Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλά καλή επιτυχία με τις χοριακές σας! Εύχομαι με το καλό όλες σας! Εγώ γέννησα 25/10! Δυο πανέμορφα κοριτσάκια που αν και 35+2 όταν βγήκα 29/10 τις πηρα μαζί μου! Είναι υγιεστατες απλα η μια 500 γρ πιο πανω απο την άλλη! Η πρωτοτοκη μου είναι μικροτερη σε βαρος 2150 κ η άλλη μου 5670! Τόσο γεννηθηκαν! Τωρα 19 μερες μετα εχουν πάρει τα πάνω τους κ οι δυο! Ας ειναι καλα η ερμη η μανουλα που τρεχει κ δε φτανει κ που απο την αυπνια έχει βγαλει μαυρους κυκλους! Όμως κοριτσια μου σας το λεω κ θα με θυμηθείτε! Όταν αποκτήσετε τα θαυματάκια σας κι εσεις θα ξεχάσετε καθε ειδους ταλαιπωρια που περασατε η θα περνατε! Πανω απ ολα τα παιδακια σας θα ναι! Σας το λεω εγω που ειμαι χειρουργημενη μα σηκωθηκα απο τη πρωτη μερα κ φροντισα τις μικρες μου κ που τωρα σπιτι ποναει η τομη μου ποναει η κοιλια μου σημασια δε δινω παρα μονο στα κορίτσια μου! Με το καλό όλες σας εύχομαι! Φιλιά πολλά!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, skorpina78 είπε:

Κορίτσια μου καλά καλή επιτυχία με τις χοριακές σας! Εύχομαι με το καλό όλες σας! Εγώ γέννησα 25/10! Δυο πανέμορφα κοριτσάκια που αν και 35+2 όταν βγήκα 29/10 τις πηρα μαζί μου! Είναι υγιεστατες απλα η μια 500 γρ πιο πανω απο την άλλη! Η πρωτοτοκη μου είναι μικροτερη σε βαρος 2150 κ η άλλη μου 5670! Τόσο γεννηθηκαν! Τωρα 19 μερες μετα εχουν πάρει τα πάνω τους κ οι δυο! Ας ειναι καλα η ερμη η μανουλα που τρεχει κ δε φτανει κ που απο την αυπνια έχει βγαλει μαυρους κυκλους! Όμως κοριτσια μου σας το λεω κ θα με θυμηθείτε! Όταν αποκτήσετε τα θαυματάκια σας κι εσεις θα ξεχάσετε καθε ειδους ταλαιπωρια που περασατε η θα περνατε! Πανω απ ολα τα παιδακια σας θα ναι! Σας το λεω εγω που ειμαι χειρουργημενη μα σηκωθηκα απο τη πρωτη μερα κ φροντισα τις μικρες μου κ που τωρα σπιτι ποναει η τομη μου ποναει η κοιλια μου σημασια δε δινω παρα μονο στα κορίτσια μου! Με το καλό όλες σας εύχομαι! Φιλιά πολλά!!

Και ότι σε σκεφτόμουν χθες και ήθελα να ρωτήσω…Να σου ζήσουν κορίτσι μου και οι δυο, να είναι γερές και καλοτυχες και να τις καμαρώνεις….Χάρηκα τόσο πολύ που διάβασα τα νέα σου(σε διάβαζα από την αρχή καμία σ μην έγραφα)…τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήταν η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων! Εσάς τι σας είπε ο γιατρός σας να προσέχετε ;;;

Με το καλό η θετική χοριακη σου εύχομαι…Εμένα μου είπε όλα κανονικά αλλά όχι βάρος και κούραση,ούτε στο κρεβάτι μου είπε για τις πρώτες μέρες ούτε σπίτι…Είμαι σε αναρρωτική αλλά αυτή την την φορά δεν έκατσα από καναπέ σε κρεβάτι όπως τις προηγούμενες φορές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι! Εγώ ακόμη κ στο κρεβάτι που ξάπλωσα μια ώρα (το πάνω σχεδόν καθημερινά ) ξέρεις αν λίγο κουνάω το σώμα μιυ γιατί μπορεί να μη μ βολευει κάτι αγχώνομαι μήπως τεντώνω το σώμα μ επηρεάζει κάπως τα εμβρυακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/11/2022 at 5:07 ΜΜ, Toxotaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, καλές χοριακες σε όσες περιμένουμε. Κάναμε και εμείς ετ στις 9/11 και την Παρασκευή έχουμε την χοριακη.Χαίρομαι που διαβάζω πως πολλά κορίτσια δένε ο αν συμπτώματα γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα απολύτως, λίγο πρησμένο στήθος και πονάκια μια δυο φορές είχα χαμηλά..

Μεταφέραμε δυο βλαστοκυστες μια 5ΑΑ και μια 5ΑΒ, είναι η τέταρτη ετ ελπίζοντας και η τυχερή μας

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!

Νέο μέλος στην παρέα ..  στις εξωσωματικές όμως χρόνια  ..προσπαθούμε χρόνια και 8/11 έκανα την 5η ετ με 2 βλαστοκύστες .. μου είπαν για 21/11 χοριακή, σκέφτομαι να κάνω όμως 18/11 επειδή δεν μπορώ άλλο τον εγκλεισμό και την αγωνία ..

Κανένα σύμπτωμα μετά από μια εβδομάδα..θεωρώ ότι έχει ξεπρηστεί το στήθος μου,η κοιλιά μου και μόνο πόνο στη μέση έχω από το να ξαπλώνω συνέχεια ..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, minnie26 είπε:

Κορίτσια σήμερα ήταν η μέρα εμβρυομεταφορας 2 βλαστοκυστων! Εσάς τι σας είπε ο γιατρός σας να προσέχετε ;;;

Καλή επιτυχία και με μια τεράστια χοριακή! Εμένα ο γιατρός μου είπε να μην προσέχω τίποτα ιδιαίτερα, απλά να πέσω στο 70% της λειτουργίας μου.... Ουσιαστικά ο,τι έκανα πάντα αλλά σε λογικά πλαίσια. Επίσης εγώ χτες είχα θετική χοριακή με μηδέν συμπτώματα.. μόνο πρήξιμο στο στήθος και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά, τα οποία προφανώς είναι από τις ορμόνες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι καλό είναι να κανείς τη χοριακη την ημέρα που σου είπαν!! Γιατί εγκλεισμός ; Βγες μια βόλτα έξω! Δεν είναι απαγορευτικό … τι οδηγίες σου έδωσε ο γιατρός σου ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LeneL είπε:

Καλή επιτυχία και με μια τεράστια χοριακή! Εμένα ο γιατρός μου είπε να μην προσέχω τίποτα ιδιαίτερα, απλά να πέσω στο 70% της λειτουργίας μου.... Ουσιαστικά ο,τι έκανα πάντα αλλά σε λογικά πλαίσια. Επίσης εγώ χτες είχα θετική χοριακή με μηδέν συμπτώματα.. μόνο πρήξιμο στο στήθος και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά, τα οποία προφανώς είναι από τις ορμόνες..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , LeneL είπε:

Καλή επιτυχία και με μια τεράστια χοριακή! Εμένα ο γιατρός μου είπε να μην προσέχω τίποτα ιδιαίτερα, απλά να πέσω στο 70% της λειτουργίας μου.... Ουσιαστικά ο,τι έκανα πάντα αλλά σε λογικά πλαίσια. Επίσης εγώ χτες είχα θετική χοριακή με μηδέν συμπτώματα.. μόνο πρήξιμο στο στήθος και κάτι τσιμπηματάκια χαμηλά, τα οποία προφανώς είναι από τις ορμόνες..

Συγχαρητήρια κορίτσι !!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι !!! Καλε εγώ εδώ στο κρεβάτι άλλαζα θέση η κουνιόμουν λίγο σηκώνοντας τη μέρα για να αλλάξω και αγχώνομαι μήπως δρν πρέπει … υπερβολικό δεν είναι αυτό που σκέφτομαι ;;; Δε νομιζω πως με τόσο απλές κινήσεις θα πάθω κάτι …

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , minnie26 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι !!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι !!! Καλε εγώ εδώ στο κρεβάτι άλλαζα θέση η κουνιόμουν λίγο σηκώνοντας τη μέρα για να αλλάξω και αγχώνομαι μήπως δρν πρέπει … υπερβολικό δεν είναι αυτό που σκέφτομαι ;;; Δε νομιζω πως με τόσο απλές κινήσεις θα πάθω κάτι …

Τίποτα δε θα πάθεις! Φαντάσου ότι με φυσική σύλληψη, σε αυτή τη φάση άλλες γυναίκες δεν έχουν ιδέα και καβαλάνε μηχανές, πάνε γυμναστήριο...απλά εμείς είμαστε από εξωσωματική και το ζούμε λεπτό προς λεπτό με ο,τι αυτο σημαίνει... Εγώ και βολτουλες πήγα για περπάτημα χαλαρά και μαγειρεύω.. δε σκύβω και δε σηκώνω βάρος! 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LeneL είπε:

Τίποτα δε θα πάθεις! Φαντάσου ότι με φυσική σύλληψη, σε αυτή τη φάση άλλες γυναίκες δεν έχουν ιδέα και καβαλάνε μηχανές, πάνε γυμναστήριο...απλά εμείς είμαστε από εξωσωματική και το ζούμε λεπτό προς λεπτό με ο,τι αυτο σημαίνει... Εγώ και βολτουλες πήγα για περπάτημα χαλαρά και μαγειρεύω.. δε σκύβω και δε σηκώνω βάρος! 

 

Αυτό το άγχος έχω μόνο, μη κάνω κάτι λάθος !!! Κάθε μου κίνηση σκέφτομαι μήπως αυτό δεν έπρεπε ;; Επειδή είμαστε απ εξωσωματική για αυτό κ σ φέρομαι έτσι ..ότι είμαστε πιο εύθραυστες ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , minnie26 είπε:

Αυτό το άγχος έχω μόνο, μη κάνω κάτι λάθος !!! Κάθε μου κίνηση σκέφτομαι μήπως αυτό δεν έπρεπε ;; Επειδή είμαστε απ εξωσωματική για αυτό κ σ φέρομαι έτσι ..ότι είμαστε πιο εύθραυστες ! 

Βασικά να κάνεις ο,τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα! Εννοείται ότι θα προσέχεις όσο θέλεις και τόσα τραβάμε γούστο και καπέλο μας να κάνουμε και καμία υπερβολή άμα θέλουμε. Απλά να μη βασανίζεις τον εαυτό σου.. πλέον σε αυτό το σημείο η εμφύτευση είναι αυτόματη διαδικασία.. ούτε να τη βοηθήσουμε πολύ μπορούμε ούτε να τη βλάψουμε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kanti είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!!

Νέο μέλος στην παρέα ..  στις εξωσωματικές όμως χρόνια  ..προσπαθούμε χρόνια και 8/11 έκανα την 5η ετ με 2 βλαστοκύστες .. μου είπαν για 21/11 χοριακή, σκέφτομαι να κάνω όμως 18/11 επειδή δεν μπορώ άλλο τον εγκλεισμό και την αγωνία ..

Κανένα σύμπτωμα μετά από μια εβδομάδα..θεωρώ ότι έχει ξεπρηστεί το στήθος μου,η κοιλιά μου και μόνο πόνο στη μέση έχω από το να ξαπλώνω συνέχεια ..

 

 

Κορίτσι μου με το καλό εύχομαι και σε εσένα να πάρεις θετική χοριακη…Ούτε και εγώ έχω κανένα σύμπτωμα εκτός από ελάχιστο πρήξιμο στο στήθος που είναι από τα φάρμακα…Εμείς κάναμε ετ 9/11 και μου είπαν χοριακη στις 18/11 , απλά στην Γερμανία δεν έχουμε μικροβιολογικά όποτε τα αποτελέσματα θα τα πάρω στις 21/11…Να σου πω είναι η πρώτη φορά που δεν έχω κανένα άγχος, ας γίνει ότι είναι, ότι μπορούσα το έκανα…Και εμείς οκτώ χρόνια προσπαθούμε τα δυο μόνοι μας και από το 2017 με εξωσωματικές 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...