Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Το καρότσι πάντως θέλει πολύ ψάξιμο!! Αυτό που πήρα στην κόρη μου, μου βγήκε απίστευτη μάπα.  Γερμανικής εταιρείας 3 σε ένα.  Αλλά πολύ βάρη, σε μικρό αμάξι δεν μπαίνει σε μικρό ασανσέρ δεν μπαίνει.  Κάτω έχει μικρό καλάθι,  το καθισματακι για το αμάξι  (που βάζουμε τους πρώτους μηνες) είναι απίστευτα άβολο για το βρέφος.  Χάλια σε όλα δλδ. Και τώρα θα πάρω άλλο. Ξέρετε κάτι καλό; inglesina ή peg perego γνωρίζετε αν είναι καλά;

Επίσης για κάθισμα αυτοκινήτου επειδή και εκεί την πάτησα μετά τα 9kg μπαίνουν σε άλλο κάθισμα,  επιλέξτε κάθισμα που να φτάνει μέχρι 36kg και με iso. Γιατί εμένα μου είχαν κάνει δώρο ένα ενδιάμεσο  (από 9 ως 15 κιλα) που τώρα το Πάσχα θα πρέπει να πάρω κι άλλο που να φτάνει μέχρι 36kg. Αυτό το έχουμε στο αμάξι του άντρα μου. Στο δικό μου ευτυχώς πήρα από την αρχή μέχρι 36kg που απλά στα 15kg αφαίρεσα κάποια μαξιλαράκια και προς το Πάσχα ίσως βγάλω τις ζώνες για να μπει η ζώνη του αυτοκινήτου.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Το καρότσι πάντως θέλει πολύ ψάξιμο!! Αυτό που πήρα στην κόρη μου, μου βγήκε απίστευτη μάπα.  Γερμανικής εταιρείας 3 σε ένα.  Αλλά πολύ βάρη, σε μικρό αμάξι δεν μπαίνει σε μικρό ασανσέρ δεν μπαίνει.  Κάτω έχει μικρό καλάθι,  το καθισματακι για το αμάξι  (που βάζουμε τους πρώτους μηνες) είναι απίστευτα άβολο για το βρέφος.  Χάλια σε όλα δλδ. Και τώρα θα πάρω άλλο. Ξέρετε κάτι καλό; inglesina ή peg perego γνωρίζετε αν είναι καλά;

Επίσης για κάθισμα αυτοκινήτου επειδή και εκεί την πάτησα μετά τα 9kg μπαίνουν σε άλλο κάθισμα,  επιλέξτε κάθισμα που να φτάνει μέχρι 36kg και με iso. Γιατί εμένα μου είχαν κάνει δώρο ένα ενδιάμεσο  (από 9 ως 15 κιλα) που τώρα το Πάσχα θα πρέπει να πάρω κι άλλο που να φτάνει μέχρι 36kg. Αυτό το έχουμε στο αμάξι του άντρα μου. Στο δικό μου ευτυχώς πήρα από την αρχή μέχρι 36kg που απλά στα 15kg αφαίρεσα κάποια μαξιλαράκια και προς το Πάσχα ίσως βγάλω τις ζώνες για να μπει η ζώνη του αυτοκινήτου.  

Inglesina έχουν 2-3 γνωστές μου και είναι πολύ ευχαριστημένες αλλά ακριβά και αυτά... Τα per prego τα βλέπω συχνά νομίζω αλλά δεν γνωρίζω αν είναι καλά... Αυτό που μου άρεσε εμένα στην κοπέλα ήταν coletto δερμάτινο... 


Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Εγώ έχω καρότσι και καρεκλάκι chicco και είμαι πολύ ευχαριστημένη! 

Αυριο εχω καμπυλη μπλιαχ! Τελικά στον 7ο πότε μπαίνουμε?  Εγώ διάβασα στην 27η....  Έχω ακομα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Εχω προβληματιστει κι εγω με το καροτσι. Οι πληροφοριες σας ειναι πολυ χρησιμες!

Και εγω μπηκα στον εβδομο χθες. Ο εβδομος αρχιζει απο την 27 εβδομαδα και εχει τεσσερις εβδομαδες, φτανει μεχρι και την 30η. Οι επομενοι δυο μηνες εχουν απο πεντε εβδομαδες ο καθενας.

Εκανα την καμπυλη και αυριο πρωι θα παρω τα αποτελεσματα. Το ροφημα γλυκοζης ειναι πολυ γλυκο αλλα εμενα να σας πω την αμαρτια μου μου ψιλοαρεσε!Πώς φαινεται ο ανθρωπος που ειναι εξαρτημενος απο τη ζαχαρη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! 26+5 σήμερα και βρίσκομαι στο μικροβιολογικο για την καμπύλη σακχάρου!! Η πείνα μου και η νύστα μου δεν συζητιέται!! Είμαι ξύπνια απ τις 3μιση.. ταξίδι με καραβι πριν κ άλλες 2 ώρες μετά την καμπύλη με το αμάξι..  ελπίζω τουλάχιστον να βγούνε καλές οι μετρήσεις και χαλάλι οι ταλαιπωρία! Τετάρτη πάμε και γυναικολόγο!! Ανυπομονώ Για ακόμη μια φορά !! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά αποτελέσματα κορίτσια!  Αντε να δούμε κι εμείς! 

πρίν από 54 λεπτά , fani_ είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Εχω προβληματιστει κι εγω με το καροτσι. Οι πληροφοριες σας ειναι πολυ χρησιμες!

Και εγω μπηκα στον εβδομο χθες. Ο εβδομος αρχιζει απο την 27 εβδομαδα και εχει τεσσερις εβδομαδες, φτανει μεχρι και την 30η. Οι επομενοι δυο μηνες εχουν απο πεντε εβδομαδες ο καθενας.

Εκανα την καμπυλη και αυριο πρωι θα παρω τα αποτελεσματα. Το ροφημα γλυκοζης ειναι πολυ γλυκο αλλα εμενα να σας πω την αμαρτια μου μου ψιλοαρεσε!Πώς φαινεται ο ανθρωπος που ειναι εξαρτημενος απο τη ζαχαρη!

Φιλενάδα θα πάρεις κάτι ελαφρύ άκου που σου λεω δεν θα το μετανιώσεις. Liteway chicco τα εξαρτήματα τα έβγαζα και τα έβαζα πλυντήριο μόνο αυτό σου λέω.  Λύνεται με ένα χέρι και χωράει παντού.  Ξαπλώνει για να κοιμάται το μωρό. Απίθανο. Και κατάλληλο από νεογέννητο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, katsif είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσια!  Αντε να δούμε κι εμείς! 

Φιλενάδα θα πάρεις κάτι ελαφρύ άκου που σου λεω δεν θα το μετανιώσεις. Liteway chicco τα εξαρτήματα τα έβγαζα και τα έβαζα πλυντήριο μόνο αυτό σου λέω.  Λύνεται με ένα χέρι και χωράει παντού.  Ξαπλώνει για να κοιμάται το μωρό. Απίθανο. Και κατάλληλο από νεογέννητο!

Θα το ψάξω κι εγώ αυτό το καρότσι!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα και καλη εβδομαδα!! Χαθηκα λιγο γιατι ειχαμε κατι τρεχαματα εκτος Αθηνων..αλλα ολα καλα!!

Ο καιρος ηταν καταπληκτικος την Κυριακη αλλα εδω χθες μας εβρεχε και σημερα εχει συννεφια!!

Για πειτε για καροτσια αποψεις οσες εχετε μια ιδεα να ξερουμε τι γινεται!! Εγω ειδα καποια carello νομιζω λεγονται!! Οποιος περναγε μπροστα μου την Κυριακη τετοιο ειχε! Ειδα 5-6 διαφορετικα σχέδια!

Καλα αποτελεσματα σε οσες εκαναν η κανουν καμπυλη!!!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε σήμερα μια βόλτα στο Λητώ, πάνω στην Πειραιώς. Αρκετά σχέδια για καρότσια και κούνιες και είχε και κάποιες προσφορές. Μας έδειξε ένα φοβερό καρότσι πολύ εργονομικό, 3 σε 1 από 680€ γύρω στα 500€. Αυτή ήταν η καλύτερη προσφορά από άποψη ποιότητας, είχε βέβαια κ αλλά πολλά σχέδια κ με 300€. Κούνιες είχε και με 200€ κάποιες προσφορές κούνια-αλλαξιερα που γίνεται κρεβάτι κ γραφείο και για 220€ είναι καλή επιλογή. Τα βλέπεις και θες να τα πάρεις εκείνη τη στιγμή!! Η αλήθεια είναι ότι είναι καλύτερα σε κατάστημα να τα βλέπεις πάρα στο ίντερνετ που ψάχναμε με τον άντρα μου μέχρι τώρα.. ευτυχώς τηλεφώνησε στη μαμά μου μια φίλη της και της είπε ότι θέλει να μας χαρίσει καρότσι (prenatal) κ κούνια που είχε της κόρης της και σωθήκαμε!! Θα μ άρεσε πολύ να τα αγοράσω καινούρια δε λέω, αλλά σίγουρα κάπου καλύτερα θα χρησιμεύσουν αυτά τα χρήματα! Είχε δώσει κ η φιλη της μαμάς μου τόσα λεφτά..  και είναι πράγματα που σε 2-3 χρόνια σταματάς να τα χρησιμοποιείς. Και μεταχειρισμένα λοιπόν μια χαρά είναι, τα μωρά μας να είναι καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα!!

Χθες πήγαμε για υπέρηχο.  Όλα μια χαρά. 6 κιλά έχω πάρει εγώ στο σύνολο :oops: :-( :oops: και ο μικρός μου είναι γύρω στα 1100 -1200 κάπου εκεί.  Μπαμπατσικος. Αύριο θα πάω να κάνω τη σιχαμερη εξέταση  (καμπύλη σακχάρου) .

Χθες ένιωσα ότι ειμαι προς τα τελειώματα της κυησης και πηρα λιγο τα πανω μου. Δηλαδή την επόμενη φορά που θα πάω σχεδόν θα μπούμε σε mood για την τελική ευθεία. Θα γεννήσω γύρω στις 22/5.  Πάντως απ' όλες σας μόνο εγώ πρέπει να ανυπομονω τόσο να γεννήσω.  :?


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Τι κανετε;

Χθες .. αν και ο καιρος ηταν καλος και μια χαρα ηταν η βολτα μας στις παιδικες χαρες ... το βραδυ δεν ημουν καλα .. ενιωθα πολυ αβολα ... και σα να πονουσα στην κοιλια χαμηλα ... σα να ηταν σκληρη ... φοβηθηκα για συσπασεις ... ξαπλωσα μετα και σαν καπως να ηρεμησα ... και σημερα ευτυχως ολα καλα ... Ισως και να κουραστηκα γιατι το πρωι ειχα παει για ψωνια, για παιχνιδια για δωρα και για τον μικρο απο mothercare και ανεμη και μετα για παπουτσια μια που τωρα φορα το 30 πια, το 29 του ειναι μικρο και σιγουρα μαζευει τα δαχτυλα, και ειχαμε μονο 1 ζευγαρι και του πηρα αλλα 2 απο megaoutlet puma. Απο εκει παιρνουμε συνηθως τα παπουτσια μας εκτος αν βρω καποια καλη προσφορα απο αλλου οπως απο marks and spenser τα πανινα του. Μαγειρεψα μετα και ολο και κατι εκανα και δεν καθομουν ... οποτε μπορει να κουραστηκα ... Θα δειξει σημερα ... Διαβασα βεβαια για να καθησυχαστω και λιγο καπου στο ιντερνετ οτι καποια πονακια ειναι φυσιλογικα για την εβδομαδα που ειμαι -26η τωρα- ...

Απο που παιρνετε εσεις παιχνιδια για τα μεγαλυτερα παιδια σας και τι προτιμανε;

@Farmakotriftena, ποια ειναι αυτη η γερμανικη μαρκα για το καροτσι που λες;

Εγω εχω το xtra zapp quinny του 2012 που ειναι νομιζω 7 κιλα, με 3 ροδες μικρες, που λυνεται σε 2 κομματια και χωρα σε μικρο πορτ μπαγκαζ. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Στην αρχη χρησιμοποιουσα τον σκελετο με το καθισματακι αυτοκινητου maxi-cosi που ειναι συμβατο. Το ιδιο λεει οτι ειναι απο 0+. Αλλα μας βολευε να μην τον βγαζουμε απο εκει και να μετακινουμε το καθισμα απο αυτοκινητο σε καροτσι. Το καθισμα ηταν αν θυμαμαι καλα μεχρι 13 κιλα ή 15 μηνων ... οτι φτασει πρωτο ... Εμεις το αλλαξαμε εκει στους 14 μηνες και πηραμε ενα 9-36 με ανακλησεις της γνωστης ιταλικης εταιρειας fotpκατι απο Λητω που το ειχε προσφορα καπου στα 140 ευρω. Νομιζω οτι το εχει και αυτη την εποχη προσφορα και μαλιστα με isofix. Το δικο μας αν δεν κανω λαθος ειναι χωρις. Και αν εχεις δεν το καταλαβαμε και το χρησιμοποιησαμε χωρις παντως.

Τα iglesina και τα peg perego ακριβα καροτσια μου φαινονται. Καποια σχεδια βεβαια ειναι πολυ ομορφα αλλα τα περισσοτερα πολυ κλασσικα. Εμενα μου αρεσουν τυπου quinny του κλασσικου του σχεδιου αλλα πανακριβο! Και η αλλη ακριβη μαρκα που κυκλοφορει αλλλα οχι το ψηλο μοντελο, το πιο καινουριο που ειναι χαμηλο. Αλλα λυπαμαι να δωσω τοσα χρηματα για ενα καροτσι ειναι η αληθεια. Αυτο που εχουμε μαζι με το καθισματακι, το πηραμε με χρηματα που εδωσε η προγιαγια του μικρου. Εγω εβλεπα να πω την αληθεια το chicco  liteway ή ενα παρομοιο μοντελο εκεινη την εποχη που ηταν γυρω στα 100-120 ευρω. Να φανταστειτε οτι το καθισμα αυτοκινητου το πηρε ο μπαμπας του οταν ειμασταν ακομη στην κλινικη, την επομενη που γεννηθηκε. Και το καροτσι το πηραμε 1,5 μηνα μετα αν θυμαμαι καλα μαζι με το ρηλαξ! Ευτυχως ο δικος μου μπαμπας ειχε φτιαξει το λικνο νωριτερα, κανα 2 βδομαδες απο την γεννα ... και ολα αυτα γιατι γεννησα μολις μπηκα στον μηνα μου μετα απο μια βδομαδα περιπου ... Το προηγουμενο βραδυ ειχα κανει την τσαντα του μαιευτηριου ... λες και ηξερα κατι :)

@katsif, καποιοι λενε οτι μπαινουμε και απο την 26η εβδομαδα ... δλδ εγω που σημερα ειμαι 25+4, διανυω την 26η εβδομαδα, εχω μπει ... αλλοι λενε 27η και αλλοι 28η ... ολα τα εχω διαβασει ... Με την ΠΗΤ και μηνα, μπαινω στον μηνα στις 16/3. Θα ειμαι τοτε 26ε6η...Ουσιαστικα θα εχει τελειωσει και η 27η εβδομαδα γιατι το Σαββατο 17/3 θα ειμαι ακριβως 27  οποτε θα εχω μπει στην 28η εβδομαδα ... Οπου θες λοιπον εισαι ... Τωρα που δεν μπορω να το κρυψω πια ...  λεω οτι ειμαι 5,5 μηνων ... Μετα τις 16 θα λεω 6 κτλ 

Ευα - και τα carello ειναι ομορφα και αρκετα οικονομικα αν θυμαμαι .... 

Ανναεφιν - κι εγω πιστευω οτι αν μπορεις κατι να παρεις απο καποιον να το κανεις και να το χρησιμοποιησεις και τα χρηματα που διαθετεις θα τα δωσεις για κατι αλλο που χρειαζεσαι για το μωρο. Το λικνο που εχουμε μας το εδωσαν ... τοτε μου εδωσαν θηλαστρο, θερμαντηρα, αποστειρωτη ... ρουχακια ... οτι μπορω να βρω η αληθεια ειναι οτι τα παιρνω ... κι εγω διαθετω τα χρηματα που μπορω σε αλλα πραγματα που χρειαζομαστε ... αναλωσιμα στην αρχη και μετα παιχνιδια και σιγουρα ρουχα γιατι σε καποια φαση θα σταματησουν να σου δινουν ... γιατι ας πουμε σε μας ο μικρος της κουμπαρας μου που μας εδινε φοραει το ιδιο νουμερο με μας  αν και 1,5 χρονο μεγαλυτερος ... Κι εγω με την σειρα μου τα δινω στον ανηψιο και με το καλο θα τα φορεσει μετα και η μπεμπα μας :)

 

πρίν από 7 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια Καλημέρα!!

Χθες πήγαμε για υπέρηχο.  Όλα μια χαρά. 6 κιλά έχω πάρει εγώ στο σύνολο :oops: :-( :oops: και ο μικρός μου είναι γύρω στα 1100 -1200 κάπου εκεί.  Μπαμπατσικος. Αύριο θα πάω να κάνω τη σιχαμερη εξέταση  (καμπύλη σακχάρου) .

Χθες ένιωσα ότι ειμαι προς τα τελειώματα της κυησης και πηρα λιγο τα πανω μου. Δηλαδή την επόμενη φορά που θα πάω σχεδόν θα μπούμε σε mood για την τελική ευθεία. Θα γεννήσω γύρω στις 22/5.  Πάντως απ' όλες σας μόνο εγώ πρέπει να ανυπομονω τόσο να γεννήσω.  :?

Μια χαρα τα κιλα που πηρες ... να δω εχω τι θα δω στην ζυγαρια οταν θα το δω!

Με το καλο η εξεταση αυριο και καλα αποτελεσματα ...

Και με το καλο να ερθει και το μπεμπακι ... οντως 2,5 μηνες ακομη για σενα :) Εγω λεω οτι εχω +1 ακομη ... Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να γεννησω ακριβως στην ΠΗΤ μου αυτη την φορα ... αλλα οταν θα ειναι ετοιμη η μικρη θα κανει την εμφανιση της ... Θελω να βγω σε αδεια την Πρωτομαγια ... Ολα καλα να πανε ευχομαι για μια ακομη φορα για ολες μας!

Και το βαρος του μωρου μια χαρα! Σε ποια εβδομαδα ειπαμε οτι εισαι;

 

Μολις προσεξα οτι εγινα στο τικερακι κουνουπιδι! χαχα! Παει η μικρη κολοκυθα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@mamSof μου, η μάρκα είναι houck. Αν θυμάμαι καλά,  9kg είναι μόνο ο σκελετός.  Το πορτ μπεμπέ του ήταν κι αυτό πολύ βαρύ . Το μόνο καλό σε αυτό το καρότσι ήταν ότι είχε  θήκη για τον καφέ... Άντε για το μπιμπερό.  Αστειεύομαι ! Είδα και για της Chicco το lite way που ειπαν πιο πανω.  Θα πάω να το δω και από κοντά.  Έχει καλή τιμη. Γύρω στα 160.  Τα αλλά δύο που γράφω εγώ πιο πανω, οντως ειναι πανάκριβα.  Τα ειχα δει όμως κοντά. Ειδικά ένα της peg perego ήταν τόσο ελαφρύ και στην κίνηση του το ίδιο. Προς το παρόν δεν έχω πάει για καμία αγορά... παραδόξως έχω και μια βαρεμάρα προς το παρόν....

Η 27η βδομάδα (27+4 είμαι εγώ ) δεν θεωρείται 7ος μήνας και τελευταίο τρίμηνο;; 26η που είσαι λες ότι είσαι 5.5μηνων; Καλέ γέννας σε 3 μήνες !! 101 to go γράφει το τικερακι σου!!!

Συσπάσεις επειδή εγώ κάνω να ξέρεις ότι ο πιο σωστός τρόπος για να τσεκάρεις αν είναι όντως συσπάσεις είναι ο εξής,  ξαπλώνεις όταν νιώσεις το σφίξιμο και αγγίζεις την κοιλιά σου κοντά στο αφαλό  (εμένα η μητρα μου, είναι ακριβώς μέχρι το ύψος του αφαλου) αν την νιώθεις σαν πέτρα κι αν κρατήσει αυτό το πέτρωμα για λίγα δευτερόλεπτα τότε είναι σύσπαση. 

Αν πονάς για παραπάνω ώρα μπορεί να είναι κάτι αλλο. Πχ έντερο. Παντως η κούραση σίγουρα επηρεάζει.  Κι εγώ μόλις κουραστώ πρηζεται για όλη την υπόλοιπη μέρα και νιώθω δυσφορία. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  για πείτε μου βδομάδες και βάρος εμβρύου όσες έχετε πρόσφατη εξέταση.  Τα 1100 περίπου που βγαίνει εμένα ο μπέμπης είναι  πολλα; (27η βδομάδα)

Με έχει πιάσει ένα ξαφνικό άγχος με την καμπύλη...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια  για πείτε μου βδομάδες και βάρος εμβρύου όσες έχετε πρόσφατη εξέταση.  Τα 1100 περίπου που βγαίνει εμένα ο μπέμπης είναι  πολλα; (27η βδομάδα)

Με έχει πιάσει ένα ξαφνικό άγχος με την καμπύλη...

Καλησπερα!Εγω ειμαι 27 και 3 ημερων σημερα , αλλα τελευταιο υπερηχο εκανα στις 26+1 και ηταν 966 γρ. τοτε.....ε πρεπει να το εχουμε φτασει το κιλο τωρα μην πω οτι μπορει να το εχει ξεπερασει!!!Ολα καλα θα πανε με την καμπυλη.Και εγω ειχα αγχος τρελο και τελικα ολα καλα (εχω παρει 12 κιλα και δεν εχω κοψει καθολου τα γλυκα)!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια  για πείτε μου βδομάδες και βάρος εμβρύου όσες έχετε πρόσφατη εξέταση.  Τα 1100 περίπου που βγαίνει εμένα ο μπέμπης είναι  πολλα; (27η βδομάδα)

Με έχει πιάσει ένα ξαφνικό άγχος με την καμπύλη...

Δεν νομίζω ότι είναι πολλά, κανονικότατα μου φαίνονται ;) εγώ τελευταία μέτρηση 23+4 ήταν 630γρ και από ότι διάβασα σε αυτή τη φάση παίρνουν περίπου 150-170γρ την εβδομάδα... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...