Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Καλησπέρα παρεάκι μου . Βλέπω με το σεμινάριο χαμός :-) δεν έχω κάνει ποτέ. Πόσο μάλλον τώρα που ούτε για μπάνιο έχω χρόνο. Κορίτσια άρχισα να πονάω πολύ στα κόκαλα κάτω ανάμεσα από τα μπούτια.... την νύχτα από αυτό ξυπνάω κ όταν σηκώνομαι θέλω 5 λεπτά για να περπατήσω. Θυμάμαι είχα πάλι τόσο έντονο θέμα κ στην πρώτη εγκυμοσύνη αλλά νόμιζα πιο μετά βγαίνει  . Έχω τώρα συχνά συσπάσεις κ πέτρωμα αλλά και πόνους περιόδου πιο έντονα τους οποίους είχα από την αρχή κάθε μέρα. Όλα όμως είναι φυσιολογικά Αφού με βλέπει ο γιατρός συχνά δεν ανησυχώ . Σήμερα έχω υπέρηχο θα του δείξω κ τα αποτελέσματα από την καμπύλη.  

Εσείς τι αλλαγές έχετε αυτές τις μέρες? 

@Dwroulita85 πόσο χαίρομαι για σένα!! Πιάνεις στα χεράκια σου τον γιόκα? Είσαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα? 

Καλημερα!!! Κι εγω σαν το σαλιγκαρι σερνομαι απο την Κυριακη... ποναω ξαφνικα παντου. Νομιζω οτι μου ξεριζωνουν το αριστερο πλευρο, η μεση σμπαραλια παλι ξαφνικα, πονοι παντου στην κοιλια και περιοδου και πονακια και πετρωματα ολα τα χω :-(

  • Μου αρέσει 1

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κι από μένα.

Εγώ εκτός από την ίωση έχω δυσκολία στην αναπνοή,οι πόνοι στα κόκκαλα της λεκάνης ειχαν ξεκινήσει από τον προηγούμενο μήνα σε μένα. Επίσης έχω φοβερό θέμα δυσκοιλοτητας και αφόρητο πόνο οοοοταν δεήσω να πάω τουαλέτα τελικά.

Και από χτες μπήκαν στη λίστα και πολύ εντονες καούρες που δε με αφήνουν να κοιμηθώ.

Κατά τα άλλα όμως όλα καλά χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια όλα καλά αν εξαιρέσουμε τις καούρες , τις κράμπες, τους πόνους στα κόκαλα και την δυσκολία στον ύπνο ! Χαχα . Ας είναι καλά όλα και δεν έμεινε πολύ ένα μεγάλο κουράγιο χρειάζεται 

  • Μου αρέσει 2

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria K8 είπε:

Γεια σας κι από μένα.

Εγώ εκτός από την ίωση έχω δυσκολία στην αναπνοή,οι πόνοι στα κόκκαλα της λεκάνης ειχαν ξεκινήσει από τον προηγούμενο μήνα σε μένα. Επίσης έχω φοβερό θέμα δυσκοιλοτητας και αφόρητο πόνο οοοοταν δεήσω να πάω τουαλέτα τελικά.

Και από χτες μπήκαν στη λίστα και πολύ εντονες καούρες που δε με αφήνουν να κοιμηθώ.

Κατά τα άλλα όμως όλα καλά χαχαχαχα

Η γιατρός μου είπε να μην αφήνουμε την δυσκοιλιότητα...αν ειχα πρόβλημα να μου έλεγε για σιρόπι..στειλε ενα μνμ να δεις τι θα σ πει κ ο δικός σ


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! μια ολόκληρη μερα στο Ελενα. Τόσο κόσμο τόσο χαμό δεν έχω ξαναδεί πήγα 9 και έφυγα 13.00 .. πήρα τηλέφωνο στο  σχολειό και τους είπα οτι θα καθυστερήσω λίγο έφτασα 13.30 και ο γιος καθόταν όρθιος σαν στρατιωτάκι και σαν ειχε καταπιεί σεισμό. αμίλητος και δακρυσμένος ε και τα έβαλα και εγώ τα κλαματα.του λεω γιατι δεν εκατσες στην ταξη με τα αλλα παιδια δεν ηθελα... αχχχ

στο διαταυτα!!Δεν ειδα καθολου υ εμβρυακι γιατι ο κ@λος γιατρουλης νομιζε οτι κατι κανει !!ηταν ο πριν μια κοπελιτσα μεσα και της ειπε μην σηκωνεσαι(ηθελε να δει) δεν θα κανουμε δουλεια λεει ετσι. ο εμβρυακος 1385 gr.ολα μια χαρα. @Maria D πως εισαι? πηγες εσυ?τελικα ειχες δικιο δεν πληρωνουνε απο δω και περα υπερηχους.παμε τους συνταγογραφουνε και ειναι δωρεαν.ντοπλερ ποτε εχεις?απο πονους εχω στο ισχιο αριστερα και τι ηβικο οστο οταν ανοιγω λιγο τα ποδια μου.δεν τα ανοιγω...... μην νομιζετε κατι πονηρο.οταν παω να μπω στο αμαξι πεταω και ενα "ααααηηηη"

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ERIANTON είπε:

Κογεια σας κοριτσια!! μια ολόκληρη μερα στο Ελενα. Τόσο κόσμο τόσο χαμό δεν έχω ξαναδεί πήγα 9 και έφυγα 13.00 .. πήρα τηλέφωνο στο  σχολειό και τους είπα οτι θα καθυστερήσω λίγο έφτασα 13.30 και ο γιος καθόταν όρθιος σαν στρατιωτάκι και σαν ειχε καταπιεί σεισμό. αμίλητος και δακρυσμένος ε και τα έβαλα και εγώ τα κλαματα.του λεω γιατι δεν εκατσες στην ταξη με τα αλλα παιδια δεν ηθελα... αχχχ

στο διαταυτα!!Δεν ειδα καθολου υ εμβρυακι γιατι ο κ@λος γιατρουλης νομιζε οτι κατι κανει !!ηταν ο πριν μια κοπελιτσα μεσα και της ειπε μην σηκωνεσαι(ηθελε να δει) δεν θα κανουμε δουλεια λεει ετσι. ο εμβρυακος 1385 gr.ολα μια χαρα. @Maria D πως εισαι? πηγες εσυ?τελικα ειχες δικιο δεν πληρωνουνε απο δω και περα υπερηχους.παμε τους συνταγογραφουνε και ειναι δωρεαν.ντοπλερ ποτε εχεις?απο πονους εχω στο ισχιο αριστερα και τι ηβικο οστο οταν ανοιγω λιγο τα ποδια μου.δεν τα ανοιγω...... μην νομιζετε κατι πονηρο.οταν παω να μπω στο αμαξι πεταω και ενα "ααααηηηη"

Γεια σου Ειρηνη! Ουτε εγω ειδα το μωρο οταν εκανα υπερηχο στο Ελενα! Εχω κλεισει ραντεβου για ντοπλερ στις 18/10 και αν θυμαμαι καλα κ εσυ την ιδια μερα εχεις  :)


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria D είπε:

Γεια σου Ειρηνη! Ουτε εγω ειδα το μωρο οταν εκανα υπερηχο στο Ελενα! Εχω κλεισει ραντεβου για ντοπλερ στις 18/10 και αν θυμαμαι καλα κ εσυ την ιδια μερα εχεις  :)

γιουπιιιιιιι!!!!!!!!!!!! θα πιουμε καφεδακι στο κυλικειο !!!!! (......καλα τοστ και χυμο) τι ωρα εχεις ραντεβου?εγω  10.10 (λες και υπαρχει ακριβεια στα ραντεβου)

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

γιουπιιιιιιι!!!!!!!!!!!! θα πιουμε καφεδακι στο κυλικειο !!!!! (......καλα τοστ και χυμο) τι ωρα εχεις ραντεβου?εγω  10.10 (λες και υπαρχει ακριβεια στα ραντεβου)

:-P 10.50 ! Προφανως ειμαι η επομενη μετα απο εσενα :-D

  • Μου αρέσει 1

q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα κοριτσακια μου! 

Ειδα και εγω την κοριτσαρα μου την Δευτερα, γιναμε 1250 γρ. Εγω βεβαια παιρνω πιο πολυ απ' αυτη:-D

Δοξα τω θεω με τον υπνο τα παω πολυ καλα, μη σας πω πως παρακοιμαμαι. Κατ' αλλα μια χαρα! 

Ντομπλερ 19/10! Ραντεβου τοτε λοιπον με το κοριτσι μου!

 

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Κογεια σας κοριτσια!! μια ολόκληρη μερα στο Ελενα. Τόσο κόσμο τόσο χαμό δεν έχω ξαναδεί πήγα 9 και έφυγα 13.00 .. πήρα τηλέφωνο στο  σχολειό και τους είπα οτι θα καθυστερήσω λίγο έφτασα 13.30 και ο γιος καθόταν όρθιος σαν στρατιωτάκι και σαν ειχε καταπιεί σεισμό. αμίλητος και δακρυσμένος ε και τα έβαλα και εγώ τα κλαματα.του λεω γιατι δεν εκατσες στην ταξη με τα αλλα παιδια δεν ηθελα... αχχχ

στο διαταυτα!!Δεν ειδα καθολου υ εμβρυακι γιατι ο κ@λος γιατρουλης νομιζε οτι κατι κανει !!ηταν ο πριν μια κοπελιτσα μεσα και της ειπε μην σηκωνεσαι(ηθελε να δει) δεν θα κανουμε δουλεια λεει ετσι. ο εμβρυακος 1385 gr.ολα μια χαρα. @Maria D πως εισαι? πηγες εσυ?τελικα ειχες δικιο δεν πληρωνουνε απο δω και περα υπερηχους.παμε τους συνταγογραφουνε και ειναι δωρεαν.ντοπλερ ποτε εχεις?απο πονους εχω στο ισχιο αριστερα και τι ηβικο οστο οταν ανοιγω λιγο τα ποδια μου.δεν τα ανοιγω...... μην νομιζετε κατι πονηρο.οταν παω να μπω στο αμαξι πεταω και ενα "ααααηηηη"

Ειρήνη το ίδιο έχουμε σας το είχα γράψει τότε. Σαν ρεύμα χτυπάει κ ουρλιάζω όταν με πιάσει. Όχι μόνο όταν ανοίγω το πόδι αλλά κ ξαφνικά όταν στέκομαι με βρίσκει.  Δυστυχώς ειναι κ αυτό ένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης. 

Γύρισα κ εγώ από τον γιατρό μεγάλωσε το ζουζούνι μου . Του είπα για τους τσουχτερους πόνους στα κόκαλα ανάμεσα στα μπούτια μου κ είπε λογικό ανοίγει η λεκάνη. Κ δυστυχώς έχουμε πάλι ζάχαρο ξεκινάμε το μηχανάκι κ τις μετρήσεις. Όλα τα άλλα σούπερ... προχωράμε. Δυσκοιλιότητα πάντα έχω όποτε δεν το λέω . Πάω τουαλέτα μια φορά στις 2 η 3 ημέρες. Όσο να'ναι πίνω κ 3 σιδηρα . Καουρες πάντα είχα με το κρύο γάλα κ μαστίχα Χίου είμαι οκ. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Ειρήνη το ίδιο έχουμε σας το είχα γράψει τότε. Σαν ρεύμα χτυπάει κ ουρλιάζω όταν με πιάσει. Όχι μόνο όταν ανοίγω το πόδι αλλά κ ξαφνικά όταν στέκομαι με βρίσκει.  Δυστυχώς ειναι κ αυτό ένα σύμπτωμα της εγκυμοσύνης. 

Γύρισα κ εγώ από τον γιατρό μεγάλωσε το ζουζούνι μου . Του είπα για τους τσουχτερους πόνους στα κόκαλα ανάμεσα στα μπούτια μου κ είπε λογικό ανοίγει η λεκάνη. Κ δυστυχώς έχουμε πάλι ζάχαρο ξεκινάμε το μηχανάκι κ τις μετρήσεις. Όλα τα άλλα σούπερ... προχωράμε. Δυσκοιλιότητα πάντα έχω όποτε δεν το λέω . Πάω τουαλέτα μια φορά στις 2 η 3 ημέρες. Όσο να'ναι πίνω κ 3 σιδηρα . Καουρες πάντα είχα με το κρύο γάλα κ μαστίχα Χίου είμαι οκ. 

ναι και στον πρωτο τα ιδια παθαινα παλι το ισχιο και μεχρι να γυρισω να αλλαξω πλευρο εκανα ν ηχους τα κοκαλακια μου.τωρα εκανες την καμπυλη;

@Maria D Να χαίρεσαι το αγόρι σου!! Πολύχρονο και καλότυχο στην ζωή του!!!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν λέω για δυσκοιλιότητα μιλάω για μια φορά την εβδομάδα στην καλύτερη.

Εχω δοκιμάσει τα πάντα όσον αφορά διατροφή άσκηση κλπ αλλά τζίφος. Η γιατρός μου δεν είναι υπέρ του να πάρω φάρμακο.Σε περιπτωση που δεν αντέχω μου είπε να πάρω μια κουταλιά καστορέλαιο αλλά όχι πάνω από 3 μέρες στη σειρά. Η αλήθεια είναι ότι δεν το πήρα μέχρι τώρα,το πάλευα μόνη.Αλλά πλέον με την κοιλιά αυτη αρχισα να το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...