Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

@Afroditi85 Τέλειααα!!!Κ εγώ έχω 30 του μήνα ραντεβού και περιμένω πως κ πωςς!!Αντε να περάσουν οι μέρες γρήγορα να πάμε να τα καμαρώσουμε τα μικρούλια μαςς!!Εμένα στην αυχενική όλο κολοτουμπιτσες έκανεε..χαχα:wub::wub::wub::wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 14/11/2017 at 4:46 ΜΜ, agapi27 είπε:

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018     >  Κοριτσάκι  (80%)
  2. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018     >  Κοριτσάκι
  3. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018   > ??
  4. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ   12/5/2018   >  Κοριτσάκι (70%)
  5. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018   >  Αγοράκι
  6. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018    >  Αγοράκι (90%)
  7. agapi27 :                ΠΗΤ 20/5/2018     > ??
  8. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    > ??

Εγώ ακόμα δεν ξέρω τι περιμένω!

On 14/11/2017 at 9:13 ΜΜ, Vana87 είπε:

Αχ τι ωραια!! Ελπιζω κι εχω την πεμπτη να ξερω!!

Παντως ωραια μου βγηκαν! Με τα λουσιματα εστρωσε κι ολας!

Με 'γεια!

On 15/11/2017 at 3:51 ΜΜ, Elina09 είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Να σας ρωτήσω κάτι; Έχετε καθόλου πόνους χαμηλά σαν περιόδου; τις τελευταίες 2-3 μέρες τα βράδια με πιάνουν ελαφρά πονάκια. Ο γιατρός μου είπε να πάρω προγεστερόνη, την οποία έτσι κι αλλιώς μου είχε δώσει. Θεωρώ βέβαια ότι είναι λογικό, έχει καμιά σας κάτι παρόμοιο να μου πει;

3/έχω σχεδόν όλη μέρα σαν να περιμένω περίοδο.λαμβανω δύο κολπικά ουτροτζεσταν αλλά δεν είδα διαφορά από πριν π λαμβανα ενα.

Σήμερα ξεκίνησα μαγνήσιο.την περασμένη βδομάδα μάλιστα για να είναι σίγουρος ο γιατρός μου μέτρησε τραχηλο.ηταν οκ.επισης έχω ένα βάρος στον κόλπο απέξω..έχει καμία;

On 16/11/2017 at 12:22 ΜΜ, Vana87 είπε:

Κοριτσια εκανα κι εγω την αυχενικη! Ολα καλα ευτυχως! Περιμενουμε κοριτσακι!!!!

Συγχαρητήρια!

On 16/11/2017 at 8:45 ΜΜ, Katia86 είπε:

Εγώ είχα πονάκια χαμηλά από την αρχή ....αλλά όταν ένιωθα ότι πονουσα ξεκουραζομουν και όλα καλά....ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό όπως και τα υγρά που είχα....οπότε όταν νιώθεις ότι σε τραβάει ξάπλωσε και ηρέμησε ....

Μου έχει δώσει δύο εβδομάδες άδεια...μέχρι την δευτέρα ήμουν μόνο σπίτι ...αλλά τώρα βγαίνω και λίγο και πάλι ξάπλα...οδηγίες γιατρού δεν μου είπε πλήρη ακινησία...

Μπράβο πού είσαι καλύτερα!!!!!!!!!

On 17/11/2017 at 2:04 ΜΜ, Anastasakii είπε:

Καλημέεερααα κορίτσιααα!!!Θα γίνω κ εγώ μανούλα και είμαι καταενθουσιασμένη!Μόλις έκανα εγγραφή και χαίρομαι πολύ που υπάρχουν τόσο ενδιαφέροντα θέματα γιατί είναι και η πρώτη μου εγκυμοσύνη και δεν έχω ιδέαα!!Εύχομαι να έχουμε όλες φυσιολογική πορεία και να μας πάνε όλα θετικά!!!!:wub::wub::wub:

 

Καλώς ήρθες!  Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 4

kcVQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!πώς νιώθετε γενικά???εμένα έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου και γενικά αισθάνομαι κουρασμένη .....δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα...θέλω μόνο να είμαι ξαπλωμένη..και σκέφτομαι τι θα κάνω την άλλη εβδομάδα που θα γυρίσω στην δουλειά..:-(σημερα μπήκα στην 16 εβδομάδα αλλά ενέργεια καθόλου...είναι φυσιολογικό όλο αυτό???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katia86 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!πώς νιώθετε γενικά???εμένα έχει πέσει ο αιματοκρίτης μου και γενικά αισθάνομαι κουρασμένη .....δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα...θέλω μόνο να είμαι ξαπλωμένη..και σκέφτομαι τι θα κάνω την άλλη εβδομάδα που θα γυρίσω στην δουλειά..:-(σημερα μπήκα στην 16 εβδομάδα αλλά ενέργεια καθόλου...είναι φυσιολογικό όλο αυτό???

ναι ειναι απολυτα φυσιολογικο να νιωθεις κουραση ... εγω νιωθω οτι λαχανιαζω πολυ ευκολα και με ποιανει ταχυκαρδια ωρες και φορες... την τεταρτη κλεινω την 16 εβδομαδα εγω ....


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες ομορφες καλησπερααα!!! Σημερα ειμαι 14+1,πηγα στο γιατρο και προχωραμε τελεια!!!!

και ειδαμε και φυλο......Εχουμε ΑΓΟΡΑΚΙ  :-D:wub:...

Εχω τρελαθει απο χαρα.

Μεσα μου ισως ηθελα κοριτσακι( λογω της πρωτης εγκυμοσυνης), αλλα απ οταν το ακουσα δεν με νοιαζει καθολου...

Ειμαι πολυ ευτυχισμενη και χαρουμενη...Γερα μωρακια να εχουμε Παναγια μου...

Πολλη κουραση νιωθω κ εγω και δεν κανω τιποτα σχεδον. Ακομα και με το χαλαρο περπατημα..

Αυτα απο εμενα...Την αγαπη μ...:wub:

Οι εγκυούλες μας:

  1. xaroumenh mama: ΠΗΤ 9/5/2018      >  Κοριτσάκι (80%)
  2. katrin* :                    ΠΗΤ  9/5/2018      >  Κοριτσάκι   ???
  3. again mama:          ΠΗΤ  11/5/2018    >  ??
  4. Afrofiti8 5:              ΠΗΤ   12/5/2018    >  Κοριτσάκι (70%)
  5. Katia86:                  ΠΗΤ  14/5/2018    >  Αγοράκι   
  6. Elina:                       ΠΗΤ 17/5/2018     >  Αγοράκι (90%)
  7. agapi27:                 ΠΗΤ  20/5/2018    >  Αγοράκι 
  8. Vana87:                  ΠΗΤ  27/5/2018    >  Κοριτσάκι
  9. Anastasakii           ΠΗΤ   28/5/2017   >   Κοριτσάκι (60%)

 

:wub::wub:

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

agapi27 τελεια νεα! γερο να ειναι και το φυλο ειναι λεπτομερειες!

εγω δεν νοιωθω ιδιαιτερη κουραση αλλα εχω αυπνιες καποιες μερες!και νοιωθω καποιες φορες οτι δυσκολευεται η αναπνοη μου γιατι μεγαλωνει και η κοιλια μου!

τι κρεμα βαζετε για τις ραγαδες?εγω βαζω της Frezyderm την prevenstria και εναλαξ το bio oil!τα παραγγελνω απο το ιντερνετ για πιο οικονομικα!

Φιλια σε ολες!

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

agapi27 τελεια νεα! γερο να ειναι και το φυλο ειναι λεπτομερειες!

εγω δεν νοιωθω ιδιαιτερη κουραση αλλα εχω αυπνιες καποιες μερες!και νοιωθω καποιες φορες οτι δυσκολευεται η αναπνοη μου γιατι μεγαλωνει και η κοιλια μου!

τι κρεμα βαζετε για τις ραγαδες?εγω βαζω της Frezyderm την prevenstria και εναλαξ το bio oil!τα παραγγελνω απο το ιντερνετ για πιο οικονομικα!

Φιλια σε ολες!

 

 

Κ εγω της frezyderm βαζω ειναι πολύ καλή!!!οντως στο ίντερνετ είναι πολύ καλύτερες οι τιμές από τα φαρμακεία!!

 Εγώ πριν καμια εβδομάδα ήμουν απο τον εναν καναπε στον αλλον...σερνόμουν..δεν ειχα δυναμη να κανω τπτ..κ ξαφνικα απ την μια μερα στην αλλη επανήλθα!!χαχαχα αλλα 3 μηνες ήμουν για κλάματα!!χαχαχαχαΤο μονο που έχω έντονο είναι αρκετά υγρά!εσεις έχετε??

Link to comment
Share on other sites

On 15/11/2017 at 11:06 ΜΜ, agapi27 είπε:

εγω ειχα καποια πονακια πριν λιγο καιρο που δεν μου εμοιαζαν φυσιολογικα- δεν τα ειχα νιωσει ξανα-. Ετυχε να παω στο γιατρο μετα απο 2 μερες και ειδε συσπασεις στη μητρα...Μου συνεστησε ξεκουραση,προγεστερονη και μαγνησιο... Δεν τα ξαναενιωσα..

Μην αγχωνεσαι... Μπορει να ειναι απλα η μητρα που μεγαλωνει.. :)

αυτό σκέφτομαι κι εγώ! Θα πάω αύριο στη γιατρό και θα μάθω αν είναι ανησυχητικό, αν και είναι πολύ αραιά και ήπια. Καλό είναι που σου περάσανε!!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Anastasakii είπε:

Κ εγω της frezyderm βαζω ειναι πολύ καλή!!!οντως στο ίντερνετ είναι πολύ καλύτερες οι τιμές από τα φαρμακεία!!

 Εγώ πριν καμια εβδομάδα ήμουν απο τον εναν καναπε στον αλλον...σερνόμουν..δεν ειχα δυναμη να κανω τπτ..κ ξαφνικα απ την μια μερα στην αλλη επανήλθα!!χαχαχα αλλα 3 μηνες ήμουν για κλάματα!!χαχαχαχαΤο μονο που έχω έντονο είναι αρκετά υγρά!εσεις έχετε??

Ωραια μια χαρα τοτε!εγω δεν ειχα ιδιαιτερα θεματα ευτυχως γιατι με την δουλεια και με την μικρη θα ειχα θεμα!κοιμομουνα βεβαια νωρις το βραδυ δεν αντεχα μεχρι αργα!και εγω εχω καποιες μερες μερικα υγρα οπως οταν εχεις ωορηξια...και επισης εχω δυσκοιλιοτητα δυστυχως.... μου εχει δωσει ο γιατρος μια μαρμελαδα να τρωω (απο το φαρμακειο) η οποια ειναι απαισια :-(...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Elina09 είπε:

αυτό σκέφτομαι κι εγώ! Θα πάω αύριο στη γιατρό και θα μάθω αν είναι ανησυχητικό, αν και είναι πολύ αραιά και ήπια. Καλό είναι που σου περάσανε!!!

 

χθες που πηγα ειδε στον υπερηχο συσπαση,αλλα εγω δεν αισθανομουν κατι...το μονο που πιστευω ειναι οτι 'πιανομαι' στον καναπε...

 

3 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!τι κανετε?

agapi27 τελεια νεα! γερο να ειναι και το φυλο ειναι λεπτομερειες!

τι κρεμα βαζετε για τις ραγαδες?

 

 

 

εγω ακομα δεν βαζω γιατι δεν μ αρεσει η αισθηση της κρεμας.  Της Frezyderm την prevenstria,την εβαζα παλια,αλλα δεν με ενθουσιασε ...

Εχω bio oil,που ακομα δεν χρησιμοποιησα και ο γιατρος μ ειπε οτι ειναι καλυτερα για μετα τη γεννα γιατι εχει βιταμινη a...

Προωθει βεβαια ολα τα προιοντα της Frezyderm...:cool::cool::cool:

πρίν από 32 λεπτά , Anastasakii είπε:

Το μονο που έχω έντονο είναι αρκετά υγρά!εσεις έχετε??

Ναι εγω κι εγω εχω,ποτε πιο εντονα ποτε πιο αραια...Ειναι φυσιολογικο...

 

Κι εγω προσπαθω να αγοραζω μεσω ιντερνετ. Τελευταια φορα που αγορασα το pregnacare plus απ το φαρμακειο το πληρωσα 24 ευρω...και παραγγειλα 3 κουτια με 16 ευρω το καθενα απ το ιντερνετ.. αμ,πως!!!:-D


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Anastasakii είπε:

Μάλλον είναι από τον σιδηρο η δυσκοιλιότητα γιατι διαβαζα οτι είναι συμτωμα..την tamarine σου έδωσε?

ναι αυτη μου εδωσε...το ειχα και πριν ξεκινησω το σιδηρο το θεμα και γενικα το εχω και εκτος εγκυμοσυνης...μου ειπε να του το πω αμα χειροτερεψει με το σιδηρο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και απο εμενα..!!! εμενα με εποιασε πονος στη μεση μαλλον κανενα τραβηγμα δε ξερω και ποναω αρκετα..!!! λαδι γαι τις ραγαδες δε βαζω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εβγαλα καμια ραγαδα τωρα θα δειξει ισως παρω να βαλω αμυγδαλελαιο.... για τη δυσκοιλιοτικα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε προτεινει το εφεκολ.. οπου το ιδιο θθα περνω και τωρα αμα ζοριστω πολυ...!!!!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:

γεια σας κοριτσια και απο εμενα..!!! εμενα με εποιασε πονος στη μεση μαλλον κανενα τραβηγμα δε ξερω και ποναω αρκετα..!!! λαδι γαι τις ραγαδες δε βαζω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν εβγαλα καμια ραγαδα τωρα θα δειξει ισως παρω να βαλω αμυγδαλελαιο.... για τη δυσκοιλιοτικα στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ειχε προτεινει το εφεκολ.. οπου το ιδιο θθα περνω και τωρα αμα ζοριστω πολυ...!!!!!

περαστικα και ελπιζω να σου περασει γρηγορα...και μια φιλη μου εβαζε αμυγδαλελαιο ειναι και οικονομικο σε σχεση με τις κρεμες...το ξερω το εφεκολ το διαλυεις σε χυμο ή νερο...θα τον ρωτησω γιατι η μαρμελαδα δε μου αρεσει με ανακατευει...κανει δουλεια βεβαια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...