Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

μανουλες Μαιου 2018


xaroumenh mama

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , katrin* είπε:

Καλημέρα! @Afroditi85 πόσο είναι η δική σου κορούλα?εμένα είναι 2μιση! Εγώ πάντως την κόρη μου με προσθια κάμψη μήτρας, ήταν ακριβώς κάτω από το δέρμα το σπορακι μου και δεν είχα πάρει και κιλά λόγω εμετων (μετά του έδωσα και κατάλαβε χαχαχα) την κατάλαβα νομίζω 17η βδομάδα...κατάλαβα αυτό το "γουργουρητο" που λένε...κινήσεις χεριων και ποδιων κατάλαβα πιο μετά...

Καλημερα!η κορουλα μου ειναι 5,5 χρονων και παει νηπιο!του χρονου πρωτη δημοτικου!εγω ειχα παρει 23 κιλα περιπου τωρα δεν εχω παρει ακομα...θα προσπαθησω να παρω λιγοτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια μου...!!!! εμενα ο γιος μου ειναι 2 χρονων ..!!! και εγω την προηγουμενη εβδομαδα ενιωσα να κουνιετε το μπεμπε μου και ειμαι συγουρη πως δεν ηταν η ιδεα μου γιατι ενιωθα κατι ξενο να κουνιεται και τρομαξα κιολας ετσι χαλαρη που καθομουν στον καναπε ..!!!!! αλλα απο τοτε δεν εχω ξανανιωσει τιποτα... και τον γιο μου γυρω στην 14 εβδομαδα ξεκινουσα και τον ενιωθα...!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου @Afroditi85 εγώ πάλι θα το δω το σποράκι σε τρεις βδομάδες...πως θα περάσουν!!!κατά τ άλλα τι καλά που περάσανε επιτέλους τα πρώτα δύσκολα συμπτώματα να φάμε όπως αρμόζει σε μια εγκυμονουσα χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλό σαββατοκύριακο να έχουμε είχα άδεια την εβδομάδα που μας πέρασε ξεκουραστικα κ από δευτέρα πάλι δουλειά ...!!!! Αχ τη πεμπτη πρώτα ο Θεός μπενω στο δεύτερο τρίμηνο πως πέρασαν οι εβδομάδες δε το κατάλαβα έχουν φύγει κ τα συμπτώματα μόνο κάτι πονοκεφάλους έχω τα απογεύματα πρέπει να ανοίγει κ ελαφρυα η μύτη μου  κ ελάχιστες αναγουλες αλλά πολύ λίγες... Αφού ώρες κ φορές ξεχνάω ότι είμαι έγκυος ειδικά το πρωί που είμαι κ πολύ ξεκούραστη..!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ αύριο έχω την αυχενική, έχω μια αγωνία αλλά ο άντρας μου έχει ακόμα μεγαλύτερη, μέχρι κ στον ύπνο του το βλέπει! Είναι παιδίατρος, μέσα στα πράγματα, αλλά καμιά φορά αυτό είναι χειρότερο. Εγώ από συμπτώματα είμαι καλά, αν κ τις τελευταίες μέρες με πιάνει ένα απίστευτο φούσκωμα τα βράδια. με λίγο χαμομήλι  μου περνάει όμως. ελπίζω αύριο να έχω να σας πω καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Elina09 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ αύριο έχω την αυχενική, έχω μια αγωνία αλλά ο άντρας μου έχει ακόμα μεγαλύτερη, μέχρι κ στον ύπνο του το βλέπει! Είναι παιδίατρος, μέσα στα πράγματα, αλλά καμιά φορά αυτό είναι χειρότερο. Εγώ από συμπτώματα είμαι καλά, αν κ τις τελευταίες μέρες με πιάνει ένα απίστευτο φούσκωμα τα βράδια. με λίγο χαμομήλι  μου περνάει όμως. ελπίζω αύριο να έχω να σας πω καλά νέα!

Καλημερα Elina μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε!και εγω ειχα πολυ αγωνια και οταν πηγα για την εξεταση εκανε συσπασεις η μητρα και μου ειπε να χαλαρωσω γιατι δεν θα μπορει να δει καλα το μωρο!ευτυχως ολα καλα!επαιρνα ανασες και εκλεισα τα ματια μου δεν κοιτουσα για λιγο την οθονη!ο αντρας μου εμενα ειναι πιο ψυχραιμος!αγχωνεται αλλα δεν το δειχνει!καλα αποτελεσματα να εχεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια σήμερα...

Αν και δεν ειχε την κατάλληλη θεση το μικρό μας και κάναμε ενα μικρό διάλειμμα,οι μετρήσεις ήταν πολύ καλές.Περιμένουμε και το pap-a  σε δεκα μερες περιπου.

Η ενδοκρινολογος μου αυξησε το χαπι για το θυροειδη...κατα τα αλλα ολα καλα...

@Elina09,πως πηγε η δικη σου επισκεψη; περιμενουμε νέα σου...

 

Εσεις κοριτσια πως είστε; τα νεα σας

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , katrin* είπε:

@agapi27Μπράβο σου!! @Elina09 εσύ όλα καλά?  @Afroditi85 δεν μπορώ να σβήσω το όνομα σου τι στο καλό γίνεται...

@agapi27, @katrin*, @Afroditi85  πήγαν όλα τέλεια σήμερα, όλες οι μετρήσεις, όλα τα ποσοστά ιδανικά! Χάρηκα πάρα πολύ, μνάθαμε ότι κατά 90% είναι αγοράκι..!! Χαλαρώσαμε λίγο τώρα....Τα νέα σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

@agapi27 και @Elina09 μπραβο!προχωραμε καλα!

μια χαρα ειμαι και εγω σημερα θα παω στο γιατρο μου γιατι εχω να παω περιπου μηνα!λογικα θα μου γραψει τωρα και σιδηρο, μαγνησιο, ασβεστιο γιατι μεχρι τωρα παιρνω μονο φυλλικο οξυ!και θα μου παρουν και αιμα για εξετασεις!απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα αλλα εχει αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια μου και οταν ανεβαινω σκαλες ζοριζεται η αναπνοή μου!

εσεις ολα καλα?τι βιταμινες παιρνετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

 

εσεις ολα καλα?τι βιταμινες παιρνετε?

Εγω παίρνω το pregnacare plus και μαγνησιο για λιγες μερες... Δεν ξερω αν θα συνεχισω το μαγνησιο αργοτερα..

ειχα κανει αιματολογικες πριν λιγες μερες  και ηταν πολυ καλος ο αιματοκριτης,ισως γι αυτο δεν μ εγραψε ακομα σιδηρο..

εχω ραντεβου σε 2 εβδομαδες...

  • Μου αρέσει 1

jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια χερομαι που πηγαν καλα και οι αλλες αχευνικες...!!!!! εγω περνω φολικο σιδυρο ασβεστιο ... και στις αρχες επερνα και ουτροτζεσταν αλλα μου τα σταματησε στην τελευταια επισκεψη που καναμε..!!!

  • Μου αρέσει 2

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Afroditi85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!

@agapi27 και @Elina09 μπραβο!προχωραμε καλα!

μια χαρα ειμαι και εγω σημερα θα παω στο γιατρο μου γιατι εχω να παω περιπου μηνα!λογικα θα μου γραψει τωρα και σιδηρο, μαγνησιο, ασβεστιο γιατι μεχρι τωρα παιρνω μονο φυλλικο οξυ!και θα μου παρουν και αιμα για εξετασεις!απο συμπτωματα δεν εχω τιποτα αλλα εχει αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια μου και οταν ανεβαινω σκαλες ζοριζεται η αναπνοή μου!

εσεις ολα καλα?τι βιταμινες παιρνετε?

Πώς πήγε στο γιατρό; εγώ όπως εχω ήδη αναφέρει μένω Γερμανία κ εδώ μου έχουν δώσει μόνο φυλλικο αλλά ο Έλληνας γιατρός μου,μου έδωσε μαγνήσιο κ προγεστερόνη.τον εμπιστεύομαι περισσότερο οπότε ό.τι κάνω εδώ τον ενημερώνω!!λογικά βέβαια τώρα θα μου δώσουν σίδηρο κ ασβέστιο.Από συμπτώματα σχεδόν τίποτα..κοιλίτσα Δεν έχω ακόμα..Ποτέ φάνηκε η δική σας;;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...