Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

Κοριτσια την Κυριακη γινομαι 12 εβδομαδων. Σαββατο φευγουμε για διακοπες. Λετε μπορω να βαψω τα μαλλια μου. Αν παρω μια βαφη φυτικη η χωρις αμμωνια; τι ειναι καλυτερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Πώς πήγε στο γιατρό; εγώ όπως εχω ήδη αναφέρει μένω Γερμανία κ εδώ μου έχουν δώσει μόνο φυλλικο αλλά ο Έλληνας γιατρός μου,μου έδωσε μαγνήσιο κ προγεστερόνη.τον εμπιστεύομαι περισσότερο οπότε ό.τι κάνω εδώ τον ενημερώνω!!λογικά βέβαια τώρα θα μου δώσουν σίδηρο κ ασβέστιο.Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα..κοιλίτσα Δεν έχω ακόμα..Ποτέ φάνηκε η δική σας;;

 

Καλημέρα!μια χαρα πηγε στον γιατρο ολα καλα!μου πηρε αιμα και ουρα για εξετασεις!και μου εγγραψε σιδηρο, μαγνησιο, ασβεστιο!θα παω να τα παρω σημερα!εμενα φαινεται η κοιλια μου αν δεν το ξερεις δεν το καταλαβαινεις γιατι φοραω ριχτα...αν και στην δουλεια το καταλαβανε καποιοι...μου λενε η παχυνες η εισαι εγκυος!!!!!τελικα το ανακοινωσα στο Υπευθυνο μου και στον Διευθυντη και το ειπα και σε καποιους...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Κοριτσια την Κυριακη γινομαι 12 εβδομαδων. Σαββατο φευγουμε για διακοπες. Λετε μπορω να βαψω τα μαλλια μου. Αν παρω μια βαφη φυτικη η χωρις αμμωνια; τι ειναι καλυτερα;

Καλημερα!Ρωτα καλυτερα το γιατρο σου!εχω ακουσει οτι μετα τον τριτο μπορεις να τα βαψεις!σιγουρα αν ειναι φυτικη και χωρις αμμωνια θα ειναι καλυτερα! Καλα να περασετε!που θα πατε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημερα!Ρωτα καλυτερα το γιατρο σου!εχω ακουσει οτι μετα τον τριτο μπορεις να τα βαψεις!σιγουρα αν ειναι φυτικη και χωρις αμμωνια θα ειναι καλυτερα! Καλα να περασετε!που θα πατε?

Πάφο θα παμε! Ρωτησα και το φραμακειο και ετσι πηρα του κορρε. Μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vana87 είπε:

Πάφο θα παμε! Ρωτησα και το φραμακειο και ετσι πηρα του κορρε. Μου ειπαν δεν υπαρχει προβλημα

ωραια καλα να περασετε!λογικα θα ειναι φυτικη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/11/2017 at 9:39 ΠΜ, Vana87 είπε:

Κοριτσια την Κυριακη γινομαι 12 εβδομαδων. Σαββατο φευγουμε για διακοπες. Λετε μπορω να βαψω τα μαλλια μου. Αν παρω μια βαφη φυτικη η χωρις αμμωνια; τι ειναι καλυτερα;

Καλημέρα! Εγώ είμαι 13+1 και ρώτησα το γιατρό πότε να τα βάψω και μου είπε όποτε θέλω. Για τη βαφή δε ρώτησα αλλά θεωρώ καλύτερα χωρίς αμμωνία.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου ... μιας και λεμε για βαφες εγω θα κανω ανταυγιες μιας και δεν ακουμπανε στη ριζα.... και γιατι η βαφη λογο ορμονων μπορει να μη μου πετυχει και μετα να ψαχνομαι......!!!!!!γιατι το φυσικο μου ειναι σκουρο ξανθο και εγω τα βαφω σχεδων πλατινε .. μμη βγω πορτοκαλι.........καταταλα σημερα εκλεισα το πρωτο τριμηνο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Katia86 είπε:

Κορίτσια σήμερα έσκασε και η πρώτη αποκόλληση......όλα ήταν μια χαρά ,είχαν υποχωρήσει τελείως όλα τα συμπτώματα ...και ξαφνικά αίμα...και μετά εγκεφαλικό ...

ωω, Κατια μου.. περαστικα σου ευχομαι... Φανταζομαι τωρα ξαπλα ε; εκανες καποια κινηση;κουραστηκες,σηκωσες καποιο βαρος;

τι σου ειπε ο γιατρος;;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katia86 είπε:

Κορίτσια σήμερα έσκασε και η πρώτη αποκόλληση......όλα ήταν μια χαρά ,είχαν υποχωρήσει τελείως όλα τα συμπτώματα ...και ξαφνικά αίμα...και μετά εγκεφαλικό ...

κατια περαστικα σου μην ανυσηχειςκανει οτι σου πει ο γιατρος και ολα θα πανε μια χαρα αποτο ξερω η αποκοληση μμε ξεκουραση και αγωγη φτιαχνει.. και παλι περαστικα..!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2017 at 10:44 ΜΜ, Again mama είπε:

Vana τι χρώμα τα βάφεις;εμένα του Κορρέ μου έβγαιναν πορτοκαλί στην προηγούμενη κύηση...καλύτερα ανταύγειες χωρίς ρεφλε.

Τα κανω ξανθα με ντεκαπαζ χωρις αμμωνια αλλα παλι το φοβαμαι. Εκανα του κορρε και οντως η ριζα μου βρηκε πορτοκαλι. Δεν με πειραζει ομως. Σκεφτομαι την επομενη φορα να κανω απο αυτες της ολια χωρις αμμωνια. Ανταυγειες δεν κανω. Εκανα παλια και καιγονται τα μαλλια μου. Ασε που βαριεμαι να καθομαι εκει τοση ωρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2017 at 11:25 ΜΜ, Katia86 είπε:

Κορίτσια σήμερα έσκασε και η πρώτη αποκόλληση......όλα ήταν μια χαρά ,είχαν υποχωρήσει τελείως όλα τα συμπτώματα ...και ξαφνικά αίμα...και μετά εγκεφαλικό ...

Κάτια είχες συμπτώματα;έχεις άλλο παιδάκι;εγώ έχω κάποιες μέρες βάρος χαμηλά στον κόλπο.το έχει αισθανθεί καμία;σήμερα μάλιστα κ πονακια χαμηλά στην κοιλιά κ έχω ψιλοφοβηθει.

Εύχομαι σύντομη και καλή ανάρρωση

14 ώρες πρίν, Vana87 είπε:

Τα κανω ξανθα με ντεκαπαζ χωρις αμμωνια αλλα παλι το φοβαμαι. Εκανα του κορρε και οντως η ριζα μου βρηκε πορτοκαλι. Δεν με πειραζει ομως. Σκεφτομαι την επομενη φορα να κανω απο αυτες της ολια χωρις αμμωνια. Ανταυγειες δεν κανω. Εκανα παλια και καιγονται τα μαλλια μου. Ασε που βαριεμαι να καθομαι εκει τοση ωρα.

Η αλήθεια είναι αν έχεις καλό κομμωτη και σε προσέξει δεν θα κάνουν τόσο.καποιοι όμως πραγματικά είναι τραγικοί και όντως χρειάζονται 100 ώρες κάθε φορά στο κομμωτήριο.


kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!όχι δεν είχα καθόλου συμπτώματα ....απλά πήγα τουαλέτα και είδα αίμα στο εσώρουχο....ούτε πόνο ούτε τίποτα...ο γιατρός μου είπε ότι είναι τυχαίο γεγονός , συμβαίνει μια στις δύο γυναίκες...ούτε από βάρος ούτε από κάποια κίνηση ...απλά είναι πιο συχνό στην αρχή της κύησης γιατί είναι χαμηλά ο πλακούντας...είναι το πρώτο παιδάκι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...