Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      καλή επιτυχία σ εύχομαι ! να πάνε οοοοολα καλα! 1η σ μεταφορά; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Κανονισε να μεινεις στην ιδια ταξη ολο απουσιες μου εισαι :-P

δεν ειναι κακο ..... το πολυ πολυ να τα ξαναθυμηθω του χρονου.λες να ξαναγεμισει η κοιλιτσα μετα? η τελος τα διφραγκα?

σιγα μην την κραταγε τιποτα την Δωρα... και δεμενη να την ειχανε θα μασαγε τα σιδερα προκειμενου να παει στο αλλο της μισο. μπαμπας τι λεει και εκεινος?

βλ πει το θαυματακι σας και εχει τρελαθει?

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ από την Τρίτη ταλαιπωρούμαι με μια παλιοίωση.Ακόμα να μου περάσει.

Πάντως λόγω ίωσης η γιατρός μου είπε να πίνω χαμομήλι άφοβα και τόσες μέρες δν είδα καμιά αλλαγή από άποψη συσπάσεων.Τεσπα,ελπίζω να τελειώνει σύντομα γιατί με έχει φτάσει στα όρια μου..

Θα είμαι κι εγώ αύριο στο σεμινάριο.

Δώρα μου γερά συνεχίστε με όλη σας τη δύναμη,τα φιλιά μου κι από δω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Maria K8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ από την Τρίτη ταλαιπωρούμαι με μια παλιοίωση.Ακόμα να μου περάσει.

Πάντως λόγω ίωσης η γιατρός μου είπε να πίνω χαμομήλι άφοβα και τόσες μέρες δν είδα καμιά αλλαγή από άποψη συσπάσεων.Τεσπα,ελπίζω να τελειώνει σύντομα γιατί με έχει φτάσει στα όρια μου..

Θα είμαι κι εγώ αύριο στο σεμινάριο.

Δώρα μου γερά συνεχίστε με όλη σας τη δύναμη,τα φιλιά μου κι από δω

Και τι αλλο σ είπε? Για τον πυρετό μονο ντεπον? Η δικιά μου είπε αν εχω πυρετό να την παρω τηλέφωνο γτ? Εσένα τι σ έχει πει?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Γενικά και μένα μου είπε πρώτα θα με πάρεις τηλέφωνο για κάθε σύμπτωμα.

Μου έδωσε physiomer για τη μύτη,depon για τον πυρετό και μάλιστα να πάρω 2 μαζί και αν ζορίσει πολύ ο λαιμός ενα αντιφλεγμονώδες που κανονικά δεν επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη,αλλά επειδή κανεις μονο γαργαρες με αφηνει.

Επίσης μου είπε να μην ανησυχώ κι ότι υπάρχουν και αρκετές αντιβιώσεις που επιτρέπεται να πάρω σε περιπτωση που χρειαστεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria K8 είπε:

Γενικά και μένα μου είπε πρώτα θα με πάρεις τηλέφωνο για κάθε σύμπτωμα.

Μου έδωσε physiomer για τη μύτη,depon για τον πυρετό και μάλιστα να πάρω 2 μαζί και αν ζορίσει πολύ ο λαιμός ενα αντιφλεγμονώδες που κανονικά δεν επιτρέπεται σε εγκυμοσύνη,αλλά επειδή κανεις μονο γαργαρες με αφηνει.

Επίσης μου είπε να μην ανησυχώ κι ότι υπάρχουν και αρκετές αντιβιώσεις που επιτρέπεται να πάρω σε περιπτωση που χρειαστεί.

Περαστικά κοπέλα μου σ ευχαριστώ για την απάντηση σε ρώτησα γτ χειμώνας έρχεται ολο κ καποια μπορεί να αρρωστήσει να ξερουμε πως πρέπει να το χειριστουμε...

Εγω ειμαι απο φιλοσοφία λιγο κατα των φαρμάκων αν κ εφόσον μπορώ να το αντιμετωπισω φυσικα...αλλα ειδικά για τον πυρετό δεν κάνει να τον αφησεις ειδικά αν εισαι εγκυος απλα εγω θα δοκιμαζα πρωτα ενα ντουζακι ετσι εκανε η μητέρα μου σε μενα κ συνήθως επεφτε...αλλιώς εννοείται ντεπον...για την μυτη πουλανε ευκαλυπτο σε μορφή κρεμας θα το δοκιμαζα ως πιο φυτικο και τέλος για το λαιμο μελι και χλιαρό τσαγακι η χαμομιλακι η γαλα ...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

περαστικά σου Μαράκι!

Μαργουλα εσυ πως είσαι?Καπως καλυτερα?

Καλημέρα, ένα απο τα βασικα ίδια και εδώ!! Και με επιασε και βήχας! Όλα τα αντέχω άλλα τον βήχα όχι ρε κορίτσια! Μου έδωσε ένα σπρέι για τον λαιμό αλλά μονο πρωί βράδυ. 

Πυρετό εμένα μου είπε μόλις κάνω αμέσως σε παθολόγο. Είναι επικίνδυνο! 

Περαστικά σε όλες κοπέλες!! Ύπουλος καιρός!! 

Δώρα μου, η σκέψη μου είναι μαζί σας!!! Νεακια θέλουμε μόλις μπορέσεις!!! 

  • Μου αρέσει 2

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Marigula είπε:

Καλημέρα, ένα απο τα βασικα ίδια και εδώ!! Και με επιασε και βήχας! Όλα τα αντέχω άλλα τον βήχα όχι ρε κορίτσια! Μου έδωσε ένα σπρέι για τον λαιμό αλλά μονο πρωί βράδυ. 

Πυρετό εμένα μου είπε μόλις κάνω αμέσως σε παθολόγο. Είναι επικίνδυνο! 

Περαστικά σε όλες κοπέλες!! Ύπουλος καιρός!! 

Δώρα μου, η σκέψη μου είναι μαζί σας!!! Νεακια θέλουμε μόλις μπορέσεις!!! 

περαστικά .το κορίτσι σου πήγε κανονικά στον παιδικό;

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα να εχουμε!!


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και περαστικά στις αρρωστουλες

Ειμαι ΙΚΑ κ ΟΑΕΔ για διευκρινίσεις. Ως τωρα καλα, δε πλουτισω, αλλα το επίδομα τοκετου κ λοχείας ειναι αναλογικό του μισθού μου το Δεκέμβριο του 2016. Πάλι καλά... Παω να μάθω και για το επίδομα μητρότητας του ΟΑΕΔ.

  • Μου αρέσει 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναθ Ειρήνη μου, από την περασμένη εβδομάδα. Είναι πολύ καλύτερα. 

Ένα εχω να πω, την μικρή μου την θυλασα 14 μήνες, 6 μήνες αποκλειστικά!!! Η αδερφή μου, θυλασε σχεδόν 40 μέρες μόνο κ αυτη με μικτή. 

Με τον μικρό της, η μικρη μου αρρώστησε με μια μέρα διαφορά. Ο μικρός είναι άρρωστος ακόμη, η μικρή μου κρατησε 3 μέρες. Τα ίδια συμπτώματα η ίδια ασθένεια!!! 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , gaidaki είπε:

Καλημέρα και περαστικά στις αρρωστουλες

Ειμαι ΙΚΑ κ ΟΑΕΔ για διευκρινίσεις. Ως τωρα καλα, δε πλουτισω, αλλα το επίδομα τοκετου κ λοχείας ειναι αναλογικό του μισθού μου το Δεκέμβριο του 2016. Πάλι καλά... Παω να μάθω και για το επίδομα μητρότητας του ΟΑΕΔ.

μαζεψε οτι μπορεις!!χαχα

πρίν από 25 λεπτά , Marigula είπε:

Ναθ Ειρήνη μου, από την περασμένη εβδομάδα. Είναι πολύ καλύτερα.

Ένα εχω να πω, την μικρή μου την θυλασα 14 μήνες, 6 μήνες αποκλειστικά!!! Η αδερφή μου, θυλασε σχεδόν 40 μέρες μόνο κ αυτη με μικτή.

Με τον μικρό της, η μικρη μου αρρώστησε με μια μέρα διαφορά. Ο μικρός είναι άρρωστος ακόμη, η μικρή μου κρατησε 3 μέρες. Τα ίδια συμπτώματα η ίδια ασθένεια!!!

παιζει ρολο ο θηλασμος αλλα και τα κοριτσια δεν συγκρινονται με τα αγορια στο θεμα υγειας.ολοι λενε οτι τα αγορια ειναι πιο ευαισθητα σε θεματα  υγειας.

  • Μου αρέσει 2

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Δεν το βλέπω να παρακολουθώ σήμερα το σεμινάριο..Με πετάει έξω γιατί ήδη έχει γεμίσει λέει.Κατά τα άλλα είχα γίνει δεκτή..Να ξέρετε κι εσείς για άλλη φορά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Maria K8 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Δεν το βλέπω να παρακολουθώ σήμερα το σεμινάριο..Με πετάει έξω γιατί ήδη έχει γεμίσει λέει.Κατά τα άλλα είχα γίνει δεκτή..Να ξέρετε κι εσείς για άλλη φορά

Κι εμενα τα ιδια Μαρια μου. Καλημερα!!! Δεν καταλαβαινω γιατι δεχονται περισσοτερους απ' οσους μπορουν να παρακολουθησουν. Και ηθελα τοσο να δω για την περιποιηση νεογεννητου που δεν εχω ιδεα.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...