Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Εμένα δεν ξερω τι εχει παθει σημερα  το μωρο, κουνιεται ασταματητα απο το πρωι στις 7 που με ξυπνησε!!!Ειτε περπαταω ειτε ξαπλωνω κουνιεται συνεχεια....νομιζω δεν πρεπει να εχει κοιμηθει καθολου σημερα!!Σας εχει τυχει να το αισθανεστε τοσο εντονα και ασταματητα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Sunshine84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και πάλι,

όσες έχετε κάνει καμπύλη ζαχάρου ποια εβδομάδα την κάνατε;

 

@evaki_ Μην πέφτεις στην παγίδα ο καθένας μας είναι διαφορετικός και χαίρεται με άλλο τρόπο αυτά που συμβαίνουν στη ζωή του :)

Καλησπέρα!! Έχεις δίκιο.. Αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι όταν πιάνω τον εαυτό μου να προβληματίζεται.. Ευχαριστώ! :)

Την καμπύλη την έκανα 25η εβδομάδα!

πρίν από 44 λεπτά , aspa80 είπε:

Εμένα δεν ξερω τι εχει παθει σημερα  το μωρο, κουνιεται ασταματητα απο το πρωι στις 7 που με ξυπνησε!!!Ειτε περπαταω ειτε ξαπλωνω κουνιεται συνεχεια....νομιζω δεν πρεπει να εχει κοιμηθει καθολου σημερα!!Σας εχει τυχει να το αισθανεστε τοσο εντονα και ασταματητα?

Ακριβώς το ίδιο έχω πάθει σήμερα..Από τις 4-5  τα ξημερώματα με κλώτσαγε συνέχεια σε ένα σημείο και ρυθμικά μέχρι που ξύπνησα.. και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ είχα αγχωθεί μήπως κάτι έπαθε..προσπαθούσα να βολευτώ και εν τέλει έμεινα ανάσκελα για ένα 2 ωρο με αποτέλεσμα να πιαστεί και η μέση μου..και από την ώρα που σηκώθηκα μέχρι πριν λίγο δεν είχε σταματήσει καθόλου..

νομίζω είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνουν απλά να καταλαβαίνουμε και την παραμικρή κίνηση..απ΄οτι μου είχαν πει δλδ αλλά ας μας πουν και οι μαμάδες της παρέας!

 

Αφήστε που κατάλαβα ότι έχει μεγαλώσει προχθές γιατί με "κλώτσησε" σε δύο σημεία ταυτόχρονα..και από την δεξια πλευρά χαμηλά και πιο πανω και αριστερα..! Και απο οτι μου είπε μία γνωστή μου "και που είσαι ακόμα!!!!" :D


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες Γειά σας,

Μου εγραψε και μένα την καμπυλη και έλεγα να την κάνω μια από αυτές τις μέρες. ... μπλιαχ!

Εγώ κορίτσια κουράζομαι πολύ εύκολα και νομίζω ότι είναι νωρίς ακόμα.  Άμα τα παιζουμε απο τον έκτο, καληνυχτα....

Έχω και αύριο αυτήν την anti-xa.... πφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σας στέλνω ένα link από ένα καινούριο site με προϊόντα  που έγινα μέλος.. αν έχετε χρόνο Ρίξτε μια ματιά.. Επίσης μέχρι σήμερα 28/2 είναι εντελώς δωρεάν η εγγραφή χωρίς καμία δέσμευση αποχώρησης (σε περίπτωση που θέλει κάποια κοπέλα να ασχοληθεί μόνη της)!

Το site είναι καινούριο, 5/2 ξεκίνησε και θα ανανεώνονται τα προϊόντα σταδιακά.. 

https://olivias_beauty.livioon.com

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες Γειά σας!

Τι νέα?  Εδώ καλά!  Καιρός με ήλιο. ... Σήμερα ξύπνησα στις 5 να κάνω την ενεση και δεν ξανακοιμηθηκα.... 9 μου πήραν αίμα!  

Δεν θα κάνω αμνιο αποφάσισα.  Με αγχωνουν συνέχεια οπότε αποφάσισα να μην την κάνω. 

Χρες το βράδυ το μωρό κουνιόταν συνέχεια!  Του μιλούσε ο άντρας μου και απαντούσε! Πολύ γέλιο! 

Εσείς τι νέα?  Καμπυλη έκλεισα για την άλλη τρίτη, μπλιαχ.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!

Ειπα να πω ενα γεια πριν τον υπνο ... αν κι επεσα αλλα δεν μπορουσα να κοιμηθω ... στριφογυριζα για κανενα μισαωρο οποτε σηκωθηκα να χαζεψω λιγο ...

Κι εδω ειχε ωραιο καιρο με ηλιο αλλα λιγο κρυο την μερα ... χθες ηταν πολυ καλος ο ηλιος! Λιαζομουν στο παρκο σαν τα γατια και τα σκυλια! χαχα! 

Κατερινα, γιατι καλε σε αγχωνουν; Αν δεν θες μην κανεις την αμνιο ... Τα αποτελεσματα σου γενικα αν θυμαμαι καλα ηταν ... Αντε με το καλο το μπεμπακι :) Κι εμενα δινει κλωτσιες! Ο γιος μου απλα εκανε βολτες και τον καταλαβαινα οτι κινουνταν ... αυτη η μπεμπα κλωτσαει!!

Ασπα κι Ευα, οσο για το ποσο κουνιεται ή κλωτσαει νομιζω οτι ειναι στο μωρο ... Σημαντικο ειναι να προσεχουμε το μοτιβο του και αν δουμε διαφοροποιηση .. περισσοτερο προς την μειωση της κινησης ... σε μεγαλυτερες εβδομαδες ... να απευθυνθουμε στον γιατρο μας.

Τωρα εγω εχω αρχισει να τρωω κλωτσιες και πανω απο τον ομφαλο οποτε νομιζω οτι εχει μεγαλωσει αρκετα η μητρα μας ... 

Γενικα κι εγω κουραζομαι ευκολα ... 2 βηματα δεν μπορω να κανω που λεει ο λογος και λαχανιαζω ... με εχει πιασει τελικα και ισχυαλγια στο δεξι ποδι [μεγαλωσε η μητρα και πατα καποιο νευρο παλι ]... ακομη ψηλα ... και δυσκολευομαι και στο σηκω κατσε ... Και οπως λες ειναι νωρις ακομη!

Sunshine , την καμπυλη σακχαρου εγω την εκανα στην 24η εβδομαδα ... Αν θυμαμαι καλα ειναι να γινει αναμεσα καπου σε 24η με 28η εβδομαδα...

Αντε .. καλο ξημερωμα να εχουμε :)

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα!

Μαρτη φορεσατε;

Εγω φορεσα μετα απο 2 χρονια και παλι ... 

Θυμαμαι να φοραω παντα ... ηταν κατι που ετοιμαζε η μαμα μου και το εφερνε την 1η του Μαρτη ακομη και οταν ημουν πια μεγαλη κι εγω μαμα :)

Ηλιος με δοντια και σημερα ... περισσοτερο κρυο απο χθες ... -2 λεει στην Καλαμαρια οτι ειχε πρωι πρωι!

Τι σχεδια για το νεο μηνα εχετε :) ??

Την 1η του μηνα μου αρεσει να ειμαι χαλαρη .... Βεβαια παντα την τελευταια του μηνα ειμαι σε κατασταση αμοκ! χαχα!

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2018 at 12:13 ΜΜ, KarMar84 είπε:

 

Φαγούρα στο στήθος έχετε εσείς;;; εγώ ΠΟΛΥ! 

Κορίτσι να ξεκινήσεις να βάζεις κρέμα για ραγάδες.  Φαγούρα σε κοιλιά και στήθος είναι τα προεορτια ραγαδων. (Αν εννοείς δηλαδή σε όλο το στήθος)

Καλό μήνα σε όλες μας! Άντε 3 - 3,5 μήνες μας έμειναν!

On 27/2/2018 at 6:04 ΜΜ, aspa80 είπε:

Εμένα δεν ξερω τι εχει παθει σημερα  το μωρο, κουνιεται ασταματητα απο το πρωι στις 7 που με ξυπνησε!!!Ειτε περπαταω ειτε ξαπλωνω κουνιεται συνεχεια....νομιζω δεν πρεπει να εχει κοιμηθει καθολου σημερα!!Σας εχει τυχει να το αισθανεστε τοσο εντονα και ασταματητα?

Ασπα ναι!! Και μερικές  είναι επώδυνες!! Προχθές δεν ξέρω τι θέση είχε πάρει αλλά έδινε κλωτσιές κάτω χαμηλά και πονούσα.  Τις ένιωθα στην κύστη . Κλωτσιές στην κύστη.  Χθες πάλι ήταν ακριβώς στον αφαλό.  Πόνος κι εκεί.  Είχα για ώρα ένα εξογκωμα στον αφαλό. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@mamSof εγώ έχω πολλά χρόνια να φορέσω μαρτακι... Ο καιρός σήμερα πάλι συννεφιά και ψυχρα, χθες είχε ωραίο ήλιο αλλά πάρα πολύ αέρα και παγωμένο :-(

@Farmakotriftena ναι σε όλο το στηθος (κυρίως στο έξω πλάι και στις θηλες) αλλά βάζω αμυγδαλελαιο όπως και στην κοιλιά... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και καλό μήνα κορίτσια!!!

 

Απ ότι κατάλαβα τις τρώμε τις κλωτσιές για τα καλά όλες μας!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να πάει καλύτερα από τον προηγούμενο! Από άποψη υγείας κυρίως..

Περνάει νεράκι ο καιρός..πότε μπήκαμε στο 2ο και πότε στο 3ο τρίμηνο ούτε που το κατάλαβα να σας πω τν αλήθεια μου..

Η πρόγνωση καιρού δεν είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρα αλλά τι να κάνουμε..υπομονή κοντεύει η άνοιξη!! :)

Να σας ρωτήσω, εσείς κάνετε κάθε μήνα αιματολογικές εξετάσεις; 

Θα πρέπει να κάνω πάλι αιματολογικές την άλλη βδομάδα, και γενική ούρων και την coombs..και αναρωτιέμαι για τη συχνότητα γιατί ο καινούργιος γιατρός μου είπε κάθε μήνα..ενώ η προηγούμενη δεν είχε αναφέρει κάτι τέτοιο και είχα κάνει 1 φορά γενική αίματος μόνο...:/

Καλή συνέχεια σε όλες!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2018 at 11:06 ΜΜ, mamSof είπε:

Εγω ειχα ρωτησει για τιμες αν θυμαμαι καλα ... Τωρα θα κλεισω ραντεβου να με ξαναδει η ενδοκρινολογος. Οι δικες μου τιμες ηταν 86-165-143 ... Καλουτσικες μου φαινονται ... Βεβαια πλεον προσεχω και δεν τρωω γλυκα και ουτε τσιμπολογω ... Τρωω 3 γευματα την μερα και αντε ενδιαμεσα κανενα φρουτο οταν με πιανει λιγουρα [τελευταια ακτινιδιο και αχλαδι ... αλλα δεν βρηκα καθολου καλα αχλαδια ... ουτε και πρασινα μηλα που μου αρεσουν τοσο ... τα πρωτα χαλια στην γευση ισως γιατι ειναι αγουρα ... τα δευτερα χαλια στην γευση και την υφη ισως γιατι ειναι ωριμα ... μου αρεσουν τα σκληρα ξυνομηλα που συνηθως ειναι αγουρα ..] 

Εσεις ποια φρουτα προτιματε;

Τελικα δοκιμασα και το σουτιεν θηλασμου ... που ειναι και αυτο μαλακο σαν μπουστακι αλλα σουτιεν και ειναι μια χαρα. Κι εγω τα φορεσα ολα εκτος απο το κολαν και ενα κοντομανικο μπλουζακι που ομως ειναι το ιδιο με τα αλλα σε αλλο χρωμα ... Νομιζω οτι εκανα καλη αγορα  απο H&M ..Ολα βγηκαν πολυ ανετα και βολικα ... Μου αρεσαν ιδιαιτερα τα κοντομανικα μπλουζακια που ειναι μακρια και ελαστικα πανω στο σωμα που καλυπτουν την κοιλια και απο πανω φοραω για την ωρα τα χειμωνιατικα κλασσικα μου πουλοβερ με τοσο κρυο κι ενα ακομη μπλουζακι μακρυμανικο απο μεσα να πω την αληθεια :) Γενικα μου αρεσουν οι μακριες φαρδιες μπλουζες πλεον ...

Η αληθεια ειναι οτι οι μεγαλοι ανθρωποι ειναι αλλιως ... Αλλα επειδη ειναι τοσο μεγαλοι δεν νομιζω οτι χρειαζεται να τους παρεξηγουμε ... αυτες τις ηλικιες της πεθερας σου τους λεω πια παππουδες ... Η μαμα σου απο την αλλη ειναι νεα :) ... κοντα στην ηλικια μου ... μονο 8 χρονια μεγαλυτερη νομιζω ... Και οπως και να χει αφου εχει μικρο παιδι εχει και διαφορετικη σκεψη ακομη ... Αλλη γενια απο αυτη της πεθερας σου ... καλλιστα θα μπορουσε η πεθερα σου να ειχε την ηλικια της γιαγια σου ... Περα απο αυτο βεβαια ... ειναι και στον ανθρωπο παντα οπως εγραψα και σε αλλο ποστ ... Σημασια εχει παντως οτι τα εχετε βρει με τον αντρα σου και αυτο μετραει...

Τωρα για τον γαμο τον πολιτικο ... ισως να μην της αρεσε που ηταν πολιτικος :) Και τα δικα μου πεθερικα μια χαρα ανθρωποι ειναι ... αλλα δυσκολευτηκαν σε σχεση με τους γονεις μου να χωνεψουν οτι δεν θα κανουμε και θρησκευτικο γαμο αλλα μονο πολιτικο ... και κοντα 6μηνο απο τον πολιτικο ελεγαν στον κοσμο οτι θα κανουμε και θρησκευτικο ... Πια δεν μπορω να παρεξηγηθω  ... ισως παλιοτερα για καποια πραγματα να συνεβαινε ... πλεον δεν εχει σημασια ... σε μενα η ηλικια και τα γεγονοτα με εφεραν σε αυτη την σκεψη/κατασταση ... Δεν γινεται να σκαω για βλακειες ... Σημασια εχει να εχουμε ολοι την υγεια μας ... 

Περιμενω να μαθω οταν τα φορεσεις ποσο σε βολεψαν ... Δεν ξερω αν εχουμε το ιδιο τζην ... εγω ειχα παρει εχει κανενα μηνα και ενα που ηταν σκουρο γκρι ... τα nursing bra ανετα αλλα τα μπουστακια του ακομη καλυτερα μου φαινονται ... Ακομη απορω γιατι δεν τα ειχα δοκιμασει στην εγκυμοσυνη του γιου μου ή γενικα γιατι δεν ειχα δοκιμασει μπουστακια! Το κολαν να περασουν λιγο τα κρυα και θα το βαλω με ενα φορεματακι να δω πως ειναι...

Δεν θυμαμαι αν ειχες πει με τι ασχολεισαι ...

Οταν λες δημιουργικο ... σαν τι εννοεις; Εγω ας πουμε πλεκω ... αλλα ειναι χομπυ ... δεν πουλαω κατι αλλα κανω για φιλους πραγματα και τα δωριζω ... Για 1-2 χρονια εκανα κεραμικη που μου αρεσε αρκετα ... ο αδερφος μου ασχολειται αρκετα με αυτο και προσπαθει απο χομπυ να το κανει επαγγελμα ... Γενικα σε ολα αυτα τα δημιουργηκα πρεπει λιγο να πιανουν τα χερια σου την τεχνη που θελεις να κανεις και να εχεις υπομονη ... Με τι εχεις μερακι να ασχοληθεις;

Ουτε σε μενα αρεσει να ακουμπουν και να χαιδευουν την κοιλια μου καθολου μα καθολου ... Το κανει μια θεια μου αλλα ευτυχως την βλεπω μια φορα τον μηνα και αν ... Εδω δεν θελω να φαινεται οτι ειμαι ακομη εγκυος ... Ασε ... Οταν βεβαια με ρωτανε γιατι μαλλον φαινεται καποιες φορες πια λεω ναι ... αλλα περα απο τους φιλους μας και συγγενεις κοντινους που το ειπαμε στις γιορτες δεν το εχω ανακοινωσει παραεξω ... αντε ισως και σε καποιους πελατες γιατι δεν γινοταν αλλιως ...

Κουραγιο ... Με το καλο να ερθει το μπεμπακι ... Μην εκπλαγεις αν ακουσεις την ερωτηση γιατι κλαει το μωρο; χαχα! Απο αυτα που γραφεις σα να μου φαινεται οτι θα ειπωθει ... Στον γιο μου ηταν μαζι μας η πεθερα μου τις πρωτες μερες γιατι δεν μενει στην πολη μας κι εμενε σπιτι μας και γενικα δεν εχω θεμα με αυτο καθολου ... μια χαρα εκανε και την καθαριοτητα της ... αλλα ειχα τις ορμονες μου ... ειχα τους πονους μου ... ειχα τις δυσκολιες με τα ξενυχτια και με τον καλο μου να ενοχλειται που χαλουσε ο υπνος του απο το μωρο που λεει ξημερωματα και η πεθερα να ρωτα απο το διπλα δωματιο γιατι κλαιει; χαχα! Τρελα γλεντια; Και αν θελω να τον παρει! χαχα! Οργιο η κατασταση ... αλλα ευτυχως ολα περναν ... και με το καιρος γινεσαι πια ψυχραιμη, ξερεις και αντιμετωπιζεις .... 

Αληθεια ... ποια ειναι καλε αυτα τα ονοματα που εχουν τοσα δραματα :) ??

 

Ωραιο το Κλειω :) Εχω μια φιλη ... Δεν το ακους και καθε μερα ... Τελικα ποιο ονομα εδωσες; Καποιας της οικογενειας; 

Ακομη και με καισαρικη να γεννησεις χρειαζεται να ειναι νωριτερα; 

Νομιζω οτι τα σχολιασα ολα! χαχα! Αντε τωρα καληνυχτα σας και καλο ξημερωμα να εχουμε!

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολες!!!

Παρελαβα και εγω τα ρουχα απο h&m. Αυτη τη φορα πηρα το super skinny τζην και δικαιωθηκα. Το απλο skinny που πηρα τον προηγουμενο μηνα μου ειναι φαρδυ στα ποδια τωρα που χρειαζομαι μεγαλυτερο νουμερο. Το καινουριο ειναι πιο στενο και μου καθεται μια χαρα. Και το κολαν ειναι πολυ ωραιο, λιγο λεπτο βεβαια αλλα πιστευω θα το φορεσω τις επομενες μερες, δεν κανει πολυ κρυο στην Αθηνα. Οσο για τα nursing bras μου αρεσαν και αυτα, ειναι πολυ μαλακα. Τα μπουστακια τα φοβαμαι λιγο, μηπως ξεχειλωσουν γρηγορα..ειχες ξανα και σου βγηκαν καλα?

Οσο για τις κλωτσιες, μαλλον ο δικος μου μπεμπης ειναι πιο διακριτικος..Δεν εχω νιωσει ποτε πολυ δυνατη κλωτσια, ουτε πονο. Επισης το στηθος δεν εχει μεγαλωσει καθολου και δεν εχει πρηστει, ουτε με ποναει ή εχω φαγουρα. Μονο οι θηλες εχουν σκουρυνει λιγακι...Και η κοιλια μου εχει μεν μεγαλωσει αλλα με μια ψιλοφαρδια μπλουζα δεν φαινεται..επισης βρε κοριτσια δεν εχει το σχημα του αβοκαντο που εχουν ολες οι κοιλιτσες, περισσοτερο σαν να εχω παχυνει δειχνει, να φανταστειτε ξεχωριζει ακομα το στομαχι..

Να σας ρωτησω... σας τυχαινει και εσας μια μερα να ειναι πιο ζωηρο το μωρο και την αλλη λιγοτερο? Χθες πχ. ηταν πιο δραστηριο, σημερα πρεπει να βαλω τα χερια στην κοιλια και να περιμενω ωρα μπας και κουνηθει. Να ανησυχησω?

πρίν από 52 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα κορίτσια!!!

 

Απ ότι κατάλαβα τις τρώμε τις κλωτσιές για τα καλά όλες μας!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να πάει καλύτερα από τον προηγούμενο! Από άποψη υγείας κυρίως..

Περνάει νεράκι ο καιρός..πότε μπήκαμε στο 2ο και πότε στο 3ο τρίμηνο ούτε που το κατάλαβα να σας πω τν αλήθεια μου..

Η πρόγνωση καιρού δεν είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρα αλλά τι να κάνουμε..υπομονή κοντεύει η άνοιξη!! :)

Να σας ρωτήσω, εσείς κάνετε κάθε μήνα αιματολογικές εξετάσεις; 

Θα πρέπει να κάνω πάλι αιματολογικές την άλλη βδομάδα, και γενική ούρων και την coombs..και αναρωτιέμαι για τη συχνότητα γιατί ο καινούργιος γιατρός μου είπε κάθε μήνα..ενώ η προηγούμενη δεν είχε αναφέρει κάτι τέτοιο και είχα κάνει 1 φορά γενική αίματος μόνο...:/

Καλή συνέχεια σε όλες!

Γενικη αιματος κανω καθε μηνα και εγω απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , evaki_ είπε:

Καλησπέρα και καλό μήνα κορίτσια!!!

 

Απ ότι κατάλαβα τις τρώμε τις κλωτσιές για τα καλά όλες μας!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να πάει καλύτερα από τον προηγούμενο! Από άποψη υγείας κυρίως..

Περνάει νεράκι ο καιρός..πότε μπήκαμε στο 2ο και πότε στο 3ο τρίμηνο ούτε που το κατάλαβα να σας πω τν αλήθεια μου..

Η πρόγνωση καιρού δεν είναι ιδιαίτερα ελπιδοφόρα αλλά τι να κάνουμε..υπομονή κοντεύει η άνοιξη!! :)

Να σας ρωτήσω, εσείς κάνετε κάθε μήνα αιματολογικές εξετάσεις; 

Θα πρέπει να κάνω πάλι αιματολογικές την άλλη βδομάδα, και γενική ούρων και την coombs..και αναρωτιέμαι για τη συχνότητα γιατί ο καινούργιος γιατρός μου είπε κάθε μήνα..ενώ η προηγούμενη δεν είχε αναφέρει κάτι τέτοιο και είχα κάνει 1 φορά γενική αίματος μόνο...:/

Καλή συνέχεια σε όλες!

Καλησπερα και καλο μηνα !!Και εγω καθε μηνα κανω αιματολογικες και γενικη ουρων...μου τις ζηταει και ο ιδιωτης γιατρος και αυτος που με παρακολουθει στο νοσοκομειο. Την coombs την κανω και εγω καθε μηνα και μαλιστα τωρα κοντα θα μου κανουν και αυτη την ενεση την αντι-d...απ οτι καταλαβα γινεται για προληπτικους λογους γιατι και την τελευταια φορα αρνητικη βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

Να σας ρωτήσω, εσείς κάνετε κάθε μήνα αιματολογικές εξετάσεις; 

Θα πρέπει να κάνω πάλι αιματολογικές την άλλη βδομάδα, και γενική ούρων και την coombs..και αναρωτιέμαι για τη συχνότητα γιατί ο καινούργιος γιατρός μου είπε κάθε μήνα..ενώ η προηγούμενη δεν είχε αναφέρει κάτι τέτοιο και είχα κάνει 1 φορά γενική αίματος μόνο...:/

Καλή συνέχεια σε όλες!

Ενακι σχεδόν κάθε μήνα θέλει και ο δικός μου. Τοξόπλασμα εγώ κάνω κάθε μήνα  από μόνη μου. Επειδή φοβάμαι  (τρώω πολλές σαλάτες.  Εγώ τις φτιάχνω μεν, αλλά φοβάμαι και πάλι) Κάποιες τιμές νομίζω πρέπει να παρακολουθούνται.  Δηλαδή πχ σίδηρο εγώ ξεκίνησα με 42 και πήγε στο 30. 

Έχετε κάνει κολπικές εξετασεις; κολπικό επίχρισμα εννοω.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατί κάνετε την coombs κάθε μήνα και τι ακριβώς δείχνει...νομίζα ότι έχει να κάνει με όσες έχουν ρέζους αρνητικό στο αίμα...εγώ που έχω ομάδα αίματος 0+ πρέπει να την κάνω?

 

κάθε μήνα κάνω αιματολογικές

καλλιέργεια κολπικού έχω κάνει μια φορά και μάλλον θα ξανακάνω και στο μήνα μου


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...