Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια επανέρχομαι... σημερινή χοριακη 3.650 .. από το πρωί που την έκανα πριν μίση ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα.. είχαν θέμα με τα μηχανήματα που δουλεύουν τα δείγματα Κ άργησαν.. λογικά αύριο θα με στείλει για υπέρηχο σωστά;;

Καλέ είναι τέλειο το νούμερο...κ φυσικά θα πας για υπέρηχο...είδες που σου έλεγαν ότι δεν θα πάει καλά??? Αφού διπλασιαζοταν όλα πάνε τέλεια..άντε με το καλό ο υπέρηχος κ κοίτα τώρα να το χαρείς χωρίς ανχος πια!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πήγα τουαλέτα κατά τις 8 και είδα αίμα στο χαρτί ,πόνους δεν έχω αισθάνθηκα κάτι σαν αναιπαισθητο πονάκια περιόδου αμυδρά όμως όχι έντονα ,αλλά δεν ήταν ροζ ήταν πιο κόκκινο και φοβήθηκα πολύ . Πήρα το γιατρό μου είπε ότι είναι φυσιολογικό σε αυτή τη φάση αλλά από την άλλη είναι αρχή δε μπορούμε να κάνουμε και κάτι και ότι θα μιλήσουμε ξανά αύριο να μη πανικοβάλλομαι. 

Δε ξέρω με φοβησε ότι είναι κόκκινο ,τώρα που πήγα είδα πάλι. Υπάρχει περίπτωση να το τραυμάτισα τίποτα με το utrogestan που έβαλα γιατί μετά έγινε αυτό ή τελως πάντων να είναι κάτι σοβαρό ? Φοβάμαι πολύ η αλήθεια ! Θα ήθελα να με δει αύριο να μου φύγει το άγχος αλλά δε μου είπε κάτι . 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλέ είναι τέλειο το νούμερο...κ φυσικά θα πας για υπέρηχο...είδες που σου έλεγαν ότι δεν θα πάει καλά??? Αφού διπλασιαζοταν όλα πάνε τέλεια..άντε με το καλό ο υπέρηχος κ κοίτα τώρα να το χαρείς χωρίς ανχος πια!!!

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

Το έχω ξανακουσει αυτό σαν περίπτωση, να βάζουν δλδ ένα έμβρυο και να διαιρεθεί και να βγουν δίδυμα.. φαντάζομαι θα γίνεται και σε βλαστοκυστη, γιατί όχι...δεν σου είπε κάτι ο γιατρός; Φοβερή περίπτωση κι αυτή.. να ανησυχείτε αν θα πιάσει το ένα και αυτά να έχουν γίνει δύο!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

Μπράβο ρε κορίτσι...μα είδες...όλα πήγαν τέλεια...κ όχι ένα αλλά 2 ...μπράβο κορίτσι μου...αυτή κ εάν είναι έκπληξη ευχαριστη...σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια...κ με το καλό να πάρεις αγκαλιά τα αγγελούδια σου...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@LeneL με το καλό όλα καλά να πάνε καλή συνέχεια με τους υπερήχους σου..πριν πάω σήμερα για υπέρηχο στο δίπλα γραφείο είχε οδοντίατρο και θυμήθηκα αυτό που έγραψες ότι Κ σε οδοντίατρο να πας περιμένεις υπέρηχο πρώτα να σου κάνει και γελούσα μόνη μου στο διάδρομο.. @Pagor με το καλό να γίνει η εμβρυομεταφορα σου.. πόσο δίκιο είχες 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

Συγχαρητήρια!!! Ναι, είναι κάτι που συμβαίνει, ονομάζεται ζυγωματική διάσπαση ουσιαστικά το ένα εμβρύο σου χωρίστηκε οπότε μπορεί να έχεις δίδυμα αφού είδατε 2 σάκους :) Όταν θα κάνεις τον δεύτερο υπέρηχο θα είναι πιο ξεκάθαρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Καλή χρονιά σε όλες, πάντα υγεία να έχετε και με το καλό να μας ερθουν όλα. 

Μπορείτε να μου πείτε περί συμπτωμάτων τις ημέρες αναμονής περιόδου αλλά και αφού επιβεβαιώσετε την κύηση?

Εγώ περίμενα την παρασκευη μάλλον περίοδο. Έκανα τεστ χθές  Σάββατο και ήταν θετικό με ξεκάθαρη γραμμή. Σήμερα ξύπνησα και σχεδόν το στήθος μου δεν πονάει. Ιιιιισα που ιιιιισως κάτι να νιώθω χαμηλά. Όχι όμως πολλά. Μέχρι και χθες από το μεσημέρι και μετά είχα σουβλιες κυρίως στην μια πλευρα, σαν οξύς πόνος και το στήθος ποναγε. 

Σήμερα σηκώθηκα και το στήθος με πονάει ελάχιστα. Έπαθα σοκ. Κόντεψα να πάθω κρίση πανικού γιατί τον Σεπτέμβρη είχα μια βιοχημική και πήγε κάπως έτσι. Δηλαδή σταμάτησαν τα συμπτώματα και μετά από κάποιες μέρες ηρθε η περίοδος. 

Τις προηγούμενες μέρες είχε πόνους και δυσφορία και το στήθος ποναγε. Σήμερα δεν ξέρω .. ελπίζω μέσα στην ημέρα να φτιάξουν τα πράγματα. 

Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2022 at 3:58 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

Απίστευτο δεν το χω ξανακούσει, συγχαρητήρια! Εγω κορίτσια εκανα και δεύτερη χοριακη! 1η 118.70  μετα απο 2μερες 336,80 καλά πάει νομίζω!

  • Μου αρέσει 9

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/12/2022 at 3:58 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Κορίτσια μου έκανα πρώτο υπέρηχο...μια βλαστοκυστη βάλαμε... δύο σάκους είδαμε στον υπέρηχο.. τίποτα άλλο δεν φαίνεται είναι νωρίς ακόμα...τι φάση τώρα είναι αυτή;και ο σάκος να χωριστηκε λογικά ο ένας πρέπει να είναι άδειος... έτσι δεν είναι;ςς. αφού μια βλαστοκυστη βάλαμε.μπορεί να είναι δίδυμα λέει ο γιατρός... σε μια βδομάδα ξανά υπέρηχο

Κορίτσια δεύτερος υπέρηχος... δύο άδειους σάκους... κόβω τα φάρμακα.. Κ με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω με χάπια να πάρω σπίτι για να το απορροφήσει ο οργανισμος αν κατάλαβα η να κάνω αποξεση... δεν απάντησα ακόμη δεν ξέρω τι να κάνω.. έχετε εμπειρία για αυτά τα χάπια που λέει;;; καμιά βδομάδα θα πάρει λέει 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , eleni 21 είπε:

Κορίτσια δεύτερος υπέρηχος... δύο άδειους σάκους... κόβω τα φάρμακα.. Κ με ρώτησε ο γιατρός αν θέλω με χάπια να πάρω σπίτι για να το απορροφήσει ο οργανισμος αν κατάλαβα η να κάνω αποξεση... δεν απάντησα ακόμη δεν ξέρω τι να κάνω.. έχετε εμπειρία για αυτά τα χάπια που λέει;;; καμιά βδομάδα θα πάρει λέει 

Με τα χάπια το μειονέκτημα είναι ότι πολυ πιθανο να χρειαστείς κ αποξεση. Δεν καθαρίζουν παντα αποτελεσματικά 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

γράφω πρώτη φορά αν και μπαίνω και διαβάζω εδώ και 2 χρόνια περίπου.

Δεν ξέρω να χρησιμοποιώ σωστά το φόρουμ και δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή κατηγορία. 

 

Πριν 2 χρονια περίπου ξεκίνησα διαδικασίες για εξωσωματική. Ξεκινησα να μαζεύω εξετάσεις για επιτροπή και μετά την εξέταση της σαλπιγγογραφιας έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Ο γιατρός τότε μου είπε ότι βοήθησε η εξέταση. Στην συνέχεια όμως η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε σε παλινδρομη.μετα απο αυτό, προσπαθώντας με τον σύζυγό μου φυσιολογικά δεν τα καταφέρναμε και η γυναικολόγος μού είπε ότι πρέπει να πάω για εξωσωματική. Εκανα την πρώτη μου προσπάθεια τον Μάιο του 2022 η οποία απέτυχε. Ξαναπροσπαθησα το Νοέμβριο με εξωσωματική και η εγκυμοσύνη πέτυχε, αλλά δυστυχώς τα Χριστούγεννα μάθαμε ότι παλινδρομησε και αυτή! Εχουμε στείλει το εμβρυο για καρυοτυπο και περιμένουμε αποτελέσματα. Ωστόσο επειδή μπαίνω και σας διαβάζω συχνά, θα ήθελα να ρωτήσω.. έχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποια; μετά κατάφερε να πάρει μωρό στην αγκαλιά της; Ειμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Ο γιατρός μου είπε να κάνω ενα διάλειμμα, να επανέλθει και το σώμα, αλλά ακόμη και τα 5 λεπτά μου φαίνονται σημαντικά!

 

Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alexia7 είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά!

 

γράφω πρώτη φορά αν και μπαίνω και διαβάζω εδώ και 2 χρόνια περίπου.

Δεν ξέρω να χρησιμοποιώ σωστά το φόρουμ και δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή κατηγορία. 

 

Πριν 2 χρονια περίπου ξεκίνησα διαδικασίες για εξωσωματική. Ξεκινησα να μαζεύω εξετάσεις για επιτροπή και μετά την εξέταση της σαλπιγγογραφιας έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Ο γιατρός τότε μου είπε ότι βοήθησε η εξέταση. Στην συνέχεια όμως η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε σε παλινδρομη.μετα απο αυτό, προσπαθώντας με τον σύζυγό μου φυσιολογικά δεν τα καταφέρναμε και η γυναικολόγος μού είπε ότι πρέπει να πάω για εξωσωματική. Εκανα την πρώτη μου προσπάθεια τον Μάιο του 2022 η οποία απέτυχε. Ξαναπροσπαθησα το Νοέμβριο με εξωσωματική και η εγκυμοσύνη πέτυχε, αλλά δυστυχώς τα Χριστούγεννα μάθαμε ότι παλινδρομησε και αυτή! Εχουμε στείλει το εμβρυο για καρυοτυπο και περιμένουμε αποτελέσματα. Ωστόσο επειδή μπαίνω και σας διαβάζω συχνά, θα ήθελα να ρωτήσω.. έχει συμβεί κατι παρόμοιο σε κάποια; μετά κατάφερε να πάρει μωρό στην αγκαλιά της; Ειμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, δεν μπορώ να το διαχειριστώ. Ο γιατρός μου είπε να κάνω ενα διάλειμμα, να επανέλθει και το σώμα, αλλά ακόμη και τα 5 λεπτά μου φαίνονται σημαντικά!

 

Αν μπορεί κάποια να με βοηθήσει

Γράψε καλύτερα στην κατηγορία  "Καφέ εξωσωματικής 2022" είναι πολλές κοπέλες εκεί και όλο και κάποια θα μπορεί να σε βοηθήσει!! Εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Αγάπ είπε:

Γράψε καλύτερα στην κατηγορία  "Καφέ εξωσωματικής 2022" είναι πολλές κοπέλες εκεί και όλο και κάποια θα μπορεί να σε βοηθήσει!! Εύχομαι τα καλύτερα!

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...