Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσι καλό είναι να κανείς τη χοριακη την ημέρα που σου είπαν!! Γιατί εγκλεισμός ; Βγες μια βόλτα έξω! Δεν είναι απαγορευτικό … τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός σου ;

Εμένα μου είπε όλα κανονικά απλά να μην φτάνω μα νιώθω κουρασμένη…Και το μόνο που μου είπε όχι βάρος , κατά τ´αλλα την επομένη της ετ ταξιδέψαμε για Γερμανία, απλά πρόσεχα λίγο παρά πάνω αλλά όχι μόνο κρεβάτι καναπέ όπως τις προηγούμενες φορές..

Οταν μάλιστα ρώτησα αν θα μείνω ξαπλωμένη μετά την ετ μου είπαν ότι παλιό το πρωτόκολλο που ακολούθησαν ηταν για 20 λεπτά να μένεις ξαπλωμένη(στο κέντρο εννοώ) τώρα κανένα 10´ έμεινα αφού πήγα αμέσως τουαλέτα και έφυγα μετά….

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήταν η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων! Εσάς τι σας είπε ο γιατρός σας να προσέχετε ;;;

Εμένα μου είπε κανόνικα να συνεχίσω τη ζωή μου αλλα με μέτρο. Αλλά μερικές φορές νοιωθω ότι το έχω παρακάνει. Γιατί και για περπάτημα πήγαινα και τα ψώνια από το σούπερ κουβαλούσα και λαϊκή το ίδιο. Και εξάδες με νερό και λίγα ξύλα. Ο άντρας μου έρχεται αργά το βράδυ από τη δουλειά και δυστυχώς δεν έχω καμία βοήθεια. Οπότε αναγκαστικά τα έκανα... ελπίζω μόνο να μην μου βγει σε κακο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο. Όχι βάρος και όχι πολύ κούραση. Κατά τα αλλα μετά την εμβρυομεταφορα  πήγα κατευθείαν δουλειά. Την ίδια ώρα. Δεν είχα άλλη επιλογή. Και μια χαρά πιάστηκε το κοριτσάκι μου 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βοήθεια , γιατί τώρα είμαι στη πεθερά μου και τ κάνει όλα εκείνη! Εγώ λίγο ξάπλωσα τ μεσημέρι , μετά σηκώθηκα να φάω φρουτάκια κ πάλι πίσω ! Ο άντρας μου είναι Αγγλια γιατί δουλεύει κ έρχεται σε 1 μήνα … ανέβηκα σκαλοπάτια για να είμαι στο σπίτι κ τ ανέβηκα κανονικά , χωρίς να πηγαίνω αργά αργά .. εντάξει θα σκύψουμε κ όλας γιατί κ ρούχα θελουμε να αλλάξουμε , και μπάνιο να κάνουμε .. αυτά νομίζω είναι φυσιολογικά ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήταν η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων! Εσάς τι σας είπε ο γιατρός σας να προσέχετε ;;;

Καλημέρα εμένα μου είπε να ξεκουράζομαι τις πρώτες 3 μέρες και μετά κανονικά την ζωή μου.Χωρις να σηκώνω βάρος φυσικά.Να σου πω εγώ προσωπικά έκατσα ξεκουράστηκα 3 μέρες και μετά κανονικά χωρίς να εργάζομαι βέβαια.Τωρα έχω ένα κοριτσάκι 21 μηνών!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Xrisa26 είπε:

Καλημέρα εμένα μου είπε να ξεκουράζομαι τις πρώτες 3 μέρες και μετά κανονικά την ζωή μου.Χωρις να σηκώνω βάρος φυσικά.Να σου πω εγώ προσωπικά έκατσα ξεκουράστηκα 3 μέρες και μετά κανονικά χωρίς να εργάζομαι βέβαια.Τωρα έχω ένα κοριτσάκι 21 μηνών!!!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι , εύχομαι να είναι γερό ! Εγώ ξαπλωμένη στο κρεβάτι έβλεπα τηλεόραση , σηκώνομαι λίγο μέσα στο σπίτι να δω τ γίνεται ..και λίγο καναπε κάθομαι! Μετά πάλι κρεβάτι ..δε κάνω ούτε δουλειές , ούτε τίποτα..κ αυτό γιατί είμαι στη πεθερά μου και τα κάνει εκείνη… εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πιεστούν τα εμβρυακια μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , minnie26 είπε:

Να σου ζήσει το κοριτσάκι , εύχομαι να είναι γερό ! Εγώ ξαπλωμένη στο κρεβάτι έβλεπα τηλεόραση , σηκώνομαι λίγο μέσα στο σπίτι να δω τ γίνεται ..και λίγο καναπε κάθομαι! Μετά πάλι κρεβάτι ..δε κάνω ούτε δουλειές , ούτε τίποτα..κ αυτό γιατί είμαι στη πεθερά μου και τα κάνει εκείνη… εύχομαι να πάνε όλα καλά και να πιεστούν τα εμβρυακια μου!

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα σου δώσω μια συμβουλή με αγάπη πάντα.πηγενε μια βόλτα θα τρελαθείς δεν κάνεις κακό έτσι δουλειές μην κάνεις εγώ δεν είχα επιλογή δεν είχα βοήθεια. Οι πρώτες μέρες είναι κρίσιμες. Βγες λίγο θα σου κάνει καλό. Σου εύχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου και να μην ανχωνεσε έχε πίστη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Xrisa26 είπε:

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Θα σου δώσω μια συμβουλή με αγάπη πάντα.πηγενε μια βόλτα θα τρελαθείς δεν κάνεις κακό έτσι δουλειές μην κάνεις εγώ δεν είχα επιλογή δεν είχα βοήθεια. Οι πρώτες μέρες είναι κρίσιμες. Βγες λίγο θα σου κάνει καλό. Σου εύχομαι να γεμίσει η αγκαλιά σου και να μην ανχωνεσε έχε πίστη.

Δεν είμαι αγχωμένη , ειμαι πολύ χαλαρή ! Δεν έχω το μυαλό μ συνέχεια στο ποτέ να έρθει η μέρα να κάνω τη χοριακη.. όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής την πηρα πολύ γενικώς πολύ χαλαρά ! Δεν είχα κανένα σύμπτωμα κ ίσως για αυτό να ειμαι κ έτσι! Δεν ένιωσα ακόμη δηλαδή την ανάγκη να βγω έξω κ ότι νιώθω σκασμενη! Αλλά σε ευχαριστώ πολύ ! Εννοείται πως δεν πηρα κάτι στραβά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , minnie26 είπε:

Δεν είμαι αγχωμένη , ειμαι πολύ χαλαρή ! Δεν έχω το μυαλό μ συνέχεια στο ποτέ να έρθει η μέρα να κάνω τη χοριακη.. όλη τη διαδικασία της εξωσωματικής την πηρα πολύ γενικώς πολύ χαλαρά ! Δεν είχα κανένα σύμπτωμα κ ίσως για αυτό να ειμαι κ έτσι! Δεν ένιωσα ακόμη δηλαδή την ανάγκη να βγω έξω κ ότι νιώθω σκασμενη! Αλλά σε ευχαριστώ πολύ ! Εννοείται πως δεν πηρα κάτι στραβά!

Και εγώ την είχα πάρει χαλαρά, είχα μια παλινδρόμηση πριν την μικρή και πέρασα άσχημα ψυχολογικά οπότε αποφάσισα ότι γίνει. Καλά συνέχεια είχα στο μυαλό μου την χοριακη. Αλλά ήξερα από την 8 μέρα ότι πέτυχε είχα συχνοουρια! Μετά πέρασα μια απαίσια εγκυμοσύνη αλλά άξιζε τον κόπο. Είχα και πολύ χαλαρό γιατρό βέβαια και με βοήθησε πολύ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς για εμένα δεν έχω στο μυαλό μου τη χοριακη! Θεωρώ τον εαυτό μου ήδη έγκυο κ απλά προσέχω … θα περάσουν οι μέρες κ θα την κανω! Όποτε δεν το σκέφτομαι καθόλου … απλά ελπίζω να πάρω και μια θετική χοριακη την άλλη Πέμπτη !!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , minnie26 είπε:

Ευτυχώς για εμένα δεν έχω στο μυαλό μου τη χοριακη! Θεωρώ τον εαυτό μου ήδη έγκυο κ απλά προσέχω … θα περάσουν οι μέρες κ θα την κανω! Όποτε δεν το σκέφτομαι καθόλου … απλά ελπίζω να πάρω και μια θετική χοριακη την άλλη Πέμπτη !!!!!

Σου εύχομαι να πάρεις μια μεγάλη χοριακη και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα έκανα χοριακή και βγήκε επιτέλους θετικό το αποτέλεσμα!

Επανάληψη 21/11..

Μου ζήτησαν και Ε2 & PRG..εσάς από την πρώτη χοριακη σας ζήτησαν κάτι τέτοιο;;

Θέλω να χαρώ..συγκρατούμαι ..

Σας ευχαριστώ που μου κρατήσατε παρεούλα όλες αυτές τις ημέρες της αναμονής .. διάβαζα τις δημοσιεύσεις και έπαιρνα κουράγιο ..

Toxotaki αν θυμάμαι καλά μαζί θα κάναμε χοριακη έχεις νεότερα;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kanti είπε:

Καλησπέρα,

Σήμερα έκανα χοριακή και βγήκε επιτέλους θετικό το αποτέλεσμα!

Επανάληψη 21/11..

Μου ζήτησαν και Ε2 & PRG..εσάς από την πρώτη χοριακη σας ζήτησαν κάτι τέτοιο;;

Θέλω να χαρώ..συγκρατούμαι ..

Σας ευχαριστώ που μου κρατήσατε παρεούλα όλες αυτές τις ημέρες της αναμονής .. διάβαζα τις δημοσιεύσεις και έπαιρνα κουράγιο ..

Toxotaki αν θυμάμαι καλά μαζί θα κάναμε χοριακη έχεις νεότερα;;

Καλημέρα!!Συγχαρητηρια!!!!!Εμενα δεν μου τα ζήτησε. Ποια μέρα έκανες και ποια ήταν η τιμή της χοριακης?Βλαστοκυστες έβαλες ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Kanti είπε:

Καλησπέρα,

Σήμερα έκανα χοριακή και βγήκε επιτέλους θετικό το αποτέλεσμα!

Επανάληψη 21/11..

Μου ζήτησαν και Ε2 & PRG..εσάς από την πρώτη χοριακη σας ζήτησαν κάτι τέτοιο;;

Θέλω να χαρώ..συγκρατούμαι ..

Σας ευχαριστώ που μου κρατήσατε παρεούλα όλες αυτές τις ημέρες της αναμονής .. διάβαζα τις δημοσιεύσεις και έπαιρνα κουράγιο ..

Toxotaki αν θυμάμαι καλά μαζί θα κάναμε χοριακη έχεις νεότερα;;

Καλά θυμάσαι κορίτσι μου, έκανα 6η και 7η μέρα τεστ βγήκαν θετικά και όλος πήρα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα της χοριακης αλλά ακομα δεν βγήκαν , μου είπαν σε δυο ώρες περίπου. Εμένα μου ζήτησαν και έχω Ε2 389 και Προγεστερονη 10,80 , μου είπαν από το κέντρο που μόλις μιλησα ότι πρέπει να περιμένουμε τα αποτελέσματα της χοριακης και αν είναι θετικά θα κάνω δυο Prolutex.

Επαθα ένα σοκ με την προγεστερονη γιατί είναι οριακά (μου είπαν θελουμε πάνω από 10) και ότι δεν απορροφάει ο οργανισμός μου κάπου την ορμόνη και για αυτό θα την αυξήσουμε.Άντε να δουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...