Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , LeneL είπε:

Ίδια μέρα έχουμε υπέρηχο! Εγώ έκανα πρώτη χοριακή στις 14/11, επαναληπτική στις 16/11 και επειδή ήταν καλός ο διπλασιασμός μου έκλεισε τον υπέρηχο για μετά από δύο εβδομάδες.. προφανώς έχουν σκοπό να δουν κατευθείαν έμβρυο και καρδιά(;), αν όλα πηγαίνουν καλά... 

Στις 30/11 που έχεις ραντεβού στη Γερμανία δλδ πόσες μέρες είναι από τις χοριακες σου;

Πρώτη χοριακη 19, δεύτερη χοριακη 21/11 (απλά αύριο θα πάρουμε τα αποτελέσματα) και αν όλα είναι καλά στις 30/11 ραντεβού για υπέρηχο. Δηλαδή εννιά μέρες μετά την δεύτερη χοριακη. Το κλείσαμε λίγο πιο γρήγορα γιατί χρειάζομαι μια βεβαίωση ότι είμαι έγκυος (και μόνο σάκο να δούμε μπορεί ο γιατρός να μου την δώσει) ώστε να μην πάω στην δουλειά. Δουλεύω σε νοσοκομείο, ναι στην Γερμανία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Toxotaki είπε:

Πρώτη χοριακη 19, δεύτερη χοριακη 21/11 (απλά αύριο θα πάρουμε τα αποτελέσματα) και αν όλα είναι καλά στις 30/11 ραντεβού για υπέρηχο. Δηλαδή εννιά μέρες μετά την δεύτερη χοριακη. Το κλείσαμε λίγο πιο γρήγορα γιατί χρειάζομαι μια βεβαίωση ότι είμαι έγκυος (και μόνο σάκο να δούμε μπορεί ο γιατρός να μου την δώσει) ώστε να μην πάω στην δουλειά. Δουλεύω σε νοσοκομείο, ναι στην Γερμανία 

Να έχεις μια σούπερ τιμή!!!! Α, θέλουν και υπέρηχο για την άδεια ε; Να σου πω καλό είναι αυτό για εσένα.. θα πάρεις τη χοριακή και λίγο μετά θα κάνεις και τον υπέρηχο.. ενώ σε εμενα μεσολαβεί μεγάλο διάστημα από την τελευταία χοριακή μέχρι τον υπέρηχο και με τρώει η αγωνία αν όλα είναι εντάξει. Αφού πήγα χτες κι έκανα μόνη μου και τρίτη χοριακή να βεβαιωθω ότι πάει καλά...και την Παρασκευή είχα κάνει πάλι οικιακό τεστ! Άσε το έχω κάψει εντελώς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@LeneLΝαι δεν το ήξερα ούτε εγώ αλλά ο γιατρός είπε πως και μόνο σάκο να δούμε αρκεί..Όλα αυτά εφόσον αύριο έχουμε καλή χοριακη…Εσένα ποσό ήταν η δεύτερη και δεν θυμάμαι; Απλά σε μένα είναι νομίζω πολύ νωρίς ακόμα και αύριο να έχουμε καλό διπλασιασμό, το μόνο που θα δούμε στον υπέρηχο σάκος θα είναι,..Βήμα βήμα τι να κάνουμε..Ας πάνε ολα καλά και δεν πειράζει…

Εσυ θα σταματήσεις από την δουλειά;;;

Όσο για τεστ κάνω και εγώ σχεδόν κάθε μέρα:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , merenda1980 είπε:

Καλά αποτελέσματα με μια τεράστια χοριακη!!!

Ολες τα ίδια κάνουμε!!Και εγώ κάθε δυο μέρες έκανα χοριακη!!Εκανα πλούσιο το μικροβιολογικό 

Σ´ευχαριστω πολύ , για όλες μας εύχομαι τα καλύτερα…Να πω την αλήθεια μέχρι στιγμής δεν έχω αγχωθεί καθόλου , αλλά μάλλον δεν το έχω πιστέψει…Σε μας τα αποτελέσματα τα περνούμε την επόμενη μέρα, γιατί δεν μπορούμε να πάμε σε μικροβιολογικό, η εξετάσεις γίνονται στον γιατρό….Ότι να ναι

 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Toxotaki είπε:

@LeneLΝαι δεν το ήξερα ούτε εγώ αλλά ο γιατρός είπε πως και μόνο σάκο να δούμε αρκεί..Όλα αυτά εφόσον αύριο έχουμε καλή χοριακη…Εσένα ποσό ήταν η δεύτερη και δεν θυμάμαι; Απλά σε μένα είναι νομίζω πολύ νωρίς ακόμα και αύριο να έχουμε καλό διπλασιασμό, το μόνο που θα δούμε στον υπέρηχο σάκος θα είναι,..Βήμα βήμα τι να κάνουμε..Ας πάνε ολα καλά και δεν πειράζει…

Εσυ θα σταματήσεις από την δουλειά;;;

Όσο για τεστ κάνω και εγώ σχεδόν κάθε μέρα:D

Εμένα η πρώτη ήταν γύρω στο 216 και η δεύτερη 577 περίπου... 

Εγώ είμαι εκπαιδευτικός και πήρα ήδη άδεια. Έχω για ένα μήνα και μετά θα ξαναπάρω για ένα μήνα και ούτω καθεξής μέχρι τον 7ο που παίρνεις την άδεια κανονικά. Για τον πρώτο μήνα εμένα μου ζήτησαν μόνο γνωμάτευση του γιατρού, ότι είμαι έγκυος και ότι πρέπει να μείνω κλινήρης. Από τον άλλο μήνα όμως και μετά θέλουν και υπέρηχο που να βεβαιώνει την κύηση...

Ωραίες είμαστε όλες! Θα φάμε την προίκα του παιδιού μας στα τεστ εγκυμοσύνης και τα μικροβιολογικά !!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , LeneL είπε:

Εμένα η πρώτη ήταν γύρω στο 216 και η δεύτερη 577 περίπου... 

Εγώ είμαι εκπαιδευτικός και πήρα ήδη άδεια. Έχω για ένα μήνα και μετά θα ξαναπάρω για ένα μήνα και ούτω καθεξής μέχρι τον 7ο που παίρνεις την άδεια κανονικά. Για τον πρώτο μήνα εμένα μου ζήτησαν μόνο γνωμάτευση του γιατρού, ότι είμαι έγκυος και ότι πρέπει να μείνω κλινήρης. Από τον άλλο μήνα όμως και μετά θέλουν και υπέρηχο που να βεβαιώνει την κύηση...

Ωραίες είμαστε όλες! Θα φάμε την προίκα του παιδιού μας στα τεστ εγκυμοσύνης και τα μικροβιολογικά !!!!!

Τέλεια ,  τώρα θα πάνε και στον  δεύτερο υπέρηχο όλα τελεια, θα περιμένουμε τα νέα σου….
 

και εγώ σε αναρρωτική είμαι και ευχομαι να πάρω και την βεβαίωση ώστε να σταματήσω τελείως…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Toxotaki είπε:

Τέλεια ,  τώρα θα πάνε και στον  δεύτερο υπέρηχο όλα τελεια, θα περιμένουμε τα νέα σου….
 

και εγώ σε αναρρωτική είμαι και ευχομαι να πάρω και την βεβαίωση ώστε να σταματήσω τελείως…

Mακαρι να έχουμε μόνο ωραία νέα να γράφουμε όλες!.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια , χαιρετώ ! Είμαι 2 μέρες σχεδόν πριν τη πρώτη μου χοριακη ! Την Πέμπτη πρωί πρωί θα πάω να δώσω αίμα να δούμε τι έγινε .. γενικά όλες τις μέρες δεν είχα κανένα σύμπτωμα ! Εχθές είχα 3 σουβλιες όλες μέρες , που η κάθε μια διήρκησε 2-3 δευτερόλεπτα ! Σήμερα αμυδρά ένιωσα ένα πονάκι κάποια στιγμή , τίποτε άλλο! Τι να πω.. δεν μπορούμε να ξέρουμε αν πέτυχε η οχι … λένε με τ χάπια έχουμε συμπτώματα ! 

Πάντως είμαι φοβισμένη … φοβάμαι τι θα δω εκείνη τη μέρα στο αποτέλεσμα μην απογοητευτώ…

Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε καλά αλλά και να μην πάνε δεν το βάζουμε κάτω!!!Οντως συμπτώματα μην ψάχνεις. Μπορεί να υπάρχουν μπορεί και να μην έχεις τίποτα. Κάνε υπομονή,μια μέρα εμεινε!!!Καλη επιτυχία με μια τριψήφια χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , merenda1980 είπε:

Όλα θα πάνε καλά αλλά και να μην πάνε δεν το βάζουμε κάτω!!!Οντως συμπτώματα μην ψάχνεις. Μπορεί να υπάρχουν μπορεί και να μην έχεις τίποτα. Κάνε υπομονή,μια μέρα εμεινε!!!Καλη επιτυχία με μια τριψήφια χοριακη!!!

Μιλάμε είμαι φουλ αγχωμένη … τρελαμενη! Ήμουν ήρεμη όλη μέρα , αλλά τώρα που λέω αύριο τελευταία μέρα έχω τρελαθεί … άσε που φαγώθηκα να κάνω ένα τεστ αύριο … ξέρω εγώ; Φοβάμαι μην δω κάτι που δε μ αρέσει …δεν ξέρω , δεν ξέρω! Ελπίζω να είναι όλα καλά ! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια , χαιρετώ ! Είμαι 2 μέρες σχεδόν πριν τη πρώτη μου χοριακη ! Την Πέμπτη πρωί πρωί θα πάω να δώσω αίμα να δούμε τι έγινε .. γενικά όλες τις μέρες δεν είχα κανένα σύμπτωμα ! Εχθές είχα 3 σουβλιες όλες μέρες , που η κάθε μια διήρκησε 2-3 δευτερόλεπτα ! Σήμερα αμυδρά ένιωσα ένα πονάκι κάποια στιγμή , τίποτε άλλο! Τι να πω.. δεν μπορούμε να ξέρουμε αν πέτυχε η οχι … λένε με τ χάπια έχουμε συμπτώματα ! 

Πάντως είμαι φοβισμένη … φοβάμαι τι θα δω εκείνη τη μέρα στο αποτέλεσμα μην απογοητευτώ…

Έχεις απόλυτο δίκιο. Η πιο στρεσογόνα φάση της διαδικασίας είναι αυτή. Εγώ έλεγα μακάρι να κοιμηθώ 12 μέρες και να ξυπνήσω την ώρα που θα βγαίνει το αποτέλεσμα, να μην έχω ούτε το 2ωρο της αναμονής.. απ' την άλλη αν σκεφτείς πόσες μέρες πέρασαν ήδη.. Εμένα ξέρεις τι με βοήθησε; Σκεφτόμουν την προηγούμενη ότι ίσως είναι το τελευταίο "ανέμελο" απόγευμα... Δδλ, είναι η φάση που ολα τα σενάρια είναι ανοιχτά! Αν είσαι έγκυος, θα χαρείς βέβαια αλλα αρχίζει ένας μεγάλος αγώνας και καινούργια αγχη.. αν δεν είσαι, πάλι στενοχώρια, διαδικασίες τι, πως, γιατί... Τουλάχιστον τώρα όλα παίζουν! Κάνε λιιιιγο υπομονή μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι ούτε 12 μέρες αναμονής! Είναι 10, βάλαμε βλαστοκυστες ..αλλαααα τι άγχος βρε παιδί μου ! Ο γιατρός ήταν αισιόδοξος αλλά κανείς δε βάζει το χέρι του στη φωτιά ! Κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί επιτυχία …τι να πω …ας είμαι εγώ έγκυος κ ας μην έχω άλλο ανέμελο απόγευμα ! Χαλάλι για τ μπεμπακι-ια! Υπομονή κ αύριο … σήμερα δεν είχα σουβλιες ! Είχα μόνο αμυδρά κάτι πονάκια .. 2 φορές μέσα στη μέρα ! Φοβάμαι τόσο πολύ …

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κάτι ?Μια μέρα έμεινε. Μη σε πιάνει το άγχος τώρα. Ηρέμησε!!Εγω είχα κάνει μια μέρα πριν test και μου έδειξε. Το έκανα και σκεφτόμουν αν είναι να πάρω την κρυάδα να την πάρω να τελειώνω. Όμως βγήκε αχνό θετικό και μετά πήγα για χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Είχες παρεό μια ιδέα! Εγώ φοβάμαι να δω τι θα δω και στο τεστ… θα κάνω υπομονή να περάσει κ η αυριανή μέρα κ μετά πουρνό πουρνό να δώσω αίμα .. πάντως σε όλη τη διαδικασία ήμουν τόσο χαλαρή , και τώρα συμβαίνει τ άκρως αντίθετο !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...