Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , ERIANTON είπε:

ναι και στον πρωτο τα ιδια παθαινα παλι το ισχιο και μεχρι να γυρισω να αλλαξω πλευρο εκανα ν ηχους τα κοκαλακια μου.τωρα εκανες την καμπυλη;

@Maria D Να χαίρεσαι το αγόρι σου!! Πολύχρονο και καλότυχο στην ζωή του!!!

Ναι Ειρήνη μου.  Κ μένα πονούσαν όλα στην πρώτη. Αλλά αυτήν την φορά πιο πολύ πονάω μάλλον γιατί δεν κάθομαι ούτε λεπτό όλη μέρα. 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοπέλες μου, δεν είμαι καλά!!! Έχει μια ώρα που έχω πόνους περιόδου χαμηλά. Το πρώτο 15 λεπτο πετρωναν αλλά τώρα έχει κανένα μισάωρο μόνο πόνο περίοδου. 

Πηρα Μαγνήσιο έβαλα κ υπόθετο προγεστερονη, αν δεν μου περάσει θα πάρω τον γιατρό. Ουφ δεν θέλω πάλι κλινική. 

Συσπάσεις είναι σωστά??? 


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marigula είπε:

Κοπέλες μου, δεν είμαι καλά!!! Έχει μια ώρα που έχω πόνους περιόδου χαμηλά. Το πρώτο 15 λεπτο πετρωναν αλλά τώρα έχει κανένα μισάωρο μόνο πόνο περίοδου. 

Πηρα Μαγνήσιο έβαλα κ υπόθετο προγεστερονη, αν δεν μου περάσει θα πάρω τον γιατρό. Ουφ δεν θέλω πάλι κλινική. 

Συσπάσεις είναι σωστά??? 

γιατι δεν τον παιρνεις τωρα να σου πει αρχικα τι να κανεις?που ακομα ειναι νωρις,ας πουμε.περαστικα να ειναι.

πρίν από 22 λεπτά , Maria K8 είπε:

Εγώ όταν λέω για δυσκοιλιότητα μιλάω για μια φορά την εβδομάδα στην καλύτερη.

Εχω δοκιμάσει τα πάντα όσον αφορά διατροφή άσκηση κλπ αλλά τζίφος. Η γιατρός μου δεν είναι υπέρ του να πάρω φάρμακο.Σε περιπτωση που δεν αντέχω μου είπε να πάρω μια κουταλιά καστορέλαιο αλλά όχι πάνω από 3 μέρες στη σειρά. Η αλήθεια είναι ότι δεν το πήρα μέχρι τώρα,το πάλευα μόνη.Αλλά πλέον με την κοιλιά αυτη αρχισα να το σκέφτομαι.

αραγε αυτο το κλισμα που καθαρίζει τα παντα να κάνει να το χρησιμοποιούν οσες εχουν μεγαπο προβλημα?οχι συνεχεια... μια φοραωτην εβδομαδα ς πουμε

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγουλα μου κι εγώ προτείνω να τον πάρεις τηλέφωνο.Αν μη τι άλλο να μην αγχώνεσαι περισσότερο.

Ειρήνη μου μακάρι να ήξερα αν και μεταξύ μας θα κόλωνα να το κάνω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marigula είπε:

Κοπέλες μου, δεν είμαι καλά!!! Έχει μια ώρα που έχω πόνους περιόδου χαμηλά. Το πρώτο 15 λεπτο πετρωναν αλλά τώρα έχει κανένα μισάωρο μόνο πόνο περίοδου. 

Πηρα Μαγνήσιο έβαλα κ υπόθετο προγεστερονη, αν δεν μου περάσει θα πάρω τον γιατρό. Ουφ δεν θέλω πάλι κλινική. 

Συσπάσεις είναι σωστά??? 

Κορίτσι μου κ μένα πονάει πολύ κ κρατάει καμία ώρα. Λες κ πραγματικά έχω περίοδο.  Αλλά όλα καλά δλδ φυσιολογικές συσπάσεις. Αν αρχίζει κ πετρωνει η κοιλίτσα τακτικά τότε μου είχε πει να τον πάρω . Δεν λέω ότι είναι το ίδιο εσύ έχεις κ δύο μωρά   .  Αλλά εμένα από την αρχή πονάει έτσι η κοιλιά κ πάντα το συζητάμε 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, όλα καλά! Δεν τον πήρα γιατί δεν είχα άλλα πετρώματα! Ευτυχώς! 

Πιστεύω πως ήταν απο τον βηχα κ κουράστηκα κ λίγο χτες! 

Ξάπλωσα ξεκουραστηκα, κοιμήθηκα ευτυχώς κ καμία ωρίτσα κ δόξα τω Θεό, όλα καλά! 

Δευτέρα έχω υπερυχο, αν δεν συμβεί κάτι άλλο θα του το πω! Ίσως θέλω κι άλλο Μαγνήσιο! 

 

  • Μου αρέσει 3

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maria D είπε:

Καλημερα Ειρηνη μου! Σ ευχαριστω πολυ να εισαι καλα :-D

καλημερα!!πρωϊνή και εσύ για σχολειο... εμενα δεν ξυπναει ο υπναρας σημερα.


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ERIANTON είπε:

καλημερα!!πρωϊνή και εσύ για σχολειο... εμενα δεν ξυπναει ο υπναρας σημερα.

Καθε πρωι απο τις 6.30:) Αφου κ τα Σαββατοκυριακα ξυπναω απο συνηθεια τοσο πρωι κ ας μην εχουμε σχολειο:?


q2mZp2.png
 
 
YRYsp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Maria D είπε:

Καθε πρωι απο τις 6.30:) Αφου κ τα Σαββατοκυριακα ξυπναω απο συνηθεια τοσο πρωι κ ας μην εχουμε σχολειο:?

μια απο τα ιδια!!

Μαριγουλα μου ?πως εισαι ?ηρεμισες μετα?


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

γιατι δεν τον παιρνεις τωρα να σου πει αρχικα τι να κανεις?που ακομα ειναι νωρις,ας πουμε.περαστικα να ειναι.

αραγε αυτο το κλισμα που καθαρίζει τα παντα να κάνει να το χρησιμοποιούν οσες εχουν μεγαπο προβλημα?οχι συνεχεια... μια φοραωτην εβδομαδα ς πουμε

Καλημερα

καλυτερα να ρωτήσεις τη γιατρό σου για οτιδήποτε. Τα κλασσικά γιατροσόφια για τη δυσκοιλιότητα δεν είναι όλα κατάλληλα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 

Αυτή η δυσκοιλιότητα είναι βάσανο αρκετές φορές κ για μένα αλλά το παλεύω κ αυτό. Με τη μέση έχω θέματα δεν μπορώ να κάτσω για πολύ ώρα καθιστή κ ειδικά με τα πόδια κάτω. Κ συχνοουρια στο φουλ. Είναι όμως όλα φυσιολογικά συμπτώματα επομένως μόνο υπομονη μπορούμε να κάνουμε... 

@Marigula περνάς πολλά όπως φαίνεται αλλά αισίως διανυεις την 30εβδ επομενως είναι μια νίκη αυτό! 

Είναι σίγουρα δυσκολότερο για όλες μας καθε μέρα που περνάει αλλά είναι σημαντικό να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται! Εγώ νομίζω εχω μπει στον 8ο...

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!Περαστικα στις πονεμενες κουρασμενες φιλες!!

Πως εξαφανιζεστε ετσι ξαφνικά?

Rena που εισαι βρε κοριτσι? Μπες να μας πεις τα νεα σου!Ελπιζω και ευχομαι  να εισαι μια χαρα κοριτσακι μου!

Δωρουλα μου εσενα σου στελνω τα πιο γλυκα μου φιλια ,δυναμη και θετικη ενεργεια σου στελνω με χαρα!!

18 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

......σκεψου να ζητησει και κουταβακι το παιδακι ,θα του φαει το λαρυγγι.

πως εισαι κοριτσακι? ξεκουραστηκες καθολου?καθεσαι νομιζω ε?εκανες και την καμπύλη?

Αναστασία που εισαι εσυ;για ελα να γίνουμε πολλες αλλιως θα φυγω να παω να φαωωωωωωωω

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ERIANTON είπε:

Καλημέρα φιλενάδες!!!Περαστικα στις πονεμενες κουρασμενες φιλες!!

Πως εξαφανιζεστε ετσι ξαφνικά?

Rena που εισαι βρε κοριτσι? Μπες να μας πεις τα νεα σου!Ελπιζω και ευχομαι  να εισαι μια χαρα κοριτσακι μου!

Δωρουλα μου εσενα σου στελνω τα πιο γλυκα μου φιλια ,δυναμη και θετικη ενεργεια σου στελνω με χαρα!!

......σκεψου να ζητησει και κουταβακι το παιδακι ,θα του φαει το λαρυγγι.

πως εισαι κοριτσακι? ξεκουραστηκες καθολου?καθεσαι νομιζω ε?εκανες και την καμπύλη?

Αναστασία που εισαι εσυ;για ελα να γίνουμε πολλες αλλιως θα φυγω να παω να φαωωωωωωωω

Καλημέρα ναι κάθομαι απ την προηγούμενη Τρίτη ...Δεν καταφερα να κανω καμπύλη γτ ειναι εκανε λάθος στα παραπεμπτικα η γιατρός κ κανενας δεν τα δέχεται ειναι γυρω στα 100 ευρώ ολες κ ετσι θα της πω βα της ξανα γραψει την αλλη βδομάδα που θα με ξαναδεί να δούμε κ πως παω

Οσο για την ξεκούραση συγκρατουμε οσο μπορω γτ δεν εχω συνηθίσει να κάθομαι ξαπλα( δεν μου ζήτησε κ κατι τέτοιο) αλλα παρατηρώ πως λιγο να κανω καμιά δουλειά εχω συσπάσεις μετα


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...