Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , ERIANTON είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την συμπαράσταση 

Rena εδώ είμαι εχω ξαπλώσει και προσπαθώ να δεχτώ αυτά που μου λέτε.Δεν πονάω μόνο φοβαμαι.Σε όσες είχε πει ο γιατρός ξάπλα για κάποιο λόγο τουαλέτα πήγαινατε κανονικά χωρίς να υπάρχει πρόβλημα?Δεν πιεζομαι για να δω αν έχω αίμα ακουμπάω το χαρτί λίγο πιο εντονα

Utrogestan δεν παιρνω

Γλυκό μου είναι κάτι καινούριο για εσένα κ είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι.. πίστεψε μας σε καταλαβαίνουμε ακριβώς τι νιώθεις...  κ επειδή το έχουμε περάσει για αυτό σου λέμε με σιγουριά ότι ο φόβος μόνο κακό σου κάνει.. σχεδόν οι περισσότερες το έχουμε πάθει κ δεν είναι κακό... κ φυσικά να πας τουαλέτα.. εμένα μόνο τουαλέτα μου έλεγε κ μετά ξάπλα... βάλε τηλεόραση...διάβασε κάτι...και προς θεού μη ψάχνει στο ίντερνετ για αυτό...Σε παρακαλώ...το έκανα κ τρελάθηκα για αυτό στο λεω..βγάλτο από το μυαλό σου...χαιδεψε το μωράκι μου κ σκέψου ότι όλα θα πάνε καλά... εμείς εδώ είμαστε για ότι θες...και ότι μπορούμε..

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ πολύ!!

Μ αρέσει που ήμουν με στην μαλάκια το πρωί ,εννοώ στην τρελή χαρά!

ΠΑΩ να πάρω το αγόρι μου από το σχολείο.Ευτυχώς είναι απέναντι μας το σχολείο.Φιλιά σε όλες σας καλές μου!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια οσες παιρνετε ασβεστιο παίρνετε το calcioral; μου ειχε πει η συμβουλος θηλασμου πολυ ασχημα πραγματα για το συγκεκριμενο χαπι κ φοβαμαι να το παρω, αν κ ο γιατρος μου λεει πρεπει να το παιρνω.. Μηπως να του πω να αλλαξω μαρκα; ξερετε αλλη μαρκα να του πω να μου γραψει;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε πήρες τον γιατρο? Τι είπε? Πως είσαι? 

Τωρα μου τα εμφανισε ολα, κατσε να διαβασω. 

Erianton mou, οπως σου είπαν κι τα κορίτσια οταν δεν ειναι κοκκινο και λιμνουλα με πονο δεν ανυσηχουμε.

Το ροζ που ειδες, ισως πληγωσες κι εσυ η ιδια την περιοχή στην προσπάθεια σου να δεις εαν εχεις αιμα. Σου μιλω εκ πειρας. Να σου πω επισης και στην πρωτη μου εγκυμοσύνη ειδα κανονικα περιοδο την προηγούμενη που ηταν να παω για χοριακη. Σε ολη την εγκυμοσύνη παιζει να ειδα καφε κι ροζ πανω απο 20 φορες. 

Μονο μθα φορα ηταν σσχημο, που ειχα πονους κι ηταν αποκόλληση. 

Τωρα ειδα καφε και ροζ μέχρι στιγμη 2 τη φορές. Την μια το παρακανα με δουλειές κι κουραστηκα. 

Ολα καλά θα πανε ξεκουραστου, ξαπλωσε κι εχε στην σκέψη σου οτι αύριο θα χορτασεις λιγο νινακι. 

  • Μου αρέσει 1

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα  παρεακι μου . Αύριο 3 από εμάς έχουμε την αυχενικη .... πολύ άγχος, εύχομαι όλα καλά να μας πάνε! Εγώ έχω περάσει πολύ ασχημη περίοδο μετά την πρώτη αυχενικη μου κ ελπίζω να μην ξαναγίνει κάτι παρόμοιο.  @ERIANTONυπομονή μέχρι αύριο κορίτσι μου. Τι ώρα έχεις την εξέταση? Σήμερα μην το σκέφτεσαι.  Όλα θα πάνε τέλεια.  Πολλές κοπέλες το παθαίνουν. 

Καλός μας ήρθες @sofaki887 10η εγκυουλα μας . Γνωρίζεις ποτέ είναι η ΠΗΤ σου ή η αυχενικη σου ? Με το καλό το πρώτο σου μωράκι! 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Rena87 - αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2) @Elpidaaa -αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3) @Dwroulita85 - αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4) @gaidaki- αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5) @Eutuxia25- αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6) @ERIANTON - αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7)  @Marigula-αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-12.12.17

8 ) @IoannaMas -αυχενικη-15.05.17   ΠΗΤ-28.11.17

9) @lizaki1111-αυχενικη-01.06.17     ΠΗΤ-?

10)  @sofaki887-αυχενικη-?  ΠΗΤ-?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Elpidaaa είπε:

 

Καλησπέρα  παρεακι μου . Αύριο 3 από εμάς έχουμε την αυχενικη .... πολύ άγχος, εύχομαι όλα καλά να μας πάνε! Εγώ έχω περάσει πολύ ασχημη περίοδο μετά την πρώτη αυχενικη μου κ ελπίζω να μην ξαναγίνει κάτι παρόμοιο.  @ERIANTONυπομονή μέχρι αύριο κορίτσι μου. Τι ώρα έχεις την εξέταση? Σήμερα μην το σκέφτεσαι.  Όλα θα πάνε τέλεια.  Πολλές κοπέλες το παθαίνουν. 

Καλός μας ήρθες @sofaki887 10η εγκυουλα μας . Γνωρίζεις ποτέ είναι η ΠΗΤ σου ή η αυχενικη σου ? Με το καλό το πρώτο σου μωράκι! 

 

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Rena87 - αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2) @Elpidaaa -αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3) @Dwroulita85 - αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4) @gaidaki- αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5) @Eutuxia25- αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6) @ERIANTON - αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ- ?

7)  @Marigula-αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-12.12.17

8 ) @IoannaMas -αυχενικη-15.05.17   ΠΗΤ-28.11.17

9) @lizaki1111-αυχενικη-01.06.17     ΠΗΤ-?

10)  @sofaki887-αυχενικη-?  ΠΗΤ-?

Με το καλο αυριο κοριτσια μου!!!

Μονο τελεια νεα δεχεται η ομαδα!!

Elpida μου αυτο που εζησες δεν θα ξανασυμβει!!! 

Παντως κοριτσια μου και εχω πολυ πολυ αγχος!Θα θελα και γω να παω αυριο...

  • Μου αρέσει 2

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, IoannaMas είπε:

Κορίτσια οσες παιρνετε ασβεστιο παίρνετε το calcioral; μου ειχε πει η συμβουλος θηλασμου πολυ ασχημα πραγματα για το συγκεκριμενο χαπι κ φοβαμαι να το παρω, αν κ ο γιατρος μου λεει πρεπει να το παιρνω.. Μηπως να του πω να αλλαξω μαρκα; ξερετε αλλη μαρκα να του πω να μου γραψει;

Ιωαννα οι περισσότερες που ξέρω έγκυες αυτό είχαν πάρει και παίρνουν...  δεν έχω ακούσει κάτι για αυτό... δούλευα κ σε φαρμακείο 2 χρονια κ σχεδόν όλες αυτό τους έγραφε ο γιατρός κ δεν είχα μάθει κάποια παρενεργεια ... το ξεκινησες από τωρα;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Rena87 είπε:

Ιωαννα οι περισσότερες που ξέρω έγκυες αυτό είχαν πάρει και παίρνουν...  δεν έχω ακούσει κάτι για αυτό... δούλευα κ σε φαρμακείο 2 χρονια κ σχεδόν όλες αυτό τους έγραφε ο γιατρός κ δεν είχα μάθει κάποια παρενεργεια ... το ξεκινησες από τωρα;

Μου το χει γραψει το εχω παρει απ το φαρμακειο αλλα δεν εχω άρχισει να το πινω.. Το λεω με καθε επιφυλαξη εννοειται κ ουτε ειμαι γιατρος αλλα περυσι που απευθυνθηκα σε συμβουλο θηλασμου μου ειπε να το σταματησω αμεσως το calcioral, οτι εχει απαγορευτει στο εξωτερικο κ οτι περιεχει μια ουσια που ειναι πολυ κακη (δε θυμαμαι πως λεγεται). Κ να φανταστειτε το επαιρνα μονο στο θηλασμο, οχι στην εγκυμοσύνη οπως μου ειπε τωρα ο γιατρος.. Μαλλον θα απευθυνθω ξανα στη συμβουλο θηλασμου να μου εξηγησει γιατι εχω μπερδευτει με το θεμα.Ο γιατρος παντως επιμενει οτι οι περισσοτερες εγκυες το παιρνουν κ ειναι ακινδυνο...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

Με το καλο αυριο κοριτσια μου!!!

Μονο τελεια νεα δεχεται η ομαδα!!

Elpida μου αυτο που εζησες δεν θα ξανασυμβει!!! 

Παντως κοριτσια μου και εχω πολυ πολυ αγχος!Θα θελα και γω να παω αυριο...

Δύο μερούλες έμειναν κ για την δική σου εξέταση. Λιγάκι υπομονή . Αυτό που με αγχώνει είναι η αίματος γιατί αν ειναι πάλι κάτω από τα όρια θα είμαι  κάπως.  Θυμάται καμία σε πόσες μέρες θα  βγούν τα αποτελέσματα?


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ERIANTON Εύχομαι να εισαι καλύτερα και μιλα μόνο με το γιατρό.Θυμάσαι, τα πέρασα κι εγω στην 6η εβδομάδα. Με το καλό η αυχενική διαφάνεια αύριο! @Elpidaaa @Marigula

@IoannaMas Κι εγώ calcioral θα πάρω κ έπαιρνα κ στο θηλασμό με τον μικρό.Γενικά  νομίζω οτι οι μαιες, σύμβουλοι θηλασμού κλπ δεν ειναι υπερ του να παίρνεις πράγματα "για καλό κ για κακό",που ίσως δε χρειάζεσαι πραγματικά.Ετσι έλεγαν κ στο κέντρο που έκανα κάποια "μαθήματα" για τον τοκετο κ "οδηγίες χρήσης μωρού".

  • Μου αρέσει 2

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Όλα μια χαρά!Είδα το γλυκούλη μου.Κάτι του έφταιγε και ολο κλωτσάνε ,ωραίος..... έκανε και βουτιές!Τον είδαμε από Όλες τις πάντες.Πολυ καλή η Αυχενική 1,3  Και ρινικό ορατό.Είμαι καλά ψυχολογικά σήμερα ο γιατρός ΑΨΟΓΟΣ ο κυρ.Κονδυλιος.Ότι και να τον ρώτησα μου το απάντησε.Και με άφησε να γράψω και το εμβρυακι  μου σε βίντεο.Με ρώτησε για το φύλο αν θέλω να το μάθω και του είπα ότι είναι αγορι και μου λέει καλά δεν σου λέω.

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστω για εχτές Όλες σας και εύχομαι ολόψυχα Όλα να σας πάνε και εσάς παραπάνω από τέλεια!!

Είμαι ακόμα στο νοσοκομείο να δω και τον γιατρό μου που μάλλον πάει σε γέννα.

Ελπιδακι και Μαριγουλα με το καλό να το δείτε και εσείς!Όλα να είναι σουπερ!

Ρενακι και εσυ αύριο γλυκιά μου με το καλό.

Ιωάννα και εγώ calcioral πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη μου.Όταν γέννησα σταμάτησα Όλα αν και μου είχε πει ο γιατρός να τα συνεχίσω.

  • Μου αρέσει 3

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα!

Όλα μια χαρά!Είδα το γλυκούλη μου.Κάτι του έφταιγε και ολο κλωτσάνε ,ωραίος..... έκανε και βουτιές!Τον είδαμε από Όλες τις πάντες.Πολυ καλή η Αυχενική 1,3  Και ρινικό ορατό.Είμαι καλά ψυχολογικά σήμερα ο γιατρός ΑΨΟΓΟΣ ο κυρ.Κονδυλιος.Ότι και να τον ρώτησα μου το απάντησε.Και με άφησε να γράψω και το εμβρυακι  μου σε βίντεο.Με ρώτησε για το φύλο αν θέλω να το μάθω και του είπα ότι είναι αγορι και μου λέει καλά δεν σου λέω.

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστω για εχτές Όλες σας και εύχομαι ολόψυχα Όλα να σας πάνε και εσάς παραπάνω από τέλεια!!

Είμαι ακόμα στο νοσοκομείο να δω και τον γιατρό μου που μάλλον πάει σε γέννα.

Ελπιδακι και Μαριγουλα με το καλό να το δείτε και εσείς!Όλα να είναι σουπερ!

Ρενακι και εσυ αύριο γλυκιά μου με το καλό.

Ιωάννα και εγώ calcioral πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη μου.Όταν γέννησα σταμάτησα Όλα αν και μου είχε πει ο γιατρός να τα συνεχίσω.

Κορίτσι μου γλυκό μπήκα πρωί πρωί να σε διαβάσω...Σε σκεφτόμουν... δόξα τκ θεό όλα τέλεια!! Μπράβο!! Τώρα θα πετας;;; δλδ είναι αγορι;;;; 

Και για πες;;; αλήθεια θα το δούμε να κουνιεται;;; αχ θα τρελαθωωωω... εχω να το δω ένα μήνα..θα παθω σοκ..  και σου λέει αμέσως δλδ τα αποτελεσματα;;; κ μετά κάνεις με το αιμα;; κ ποτέ βγαίνει; σε επρηξα  ε; 

Ελπίδα μου και Μαριγουλα μου ...αντέ να μας φαίρεται κ εσεις τέλεια νέα... κ οι υπολοιπες τις επόμενες μέρες... 

Ααααα....... πως το έγραψες σε βιντεο;;;;;  


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα!

Όλα μια χαρά!Είδα το γλυκούλη μου.Κάτι του έφταιγε και ολο κλωτσάνε ,ωραίος..... έκανε και βουτιές!Τον είδαμε από Όλες τις πάντες.Πολυ καλή η Αυχενική 1,3  Και ρινικό ορατό.Είμαι καλά ψυχολογικά σήμερα ο γιατρός ΑΨΟΓΟΣ ο κυρ.Κονδυλιος.Ότι και να τον ρώτησα μου το απάντησε.Και με άφησε να γράψω και το εμβρυακι  μου σε βίντεο.Με ρώτησε για το φύλο αν θέλω να το μάθω και του είπα ότι είναι αγορι και μου λέει καλά δεν σου λέω.

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστω για εχτές Όλες σας και εύχομαι ολόψυχα Όλα να σας πάνε και εσάς παραπάνω από τέλεια!!

Είμαι ακόμα στο νοσοκομείο να δω και τον γιατρό μου που μάλλον πάει σε γέννα.

Ελπιδακι και Μαριγουλα με το καλό να το δείτε και εσείς!Όλα να είναι σουπερ!

Ρενακι και εσυ αύριο γλυκιά μου με το καλό.

Ιωάννα και εγώ calcioral πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη μου.Όταν γέννησα σταμάτησα Όλα αν και μου είχε πει ο γιατρός να τα συνεχίσω.

Μπραβο κοριτσι μου!! Είδες ολα καλα!! Τωρα να προσεχεις τον κολυμβητή! Αχαχαχ ❤️


1WWgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! @ERIANTONμπραβο για τα καλα νεα χαιρομαι! Εκανες κ το παπ Α; μου ειπαν σε 2 βδομαδες βγαινουν αποτελεσματα αλλα δεν εχω ενδιαφερθει να παρω ακομα, λεω να παω να τα ζητησω οταν με το καλο ξαναπαω , δηλ μεσα Ιούνη. Για το φυλο το ειδε δηλ; δεν καταλαβα! 

@gaidaki ισχυει αυτο που λες, συνηθως αυτοι βρισκονται στη σφαιρα της παραιατρικης κ ομοιοπαθητικης ωστοσο θυμαμαι οτι μου ειχε πει να μην παιρνω το συγκεκριμένο ασβεστιο το οποιο εχει απαγορευτει στο εξωτερικο αν κ εδω συνεχιζουν κ το δινουν. Δεν μου ειπε να μην παιρνω ασβεστιο, αλλα να σταματησω συγκεκριμένα το calcioral. 

Ποιες αλλες κοπελες εχουν αυχενικη, πρεπει να κοντευετε τωρα ε; 

Μια υποσημειωση όμως να κανω, η αυχενικη στο αττικο ηταν πολυ πιο λεπτομερεις απο οτι στο ελενα που τα μισα πεδια δεν τα συμπληρωσαν καν. Κ αυτο για να μη λεμε ότι τα μαιευτηρια ειναι καλυτερα απ τα νοσοκομεία, δεν ισχυει παντα!

@Eutuxia25 πως πας κοπελα μου, κάνατε την εξεταση για αναιμια; με τη γιατρο ολα καλα ή την αλλαξες; η μετακομιση, ολα οκ;;

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...