Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Vana87 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Πόσα κιλάκια πήρατε! Εγώ σήμερα πάω διαιτολόγο και αυριο αρχίζω πάλι το γυμναστήριο μου επιτέλους με το οκ του γιατρου! Έχω πάρει ήδη 4 κιλά :(

Καλημερα !εγω την τελευταια φορα που πηγα στο γιατρο ειχα παρει 1 αλλα μου εχει ανοιξη η ορεξη...και σιγουρα εχω παρει αλλο 1...μπραβο αμα μπορεις καλα κανεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! @Vana87 γυμναστήριο εεε?εγώ δυστυχώς δεν το χώ με τη γυμναστική, όχι τώρα που είμαι έγκυος αλλά και όταν δεν είμαι :oops: πρέπει να έχω πάρει 2-3 κιλά αλλά εντάξει ας είναι καλά τα σποράκια μας και θα τα χάσουμε μετα :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Πόσα κιλάκια πήρατε! Εγώ σήμερα πάω διαιτολόγο και αυριο αρχίζω πάλι το γυμναστήριο μου επιτέλους με το οκ του γιατρου! Έχω πάρει ήδη 4 κιλά :(

Καλημέρα!! Ώρα για άθληση ε; Κι εγώ 3 και κάτι έχω πάρει! Να σας ρωτήσω, σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα και χθες είχα υπέρηχο. Το μωρό είναι 15 εκ. και 118 γρ. Πόσο ήταν τα δικά σας στην αντίστοιχη εβδομάδα; Γιατί όσα βρίσκω στο ίντερνετ λένε ότι σε αυτή τη βδομάδα είναι μέχρι 11.6-12. Βέβαια η γιατρός μου είπε ότι όλα είναι πολύ καλά...

Και δεν καταφέραμε να επιβεβαιώσουμε το φύλο γιατί είχε σταυρώσει τα ποδαράκια του..χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εγω θα παω την Τριτη 28/11 στο γιατρο τωρα ειμαι 15 εβδομαδων και 5 ημερων!δε θυμαμαι να σου πω απο την κορη μου αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογως να ανησυχεις αφου η γιατρος σου ειπε ολα καλα!μια χαρα αναπτυσσεται!αν ηταν λιγοτερο θα ανησυχουσα εγω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημερα!εγω θα παω την Τριτη 28/11 στο γιατρο τωρα ειμαι 15 εβδομαδων και 5 ημερων!δε θυμαμαι να σου πω απο την κορη μου αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει λογως να ανησυχεις αφου η γιατρος σου ειπε ολα καλα!μια χαρα αναπτυσσεται!αν ηταν λιγοτερο θα ανησυχουσα εγω!

Ναι εννοείται, κ εγώ τότε θα ανησυχούσα.. Πιο πολύ σαν απορία το είχα! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια στο ραντεβού σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλημέρα! @Vana87 γυμναστήριο εεε?εγώ δυστυχώς δεν το χώ με τη γυμναστική, όχι τώρα που είμαι έγκυος αλλά και όταν δεν είμαι :oops: πρέπει να έχω πάρει 2-3 κιλά αλλά εντάξει ας είναι καλά τα σποράκια μας και θα τα χάσουμε μετα :-D

Δεν μπορω να σκεφτομαι το μετα αγχωνομαι. Παντα εκανα γυμναστικη. Οποτε ειπε ο γιατρος να συνεχισω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Elina09 είπε:

Ναι εννοείται, κ εγώ τότε θα ανησυχούσα.. Πιο πολύ σαν απορία το είχα! Σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια στο ραντεβού σου!

Ευχαριστω πολυ!και εγω ανυπομονω!:wub:

κατι ασχετο εχετε ακουσει οτι δεν κανει να τρωμε συκωτι στην εγκυμοσυνη?στο ιντερνετ γραφει διαφορα με την κοπελα που μιλησα στο ιατρειο του γιατρου μου ειπε οτι κανει γιατι περιεχει και σιδηρο και ολα αυτα ειναι υπερβολες και να μην διαβαζω διαφορα  μου ειπε να μη φαω και ενα μπολ βεβαια!!!

εγω τρελαινομαι για συκωτι τηγανητο με αρισμαρι και ξυδι!και θα παω αυριο σε γενεθλια και θα εχει αλλα να μου πεις θα φαω κατι αλλο σιγα...θα το προσπερασω..χαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Ευχαριστω πολυ!και εγω ανυπομονω!:wub:

κατι ασχετο εχετε ακουσει οτι δεν κανει να τρωμε συκωτι στην εγκυμοσυνη?στο ιντερνετ γραφει διαφορα με την κοπελα που μιλησα στο ιατρειο του γιατρου μου ειπε οτι κανει γιατι περιεχει και σιδηρο και ολα αυτα ειναι υπερβολες και να μην διαβαζω διαφορα  μου ειπε να μη φαω και ενα μπολ βεβαια!!!

εγω τρελαινομαι για συκωτι τηγανητο με αρισμαρι και ξυδι!και θα παω αυριο σε γενεθλια και θα εχει αλλα να μου πεις θα φαω κατι αλλο σιγα...θα το προσπερασω..χαχαχαχα...

Εγω το εχω ακουσει @Afroditi85.Eiδικα το πρωτο τρριμηνο απαγορευεται. Αλλα κ μετα δεν ειναι οτι καλυτερο...Και παλι ο,τι σε συμβουλευσει ο γιατρος σου. 

Κι εμενα μ αρεσει με σαλτσα βαλσαμικου,αλλα το φοβαμαι κιολας..


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , agapi27 είπε:

Εγω το εχω ακουσει @Afroditi85.Eiδικα το πρωτο τρριμηνο απαγορευεται. Αλλα κ μετα δεν ειναι οτι καλυτερο...Και παλι ο,τι σε συμβουλευσει ο γιατρος σου. 

Κι εμενα μ αρεσει με σαλτσα βαλσαμικου,αλλα το φοβαμαι κιολας..

Δε θα φαω!σιγά τώρα θα αντέξω στον πειρασμό!στην κορη μου εχω την εντύπωση ότι ειχα φάει μια φορά ένα κομματάκι...πρέπει να ήμουνα μετά τον 6ο σίγουρα...το είχε φτιάξει η πεθερα μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Vana87 αφού εσύ αισθάνεσαι καλά με τη γυμναστική να το κάνεις :) μακάρι να αλλάξω κάποια στιγμή και εγώ γνώμη και να ασχοληθώ με κάτι...όχι γυμναστήριο όμως γτ το είχα δοκιμάσει στα φοιτητικά μου χρόνια και δεν μου άρεσε... @Afroditi85 εγώ έφαγα πρόσφατα συκώτι δεν ξέρω γτ δεν κάνει και ο γυναικολόγος μου δεν μου το είχε απαγορεύσει απ όσο θυμάμαι...νομίζω διάφορα ψάρια που μπορεί να έχουν βαρέα μέταλλα δεν κάνει να φάμε...αν όμως είσαι με την αμφιβολία,σίγουρα θα έχει διάφορα άλλα να δοκιμάσεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , katrin* είπε:

νομίζω διάφορα ψάρια που μπορεί να έχουν βαρέα μέταλλα δεν κάνει να φάμε...αν όμως είσαι με την αμφιβολία,σίγουρα θα έχει διάφορα άλλα να δοκιμάσεις!!

Ναι..Εμενα μου εχει απαγορευσει σολωμο κ τονο ατλαντικου και ξιφια... Γενικοτερα μου απαγορευει πολλα πραγματα. Ειναι νεος σχετικα και παρακολουθει τις εξελιξεις,τις ερευνες και με κατευθυνει.


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 11/22/2017 at 12:15 ΜΜ, Afroditi85 είπε:

περαστικα και ελπιζω να σου περασει γρηγορα...και μια φιλη μου εβαζε αμυγδαλελαιο ειναι και οικονομικο σε σχεση με τις κρεμες...το ξερω το εφεκολ το διαλυεις σε χυμο ή νερο...θα τον ρωτησω γιατι η μαρμελαδα δε μου αρεσει με ανακατευει...κανει δουλεια βεβαια...

γεια σας κοριτσια εγω σημερα ειχα γιατρο.. ειδαμε το μωρακι μια χαρα μεγαλωνει αλλα τελικα εγινε αγορακι.....!!!!!!! ειδα και λιγο αιμα και ανυσηχησα δεν ειναι κατι το ανυσηχιτικο ολα καλα φανηκαν στον υπερυχο μονο λιγο χαμηλος ο πλακουντας και μου εγραψε και καλιεργεια ουρων μηπως ειναι καμια ουρολοιμοξη...εγω κοριτσια βρησκομαι στην 16εβδομαδα και 1 μερα και εχω βαλει 6 κιλα στον γιο μου ειχα βαλει 4 σε αυτη την εβδομαδα..ουτε εμενα για το συκωτη μου εχει πει κατι ο γιατρος μου κ ειδικα στην πρωτη εγκυμοσυνη που ειχα χαμηλο σιδιρο μου ελεγε να τρωω... αλλα κ εγω εχω ακουσε οτι συκωτη και εντοσθια γενικα καλο ειναι να αποφευγονται.....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, katrin* είπε:

@Vana87 αφού εσύ αισθάνεσαι καλά με τη γυμναστική να το κάνεις :) μακάρι να αλλάξω κάποια στιγμή και εγώ γνώμη και να ασχοληθώ με κάτι...όχι γυμναστήριο όμως γτ το είχα δοκιμάσει στα φοιτητικά μου χρόνια και δεν μου άρεσε... @Afroditi85 εγώ έφαγα πρόσφατα συκώτι δεν ξέρω γτ δεν κάνει και ο γυναικολόγος μου δεν μου το είχε απαγορεύσει απ όσο θυμάμαι...νομίζω διάφορα ψάρια που μπορεί να έχουν βαρέα μέταλλα δεν κάνει να φάμε...αν όμως είσαι με την αμφιβολία,σίγουρα θα έχει διάφορα άλλα να δοκιμάσεις!!

Στη πρωτη εγκυμοσυνη εκανα κολυμπι καθε μερα και γυμναστηριο. Κοιμομουν μεχρι το τελος σας πουλακι και δεν πονεσε ποτε η μεση μου η αληθεια! 

Link to comment
Share on other sites

On 21/11/2017 at 1:23 ΜΜ, Elina09 είπε:

 

 

 

On 20/11/2017 at 3:20 ΜΜ, Katia86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!πώς νιώθετε γενικά???εμένα έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου και γενικά αισθάνομαι κουρασμένη .....δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα...θέλω μόνο να είμαι ξαπλωμένη..και σκέφτομαι τι θα κάνω την άλλη εβδομάδα που θα γυρίσω στην δουλειά..:-(σημερα μπήκα στην 16 εβδομάδα αλλά ενέργεια καθόλου...είναι φυσιολογικό όλο αυτό???

Δεν μπορεί να σου γράφει άδεια ο γιατρός σου;εννοώ πιο πολλές άδειες.πες του το

On 20/11/2017 at 10:22 ΜΜ, agapi27 είπε:

Κοριτσαρες ομορφες καλησπερααα!!! Σημερα ειμαι 14+1,πηγα στο γιατρο και προχωραμε τελεια!!!!

και ειδαμε και φυλο......Εχουμε ΑΓΟΡΑΚΙ  :-D:wub:...

Εχω τρελαθει απο χαρα.

Μεσα μου ισως ηθελα κοριτσακι( λογω της πρωτης εγκυμοσυνης), αλλα απ οταν το ακουσα δεν με νοιαζει καθολου...

Ειμαι πολυ ευτυχισμενη και χαρουμενη...Γερα μωρακια να εχουμε Παναγια μου...

Πολλη κουραση νιωθω κ εγω και δεν κανω τιποτα σχεδον. Ακομα και με το χαλαρο περπατημα..

Αυτα απο εμενα...Την αγαπη μ...:wub:

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Κοριτσάκι (80%)
  2. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Κοριτσάκι   ???
  3. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  ??
  4. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ   12/5/2018    >  Κοριτσάκι (70%)
  5. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  6. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι (90%)
  7. agapi27:                 ΠΗΤ  20/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Anastasakii           ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι (60%)

 

:wub::wub:

Με το καλό!

On 21/11/2017 at 10:40 ΠΜ, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

agapi27 τελεια νεα! γερο να ειναι και το φυλο ειναι λεπτομερειες!

εγω δεν νοιωθω ιδιαιτερη κουραση αλλα εχω αυπνιες καποιες μερες!και νοιωθω καποιες φορες οτι δυσκολευεται η αναπνοη μου γιατι μεγαλωνει και η κοιλια μου!

τι κρεμα βαζετε για τις ραγαδες?εγω βαζω της Frezyderm την prevenstria και εναλαξ το bio oil!τα παραγγελνω απο το ιντερνετ για πιο οικονομικα!

Φιλια σε ολες!

 

 

Εγώ πήρα την elancyl.,μου άρεσει γιατί δεν μυρίζει έντονα σαν την prevenstria

  • Μου αρέσει 1

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Αγοράκι   
  2. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  ??
  3. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  ??
  4. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ   12/5/2018    >  Κοριτσάκι
  5. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  6. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι 
  7. agapi27:                 ΠΗΤ  20/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Anastasakii           ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι 

 

:wub::wub:  κοριτσομηνας ξεκινησε,αλλα τα αγορακια εκαναν δυναμικη αντεπιθεση...Με το καλο ολες μας...

  •  
  • Μου αρέσει 2

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...