Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Marigula είπε:

Καλημερα κοριτσια κι απο εμενα!

Και εγω παιρνω κορτιζονη! :( ασχημο πραγμα! Κανω υπομονη γιατι ο γιατρος ειπε μεχρι την 16 εβδομαδα και θα την σταματησουμε!

Δεν με κανουσε περα απο τις ζαλαδες, αρχισαν και οι αναγουλες και οι εμετοι! Στην μικρη μου, αναγούλες ξεκινησαν μετα τον 5ο μηνα! Και κρατησαν μεχρι το τελος! Επίσης κατι για να ξεχωρισετε αν εχετε αγορι ή κοριτσι, στο αγορι εχετε κοιλια, στο κοριτσι εχουμε πισινους!

Η αδερφη μου με την νυφη μου ήταν εγκυος την ιδια περιοδο. Στην νυμφη μου ξεραμε οτι ειναι αγορι, η αδερφη μου δεν ηθελε να μαθει. Οταν καθονταν διπλα διπλα ειχαν την ιδια κοιλια. Ετσι λεγαμε οτι ειναι αγορι και τελικα ήταν αγορι. Εγω που εκανα κοριτσι, τιποτα κοιλια! Σαν να μην ήμουν εγκυος.

Με τα κιλα... εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη πήρα μονο 3 !!! Και εφυγα απο την κλινικη με μειων -10. Αν και ειχα περισσοτερα κιλα ετσι προσεχα να μην παρω πολλα. Ετρωγα συνεχως φρουτα και φαγητα ολο στην σχαρα και στον φουρνο. φυσικα εκανα και τις παρανομίες μου! Πιστευω πως ο οργανισμος της καθε γυναικας παιρνει οσα χρειαζετε στην εγκυμοσυνη! Και τώρα ειμαι με λιγα περισσοτερα, αφου τα 10 τα εβαλα :( και τώρα προσεχω! Ελπιζω να μην βάλω και τωρα αρκετα!

Κοριτσια, εχω θεμα! Γελειο μεν αλλα θεμα! Η πολυαγαπημενη μου πεθερουλα, μου τηλεφωνησε σημερα το πρωι, οτι θα ερθει για επισκεψη σημερα το απογευμα! Μετα απο 2.5 χρονια!!!! Και δεν ειμαι και καλα σημερα, και ζαλαδες και εμετους! Πήραν τον συζηγο μου και του το ειπα και μου λεει να την παρει να της πει να μην ερθει. Του ειπα οχι, γιατι δεν θελω να ριξω κι αλλο λαδι στην φωτια.

Εχει 2,5 χρονια να πατησει σπιτι μου. Την τελευταια φορα που ήρθε ήταν η μικρη μου αποσαραντωτη ακομη! Τι της ηρθε τώρα;  Κάτι ετοιμαζει αυτη για να μου κατεβει! Δεν τα παμε καλα και αυτα τα 2,5 χρονια, παμε εμεις μια ωρα την εβδομαδα και τελος. Ουτε μου τηλεφωνα ουτε ρωτα για το μωρο, ουτε δωρακια του παιρνει ουτε τιποτα. Ανυσυχω!!!!

ο γιατρος μου αλλαξε το ραντεβου για την αυχενικη. 30/5 τελικα! Την αναλυση για το συνδρομο down την εκανα 18/5, μου ειπαν 10 εργασιμες το αργοτερο για να ερθει. Αρχισα να αγχωνουμαι αν θα προλαβει να ερθει ή οχι!

Να η παρεα μου στην κορτιζόνη!! Αχαχαχα  κ γω που προσέχω, πηρα. Ας το.. αυριο θα παω αιματολόγο κ περιμενω ή να μου την κόψει ή να την μειώσει. 

Οσο για πεθερούλα, λυπάμαι που εχετε τετοιες σχέσεις. Οποτε καλο κουραγιο και με το χαμογελο!!! Να σκέφτεσαι οτι θα την ξαναδείς σε 2,5 χρονια. 

Ειχα κανει κ γω αυτήν την εξεταση αλλα στις 14 βδομαδες. Υπομονη κοριτσι μου και σου ευχομαι ολα να ναι καλα!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Αχ...δε σταματά ποτέ το άγχος... πως δλδ μπορούμε να το καταγράψουμε στο κινητό μας;;; δε θα μας δώσουν υλικό απ την αυχενικη;;

Όχι ελπίδα μου δεν έχω τόσο... μπορεί στη μέρα να πάω κάθε 2ωρο ...κ δύο φορές να σηκωθω το βράδυ.  .. δε με ενοχλεί τόσο η συχνοουρια όσο το βάρος που νιώθω εκεί κάτω...μόλις κατουραω ήρεμω κ μετά πάλι.. τι να πω. Εκτός κ αν πιέζει την κυστη κ είναι μέχρι να το συνηθίσω...

Είναι φυσιολογικό κ εγώ έτσι ήμουν στην πρώτη κ στην δεύτερη τώρα εγκυμοσύνη μου . Που να δεις μετά τι μας περιμένει χεχε

On 24/5/2017 at 8:59 ΠΜ, ERIANTON είπε:

Καλημέρα όλη μέρα!!

Λοιπόν Ρενακι .....

Όταν έμαθα  οτι είμαι έγκυος στο αγόρι μου πάγωσα.Ενώ ήθελα σαν τρελή να κάνω παιδάκια σκεφτόμουν την ώρα του τοκετού.Έβλεπα τις μέρες να περνάνε απίστευτα γρήγορα.Και δεν ξέρω πόσο γρήγορα πέρασαν αυτοί οι μήνες.Δεν υπήρξε ούτε μια μέρα που είπα αχ να τελειώνω.Να πω την αλήθεια δεν ήθελα να γεννήσω ποτέ ΧαχΑ.Φταίει ότι είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη γιατί αλλιώς θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.Τώρα όντως έχω άλλο άγχος.Να καταφέρω να φτάσω στο τέλος.Δεν ξέρω γιατί έχω ένα μόνιμο άγχος ενώ είναι όλα καλά.Έχω την αυχενική σε 6 μέρες και εύχομαι όλα να είναι μια χαρά και να το πω στο αγοράκι μου να τρελαθεί από την χαρά του.Θα ήθελα να πω στον γιατρό ότι θέλω να καταγράψω τον υπέρηχο στο κινητό μου.λέτε να με αφήσει?Δεν θα είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί αλλά κάποιος άλλος στο Έλενα.

Εγώ επειδή εξαρχής είχα κύηση υψηλου κίνδυνου δεν φοβόμουν την γέννα. Δεν είχα την πολυτέλεια να το πω έτσι.  Τώρα όμως πέρα την υγεία φοβάμαι τον προωρο τοκετό μιλάω για αρκετά προωρο ... τρέμω στην ιδέα.  Γιατί τώρα δεν ξεκουραζομαι όλη μέρα μόνη με το μωρό. Είμαι λίγο αισιοδοξη . Αλλά γενικά φοβάμαι την καισαρική. 

Καλημέρα κορίτσια μου χθες πέθανα απο ναυτίες ιυυυυυ γύρο από το μπάνιο όλο το βράδυ ήμουν.  Πως είστε? Αντε λιγάκι μας έμεινε για την αυχενικη :mad:


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα  παρεακι μου!!!

Είστε Καλά?

@Dwroulita85 Πηγές στον γιατρό?

@Elpidaaa μου δυστυχως όλοι τα βλέπουμε όλα διαφορετικά.Αναλόγως τι περνάει ο καθένας μας.Γεννήσες νωρίτερα το παιδάκι σου?Καλο είναι να μην κάνεις επιπονα πράγματα.,να μην σηκώνεις το μωρό σου η αλήθεια είναι πως δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε για να εισαι καλα .Πόσο χρονών είναι είπαμε το μικρούλι σου?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα  παρεακι μου!!!

Είστε Καλά?

@Dwroulita85 Πηγές στον γιατρό?

@Elpidaaa μου δυστυχως όλοι τα βλέπουμε όλα διαφορετικά.Αναλόγως τι περνάει ο καθένας μας.Γεννήσες νωρίτερα το παιδάκι σου?Καλο είναι να μην κάνεις επιπονα πράγματα.,να μην σηκώνεις το μωρό σου η αλήθεια είναι πως δεν είναι εύκολο αλλά προσπάθησε για να εισαι καλα .Πόσο χρονών είναι είπαμε το μικρούλι σου?

Ναι κορίτσι μου δεν είναι καθόλου εύκολο να μην σηκώνω το μωρό. Είμαι κ χωρίς βοήθεια. Γεννήθηκε 37 εβδομάδων ξαφνικά λόγο προεκλαμψιας. Τώρα είμαστε 2 χρόνων.  Στα καλύτερα μας χεχε . 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Πως παμε σήμερα;

Επειδη σας μπερδεψα αρκετα χτες. Η αναλυση που φοβαμαι πως δεν θα ερθει πριν την αυχενικη είναι η αναλυση PAPP-A, απλά μεσα στο μυαλο μου την εχω ως αναλυση γιατο συνδρομο down για να την λεω στον αντρα μου να καταλαβει! Οπως ειπα, την εκανα στις 18/5, και μου ειπαν τουλαχιστο 10 εργασιμες. Ευχομαι να ερθει πριν τις 30 που ειναι η αυχενικη! 

Η πεθερουλα μου ήρθε χθες, ευτυχως πριν να ερθει, σχολασε και ο αντρας μου, και ήταν σπιτι! Δεν της αρεσε που ήταν σπίτι γιατι δεν ειπε κατι. Καθησε στον καναπε, εδωσε στο μωρο 10 ευρω να αγορασει παγωτο! εφυγε μετα απο μιση ωρα. Παλι καλα!

Αυτά, σε μια εβδομαδα τελειωνει και η αδεια μου, και θα πρεπει να γυρισω στην δουλεια! Απο την μια θελω να παω απο την αλλη δεν θελω...

 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Είδα στον ύπνο μου παλι, ότι στον υπέρηχο φάνηκε το φύλο του μωρού και ήταν αγοράκι 100% :) μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση ότι θα είμαι αγορομανα 

και εγω ότι ειναι και τα δυο κοριτσια.. και μια που εχω!!!  Και το εχω και διαισθηση! Πωπω!!! αλοιμονο μου!

στην αυχενική φαινετε, οχι 100% αλλα φαινετε, εμεις στην μικρη μου, στην αυχενικη το μαθαμαι!


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Marigula είπε:

και εγω ότι ειναι και τα δυο κοριτσια.. και μια που εχω!!!  Και το εχω και διαισθηση! Πωπω!!! αλοιμονο μου!

στην αυχενική φαινετε, οχι 100% αλλα φαινετε, εμεις στην μικρη μου, στην αυχενικη το μαθαμαι!

Τίποτα δεν φαίνεται εάν το μωρό είναι σε τέτοια θέση που δεν μπορεί να δει ο έμβρυολόγος η ο γυναικολογος .  Εμένα πόσοι γιατροί με είχαν δει και δεν φαινόταν με τίποτα ! Τελικά το μάθαμε με τα αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης.  Τώρα που είμαι πιο χαλαρή κ αισιοδοξη σε αυτήν την εγκυμοσύνη θα πω στον γιατρό να βάλει τα δυνατά του να δούμε το φύλο πιο νωρίς από 6 μηνών όπως την πρώτη φορά.   θα σκάσω η μάνα..θέλω να κάνω όνειρα πιο συγκεκριμένα χεχε

Πόσο είναι το κοριτσάκι σου τώρα? 3 κορίτσια νομίζω είναι τέλεια!!!!!! Why not για να δούμε 

 

 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Dwroulita85 Ναι, για πες για το γιατρό...

@Elpidaaa Εύχομαι να πας καλα ως το τέλος της εγκυμοσύνης και να αργήσει! Είναι δύσκολο πολυ με το 2 χρόνο. Εδω και ο δικός μας , ενα χρόνο μεγαλύτερος και λόγω του οτι δεν κάνω καποια πράγματα, πχ δεν τον σηκώνω, για καποιο διαστημα δεν τρέχω μαζί του, παιδική χαρά κλπ , εχει γινει πιο νευρικός. Πρακτικά ειναι δύσκολο με το δικο σου , καταλαβαίνω.

Σε ιδιωτικό ιατρείο σου δινουν σε dvd την αυχενική, και φωτογραφίες. Θα σας το επιβεβαιώσω την αλλη εβδομάδα.

Καλό μεσημέρι σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , gaidaki είπε:

@Dwroulita85 Ναι, για πες για το γιατρό...

@Elpidaaa Εύχομαι να πας καλα ως το τέλος της εγκυμοσύνης και να αργήσει! Είναι δύσκολο πολυ με το 2 χρόνο. Εδω και ο δικός μας , ενα χρόνο μεγαλύτερος και λόγω του οτι δεν κάνω καποια πράγματα, πχ δεν τον σηκώνω, για καποιο διαστημα δεν τρέχω μαζί του, παιδική χαρά κλπ , εχει γινει πιο νευρικός. Πρακτικά ειναι δύσκολο με το δικο σου , καταλαβαίνω.

Σε ιδιωτικό ιατρείο σου δινουν σε dvd την αυχενική, και φωτογραφίες. Θα σας το επιβεβαιώσω την αλλη εβδομάδα.

Καλό μεσημέρι σε όλες!

Ναι κορίτσι μου όπως τα λες . Εγώ ακόμη τον σηκώνω για να μπει και να βγει από την καρέκλα φαγητού η την κούνια η το μπάνιο.  Πως θα αντιδράσουν άραγε με το αδερφάκι.  Ανυπομονώ να το ζήσω.  Ευχαριστώ πολύ ,ολες μας να γέννησουμε στην ώρα μας :) κ εγώ έπαιρνα dvd από τις εξετάσεις κ έναν φάκελο που έγραφε όλα αναλυτικά κ φώτο . 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Marigula είπε:

Καλημερα κοριτσια! Πως παμε σήμερα;

Επειδη σας μπερδεψα αρκετα χτες. Η αναλυση που φοβαμαι πως δεν θα ερθει πριν την αυχενικη είναι η αναλυση PAPP-A, απλά μεσα στο μυαλο μου την εχω ως αναλυση γιατο συνδρομο down για να την λεω στον αντρα μου να καταλαβει! Οπως ειπα, την εκανα στις 18/5, και μου ειπαν τουλαχιστο 10 εργασιμες. Ευχομαι να ερθει πριν τις 30 που ειναι η αυχενικη! 

Η πεθερουλα μου ήρθε χθες, ευτυχως πριν να ερθει, σχολασε και ο αντρας μου, και ήταν σπιτι! Δεν της αρεσε που ήταν σπίτι γιατι δεν ειπε κατι. Καθησε στον καναπε, εδωσε στο μωρο 10 ευρω να αγορασει παγωτο! εφυγε μετα απο μιση ωρα. Παλι καλα!

Αυτά, σε μια εβδομαδα τελειωνει και η αδεια μου, και θα πρεπει να γυρισω στην δουλεια! Απο την μια θελω να παω απο την αλλη δεν θελω...

 

Πώς και την έκανες άλλη μέρα την εξέταση?

@Marigula  Μια χαρά Η πεθερά.Ήρθε να κόψει κίνηση.Τι να πει πει κανείς.....

Άβυσσος Η ψυχή της πεθεράς.

πρίν από 36 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Ναι κορίτσι μου όπως τα λες . Εγώ ακόμη τον σηκώνω για να μπει και να βγει από την καρέκλα φαγητού η την κούνια η το μπάνιο.  Πως θα αντιδράσουν άραγε με το αδερφάκι.  Ανυπομονώ να το ζήσω.  Ευχαριστώ πολύ ,ολες μας να γέννησουμε στην ώρα μας :) κ εγώ έπαιρνα dvd από τις εξετάσεις κ έναν φάκελο που έγραφε όλα αναλυτικά κ φώτο . 

Όλες μας να πάμε καλά ,αμήν!

Εγώ είχα κάνει την Β επιπέδου στο medimall με την προοπτική ότι θα ξεπερνά και DVD.Πήρα αλλά ηταν άδειο.Και κλαμαααααα εγώ.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ERIANTON είπε:

Πώς και την έκανες άλλη μέρα την εξέταση?

@Marigula  Μια χαρά Η πεθερά.Ήρθε να κόψει κίνηση.Τι να πει πει κανείς.....

Άβυσσος Η ψυχή της πεθεράς.

Όλες μας να πάμε καλά ,αμήν!

Εγώ είχα κάνει την Β επιπέδου στο medimall με την προοπτική ότι θα ξεπερνά και DVD.Πήρα αλλά ηταν άδειο.Και κλαμαααααα εγώ.

Ωχ ! Γιατί έτσι? Τους το είπες????


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο αιματολόγο!! Εκανα κ μια βολτίτσα στην αγορά γιατι ειχα να κατέβω και 3 μήνες!! Αχαχαχα 

κορτιζονη 1,5 χαπάκι, λεει πως δεν μπορουμε να την μειώσουμε απότομα και θα ξεκινησω Σαλοσπίρ... επίσης που μου μέτρησε την πίεση μου βρήκε υψηλη την μικρη της καρδιάς. Δεν το ηξερα.. επίσης μου έγραψε ενα σωρό εξετασεις τις οποίες τις εκανα κατευθείαν γιατι το εργαστήριο ηταν ακριβώς δίπλα. Ουτε καταλαβα πόσες ηταν, 4 σελίδες σίγουρα. Την αλλη βδομαδα που θα τις δω θα σας ενημερώσω. 

Άντε να δουμε..... 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Dwroulita85 είπε:

Γυρισα απο αιματολόγο!! Εκανα κ μια βολτίτσα στην αγορά γιατι ειχα να κατέβω και 3 μήνες!! Αχαχαχα 

κορτιζονη 1,5 χαπάκι, λεει πως δεν μπορουμε να την μειώσουμε απότομα και θα ξεκινησω Σαλοσπίρ... επίσης που μου μέτρησε την πίεση μου βρήκε υψηλη την μικρη της καρδιάς. Δεν το ηξερα.. επίσης μου έγραψε ενα σωρό εξετασεις τις οποίες τις εκανα κατευθείαν γιατι το εργαστήριο ηταν ακριβώς δίπλα. Ουτε καταλαβα πόσες ηταν, 4 σελίδες σίγουρα. Την αλλη βδομαδα που θα τις δω θα σας ενημερώσω. 

Άντε να δουμε..... 

Βρήκες τπτ καλό στην αγορά? Κ εγώ κάτι μήνες έχω να πάω κ χρειάζομαι ρουχαλακια . Παλιά τα ζ... είχαν τέλεια κολάν εγκυμοσύνης κ όταν πήγα να πάρω και άλο μου είπαν τέλος δεν πουλάνε άλο για έγκυες πφφφφφφ. 

 

Κ πότε θα την κόψεις περίπου σου είπε?? Κ εγώ έτσι σταδιακά έκοψα την κορτιζονη. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. 

  • Μου αρέσει 1

V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...