Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Sonne είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια!!!

Εύχομαι σε όσες ξεκινουν την προσπάθεια καλή δύναμη, και σε όσες περιμένουν για αποτέλεσμα να έχουν τεράστιες χοριακες μέσα από την καρδιά μου!!!! 

Εγώ μετά από 5 αποβολες,( 3 παλινδρομες, 1 βιοχημικη και 1 κενο σακο) μπήκα και εγώ στον "χορό" της εξωσωματικής. 

Έκανα 01.11.22 εμβρυομεταφορά με 2 εμβρυα κατεψυγμένα 3 ημερών. Μου είπαν το Σάββατο 12.11 να κάνω χοριακη , αλλά εδώ στη Γερμανια που μενω δεν βρίσκω προς στιγμήν κάποιο μικροβιολογικο να είναι ανοιχτό Σάββατο. (Την εμβρυομεταφοράτην εκανα Ελλάδα).  Λέτε αν κάνω Παρασκευή θα δείξει? Θα σκάσω από την αγωνία μου μέχρι Δευτέρα μετά. 

 

Εύχομαι σε όλες μας να εκπληρωθεί το όνειρο μας και να γίνουμε Μανούλες!!!! 

 

πρίν από 13 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου εγω ειχα παρει τεστ ευαισθητο που δειχνει πριν την καθυστερηση κ μου εδειξε μια χαρα πριν τη χοριακη εαν θελεις κοιτα τη φωτο προφιλ μου!βεβαια κ ενα αρνητικο αποτελεσμα δεν ειναι παντα σιγουρο..αν εχεις αγωνια κανε ενα να δεις!!καλη επιτυχια

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 minutes ago, Jamie said:

Καλησπερα κοριτσι μου εγω ειχα παρει τεστ ευαισθητο που δειχνει πριν την καθυστερηση κ μου εδειξε μια χαρα πριν τη χοριακη!βεβαια κ ενα αρνητικο αποτελεσμα δεν ειναι παντα σιγουρο..αν εχεις αγωνια κανε ενα να δεις!!καλη επιτυχια

Jamie σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά έχω διαβάσει πολλά και εννοώ που έχουν βγει λάθος αποτελέσματα από τεστ φαρμακείου και είμαι λίγο ανήσυχη για αυτό. 

Αλλά μάλλον θα το κάνω... θα σκάσω από την αγωνία μου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sonne είπε:

Jamie σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά έχω διαβάσει πολλά και εννοώ που έχουν βγει λάθος αποτελέσματα από τεστ φαρμακείου και είμαι λίγο ανήσυχη για αυτό. 

Αλλά μάλλον θα το κάνω... θα σκάσω από την αγωνία μου. 

Εαν ειναι θετικο βγαινει σωστο,εαν ειναι αρνητικο μπορει να ειναι και λαθος..αλλα θεωρω πως αν ειναι υψηλη η χοριακη τα ευαισθητα θα δειχνουν 1 μερα πριν..απλα εχω ακουσει μακρια απο τα clearblue διοτι εχουν βγει θετικα και δεν ηταν .επισης προσοχη στο χρονο που τα διαβαζεις γιατι μερικα μετα βγαζουν τη γραμμη εξατμισης και μπερδευουν.διαβασε σωστα τους χρονους κ ακολουθησε τις οδηγιες καθε τεστ.Μακαρι να εχεις θετικα αποτελεσματα εαν θελεις στειλε μας!

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Jamie said:

Εαν ειναι θετικο βγαινει σωστο,εαν ειναι αρνητικο μπορει να ειναι και λαθος..αλλα θεωρω πως αν ειναι υψηλη η χοριακη τα ευαισθητα θα δειχνουν 1 μερα πριν..απλα εχω ακουσει μακρια απο τα clearblue διοτι εχουν βγει θετικα και δεν ηταν .επισης προσοχη στο χρονο που τα διαβαζεις γιατι μερικα μετα βγαζουν τη γραμμη εξατμισης και μπερδευουν.διαβασε σωστα τους χρονους κ ακολουθησε τις οδηγιες καθε τεστ.Μακαρι να εχεις θετικα αποτελεσματα εαν θελεις στειλε μας!

Ωραία θα κάνω... σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!!  Πότε πιστεύεις είναι το νωρίτερο που μπορώ να κάνω? Εμβρυομεταφορά έκανα 01.11. 

Συγνώμη που σε πρήζω!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Sonne είπε:

Ωραία θα κάνω... σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!!  Πότε πιστεύεις είναι το νωρίτερο που μπορώ να κάνω? Εμβρυομεταφορά έκανα 01.11. 

Συγνώμη που σε πρήζω!!

Δεν με πρηζεις καθολου!!εαν εχεις κανει ovitrelle θελει πολυ προσοχη να κανεις το τεστ τουλ 10 με 12 μερες μετα την τελευταια χρηση της γιατι πιο πριν μπορει να βγαινει ψευδως θετικο.εγω στη θεση σου θα εκανα κανα 2 μερο πριν τη μερα της χοριακης σου οχι πιο πριν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια ,έκανα εμβριομεταφορα στις 5.11.και από εχτές κοιλιά μου δεν είναι φουσκωμένη ,ο στήθος μου πονάει παρά πολύ το πρωί και μετα όχι τόσο πολύ(σαν θα μου έρθει περίοδο ) .Κάθε βράδυ με πονεί η μέση μου στην ίδια ώρα ,ξέρω οτι ολλα αυτά μπορούν να είναι και από τόσες ορμόνες αλλά φοβάμαι ότι δεν νιώθω τίποτα στην κοιλιτσα


 

 
  •  
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2022 at 10:43 ΜΜ, Sonne είπε:

Ωραία θα κάνω... σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!!  Πότε πιστεύεις είναι το νωρίτερο που μπορώ να κάνω? Εμβρυομεταφορά έκανα 01.11. 

Συγνώμη που σε πρήζω!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Πηγες για χοριακη?

16 ώρες πρίν, Σερβα είπε:

Γεια σας κορίτσια ,έκανα εμβριομεταφορα στις 5.11.και από εχτές κοιλιά μου δεν είναι φουσκωμένη ,ο στήθος μου πονάει παρά πολύ το πρωί και μετα όχι τόσο πολύ(σαν θα μου έρθει περίοδο ) .Κάθε βράδυ με πονεί η μέση μου στην ίδια ώρα ,ξέρω οτι ολλα αυτά μπορούν να είναι και από τόσες ορμόνες αλλά φοβάμαι ότι δεν νιώθω τίποτα στην κοιλιτσα


 

 
  •  

Δεν υπάρχουν συμπτώματα δυστυχώς που να μας βοηθήσουν να καταλάβουμε!!Κανε λίγο υπομονή μέχρι τη χοριακη και σκέψου θετικά!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merenda1980 said:

Καλημέρα κορίτσι μου. Πηγες για χοριακη?

Δεν υπάρχουν συμπτώματα δυστυχώς που να μας βοηθήσουν να καταλάβουμε!!Κανε λίγο υπομονή μέχρι τη χοριακη και σκέψου θετικά!!

Καλημέρα γλυκιά @merenda1980. Ναι εκανα χθες και δυστυχώς βγηκε αρνητική. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sonne είπε:

Καλημέρα γλυκιά @merenda1980. Ναι εκανα χθες και δυστυχώς βγηκε αρνητική. 

Το έχουμε περάσει όλες αυτό το συναίσθημα. Μην το βαλεις κάτω!!Να σκέφτεσαι ότι η επόμενη θα είναι και η τυχερή 

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 6:03 ΜΜ, Σερβα είπε:

Γεια σας κορίτσια ,έκανα εμβριομεταφορα στις 5.11.και από εχτές κοιλιά μου δεν είναι φουσκωμένη ,ο στήθος μου πονάει παρά πολύ το πρωί και μετα όχι τόσο πολύ(σαν θα μου έρθει περίοδο ) .Κάθε βράδυ με πονεί η μέση μου στην ίδια ώρα ,ξέρω οτι ολλα αυτά μπορούν να είναι και από τόσες ορμόνες αλλά φοβάμαι ότι δεν νιώθω τίποτα στην κοιλιτσα


 

 
  •  

Καλησπέρα!!! και εγώ δεν ένιωθα τίποτα τις πρώτες ημέρες μετά την εμβρυομεταφορά, αλλά μόλις πέρασε 1 εβδομάδα περίπου είχα κάποια συμπτώματα. Πόναγε πολύ το στήθος μου, ένοιωθα κάτι σαν βάρος στην κοιλιά και ξεκίνησα να νυστάζω πολύ. Εκανα τεστ πριν την χοριακή και βγήκε θετικό. Τώρα είμαι 19 εβδομ. και 4 ημερών. Βέβαια τα συμπτώματα μπορεί να ήταν και από τα φάρμακα που έπαιρνα. Εύχομαι να είσαι εγκυούλα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου, καλές χοριακες σε όσες περιμένουμε. Κάναμε και εμείς ετ στις 9/11 και την Παρασκευή έχουμε την χοριακη.Χαίρομαι που διαβάζω πως πολλά κορίτσια δένε ο αν συμπτώματα γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως, λίγο πρησμένο στήθος και πονάκια μια δυο φορές είχα χαμηλά..

Μεταφέραμε δυο βλαστοκυστες μια 5ΑΑ και μια 5ΑΒ, είναι η τέταρτη ετ ελπίζοντας και η τυχερή μας

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλές χοριακες σε όσες περιμένουμε. Κάναμε και εμείς ετ στις 9/11 και την Παρασκευή έχουμε την χοριακη.Χαίρομαι που διαβάζω πως πολλά κορίτσια δένε ο αν συμπτώματα γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως, λίγο πρησμένο στήθος και πονάκια μια δυο φορές είχα χαμηλά..

Μεταφέραμε δυο βλαστοκυστες μια 5ΑΑ και μια 5ΑΒ, είναι η τέταρτη ετ ελπίζοντας και η τυχερή μας

Την ίδια μέρα κάναμε εμβρυομεταφορα! Εμένα μου είπαν Σάββατο... Αντε να περάσουν οι μέρες και να έχουμε καλά αποτελέσματα!!!! Η ψυχολογία μια πάνω, μια κάτω... εγώ πονάω αρκετά κάποιες στιγμές όπως όταν περιμένω να αδιαθετησω... ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Sisheido είπε:

Την ίδια μέρα κάναμε εμβρυομεταφορα! Εμένα μου είπαν Σάββατο... Αντε να περάσουν οι μέρες και να έχουμε καλά αποτελέσματα!!!! Η ψυχολογία μια πάνω, μια κάτω... εγώ πονάω αρκετά κάποιες στιγμές όπως όταν περιμένω να αδιαθετησω... ειδωμεν!

Μην νομίζεις επειδή ζω στο εξωτερικό και δεν έχουμε μικροβιολογικά θα την κάνω Παρασκευή αλλά Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα..Ας είναι φυσικά θετικά και δεν με νοιάζει καθόλου..Αυτή την φορά ούτε στο κρεβάτι έμεινα ούτε τπτ ναι με πρόσεχα καθόλου βάρη και πήρα και αναρρωτική αλλά σπίτι δεν έκατσα, και την επόμενη της ετ ταξιδέψαμε για Γερμανία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Toxotaki είπε:

Μην νομίζεις επειδή ζω στο εξωτερικό και δεν έχουμε μικροβιολογικά θα την κάνω Παρασκευή αλλά Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα..Ας είναι φυσικά θετικά και δεν με νοιάζει καθόλου..Αυτή την φορά ούτε στο κρεβάτι έμεινα ούτε τπτ ναι με πρόσεχα καθόλου βάρη και πήρα και αναρρωτική αλλά σπίτι δεν έκατσα, και την επόμενη της ετ ταξιδέψαμε για Γερμανία. 

Ότι ειναι να γίνει, θα γίνει! Στις πρώτες δύο εξωσωματικές πρόσεχα σαν την τρελή και πήρα 2 μηδενικά... Στην 3η από την επόμενη μέρα έκανα πράγματα κι έχω το γιο μου! Αυτή είναι η 4η με την ελπίδα να του χαρίσαμε ένα αδερφάκι αλλά αρρωστησα με ιωση ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορα που με τόσο βήχα κλπ αν κατάφερε κάποιο έμβρυο να γατζωθει θα είμαι πολύ περήφανη για τη δύναμη του!!! Με το καλό πάντως εύχομαι να έχεις μια θετικότατη χοριακη!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sisheido είπε:

Ότι ειναι να γίνει, θα γίνει! Στις πρώτες δύο εξωσωματικές πρόσεχα σαν την τρελή και πήρα 2 μηδενικά... Στην 3η από την επόμενη μέρα έκανα πράγματα κι έχω το γιο μου! Αυτή είναι η 4η με την ελπίδα να του χαρίσαμε ένα αδερφάκι αλλά αρρωστησα με ιωση ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορα που με τόσο βήχα κλπ αν κατάφερε κάποιο έμβρυο να γατζωθει θα είμαι πολύ περήφανη για τη δύναμη του!!! Με το καλό πάντως εύχομαι να έχεις μια θετικότατη χοριακη!!!!!

Συμφωνώ απόλυτα τα ίδια έκανα και εγώ στις άλλες δυο και τίποτα, άσε που ρώτησα στο κέντρο και μου είπαν πως νέες έρευνες έδειξαν πως όχι μόνο δεν βοηθάει αλλά το αντίθετο.

Να σου ζήσει το παιδάκι σου και σου εύχομαι το Σάββατο να πάρεις μια θετική χοριακη και να έρθει και το αδερφάκι…Θα περιμένω νέα σου .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...