Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 48 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Βρήκες τπτ καλό στην αγορά? Κ εγώ κάτι μήνες έχω να πάω κ χρειάζομαι ρουχαλακια . Παλιά τα ζ... είχαν τέλεια κολάν εγκυμοσύνης κ όταν πήγα να πάρω και άλο μου είπαν τέλος δεν πουλάνε άλο για έγκυες πφφφφφφ. 

 

Κ πότε θα την κόψεις περίπου σου είπε?? Κ εγώ έτσι σταδιακά έκοψα την κορτιζονη. Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι. 

Πηγα σεφορα, αγόρασα μάσκαρα κ μολύβι κ μ έβαψαν!! Ενοιωσα τοσο ομορφα! 3 μήνες ξαπλα κ τωρ να με βάφουν!!! Αχαχαχ 

μετα πηγαμε h&m κ πηρα ενα τζιν σορτς, ενα μαύρο κολάν κ μια φούστα για την εκκλησια. Μου αρεσε κ ενα χακί παντελόνι πολυ δροσερό αλλα δεν ειχε νούμερο οποτε το Παρηγγειλα απο Ίντερνετ. 

Δεν ξερω ποτε θα μου τις κόψει.. μου ειπε πάντως σιγα σιγα. Το Σαλοσπίρ ξέρετε σε ποια σε ωρα της ημέρας το παιρνουμε; 

  • Μου αρέσει 1

1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Γυρισα απο αιματολόγο!! Εκανα κ μια βολτίτσα στην αγορά γιατι ειχα να κατέβω και 3 μήνες!! Αχαχαχα 

κορτιζονη 1,5 χαπάκι, λεει πως δεν μπορουμε να την μειώσουμε απότομα και θα ξεκινησω Σαλοσπίρ... επίσης που μου μέτρησε την πίεση μου βρήκε υψηλη την μικρη της καρδιάς. Δεν το ηξερα.. επίσης μου έγραψε ενα σωρό εξετασεις τις οποίες τις εκανα κατευθείαν γιατι το εργαστήριο ηταν ακριβώς δίπλα. Ουτε καταλαβα πόσες ηταν, 4 σελίδες σίγουρα. Την αλλη βδομαδα που θα τις δω θα σας ενημερώσω. 

Άντε να δουμε..... 

Τουλάχιστον στο μείωσε πάλι καλά,καλά αποτελεσματα στις εξετάσεις σου.

Θέλω και εγώ να ψωνίσω όμως δεν μου αρέσουν τα ρούχα εγκυμοσύνης.Την πρώτη μου εγκυμοσύνη την πέρασα με φόρμες και τα ρούχα που φόραγα ,εκτός των των τζην.Πήρα μια φόρμα πάλι.μπλουζάκια μου χρειάζονται αρκετά.

 

15 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

@Elpidaaa εγω πηρα απο h&m ενα τζιν εγκυμοσύνης τελειοοο και απο οτι ειδα ειχε πολλά όμορφα φορέματα μπλουζάκια κτλ... 

Με γεια κοριτσάκι.Θα παω και εγώ να ρίξω μια ματιά.

19 ώρες πρίν, Elpidaaa είπε:

Ωχ ! Γιατί έτσι? Τους το είπες????

Τηλεφώνησα αλλά μου είπαν οτι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι άλλο.Και κλαμααααααα εγώ.

14 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Πηγα σεφορα, αγόρασα μάσκαρα κ μολύβι κ μ έβαψαν!! Ενοιωσα τοσο ομορφα! 3 μήνες ξαπλα κ τωρ να με βάφουν!!! Αχαχαχ 

μετα πηγαμε h&m κ πηρα ενα τζιν σορτς, ενα μαύρο κολάν κ μια φούστα για την εκκλησια. Μου αρεσε κ ενα χακί παντελόνι πολυ δροσερό αλλα δεν ειχε νούμερο οποτε το Παρηγγειλα απο Ίντερνετ. 

Δεν ξερω ποτε θα μου τις κόψει.. μου ειπε πάντως σιγα σιγα. Το Σαλοσπίρ ξέρετε σε ποια σε ωρα της ημέρας το παιρνουμε; 

Μπράβο σου κοριτσάκι μου.Να κάνεις πράγματα που σε κάνουν χαρούμενη .

Σαλοσπιρ μου είχε πει και ο δικός μου γιατρός στην πρώτη εγκυμοσύνη να πινω προληπτικά αλλά δεν τα πήρα ποτέ.Επειδή είχα μια αποβολή ήθελε να τα πάρω για τυχόν ύπαρξη θρομβοφιλιας μάλλον.Σε μετέπειτα εξετάσεις άσχετες με την εγκυμοσύνη που έκανα έδειξε ότι όντως δεν είχα τέτοιο θέμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!!!

Ξεχάστηκα....


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Dwroulita85 είπε:

Πηγα σεφορα, αγόρασα μάσκαρα κ μολύβι κ μ έβαψαν!! Ενοιωσα τοσο ομορφα! 3 μήνες ξαπλα κ τωρ να με βάφουν!!! Αχαχαχ 

μετα πηγαμε h&m κ πηρα ενα τζιν σορτς, ενα μαύρο κολάν κ μια φούστα για την εκκλησια. Μου αρεσε κ ενα χακί παντελόνι πολυ δροσερό αλλα δεν ειχε νούμερο οποτε το Παρηγγειλα απο Ίντερνετ. 

Δεν ξερω ποτε θα μου τις κόψει.. μου ειπε πάντως σιγα σιγα. Το Σαλοσπίρ ξέρετε σε ποια σε ωρα της ημέρας το παιρνουμε; 

Salospir παίρνω κ εγώ... το μεσημέρι μετά το φαγητό... αν δε σε βολεύει..οποτε θες απλά μετά φαγητό... 

Ωραια η ανανέωση σου...

Είστε όλες καλα;;

Εγώ πολύ αγωνια για την τεταρτη


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ρενακι!!!

Όλα Καλά θα είναι.Εγώ έχω την Τρίτη την Αυχενική.Την τελευταία φορά που είχα πάει στο Έλενα για υπέρηχο δεν τα κατάφερνε ο νεαρός να μετρήσει το εμβρυακι μου και δεν βρήκε την καρδιά κατευθείαν και το μόνο που κατάφερε ήταν να με τρομάξει.Μου είπε καρδιά είχατε ακούσει??? Και λέω αυτό ήταν...

Μετά μου λέει βγάλε παντελόνι σου .....

Για κολπικό και ξαφνικά μου λέει λιγο φωναχτά κάτσε... Μην κουνιέται.ωραία..... Και ήταν 9 εβδομάδα.Αχχχ

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ERIANTON είπε:

Καλημέρα Ρενακι!!!

Όλα Καλά θα είναι.Εγώ έχω την Τρίτη την Αυχενική.Την τελευταία φορά που είχα πάει στο Έλενα για υπέρηχο δεν τα κατάφερνε ο νεαρός να μετρήσει το εμβρυακι μου και δεν βρήκε την καρδιά κατευθείαν και το μόνο που κατάφερε ήταν να με τρομάξει.Μου είπε καρδιά είχατε ακούσει??? Και λέω αυτό ήταν...

Μετά μου λέει βγάλε παντελόνι σου .....

Για κολπικό και ξαφνικά μου λέει λιγο φωναχτά κάτσε... Μην κουνιέται.ωραία..... Και ήταν 9 εβδομάδα.Αχχχ

Καλημερα!! Πωωωωω τι τρομάρα θα πηρες;;; πάντως βλεπω πως ολες σας εχουμε αυτη τη βδομαδα, εμενα πολυ πισω μ εχει.. ποιος ξερει. Καλη επιτυχια βρε κοριτσια μου!!! 


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Dwroulita85 είπε:

Καλημερα!! Πωωωωω τι τρομάρα θα πηρες;;; πάντως βλεπω πως ολες σας εχουμε αυτη τη βδομαδα, εμενα πολυ πισω μ εχει.. ποιος ξερει. Καλη επιτυχια βρε κοριτσια μου!!! 

Ναι τα χρειάστηκα για να μην πω το άλλο .....

Ποτέ θα κάνεις την Αυχενική?

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ εγώ έχω πολύ αγωνία την τρίτη έχω αυχενικη . Όλο άυτο σκέφτομαι.  Να ρωτησω πάλι μια απορία που έχω.. το αρσενικό σπερματοζωαριο μπορεί να ζήσει 3 ημέρες μες στον κολπο μέχρι να γίνει η ωορρηξια ? Η μόνο τα θηλυκά ζουν τόσο. Αν δεν κολλήσω θα το ρωτήσω στον γιατρό μου

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3-Dwroulita85- αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7-marigula-   αυχενικη-?  ΠΗΤ-12.12.17

Κορίτσια εάν έχουμε αλλαγές για τον πίνακα μας ενημερώστε να συμπληρώσω


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Βλεπω γραψατε πολλα, χαιρομαι. Η συχνοουρια ειναι φυσιολογικοτατη , κ εγω εχω πολυ κ δεν νομιζω να βελτιωθει , ισα ισα θα χειροτερεψει... 

Για τα φαρμακα που λετε δυστυχώς δεν εχω αποψη μονο σιδηρο παιρνω! Αλλα για τα ρουχα εγκυμοσύνης οσες ειναι απο αθηνα αν πατε σε περιοδο εκπτωσεων στο πρεναταλ στην πειραιως (ειναι κοντα στο factory outlet) τα βγαζει 70% εως 90% εκπτωση, εχει μπλουζακια με 3 ευρω απο αρχικη 30..κατι τετοιες τιμες. Εγω εχω παρει αρκετα ρουχα εγκυμοσύνης απο κει κ με εχουν βολεψει γιατι ειδικα παντελονια πρεπει να φοραμε εγκυμοσύνης αλλιως σφιγγουν την κοιλια.. Τουλαχιστον εγω δεν φοραω σφιχτα στην κοιλια.

Αυχενικη δεν εχει κανει καμια σας ακομη; πολυ νωρις την εκανα μου φαίνεται...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , IoannaMas είπε:

Καλημερα κοριτσια! Βλεπω γραψατε πολλα, χαιρομαι. Η συχνοουρια ειναι φυσιολογικοτατη , κ εγω εχω πολυ κ δεν νομιζω να βελτιωθει , ισα ισα θα χειροτερεψει... 

Για τα φαρμακα που λετε δυστυχώς δεν εχω αποψη μονο σιδηρο παιρνω! Αλλα για τα ρουχα εγκυμοσύνης οσες ειναι απο αθηνα αν πατε σε περιοδο εκπτωσεων στο πρεναταλ στην πειραιως (ειναι κοντα στο factory outlet) τα βγαζει 70% εως 90% εκπτωση, εχει μπλουζακια με 3 ευρω απο αρχικη 30..κατι τετοιες τιμες. Εγω εχω παρει αρκετα ρουχα εγκυμοσύνης απο κει κ με εχουν βολεψει γιατι ειδικα παντελονια πρεπει να φοραμε εγκυμοσύνης αλλιως σφιγγουν την κοιλια.. Τουλαχιστον εγω δεν φοραω σφιχτα στην κοιλια.

Αυχενικη δεν εχει κανει καμια σας ακομη; πολυ νωρις την εκανα μου φαίνεται...

Πότε έκανες την αυχενικη ? Η πητ σου ? Να σε βάλω στο πίνακακι. Κ εγώ από κει ψωνίζω αλλά τέτοιες προσφορες σε μας δεν κάνουν.  Θα το ρωτήσω έχω κ γνωστή που δούλευει εκεί. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Πότε έκανες την αυχενικη ? Η πητ σου ? Να σε βάλω στο πίνακακι. Κ εγώ από κει ψωνίζω αλλά τέτοιες προσφορες σε μας δεν κάνουν.  Θα το ρωτήσω έχω κ γνωστή που δούλευει εκεί. 

15 Μαιου την εκανα..η πητ μου ειναι 28/11 συμφωνα με τον τελευταιο υπερηχο οποτε με βλεπω γυρω στις 5 Δεκεμβρίου να γενναω το χω παρει αποφαση αυτη τη φορα χαχαχαχα

Δεν εισαι απο αθηνα; ειναι το συγκεκριμένο μαγαζι στην πειραιως κατι σαν outlet για αυτο εκει τα εχει τόσο φθηνα κ μονο στις εκπτώσεις...

Φαντασου περυσι τελος καλοκαιριου ειχε τα μαγιω εγκυμοσυνης 90%, δηλ 5 ευρω απο 50 αλλα δυστυχως δεν ημουν εγκυος κ δεν πηρα.. Κ τωρα ψαχνω μαγιω εγκυμοσύνης κ δεν εχω βρει καποιο να με ικανοποιει για την ωρα.. 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1-Rena87-  αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2-Elpidaaa-  αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3-Dwroulita85- αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4-gaidaki-  αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5-Eutuxia25-  αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6-ERIANTON-   αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7-marigula-   αυχενικη-?  ΠΗΤ-12.12.17

8-IoannaMas-  αυχενικη-15.05.17   ΠΗΤ-28.11.17 

πρίν από 52 λεπτά , IoannaMas είπε:

15 Μαιου την εκανα..η πητ μου ειναι 28/11 συμφωνα με τον τελευταιο υπερηχο οποτε με βλεπω γυρω στις 5 Δεκεμβρίου να γενναω το χω παρει αποφαση αυτη τη φορα χαχαχαχα

Δεν εισαι απο αθηνα; ειναι το συγκεκριμένο μαγαζι στην πειραιως κατι σαν outlet για αυτο εκει τα εχει τόσο φθηνα κ μονο στις εκπτώσεις...

Φαντασου περυσι τελος καλοκαιριου ειχε τα μαγιω εγκυμοσυνης 90%, δηλ 5 ευρω απο 50 αλλα δυστυχως δεν ημουν εγκυος κ δεν πηρα.. Κ τωρα ψαχνω μαγιω εγκυμοσύνης κ δεν εχω βρει καποιο να με ικανοποιει για την ωρα.. 

Ααααα όχι σε μας μικρές προσφορές κάνουν  ! Πότε δεν είδα κάτι φτηνό εκει . Αλλά μαρεσουν πολύ όλα εκεί μέσα , σχεδόν τα πάντα από κει έχω πάρει για τον γιο μου . 

Η αυχενικη σου πως πήγε? Ήταν καλος ο γιατρός? Για φύλο του μωρού δεν θα ρωτήσω :)


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πηγα γιατρό, το μηνιαίο ραντεβού, ευτυχώς είναι καλά και...ειναι λίγο μεγαλύτερο!Του λεω "Γιατρέ,αυτο δεν είναι δικό μας μωρό!"Γιατι ο γιός μας εβγαινε συνέχεια μικρότερος στις μετρήσεις :-P

Μάλλον ειναι κορίτσι μας είπε, αλλα χωρίς να το δένουμε κόμπο.Θα το σιγουρεψουμε την άλλη Παρασκευή στην αυχενική διαφάνεια.

Ξεκιναω κι εγω σίδηρο κ ασβέστιο, μιας που το συζητούσαμε.Κιλά δεν εχω πάρει, μετρήθηκα στη ζυγαριά του γιατρού, για να χω τα ίδια δεδομένα. 50.

Με το καλό οοοολες οι αυχενικες την επόμενη εβδομάδα!!Την άλλη Παρασκευή θα συζητάμε για αγόρια κ κορίτσια...! :-D

Καλό Σαββατοκύριακο!

  • Μου αρέσει 3

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @gaidaki μου.Ωραιότατα!!

Εγώ πάλι σκέφτομαι ότι δεν θέλω να μάθω το φύλο.Αν πω ότι δεν θέλω να το μάθω θα  γράψουν κανονικά στην Β επιπέδου το φύλο του εμβρύου?

@IoannaMas πως είσαι?μέρες είχες να φανείς.Εγώ είχα κλείσει αυχενική για 7/6 και ο γιατρός μου είπε ότι θα ήταν πολύ αργά και ήθελε να την κάνω στην 11η εβδομάδα.Τι να πω ?Μου είχε γράψει μέχρι 5/6 και του φάνηκε πολύ μακρινό το 7/6,ότι να'ναι.

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλησπέρα! Πηγα γιατρό, το μηνιαίο ραντεβού, ευτυχώς είναι καλά και...ειναι λίγο μεγαλύτερο!Του λεω "Γιατρέ,αυτο δεν είναι δικό μας μωρό!"Γιατι ο γιός μας εβγαινε συνέχεια μικρότερος στις μετρήσεις :-P

Μάλλον ειναι κορίτσι μας είπε, αλλα χωρίς να το δένουμε κόμπο.Θα το σιγουρεψουμε την άλλη Παρασκευή στην αυχενική διαφάνεια.

Ξεκιναω κι εγω σίδηρο κ ασβέστιο, μιας που το συζητούσαμε.Κιλά δεν εχω πάρει, μετρήθηκα στη ζυγαριά του γιατρού, για να χω τα ίδια δεδομένα. 50.

Με το καλό οοοολες οι αυχενικες την επόμενη εβδομάδα!!Την άλλη Παρασκευή θα συζητάμε για αγόρια κ κορίτσια...! :-D

Καλό Σαββατοκύριακο!

Μπραβο κοριτσακι μου!!! Γερο να ναι το πουλακι μου!! Μπραβο!! 

πρίν από 22 λεπτά , ERIANTON είπε:

Μπράβο @gaidaki μου.Ωραιότατα!!

Εγώ πάλι σκέφτομαι ότι δεν θέλω να μάθω το φύλο.Αν πω ότι δεν θέλω να το μάθω θα  γράψουν κανονικά στην Β επιπέδου το φύλο του εμβρύου?

@IoannaMas πως είσαι?μέρες είχες να φανείς.Εγώ είχα κλείσει αυχενική για 7/6 και ο γιατρός μου είπε ότι θα ήταν πολύ αργά και ήθελε να την κάνω στην 11η εβδομάδα.Τι να πω ?Μου είχε γράψει μέχρι 5/6 και του φάνηκε πολύ μακρινό το 7/6,ότι να'ναι.

Κ εμενα 7/6 με έβαλε το κέντρο. Μακριά μου φαινεται αλλα τοτε θέλουν. Τι να πω...


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...