Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Αχ δεν ξερω.. την πεμπτη που εχω αιματολόγο θα μου πει. Έστω να μου το μειώσει σε ενα χάπι. 

Νομιζω πως ξεκινησα 56κιλα στην ωοληψια κ τωρα ειμαι 60. Πριν τα φαρμακα της διεγερσης για την εξωσωματικη το φεβρουαριο δηλαδη ημουν 51. Βεβαια δεν κινουμαι καθολου παιρνω αντισυλληπτικά, ουτροτζεσταν, κορτιζονες χαμος!!!  

Έτσι κ εγώ από φάρμακα έφτασα εδώ με τα κιλά.  Γενικά ήμουν 50 με 55 μέχρι να μπλεξω με την υγεία . Έχω σκοπό μετά την γέννα να κάνω κάποια πράγματα για να φύγουν αυτά τα κιλά.  Περιμένουμε νέα από τον αιματολογο  λοιπόν . Πάντως φέτος κ εγώ που έπαιρνα κορτιζονη ήμουν χάλια κ φουσκωμένη.

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Έτσι κ εγώ από φάρμακα έφτασα εδώ με τα κιλά.  Γενικά ήμουν 50 με 55 μέχρι να μπλεξω με την υγεία . Έχω σκοπό μετά την γέννα να κάνω κάποια πράγματα για να φύγουν αυτά τα κιλά.  Περιμένουμε νέα από τον αιματολογο  λοιπόν . Πάντως φέτος κ εγώ που έπαιρνα κορτιζονη ήμουν χάλια κ φουσκωμένη.

Τα πόδια μου ειναι πολυ πρησμένα. Κ πραγματικα δεν τρωω πολυ κ οτι τρωω ειναι ανάλατα. Τα βαρεθηκα ολα. Αλλα τι να κανουμε εχουμε το σκοπό μας, το μωρακι μας. Τοσα χρονια το περιμενουμε ας ειναι τα κιλά..❤

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Τα πόδια μου ειναι πολυ πρησμένα. Κ πραγματικα δεν τρωω πολυ κ οτι τρωω ειναι ανάλατα. Τα βαρεθηκα ολα. Αλλα τι να κανουμε εχουμε το σκοπό μας, το μωρακι μας. Τοσα χρονια το περιμενουμε ας ειναι τα κιλά..❤

Υπομονή κορίτσι μου. Είναι κ η ζέστη... το καλοκαιράκι λίγο δύσκολα είναι αλλά μετά θα είμαστε πιο καλά.  Να τα βάζεις σε λεκάνη με δροσερό νερό κ να σηκώνεις πάνω κ λίγο μασάς καλο θα έκανε.  

πρίν από 4 λεπτά , ERIANTON είπε:

Τώρα Είμαι 65 'στα 59 κιλά ήμουν σουπερ.165 υψος

Μικρό το κακό.  Μοντέλο :cool:

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ERIANTON είπε:

Τώρα Είμαι 65 'στα 59 κιλά ήμουν σουπερ.165 υψος

Εγω 1,60. Στα 50 νοιωθω καλα. Παντα ημουν 48. Γι αυτο κ το σοκ!! Αχαχαχ Βεβαια οπως ειπα κ πριν άτιμα αυτα τα φαρμακα κ της εξωσωματικής κ αυτα που μου δίνουν τωρα. 15 χαπια καθε μερα. 

Δεν πειραζει να ειμαστε καλα κ του χρονου κοριτσια θα κανουμε νεα στήλη!! Χάνουμε τα κιλά της εγκυμοσυνης!! Ααχαχαχαχ

Ευχαριστω βρε Ελπιδακι μου!! Ετσι ανεβασε με!!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Εγω 1,60. Στα 50 νοιωθω καλα. Παντα ημουν 48. Γι αυτο κ το σοκ!! Αχαχαχ Βεβαια οπως ειπα κ πριν άτιμα αυτα τα φαρμακα κ της εξωσωματικής κ αυτα που μου δίνουν τωρα. 15 χαπια καθε μερα. 

Δεν πειραζει να ειμαστε καλα κ του χρονου κοριτσια θα κανουμε νεα στήλη!! Χάνουμε τα κιλά της εγκυμοσυνης!! Ααχαχαχαχ

Ευχαριστω βρε Ελπιδακι μου!! Ετσι ανεβασε με!!! 

Πολύ αδύνατη... το λιγότερα κιλά που είχα ηταν 52 αρρωστημένα αδύνατη.Στα 55 μου ήμουν αδύνατη αρκετά.Έχω κάτι ρουχαλάκια που είναι σαν παιδικά.Δεν θέλω να ξανακατεύω τόσο αλλά στα 59 ΑΝ τα καταφέρω μετα το μωρουλι θα είναι ωραιοτατα

@Elpidaaa δεν με λες μοντελο γιατί στην ουσία τα εχω μαζεμένα στον από τέτοιο μου.Έχω αδύνατα άκρα πρόσωπο .κοιλιά και πωπω.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μέχρι τα 21 μου που γνώρισα τον άντρα μου ήμουν 45 κιλά!! Μαζί του σε ένα χρόνο έγινα 50 55 κ έτσι έμεινα αρκετά χρονάκια ήμουν σούπερ. Γιατί κ το 45 ήταν χάλια τώρα που με βλέπω σε φώτο. Αλλά με τον θυροειδη σε δύο χρόνια χωρίς αλλαγή στην διατροφή γιατί τρώω λίγο κ σπιτικό...ξέφυγε πολύ το θέμα. Έχω τρομάξει. Τα κοριτσια που με ζυγίζουν μόλις βλέπουν τα κιλά μου το σχολιάζουν λένε ότι δεν μου φαίνεται ότι είμαι 70 . 10 κιλά πιο λίγα με κάνουν. Κ έτσι όπως το αναλύσαμε για όλα φταίει η κατακράτηση υγρών... νιώθω άλλος άνθρωπος αλλά χάρη στο μωρό δεν πέφτω στην κάταθληψη 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

Για πράγματα που μπορούνε να αλλάξουν δεν θα θλιβομαστε κοριτσάκι!

:):) 

Για δώστε καμία ιδέα για φάγακι που να μην προκαλεί δυσκοιλιότητα.  Τι τρώτε κορίτσια τώρα πιο πολύ 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Βρήκα και αυτό που λέει ποια σημάδια δείχνουν το φυλο του Παιδιού,έτσι για να αλλάξουμε διάθεση.Εμένα γέρνει προς το αγόρι,εκτός του ότι από την αρχή μου έχει κολλήσει.Και να φανταστείτε ότι δεν άντεχα στην ιδέα τον αγοριών.πως αλλάζει ο άνθρωπος.....

http://www.dearmom.gr/mama/egimosini/embrio-toketos/item/2671-poia-shmadia-prodidoun-to-fulo-tou-mwrou


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Βρήκα και αυτό που λέει ποια σημάδια δείχνουν το φυλο του Παιδιού,έτσι για να αλλάξουμε διάθεση.Εμένα γέρνει προς το αγόρι,εκτός του ότι από την αρχή μου έχει κολλήσει.Και να φανταστείτε ότι δεν άντεχα στην ιδέα τον αγοριών.πως αλλάζει ο άνθρωπος.....

Οι «παλιές» γυναίκες καταλάβαιναν από την όψη μιας γυναίκας αν περιμένει αγόρι ή κορίτσι. Πολλές φορές οι προβλέψεις τους έμοιαζαν να βγαίνουν αληθινές και όταν ρωτούνταν πώς καταλάβαιναν το φύλο του παιδιού, απαντούσαν αποκαλύπτοντας ποικίλα σημάδια που διέκριναν στην έγκυο γυναίκα.

Πράγματι, φαίνεται ότι υπάρχουν κάποια σημάδια που στην κοινή γνώμη θεωρούνται δείκτες για το φύλο του μωρού και έχει ενδιαφέρον να δούμε μερικά από αυτά.

Ύψος κοιλιάς
Λέγεται ότι αν μια γυναίκα έχει «ψηλά» την κοιλιά της, περιμένει κορίτσι, ενώ αν η κοιλιά είναι χαμηλά περιμένει αγόρι. 

Σφυγμοί
Όταν η καρδιά χτυπάει πιο γρήγορα είναι ένδειξη για κύηση κοριτσιού. Αντίθετα, οι χαμηλότεροι σφυγμοί-κάτω από 140- υποδηλώνουν κύηση αγοριού. 

Λιγούρες
Όταν η μητέρα λιγουρεύεται γλυκό, ένα μικρό κοριτσάκι κρύβεται στην κοιλιά, την ίδια στιγμή που το αλμυρό δείχνει ότι ένα αγοράκι μεγαλώνει μέσα στη μέλλουσα μητέρα. 

Πρόσωπο
Τα κορίτσια προκαλούν στην έγκυο ακμή και θαμπάδα, ενώ τα αγόρια της προσθέτουν λάμψη! Γι’ αυτό και οι παλιές έλεγαν ότι ένα κορίτσι κλέβει την ομορφιά της μητέρας της. 

Ναυτίες 
Όταν μια γυναίκα υποφέρει από πρωινές ναυτίες, οι πιθανότητες να κάνει κορίτσι είναι πιο αυξημένες.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ERIANTON είπε:

 

Βρήκα και αυτό που λέει ποια σημάδια δείχνουν το φυλο του Παιδιού,έτσι για να αλλάξουμε διάθεση.Εμένα γέρνει προς το αγόρι,εκτός του ότι από την αρχή μου έχει κολλήσει.Και να φανταστείτε ότι δεν άντεχα στην ιδέα τον αγοριών.πως αλλάζει ο άνθρωπος.....

Οι «παλιές» γυναίκες καταλάβαιναν από την όψη μιας γυναίκας αν περιμένει αγόρι ή κορίτσι. Πολλές φορές οι προβλέψεις τους έμοιαζαν να βγαίνουν αληθινές και όταν ρωτούνταν πώς καταλάβαιναν το φύλο του παιδιού, απαντούσαν αποκαλύπτοντας ποικίλα σημάδια που διέκριναν στην έγκυο γυναίκα.

Πράγματι, φαίνεται ότι υπάρχουν κάποια σημάδια που στην κοινή γνώμη θεωρούνται δείκτες για το φύλο του μωρού και έχει ενδιαφέρον να δούμε μερικά από αυτά.

Ύψος κοιλιάς
Λέγεται ότι αν μια γυναίκα έχει «ψηλά» την κοιλιά της, περιμένει κορίτσι, ενώ αν η κοιλιά είναι χαμηλά περιμένει αγόρι. 

Σφυγμοί
Όταν η καρδιά χτυπάει πιο γρήγορα είναι ένδειξη για κύηση κοριτσιού. Αντίθετα, οι χαμηλότεροι σφυγμοί-κάτω από 140- υποδηλώνουν κύηση αγοριού. 

Λιγούρες
Όταν η μητέρα λιγουρεύεται γλυκό, ένα μικρό κοριτσάκι κρύβεται στην κοιλιά, την ίδια στιγμή που το αλμυρό δείχνει ότι ένα αγοράκι μεγαλώνει μέσα στη μέλλουσα μητέρα. 

Πρόσωπο
Τα κορίτσια προκαλούν στην έγκυο ακμή και θαμπάδα, ενώ τα αγόρια της προσθέτουν λάμψη! Γι’ αυτό και οι παλιές έλεγαν ότι ένα κορίτσι κλέβει την ομορφιά της μητέρας της. 

Ναυτίες 
Όταν μια γυναίκα υποφέρει από πρωινές ναυτίες, οι πιθανότητες να κάνει κορίτσι είναι πιο αυξημένες.

Τέλειο θέμα... έχω μια απορία.  Είχαμε επαφή ελεύθερη κ μετά από τρία   24ωρα ειχα ωορηξια.  Μπορεί να είναι κ αγοράκι βρε κορίτσια??  Ο άντρας μου σχεδόν σίγουρος είναι ότι θα είμαι αγορομανα η κολλητή λέει κορίτσι. 

Για τα συμπτώματα που γράφει πάνω.. τα μισά για αγόρι μου βγαίνουν 

Στον γιοκα μου είχε καθαρίσει τελείως το δέρμα μου! Η κοιλιά ήταν πολύ χαμηλή κ με ενοχλούσε κάτω χεχε . Από όρεξη μόνο αλμυρα! Ναυτίες ούτε μια φορά. Για σφυγμους δεν θα μιλήσω γιατί είχε κ το μωρό κ εγώ πολύ ψηλους. Οπότε φαινόταν ξεκάθαρα ότι είχα αγοράκι :):)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

εχεις ακουσει και εσυ οτι για να γονιμοποιηθει αγορι θελει καποιες ωρες που σημαινει οτι μονο την μερα της ωορρηξιας μπορει να επιτευχθει?το σκεφτομαι και εγω αυτο το ενδεχομενο γιατι κανονικα οωρηξια θα ειχα στις 19/3 ενω η επαφη εγινε στις 15.βεβαια θα πρεπει να λαβουμε υποψιν οτι καποιες φορες μπορει να γινει νωριτερα ή και αργοτερα η οωρρηξια.

ειχες την μαυρη γραμμη απο τον αφαλο και κατω?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

εχεις ακουσει και εσυ οτι για να γονιμοποιηθει αγορι θελει καποιες ωρες που σημαινει οτι μονο την μερα της ωορρηξιας μπορει να επιτευχθει?το σκεφτομαι και εγω αυτο το ενδεχομενο γιατι κανονικα οωρηξια θα ειχα στις 19/3 ενω η επαφη εγινε στις 15.βεβαια θα πρεπει να λαβουμε υποψιν οτι καποιες φορες μπορει να γινει νωριτερα ή και αργοτερα η οωρρηξια.

ειχες την μαυρη γραμμη απο τον αφαλο και κατω?

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα αλλά όχι πολύ σκούρη.  Κ τώρα έχω σαν απόχρωση δεν φαίνεται πολύ. Πιο μετά δεν βγαίνει? 

Πάντως τον γιο μου την ημέρα ωορρηξιας ακριβώς τον έπιασα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

 

Βρήκα και αυτό που λέει ποια σημάδια δείχνουν το φυλο του Παιδιού,έτσι για να αλλάξουμε διάθεση.Εμένα γέρνει προς το αγόρι,εκτός του ότι από την αρχή μου έχει κολλήσει.Και να φανταστείτε ότι δεν άντεχα στην ιδέα τον αγοριών.πως αλλάζει ο άνθρωπος.....

Οι «παλιές» γυναίκες καταλάβαιναν από την όψη μιας γυναίκας αν περιμένει αγόρι ή κορίτσι. Πολλές φορές οι προβλέψεις τους έμοιαζαν να βγαίνουν αληθινές και όταν ρωτούνταν πώς καταλάβαιναν το φύλο του παιδιού, απαντούσαν αποκαλύπτοντας ποικίλα σημάδια που διέκριναν στην έγκυο γυναίκα.

Πράγματι, φαίνεται ότι υπάρχουν κάποια σημάδια που στην κοινή γνώμη θεωρούνται δείκτες για το φύλο του μωρού και έχει ενδιαφέρον να δούμε μερικά από αυτά.

Ύψος κοιλιάς
Λέγεται ότι αν μια γυναίκα έχει «ψηλά» την κοιλιά της, περιμένει κορίτσι, ενώ αν η κοιλιά είναι χαμηλά περιμένει αγόρι. 

Σφυγμοί
Όταν η καρδιά χτυπάει πιο γρήγορα είναι ένδειξη για κύηση κοριτσιού. Αντίθετα, οι χαμηλότεροι σφυγμοί-κάτω από 140- υποδηλώνουν κύηση αγοριού. 

Λιγούρες
Όταν η μητέρα λιγουρεύεται γλυκό, ένα μικρό κοριτσάκι κρύβεται στην κοιλιά, την ίδια στιγμή που το αλμυρό δείχνει ότι ένα αγοράκι μεγαλώνει μέσα στη μέλλουσα μητέρα. 

Πρόσωπο
Τα κορίτσια προκαλούν στην έγκυο ακμή και θαμπάδα, ενώ τα αγόρια της προσθέτουν λάμψη! Γι’ αυτό και οι παλιές έλεγαν ότι ένα κορίτσι κλέβει την ομορφιά της μητέρας της. 

Ναυτίες 
Όταν μια γυναίκα υποφέρει από πρωινές ναυτίες, οι πιθανότητες να κάνει κορίτσι είναι πιο αυξημένες.

Χαχα ωραίο θέμα....  εγω προς κορίτσι δλδ μάλλον κλείνω....

Τι κάνετε κορίτσια μου;  εμένα ευτυχώς το στηθος που σας έλεγα επανήλθε...βασικά μια πρηζεται μια χαλαρώνει... 

Άλλο πράγμα με ενοχλεί τώρα..εχει αρχίσει συχνοουρια...μέρα νύχτα...κ όλη μέρα νιώθω ένα βάρος πολύ χαμηλά λες κ κατι είναι εκεί μέσα κ με πιέζει  (πέρα από το μωρακι) χαχα.. κ όλο αισθάνομαι να κατουραω αλλά πάω κ κάνω λιγο.  Είναι όμως πολύ ενοχλητικό εκεί κάτω στην κοιλιά...το έχετε εσείς αυτό;;;;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...