Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts

Τελείωσα κι εγω. 

Αχ κορίτσια έφυγε ένα βάρος. Ολα καλά ευτυχώς κι τα δυο υα μωράκια. Πωπω 1 ωρα ρε κορίτσια. 

Το ενα ολο κλωτσουσε, τούμπες δεν μας έκανε την χάρη και παιδεύτηκε ο γιατρός. Αλλα οκ μετα ηρεμησε. Το αλλο μονο ποπο μας έδειχνε και ραχουλα. Κατάφερε και τα μετρησε ευτυχώς. Φυλο δεν ειδαμε, σε κανενα.

Ααα μας είπε πως για τις εβδομάδες που ειναι ειναι ψηλά μωρα. 71m.m και τα δυο. 

Επειδη εμεις εδω την ανάλυση pappA την κανουμε πριν δτις 11 εβδομάδες, ετσι έχουμε αποτέλεσμα τωρα. Συνολικά το ενα ειναι 1:7000 και το αλλο 1:10.000.

Ααα μου ειπε, πως λόγω ηλικίας αν ήταν φυσικη σύλληψη θα ηταν αυξημενος κίνδυνος και θα χρειαζόταν περετερο αλλα πιανει λεει την ηλικία των ωαριων αφού είναι εμβριομεταφορα με κατεψυγμενα εμβρυα, αρα ηλικίας 33 τοτε. 

Πωπω.. Ρε κοριτσια ειμαι πολυ χαρούμενη!!! 

Περιμενουμε την Ελπίδα μας τωρα. Αντε με το καλο όλες να έχουμε τέτοια. 

  • Μου αρέσει 5

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@IoannaMasτην καναμε την εξέταση αλλα δεν φαίνεται κατι ανησυχητικο αρα περιμενω να την δειξω στην γιατρο που οχι δεν αλλαξα γτ ισως ετυχε να ειναι αλλιώς εκείνη την ημερα που ειχα παει ...εχω μετακομίσει και τωρα προσπαθω να ορισω Ημερομηνία στο δημαρχείο...απο συμπτώματα ειμαι καθε μερα και χειρότερα κανω εμετούς ακομα κ με το νερο ...βρηκα μια πληροφορία στο ίντερνετ για το hemo oti exei para polles vitamines k to sustinoun oi gunaikologoi k pino kathe vradu gt niotho tupseis pou eimai sunexeia nustiki...@Elpidaaa

To elpida kata lathos...xaxaxA


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marigula είπε:

Τελείωσα κι εγω. 

Αχ κορίτσια έφυγε ένα βάρος. Ολα καλά ευτυχώς κι τα δυο υα μωράκια. Πωπω 1 ωρα ρε κορίτσια. 

Το ενα ολο κλωτσουσε, τούμπες δεν μας έκανε την χάρη και παιδεύτηκε ο γιατρός. Αλλα οκ μετα ηρεμησε. Το αλλο μονο ποπο μας έδειχνε και ραχουλα. Κατάφερε και τα μετρησε ευτυχώς. Φυλο δεν ειδαμε, σε κανενα.

Ααα μας είπε πως για τις εβδομάδες που ειναι ειναι ψηλά μωρα. 71m.m και τα δυο. 

Επειδη εμεις εδω την ανάλυση pappA την κανουμε πριν δτις 11 εβδομάδες, ετσι έχουμε αποτέλεσμα τωρα. Συνολικά το ενα ειναι 1:7000 και το αλλο 1:10.000.

Ααα μου ειπε, πως λόγω ηλικίας αν ήταν φυσικη σύλληψη θα ηταν αυξημενος κίνδυνος και θα χρειαζόταν περετερο αλλα πιανει λεει την ηλικία των ωαριων αφού είναι εμβριομεταφορα με κατεψυγμενα εμβρυα, αρα ηλικίας 33 τοτε. 

Πωπω.. Ρε κοριτσια ειμαι πολυ χαρούμενη!!! 

Περιμενουμε την Ελπίδα μας τωρα. Αντε με το καλο όλες να έχουμε τέτοια. 

Μπραβο κοπελαρα μου και εσυ!!!!Τελεια τα νεα!!

Ελπιδουλα που εισαι? Περιμενουμε τα νεα σου!!

  • Μου αρέσει 1

RaMVp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ERIANTON είπε:

Καλημέρα!

Όλα μια χαρά!Είδα το γλυκούλη μου.Κάτι του έφταιγε και ολο κλωτσάνε ,ωραίος..... έκανε και βουτιές!Τον είδαμε από Όλες τις πάντες.Πολυ καλή η Αυχενική 1,3  Και ρινικό ορατό.Είμαι καλά ψυχολογικά σήμερα ο γιατρός ΑΨΟΓΟΣ ο κυρ.Κονδυλιος.Ότι και να τον ρώτησα μου το απάντησε.Και με άφησε να γράψω και το εμβρυακι  μου σε βίντεο.Με ρώτησε για το φύλο αν θέλω να το μάθω και του είπα ότι είναι αγορι και μου λέει καλά δεν σου λέω.

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστω για εχτές Όλες σας και εύχομαι ολόψυχα Όλα να σας πάνε και εσάς παραπάνω από τέλεια!!

Είμαι ακόμα στο νοσοκομείο να δω και τον γιατρό μου που μάλλον πάει σε γέννα.

Ελπιδακι και Μαριγουλα με το καλό να το δείτε και εσείς!Όλα να είναι σουπερ!

Ρενακι και εσυ αύριο γλυκιά μου με το καλό.

Ιωάννα και εγώ calcioral πήρα σε όλη την εγκυμοσύνη μου.Όταν γέννησα σταμάτησα Όλα αν και μου είχε πει ο γιατρός να τα συνεχίσω.

Μπράβο κορίτσι μου προχωράμε δυνατά με υγεία! Αλήθεια δεν θέλεις να μάθεις το φύλο του μωρού??? Θα είχα σκάσει :-P Πότε έχεις ξανά ραντεβού?

1 hour ago, Marigula είπε:

Τελείωσα κι εγω. 

Αχ κορίτσια έφυγε ένα βάρος. Ολα καλά ευτυχώς κι τα δυο υα μωράκια. Πωπω 1 ωρα ρε κορίτσια. 

Το ενα ολο κλωτσουσε, τούμπες δεν μας έκανε την χάρη και παιδεύτηκε ο γιατρός. Αλλα οκ μετα ηρεμησε. Το αλλο μονο ποπο μας έδειχνε και ραχουλα. Κατάφερε και τα μετρησε ευτυχώς. Φυλο δεν ειδαμε, σε κανενα.

Ααα μας είπε πως για τις εβδομάδες που ειναι ειναι ψηλά μωρα. 71m.m και τα δυο. 

Επειδη εμεις εδω την ανάλυση pappA την κανουμε πριν δτις 11 εβδομάδες, ετσι έχουμε αποτέλεσμα τωρα. Συνολικά το ενα ειναι 1:7000 και το αλλο 1:10.000.

Ααα μου ειπε, πως λόγω ηλικίας αν ήταν φυσικη σύλληψη θα ηταν αυξημενος κίνδυνος και θα χρειαζόταν περετερο αλλα πιανει λεει την ηλικία των ωαριων αφού είναι εμβριομεταφορα με κατεψυγμενα εμβρυα, αρα ηλικίας 33 τοτε. 

Πωπω.. Ρε κοριτσια ειμαι πολυ χαρούμενη!!! 

Περιμενουμε την Ελπίδα μας τωρα. Αντε με το καλο όλες να έχουμε τέτοια. 

Μπράβο κ σε σένα κορίτσι μου πολύ ευχάριστη μέρα σήμερα! Φοβερό πρέπει να είναι να βλέπεις δύο μωράκια :-P γερά να είναι.  


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marigula είπε:

Τελείωσα κι εγω. 

Αχ κορίτσια έφυγε ένα βάρος. Ολα καλά ευτυχώς κι τα δυο υα μωράκια. Πωπω 1 ωρα ρε κορίτσια. 

Το ενα ολο κλωτσουσε, τούμπες δεν μας έκανε την χάρη και παιδεύτηκε ο γιατρός. Αλλα οκ μετα ηρεμησε. Το αλλο μονο ποπο μας έδειχνε και ραχουλα. Κατάφερε και τα μετρησε ευτυχώς. Φυλο δεν ειδαμε, σε κανενα.

Ααα μας είπε πως για τις εβδομάδες που ειναι ειναι ψηλά μωρα. 71m.m και τα δυο. 

Επειδη εμεις εδω την ανάλυση pappA την κανουμε πριν δτις 11 εβδομάδες, ετσι έχουμε αποτέλεσμα τωρα. Συνολικά το ενα ειναι 1:7000 και το αλλο 1:10.000.

Ααα μου ειπε, πως λόγω ηλικίας αν ήταν φυσικη σύλληψη θα ηταν αυξημενος κίνδυνος και θα χρειαζόταν περετερο αλλα πιανει λεει την ηλικία των ωαριων αφού είναι εμβριομεταφορα με κατεψυγμενα εμβρυα, αρα ηλικίας 33 τοτε. 

Πωπω.. Ρε κοριτσια ειμαι πολυ χαρούμενη!!! 

Περιμενουμε την Ελπίδα μας τωρα. Αντε με το καλο όλες να έχουμε τέτοια. 

Μπράβο κορίτσι μου....μπραβο!! Όλα τέλεια!!! Αντε να μάθουμε κ εμείς καλά νέα...  


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , lizaki1111 είπε:

Μπραβο κοπελαρα μου και εσυ!!!!Τελεια τα νεα!!

Ελπιδουλα που εισαι? Περιμενουμε τα νεα σου!!

Αχ εδώ είμαι μπαίνω σας διαβάζω κ έχω αγωνία.  Όλο θυμάμαι τι πέρασα. Στην αυχενικη δεν τους άρεσε κάτι στην αιματολογικη εξέταση είχε βγει μια προς 300 πιθανότητες .κ στην β επίπεδου μια προς 30 πιθανότητες. Δεν θα τα αντέξω πάλι. Λέτε πάλι να βγουν μικρά νούμερα λόγο του dna μου ? Γιατί αν είναι έτσι θα το πάρω πιο ήρεμα.  Για να δούμε .....


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Αχ εδώ είμαι μπαίνω σας διαβάζω κ έχω αγωνία.  Όλο θυμάμαι τι πέρασα. Στην αυχενικη δεν τους άρεσε κάτι στην αιματολογικη εξέταση είχε βγει μια προς 300 πιθανότητες .κ στην β επίπεδου μια προς 30 πιθανότητες. Δεν θα τα αντέξω πάλι. Λέτε πάλι να βγουν μικρά νούμερα λόγο του dna μου ? Γιατί αν είναι έτσι θα το πάρω πιο ήρεμα.  Για να δούμε .....

Σημερα δε θα την έκανες ελπίδα μου;;;


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elpidaaa είπε:

Αχ εδώ είμαι μπαίνω σας διαβάζω κ έχω αγωνία.  Όλο θυμάμαι τι πέρασα. Στην αυχενικη δεν τους άρεσε κάτι στην αιματολογικη εξέταση είχε βγει μια προς 300 πιθανότητες .κ στην β επίπεδου μια προς 30 πιθανότητες. Δεν θα τα αντέξω πάλι. Λέτε πάλι να βγουν μικρά νούμερα λόγο του dna μου ? Γιατί αν είναι έτσι θα το πάρω πιο ήρεμα.  Για να δούμε .....

Μην κάνεις κακές σκέψεις. Ολα θα πάνε καλά. Εγω πήγα προετοιμασμενη για τα χειρότερα λογω ηλικίας και κοίτα... Να είσαι αισιόδοξη κι ολα θα πανε καλα. 

  • Μου αρέσει 3

L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

:)Μανουλες Δεκεμβρίου 2017:)

1) @Rena87 - αυχενικη-31.05.17   ΠΗΤ-12.12.17

2) @Elpidaaa -αυχενικη-30.05.17  ΠΗΤ-15.12.17 

3) @Dwroulita85 - αυχενικη-07.06.17  ΠΗΤ-15.12.17

4) @gaidaki- αυχενικη-02.06.17  ΠΗΤ-16.12.17

5) @Eutuxia25- αυχενικη-06.06.17  ΠΗΤ-17.12.17

6) @ERIANTON - αυχενικη:-D  ΠΗΤ- ?

7) @Marigula-αυχενικη:-D ΠΗΤ-12.12.17

8 ) @IoannaMas -αυχενικη:-D  ΠΗΤ-28.11.17

9) @lizaki1111-αυχενικη-01.06.17     ΠΗΤ-?

10)  @sofaki887-αυχενικη-?  ΠΗΤ-?

 

πρίν από 20 λεπτά , Marigula είπε:

Μην κάνεις κακές σκέψεις. Ολα θα πάνε καλά. Εγω πήγα προετοιμασμενη για τα χειρότερα λογω ηλικίας και κοίτα... Να είσαι αισιόδοξη κι ολα θα πανε καλα. 

Κ εγώ στα 27 φαντάσου με τι βρέθηκα αντιμέτωπη.  Αμνιοπαρακεντηση δεν κάνω πάλι με τπτ.  Ότι είναι να γίνει ας γίνει . 


V9dDp3.pngw6VRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Rena87 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό μπήκα πρωί πρωί να σε διαβάσω...Σε σκεφτόμουν... δόξα τκ θεό όλα τέλεια!! Μπράβο!! Τώρα θα πετας;;; δλδ είναι αγορι;;;; 

Και για πες;;; αλήθεια θα το δούμε να κουνιεται;;; αχ θα τρελαθωωωω... εχω να το δω ένα μήνα..θα παθω σοκ..  και σου λέει αμέσως δλδ τα αποτελεσματα;;; κ μετά κάνεις με το αιμα;; κ ποτέ βγαίνει; σε επρηξα  ε; 

Ελπίδα μου και Μαριγουλα μου ...αντέ να μας φαίρεται κ εσεις τέλεια νέα... κ οι υπολοιπες τις επόμενες μέρες... 

Ααααα....... πως το έγραψες σε βιντεο;;;;;  

Από το κινητό έγραψα το βίντεο.Το Τμήμα με τους υπέρηχους πολύ προχο.Είχε μεγάλη τηλεόραση στον τοίχο και το έκανα εύκολα,πρώτα του είπα.σας παρακαλώ .....μπορώ.... για να το δείξω στο 8 χρόνο αγόρι μου που δεν το ξέρει ακόμα?πολλές βουτιές!!! Και κλωτσιές !!!γλυκουλη μου....... μια μυτογκα φαινότανε.καμία σχέση με το τι είχα δει στις 9 Μαΐου.3 πλασιο.

Από την αρχή σκεφτόμουν ότι είναι αγόρι,μια τα μαχαίρια κάτω από το μαξιλάρι,μια τα παγωμένα άκρα μια ο Γιος μου έκανε ευχή στα πεφταστέρι να έχει αδελφό.Ε τι να κάνω και εγώ το κατοχυρωσα.ΈΒαλα και εγώ το μπλε το τικερακι το μπλε ευθύς εξ αρχής.

Το αίμα βγαίνει σε 15 μέρες και σκεφτόμουν μήπως να πάω στην βιοϊατρική για να τα πάρω νωρίτερα.Δεν ξέρω .....

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@IoannaMas Εγώ του είπα το φύλο και μου λέει δεν σου λέω θα το δούμε στην Β επιπέδου σίγουρα.του λέω Αφού είναι αγόρι Έτσι δεν είναι και μου λέει μάλλον...

πρίν από 17 λεπτά , Elpidaaa είπε:

@ERIANTONειπε για πηθανη ημέρα τοκετόυ?

Πότε θα πεις τα νέα στον γιοκα σου ?

15 μέρες? Πολλές μέρες πφφφ

10 με 15 Δεκεμβρίου.Δεν ξέρω πότε θα το πω.Είναι που είναι ανυπόμονος θα με τρελάνει μετα.

 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Elpidaaa είπε:

Αχ εδώ είμαι μπαίνω σας διαβάζω κ έχω αγωνία.  Όλο θυμάμαι τι πέρασα. Στην αυχενικη δεν τους άρεσε κάτι στην αιματολογικη εξέταση είχε βγει μια προς 300 πιθανότητες .κ στην β επίπεδου μια προς 30 πιθανότητες. Δεν θα τα αντέξω πάλι. Λέτε πάλι να βγουν μικρά νούμερα λόγο του dna μου ? Γιατί αν είναι έτσι θα το πάρω πιο ήρεμα.  Για να δούμε .....

Όλα Καλά θα είναι Τώρα!Στο εύχομαι ολοψυχα.Που είχες κάνει την Αυχενική τότε?

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...