιο απλα μετα απο τοσες αποτυχιες προσπαθει να με εχει προσγειωμενη. Οι γιατροι πιστευαν πως δεν θα τα καταφερω και πως λογω ηλικιας τα ωαρια μου δεν ειναι καλα....Τελοσπαντων...

Αν η αυχενικη βγει καλη νομιζω πως εχω αρκετες πιθανοτητες να παω καλα ετσι δεν ειναι? Αντε να ερθει αυτη η Πεμπτη!!!!!Με το καλο το δευτερο μωρακι σου!!Να φανταστω η αγωνια ειναι η ιδια? 

 

Κ δεν είσαι κ μεγάλη! Μετά τα 40 πόσες γεννάνε. Εγώ πιστεύω κορίτσι μου ότι αφού εφτασες ως εδώ 3 μηνες σχεδόν όλα θα πάνε καλά.  Στην αυχενικη βλέπουμε για σύντρομα κτλ. Θέλω  να απολαύσεις αυτήν την περίοδο. Έχει ο θεός.  Εγώ είχα κύηση υψηλου κίνδύνου και όχι απλά δεν το απόλαυσα αλλά έκανα και κακό στο παιδί μου με τόση κάταθληψη και κλάμα.  Με τρομάζαν οι γιατροί. Τώρα είμαι πιο έτοιμη ψυχολογικά ξέρω τι έρχεται πάνω κάτω θέλω να τα βλέπω αισιοδοξα :)

Όταν είσαι για πρώτη φορά έγκυος φοβάσαι το άγνωστο κ όταν είσαι δευτερη φορά έγκυος φοβάσαι το κάθε τι πέρασες στην πρώτη εγκυμοσύνη. Γερά να είναι τα παιδιά μας τίποτα άλο! Αντέχουν οι μανουλες τα πάντα . 

  • Μου αρέσει 2

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@lizaki1111 Καλωσηρθες!Να πάνε όλα καλά και να 'ναι τυχερο το μωράκι σου! 

@Dwroulita85 Πραγματικά σε σκεφτόμουν, γιατί σου ειπα...εχω ζήσει τη μαμά μου με εγκυμοσύνη με "κατ'οικον περιορισμό" και χάρηκα πολύ που βγήκες!

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

καλησπερα κοριτσια και απο μενα!

Αν ολα πανε καλα θα γινω και εγω μανουλα Δεκεμβριου.

Ο τελευταιος υπερηχος εδειξε πως ειμαι 11 εβδομαδων και 3 ημερων. Εμεινα εγκυουλα μετα απο πολλες προσπαθειες εξωσωματικης και δεν το πιστευω.Εχω παρει αδεια απο τη δουλεια και προσεχω πολυ.Την αλλη Πεμπτη εχω αυχενικη διαφανεια και τρεμω.

Ελπιζω να με βοηθησει η Παναγια να γεννησω το μωρακι μου!!

Καλημερα Λιζακι! Κ εγω απο εξωσωματικη.. μαζι ειμαστε περίπου. Ας το απολαύσουμε ε;; καλη εγκυμοσυνη και τελειομηνη κοριτσι μου!! 

12 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

@lizaki1111 Καλωσηρθες!Να πάνε όλα καλά και να 'ναι τυχερο το μωράκι σου! 

@Dwroulita85 Πραγματικά σε σκεφτόμουν, γιατί σου ειπα...εχω ζήσει τη μαμά μου με εγκυμοσύνη με "κατ'οικον περιορισμό" και χάρηκα πολύ που βγήκες!

Πραγματικα!!! Freedom!!! Αχαχαχαχα 

Ξανα ομως πισω, πλέξιμο, διάβασμα κλπ...


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

@lizaki1111 Καλώς ήρθες !Να πάνε όλα κατ ευχήν και να πάρεις και εσυ 

αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι!Όλα να πάνε καλα

Σ ευχαριστω πολυ Εrianton! Με το καλο και το δικο σου μωρακι!!!

16 ώρες πρίν, gaidaki είπε:

@lizaki1111 Καλωσηρθες!Να πάνε όλα καλά και να 'ναι τυχερο το μωράκι σου! 

@Dwroulita85 Πραγματικά σε σκεφτόμουν, γιατί σου ειπα...εχω ζήσει τη μαμά μου με εγκυμοσύνη με "κατ'οικον περιορισμό" και χάρηκα πολύ που βγήκες!

Gaidaki σ ευχαριστω πολυ!! Να ειμαστε ολες ευτυχισμενες μανουλες Δεκεμβριου!!!

4 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Καλημερα Λιζακι! Κ εγω απο εξωσωματικη.. μαζι ειμαστε περίπου. Ας το απολαύσουμε ε;; καλη εγκυμοσυνη και τελειομηνη κοριτσι μου!! 

Πραγματικα!!! Freedom!!! Αχαχαχαχα 

Ξανα ομως πισω, πλέξιμο, διάβασμα κλπ...

Αχ dwroulita μου προσπαθω να το απολαυσω αλλα μετα απο τις αποτυχιες ειχα πεισει τον εαυτο μου πως δεν θα γινω μανουλα...

Και εγω σπιτι καθομαι αν και ο γιατρος δεν μου ειπε να σταματησω τη δουλεια αλλα δουλευω πολυ μακρια (κανω πανω απο μια ωρα να παω στη δουλεια) και δεν το ρισκαρω!

Θα τα λεμε και θα περασει γρηγορα και ευχαριστα ο καιρος!!!!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lizaki1111 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ Εrianton! Με το καλο και το δικο σου μωρακι!!!

Gaidaki σ ευχαριστω πολυ!! Να ειμαστε ολες ευτυχισμενες μανουλες Δεκεμβριου!!!

Αχ dwroulita μου προσπαθω να το απολαυσω αλλα μετα απο τις αποτυχιες ειχα πεισει τον εαυτο μου πως δεν θα γινω μανουλα...

Και εγω σπιτι καθομαι αν και ο γιατρος δεν μου ειπε να σταματησω τη δουλεια αλλα δουλευω πολυ μακρια (κανω πανω απο μια ωρα να παω στη δουλεια) και δεν το ρισκαρω!

Θα τα λεμε και θα περασει γρηγορα και ευχαριστα ο καιρος!!!!

Ουτε εγω εχω απολαύσει ακομα τιποτα. Καθε φορα που παω τουαλέτα εχω το ίδιο σφίξιμο. Κ γω 3 αποβολές προχωρημένου μηνα. Σε καταλαβαινω απόλυτα. 

Προσπαθώ ομως να ειμαι ηρεμη οσο γινεται καθώς απασχολώ το μυαλο μου συνεχώς. 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

@lizaki1111 καλως ηρθες! Περασες κ εσυ πολλα αλλα η ταπεινη μου αποψη ειναι οτι αφου εφτασες μεχρι εδω, μια χαρα θα πανε ολα! Ο,τι ηταν να συμβει μεχρι τωρα θα συνεβαινε...

Ειναι κριμα που τοσες γυναικες δυσκολευονται τοσο να μεινουν εγκυες ενω σε καποιες αλλες συμβαινει τοσο ευκολα (σε μενα πχ). Αλλα ας μην παραπονιεμαι για αυτο..

Εγω σας ειχα γραψει για την αυχενικη μου, μου ειπαν υπαρχει υποψια για αγορι αλλά δεν ειναι σιγουρο. Κατα τα αλλα ολα καλα, ηταν κινητικοτατο το σπορακι!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...