Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Κορίτσια νομίζω ολες λιγο πολυ στριμωχτηκαμε οικονομικά με την εγκυμοσύνη .... αλλα ας ρωτήσω κ γω τι καλλυντικά θα πάρετε για τα μωρα? (Σαμπουαν αφρόλουτρο κρεμα αλλαγής πανας)Εχω ακούσει για τα μουστελα πολυ καλα λογια αλλα ειναι και τα ποιο ακριβά μετα τα φρεζιντερμ και τέλος πιο οικονομικά κικο και Τζόνσον ... εσείς ποια θα πάρετε?

Για τα Agnotis εχουμε καμια εμπειρια;

 

Εγω παλι τις τελευταιες 2 βδομαδες αργω πολυυυ να κοιμηθω και αμα ξυπνησω ενδιαμεσα παλι μπορει να κανω ωρα να αποκοιμηθω. Μαλλον ετσι θα με παει μεχρι το τελος! Επισης νιωθω ενα τρομερο φουσκωμα ολη την ωρα(οχι οτι με εμποδιζει και πολυ απτο να τρωω!) Φανταζομαι οσο μεγαλωνει η κοιλιτσα και αυτο θα χειροτερευει!

  • Μου αρέσει 1

tt1da0a6

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια , εγώ χάθηκα γιατί έχω την πεθερά μου εδώ και κάνει το σπίτι , είχα μάστορες και η σκόνη έχει πάει παντού. Εγώ δεν κάνω τίποτα από δουλειές τώρα που είναι εδώ αλλά όλη μέρα τρέχω , δεν το καταλαβαίνω... 


MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αποφασισει ακομα για τα καλλυντικα. θα ρωτησω και τον παιδιατρο , γνωμες μαμαδων και θα δουμε. Τα κοριτσια που ειναι ηδη μαμαδες μπορουν να μας βοηθησουν.

Πχ για τις πανες agnotis που λεει η Natale εχω ακουσει και καλα αλλα και τα χειροτερα, ξεκολανε , εχουν διαρροες κλπ


RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Έχοντας 2 παιδάκια προτείνω καλλυντικά της frezyderm, είναι πολύ καλά αλλά λίγο τσιμπημένα. Εγώ τα παίρνω από ηλεκτρονικό φαρμακείο όπου βρω καλύτερες τιμές. Μολις έκλεισαν το χρόνο τους χρησιμοποίησα της pharmasept!!! Το Σάββατο θα πάω για καμπύλη ζαχάρου και εγώ και εξετάσεις αίματος.... Αντε να τελειώνω με την καμπύλη μόνο που το σκέφτομαι αηδιάζω από τώρα δεν μπορώ να πιω καθόλου αυτή την αηδία!!! Από πάνες εγώ χρησιμοποιώ της babylino και είμαι πολύ ευχαριστημένη, δεν έχουν διαρροές καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

xRdTp3.png
 
r7aPp3.png
 
v38wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ο φαρμακοποιός μου είπε καλα λογια για φρεζιντερμ και δεν ειναι τοσο ακριβά...μεγαλο σαμπουάν που ειδα εκανε 10 ενω της μουστελα 20 εεε κικο ειδα με 7-8 πάνες παμπερς μου είπαν εμενα οτι δεν έχουν διαρροες κ αν παραγγελνεις κουτα απο ίντερνετ γλιτώνεις πολλα ...αλλα κ γω ακόμη δεν ξέρω τι να παρω


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Δεν εχω αποφασισει ακομα για τα καλλυντικα. θα ρωτησω και τον παιδιατρο , γνωμες μαμαδων και θα δουμε. Τα κοριτσια που ειναι ηδη μαμαδες μπορουν να μας βοηθησουν.

Πχ για τις πανες agnotis που λεει η Natale εχω ακουσει και καλα αλλα και τα χειροτερα, ξεκολανε , εχουν διαρροες κλπ

εγω δεν απαντω γιατι δεν εχω τι να πω ,χαχα.μονο αμυγδαλελαιο του εβαλα κανα δυο φορες και παρολο που ειναι αγνο εβγαλε σπυρια (ισως ηταν να βγουν και του τα φουντωσα με την τριβη) ειχαμε και ατοπικο δερμα και του επερνα σαπουνoειδη ειδικα που δεν κανουν αφρο.μετα τον χρονο περασε.με λιγα λόγια δεν υου εβαχα τιποτα.

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Και ο φαρμακοποιός μου είπε καλα λογια για φρεζιντερμ και δεν ειναι τοσο ακριβά...μεγαλο σαμπουάν που ειδα εκανε 10 ενω της μουστελα 20 εεε κικο ειδα με 7-8 πάνες παμπερς μου είπαν εμενα οτι δεν έχουν διαρροες κ αν παραγγελνεις κουτα απο ίντερνετ γλιτώνεις πολλα ...αλλα κ γω ακόμη δεν ξέρω τι να παρω

να βαζετε  skroutz υπαρχουν σε προσφορες μεχρι και 50% και αν βάλετε και στην  συνθετη αναζήτηση για καταστήματα κοντινα σας δεν πληρώνετε μεταφορικά και παραλαμβανεται απο το αναλογο καταστημα


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ERIANTON είπε:

εγω δεν απαντω γιατι δεν εχω τι να πω ,χαχα.μονο αμυγδαλελαιο του εβαλα κανα δυο φορες και παρολο που ειναι αγνο εβγαλε σπυρια (ισως ηταν να βγουν και του τα φουντωσα με την τριβη) ειχαμε και ατοπικο δερμα και του επερνα σαπουνoειδη ειδικα που δεν κανουν αφρο.μετα τον χρονο περασε.με λιγα λόγια δεν υου εβαχα τιποτα.

Σαμπουάν? Εχει ειδικες κρεμες για την ατοπια η baby oil ετσι έλεγε μια κοπέλα στο youtube

γι αυτο θέλει ψαξιμο γτ βγάζουν νινιδα ατοπια κ.α ...γι αυτο ψαχνω κ γω ...


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Σαμπουάν? Εχει ειδικες κρεμες για την ατοπια η baby oil ετσι έλεγε μια κοπέλα στο youtube

γι αυτο θέλει ψαξιμο γτ βγάζουν νινιδα ατοπια κ.α ...γι αυτο ψαχνω κ γω ...

Τι ειναι παλι η νινιδα;


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Σαμπουάν? Εχει ειδικες κρεμες για την ατοπια η baby oil ετσι έλεγε μια κοπέλα στο youtube

γι αυτο θέλει ψαξιμο γτ βγάζουν νινιδα ατοπια κ.α ...γι αυτο ψαχνω κ γω ...

δεν κανουν ολα τα μωρακια ατοπικη δερματιτιδα.ο γιος μου εκανε γιατι ο μπαμπας τοθ εχει αλλεργικο ασθμα.ατοπια ειναι γενικα η αλλεργια σε κατι.6 μηνων ο καημενουλης ηταν σαν ανάγλυφο ς αποβτα πολυ ψιλα σπυρακια που ειχε.οπου ξεκονοντας υο καλοκαιρι ειχε φουντώσει.βγαιναμε εξω και τον κοιταγαν καλα καλα 

και νινιδα ειχε και του εβαζα ενα λαδερο Τζέλ .χαχα απο ολα ειχαμε.και ελαιόλαδο εβαζα

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ERIANTON είπε:

δεν κανουν ολα τα μωρακια ατοπικη δερματιτιδα.ο γιος μου εκανε γιατι ο μπαμπας τοθ εχει αλλεργικο ασθμα.ατοπια ειναι γενικα η αλλεργια σε κατι.6 μηνων ο καημενουλης ηταν σαν ανάγλυφο ς αποβτα πολυ ψιλα σπυρακια που ειχε.οπου ξεκονοντας υο καλοκαιρι ειχε φουντώσει.βγαιναμε εξω και τον κοιταγαν καλα καλα 

Και τελικά έφυγε μονο τ με το καιρο η τελικα βρηκες κάτι?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

ναι εφυγε περιπου στα δυο.πριν τα δυο.με την ζεστη και στην περιοχη της πανας εκανε την αρχη και μεταγεμιζε πλατη κοιλια προσωπο.σαν να ηταμ τσουρουφλισμενος.οταν βγαλαμε την πάνα δεν ξαναεβγαλε ποτε

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα!!! Τα είδαμε κι εμείς χτες τα μωράκια μας!!! 1450γρ και 1485γρ. Για καμπύλη σακχάρου αν και περιμένα να κάνω τώρα μου είπε θα κάνω την 32 βδομάδα γιατί λεεί στο δίδυμα τότε ειναι το Peak που μπορεί να εμφανίσεις πρόβλημα.

Κατα τ'αλλα αυτές τις μέρες έχουμς επιδωθεί με τον άντρα μου σε τρελό shopping therapy για τα μωρά. Ρουχαλάκια,μπιμπερό,λευκά είδη. Γίνεται ένα πανικός μέσα στο σπίτι. Ακόμη και με την ιδέα πως θα τα βάλω σε τάξη τρομάζω. Για καλλυντικά δεν έχω ιδέα ακόμη, Για σαμπουάν έχω ακούσει πολύ το προδέρμ. Για απορρυπαντικό ρούχων άκουσαπ ολύ καλά λόγια για το ariel baby. Πάνες θα τις δοκιμασουμε και θα δούμε. Για τις agnotis έχω ακούσει καλά λόγια αλλά για πιο μεγάλα μωράκια. Στα πολύ μικρά έχω ακούσει για διαρροές και τέτοια...

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , butterfly1986 είπε:

Καλησπέρα κι απο μένα!!! Τα είδαμε κι εμείς χτες τα μωράκια μας!!! 1450γρ και 1485γρ. Για καμπύλη σακχάρου αν και περιμένα να κάνω τώρα μου είπε θα κάνω την 32 βδομάδα γιατί λεεί στο δίδυμα τότε ειναι το Peak που μπορεί να εμφανίσεις πρόβλημα.

Κατα τ'αλλα αυτές τις μέρες έχουμς επιδωθεί με τον άντρα μου σε τρελό shopping therapy για τα μωρά. Ρουχαλάκια,μπιμπερό,λευκά είδη. Γίνεται ένα πανικός μέσα στο σπίτι. Ακόμη και με την ιδέα πως θα τα βάλω σε τάξη τρομάζω. Για καλλυντικά δεν έχω ιδέα ακόμη, Για σαμπουάν έχω ακούσει πολύ το προδέρμ. Για απορρυπαντικό ρούχων άκουσαπ ολύ καλά λόγια για το ariel baby. Πάνες θα τις δοκιμασουμε και θα δούμε. Για τις agnotis έχω ακούσει καλά λόγια αλλά για πιο μεγάλα μωράκια. Στα πολύ μικρά έχω ακούσει για διαρροές και τέτοια...

Επειδή έχεις δίδυμα με καισαρική θα γεννήσεις? Κ αν ναι σε ποια βδομάδα?


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...