Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , αστα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σηκωθηκα 6 το πρωί και έκανα τεστακι.... Και βγήκε αχνό θετικό!!! Αύριο πάω για χοριακη.... ☺️

Συγχαρητήρια !!! Με το καλό η χοριακη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/12/2022 at 3:11 ΜΜ, Fifi88 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Ερώτηση περιέργειας και άγχους πιο πολυ..... Ειμαι στην 3η μερα εμβρυομεταφορας 2 σπόρων 3ων ημερων. Ο,τι πηγα τουαλέτα και ειδα λιιιγη καφε βλέννα στο σκουπισμα(sorry ειλικρινά για την περιγραφή). Να ναι κατι κακο; Να ναι απ τα φάρμακα; Να ναι απο εμφύτευση; Εχει καμια πιο έμπειρη αναλογη εμπειρία; Καλα Χριστούγεννα σε ολες!!

 

@Fifi88 

Μην ανησυχείς , είναι φυσιολογικό να δεις καφέ βλέννα περίπου στην 6-8η ημέρα γονιμοποίησης, θεωρητικά γίνεται η εμφύτευση. Εφόσον έβαλες 3ημερων , χρονικά είσαι μέσα στο εύρος αυτό! 
Ολα θα πάνε καλά, έχεις πολύ καλές διαιρέσεις και αυτό είναι πολύ αισιόδοξο. 
Εκανα κ εγώ 9/12 ετ με 3 ημερών και τώρα είμαι εν αναμονή του πρώτου υπερήχου ! ( με πολύ άγχος και απίστευτη αγωνία ) 

Καλα αποτελέσματα ! Ξεκουράσου , φρόντισε τον εαυτό σου & όλα θα πάνε καλά! Και επειδή γιατροί δεν είμαστε, αν νιώθεις ανασφαλής με το «καφετί» , κάλεσε τον γιατρό σου ωστε να σε καθησυχάσει !

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, αστα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σηκωθηκα 6 το πρωί και έκανα τεστακι.... Και βγήκε αχνό θετικό!!! Αύριο πάω για χοριακη.... ☺️

Συγχαρητήριααααα!!!! 

2 ώρες πρίν, Chris87 είπε:

@Fifi88 

Μην ανησυχείς , είναι φυσιολογικό να δεις καφέ βλέννα περίπου στην 6-8η ημέρα γονιμοποίησης, θεωρητικά γίνεται η εμφύτευση. Εφόσον έβαλες 3ημερων , χρονικά είσαι μέσα στο εύρος αυτό! 
Ολα θα πάνε καλά, έχεις πολύ καλές διαιρέσεις και αυτό είναι πολύ αισιόδοξο. 
Εκανα κ εγώ 9/12 ετ με 3 ημερών και τώρα είμαι εν αναμονή του πρώτου υπερήχου ! ( με πολύ άγχος και απίστευτη αγωνία ) 

Καλα αποτελέσματα ! Ξεκουράσου , φρόντισε τον εαυτό σου & όλα θα πάνε καλά! Και επειδή γιατροί δεν είμαστε, αν νιώθεις ανασφαλής με το «καφετί» , κάλεσε τον γιατρό σου ωστε να σε καθησυχάσει !

Α εμείς μαζί κάναμε έμβρυομεταφορα μόνο που εμένα ήταν βλαστοκυστες 5 ημερών. Πότε έχεις εσύ το πρώτο υπέρηχο? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Chris87 είπε:

@Fifi88 

Μην ανησυχείς , είναι φυσιολογικό να δεις καφέ βλέννα περίπου στην 6-8η ημέρα γονιμοποίησης, θεωρητικά γίνεται η εμφύτευση. Εφόσον έβαλες 3ημερων , χρονικά είσαι μέσα στο εύρος αυτό! 
Ολα θα πάνε καλά, έχεις πολύ καλές διαιρέσεις και αυτό είναι πολύ αισιόδοξο. 
Εκανα κ εγώ 9/12 ετ με 3 ημερών και τώρα είμαι εν αναμονή του πρώτου υπερήχου ! ( με πολύ άγχος και απίστευτη αγωνία ) 

Καλα αποτελέσματα ! Ξεκουράσου , φρόντισε τον εαυτό σου & όλα θα πάνε καλά! Και επειδή γιατροί δεν είμαστε, αν νιώθεις ανασφαλής με το «καφετί» , κάλεσε τον γιατρό σου ωστε να σε καθησυχάσει !

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη που θα πάει τέλεια! Αυτα τα χαζοκαφε βλεννακια τα ειδα για μια φορά εκεινη τη μερα. (Υποπτευομαι μήπως ήταν και από το "σκάλισμα" της ετ...). Μετά τίποτα...Τωρα καλό; κακό; Θα δειξει... Προς το παρόν πονακια περιόδου και φουλ πρησμένο στηθος... Απ τα φάρμακα φαντάζομαι. Πάντως η προγεστερόνη με εχει βαρεσει στο κεφάλι.... Ψυχολογία ασανσέρ!!! Οπως και να χει εύχομαι να πανε όλα καλα για όλες! Καλη Πρωτοχρονιά με υγεία και τύχη!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Συγχαρητήριααααα!!!! 

Α εμείς μαζί κάναμε έμβρυομεταφορα μόνο που εμένα ήταν βλαστοκυστες 5 ημερών. Πότε έχεις εσύ το πρώτο υπέρηχο? 

@Ria_

Έχω 3/1 πρώτο ραντεβού με το γιατρό αλλά είμαι πολύ αγχωμένη. Έχω ιστορικό παλινδρόμησης στην 8η-9η εβδομάδα και τρέμω στην ιδέα .. 

Εσύ πως είσαι από συμπτώματα ; Εχεις τραβήγματα και πονάκια; Πόσες χοριακες έχεις κάνει ; Είναι υψηλες οι τιμές ;  Εγώ εκανα 2 που με έστειλε ο γιατρός και μια τρίτη για ψυχολογικούς λόγους.. και τώρα θέλει μια ακόμη χοριακη στις 3/1 μαζί με αιματολογικες και το απόγευμα υπέρηχο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Chris87 είπε:

@Ria_

Έχω 3/1 πρώτο ραντεβού με το γιατρό αλλά είμαι πολύ αγχωμένη. Έχω ιστορικό παλινδρόμησης στην 8η-9η εβδομάδα και τρέμω στην ιδέα .. 

Εσύ πως είσαι από συμπτώματα ; Εχεις τραβήγματα και πονάκια; Πόσες χοριακες έχεις κάνει ; Είναι υψηλες οι τιμές ;  Εγώ εκανα 2 που με έστειλε ο γιατρός και μια τρίτη για ψυχολογικούς λόγους.. και τώρα θέλει μια ακόμη χοριακη στις 3/1 μαζί με αιματολογικες και το απόγευμα υπέρηχο.. 

Και εγώ 3/1 έχω ραντεβού και αρκετο άγχος να δω ότι όλα είναι καλά . Πριν χρόνια είχα και εγώ μια παλινδρομη και όσο να ναι με καταλαβαίνεις .... 

Έχω που και που τραβήγματα τώρα δεν έχω συνέχεια όπως τις προηγούμενες μέρες ή κάθε μέρα και εχτές μόνο που με αναγουλιασε λίγο ο καφές που ήπια τίποτα άλλο δεν έχω . Εσύ ? 

Έχω κάνει 2 η πρώτη 222 η δεύτερη 504. Ήθελα να κάνω και τρίτη αλλά δεν έκανα τελικά , αλλά όχι εμένα ο γιατρός δε μου ζήτησε άλλη κατευθείαν υπερηχο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Ria_ είπε:

Και εγώ 3/1 έχω ραντεβού και αρκετο άγχος να δω ότι όλα είναι καλά . Πριν χρόνια είχα και εγώ μια παλινδρομη και όσο να ναι με καταλαβαίνεις .... 

Έχω που και που τραβήγματα τώρα δεν έχω συνέχεια όπως τις προηγούμενες μέρες ή κάθε μέρα και εχτές μόνο που με αναγουλιασε λίγο ο καφές που ήπια τίποτα άλλο δεν έχω . Εσύ ? 

Έχω κάνει 2 η πρώτη 222 η δεύτερη 504. Ήθελα να κάνω και τρίτη αλλά δεν έκανα τελικά , αλλά όχι εμένα ο γιατρός δε μου ζήτησε άλλη κατευθείαν υπερηχο.

@Ria_

Σε καταλαβαίνω, δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ας είναι η τυχερή μας αυτή η φορά! 
Εγω εκανα την 28η ημέρα 138, την 30η ημέρα 350 και μετά μου είχε πει να κάνω 3/1 μιας και θα δώσω αίμα για τις υπόλοιπες εξετάσεις. Εγώ όμως στην 35η ξαναέκανα και ήταν 2012. Ακούω και κάτι τρέλα νούμερα χοριακης και δε ξέρω αν είναι καλά τα δικά μου νούμερα .. δε ξέρω καν πόσο θα έπρεπε να είναι αν είναι δίδυμα! 
Ειχα ηρεμήσει από πονους αλλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με έντονες συσπάσεις και πόνο,  πήρα ένα παυσίπονο και πλέον πονάω αλλά υποφερτά. Έχω και μια ανακατωσούρα τα τελευταία πρωινά και νιώθω βαρύ το στήθος μου , δεν πονάει πλέον όπως μετά την εμβρυομεταφορα. . Υπομονή μέχρι την Τρίτη…

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris87 είπε:

@Ria_

Σε καταλαβαίνω, δυστυχώς σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ας είναι η τυχερή μας αυτή η φορά! 
Εγω εκανα την 28η ημέρα 138, την 30η ημέρα 350 και μετά μου είχε πει να κάνω 3/1 μιας και θα δώσω αίμα για τις υπόλοιπες εξετάσεις. Εγώ όμως στην 35η ξαναέκανα και ήταν 2012. Ακούω και κάτι τρέλα νούμερα χοριακης και δε ξέρω αν είναι καλά τα δικά μου νούμερα .. δε ξέρω καν πόσο θα έπρεπε να είναι αν είναι δίδυμα! 
Ειχα ηρεμήσει από πονους αλλά σήμερα το πρωί ξύπνησα με έντονες συσπάσεις και πόνο,  πήρα ένα παυσίπονο και πλέον πονάω αλλά υποφερτά. Έχω και μια ανακατωσούρα τα τελευταία πρωινά και νιώθω βαρύ το στήθος μου , δεν πονάει πλέον όπως μετά την εμβρυομεταφορα. . Υπομονή μέχρι την Τρίτη…

Αμήν Παναγία μου ,θα είναι να σκεφτόμαστε θετικά !!!!! Πιστεύω ότι είναι καλά αλλά δε ξέρω και πολύ καλά να σε βοηθήσω . εμένα ο εξωσωματικος μου είπε για τα δικά μου ότι είναι πολύ καλά δείχνει ότι προχωράει καλά και ότι μπορεί να είναι κ δίδυμα αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό απλά επειδή βάλαμε δύο το λέμε ! 

Υπομονή κορίτσι μου κοντεύουν οι μέρες ,όλα καλά θα πάνε ! Και για συμπτώματα διαβάζω ότι είναι νωρίς ακόμα και δεν είναι απόλυτο να έχουμε κάτι και εμένα με αγχωνει αν δεν έχω αλλά ας πούμε και εγώ 2-3 μέρες δεν είχα κάτι ιδιαίτερο πέρα από κανένα πονακι και το στήθος που πονάει και εχτές πχ έκανα εμετό με το καφέ . Σήμερα πάλι τίποτα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , αστα είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακη 118, έβαλα μια βλαστοκυστη. Καλή είναι; 

Συγχαρητήρια!!!!
Είσαι έγκυος !! Μια χαρά είναι η τιμή , τώρα σημασία έχει να αυξάνεται γοργά ! Πόσες ημέρες μετά την ΕΤ την έκανες ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Chris87 είπε:

Συγχαρητήρια!!!!
Είσαι έγκυος !! Μια χαρά είναι η τιμή , τώρα σημασία έχει να αυξάνεται γοργά ! Πόσες ημέρες μετά την ΕΤ την έκανες ; 

9 μέρες με βλαστοκυστη 5 ημερών, θα κάνω επαναληπτική το Σάββατο. 

  • Μου αρέσει 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, αστα είπε:

Κορίτσια μόλις πήρα τη χοριακη 118, έβαλα μια βλαστοκυστη. Καλή είναι; 

Δε ξέρω πως το έκανα αλλά σου απάντησα στο καφέ εξωσωματικης κάπως τα μπέρδεψα μάλλον . Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 5:49 ΜΜ, eleni 21 είπε:

Επανέρχομαι..δεν άντεξα μέχρι αύριο πήγα σήμερα για χοριακη 477...με πήρε τηλέφωνο ο γιατρός και μου είπε σε μια βδομάδα ξανά χοριακη απο την ώρα που ανεβαινει...τρελλαθηκα..πως περιμένω άλλη μια βδομάδα;;; μου είπε η θα το αποβάλλει μόνο του αν σταματήσει να ανεβαίνει...η θα ανέβει έτσι λίγο λίγο και θα δούμε σε υπέρηχο άδειο σακο αν κατάλαβα καλά...η θαύμα....ενα από τα τρία... θέλει τουλάχιστον να είναι 3000 σε μια εβδομάδα ... καλά κρασιά.... κορίτσια καλά Χριστούγεννα σε ολες μας..

Κορίτσια επανέρχομαι... σημερινή χοριακη 3.650 .. από το πρωί που την έκανα πριν μίση ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα.. είχαν θέμα με τα μηχανήματα που δουλεύουν τα δείγματα Κ άργησαν.. λογικά αύριο θα με στείλει για υπέρηχο σωστά;;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...