Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , mamSof είπε:

Ωραιο το Ιολη :) Και μια φιλη μου την μεγαλη της ετσι την ειπε. Γιωργος ειναι το κοινο ονομα ή Γιαννης; Το Νικολας εμενα μου αρεσει καλυτερα να πω την αληθεια.

Δυστυχως η πεθερα σου δεν ειναι αρκετα ωριμη θα ελεγα εγω για να ασχολειται με κατι τετοια ... Δλδ θα ηθελε ο γιος της να βγαλει και το δικο της ονομα και του αντρα της; Θα μπορουσες να ηθελες κι εσυ να βγαλεις καποιον απο τους γονεις σου ή να βγακετε στην τελικη καποιο ασχετο ... Σωστο για μενα ειναι να αποφασιζουν οι γονεις του παιδιου παιρνοντας σαφως υποψιν ολες τις καταστασεις :) αχ ... αυτα τα ονοματα ... στην Ελλαδα δεν θα τελειωσει ποτε μου φαινεται ...

Χαχαχα ναι Γιωργηδες ειναι ολοι!!!! Και το αγαπω πολυ αυτο το ονομα!Εγω με ολα αυτα που βλεπω, τα παιδια μου ας δωσουν οποιο ονομα θελουν! Λες κι αμα παρουν το ονομα σου εχεις παραπανω δικαιωματα στο εγγονι η ειναι πιο δικο σου! Αν θελει τωρα το ζευγαρι να τιμησει καποιον δινοντας το ονομα του ας το κανει! Και ολοι ετσι πρεπει να το βλεπουν,οτι τους κανεις την τιμη και οχι σαν κατι δεδομενο η υποχρεωτικο...Αλλα δυστυχως εδω ειναι Ελλαδα........


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια...εμεις τον μπεμπη θα τον βγαλουμε Δημητρη απο τον πεθερο μου..αν καταφερουμε να κανουμε κι αλλο παιδακι το ονομα θα το διαλεξω εγω.

εμενα μ αρεσει το Κατερινα και το Κατια..το Καιτη οχι τοσο..μου θυμιζει κατι πιο παλιο.. το Αθηναγορας θα το εδινα να ακουστει αλλα δεν θα το φωναζα μ αυτο..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει πολύ το Ιόλη!! Πολύ ξεχωριστό.. Και επίσης Κατερίνα και Αναστασία μου άρεσαν από μικρή.. Το Ολιβια μου προέκυψε τώρα τελευταία..

Η πεθερά μου είναι Γεωργία κ τη φωνάζουν Γωγώ. Παρότι το αντρικό  (Γιώργος) μ αρέσει πολύ, το γυναικείο καθόλου! Ο πεθερός μου Αθανάσιος. Μ αρέσει κι αυτό αρκετά, αλλά ο άντρας μου δεν το σκέφτηκε καν για το κορίτσι, ήθελε από την πρώτη στιγμή το Ελένη και μπροστά στη χαρά που θα πάρει η μαμά μου το κλείσαμε (παρότι λέει οτι δεν εχει πρόβλημα και να το πούμε όπως θέλουμε, πιστεύω πως καταβαθος το ονειρεύεται!!)

Ευτυχώς που δόθηκε της πεθεράς μου πάντως γιατί σίγουρα θα μας κρατούσε μούτρα!! Άλλες ηλικίες, άλλη νοοτροπία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα και εγώ επιτέλους την β επιπέδου και ήταν όλα καλά δόξα τω Θεό :) το πιο ωραίο σημείο ήταν όταν χασμουρηθηκε!! την Παρασκευή θα κάνω και την καμπύλη... 

Από όνομα εμείς θα βάλουμε ένα "ουδέτερο" αλλά θα διαλέξουμε αργότερα ποιο... 

Και εγώ αμυγδαλελαιο χρησιμοποιώ σε κοιλιά και στήθος, συνήθως βράδυ παρα βράδυ... 


Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, orianna είπε:

καλησπερα κοριτσια...εμεις τον μπεμπη θα τον βγαλουμε Δημητρη απο τον πεθερο μου..αν καταφερουμε να κανουμε κι αλλο παιδακι το ονομα θα το διαλεξω εγω.

εμενα μ αρεσει το Κατερινα και το Κατια..το Καιτη οχι τοσο..μου θυμιζει κατι πιο παλιο.. το Αθηναγορας θα το εδινα να ακουστει αλλα δεν θα το φωναζα μ αυτο..

Καλημέρα κορίτσια....Παιδια σε μας χιονίζει!!!πολύ κ όλας!!!ξενέρωσα μιλάμε θέλω να μπει η άνοιξη.κ να τελειωσουν οι ιώσεις...ωραίο κ το Δημήτρης!για πες καμια ιδέα...πες ότι τον βάζω Αθηναγόρα πως να τον φωνάζω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Παιδια σε μας χιονίζει!!!πολύ κ όλας!!!ξενέρωσα μιλάμε θέλω να μπει η άνοιξη.κ να τελειωσουν οι ιώσεις...ωραίο κ το Δημήτρης!για πες καμια ιδέα...πες ότι τον βάζω Αθηναγόρα πως να τον φωνάζω?

καλημερα...εδω βρεχει κ εχει πολυ αερα..που εισαι κ χιονιζει?

βαλε κ δευτερο ονομα..αθηναγορας αλεξανδρος ας πουμε κ φωναζε τον με τον αλλον.αμα τον βαλεις αθηναγορα  μονο μπορεις να τον φωναζεις ακη...δεν βγαινει κατι αλλο.

την μαμα σου πως την λενε?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Μ' αρέσει πολύ το Ιόλη!! Πολύ ξεχωριστό.. Και επίσης Κατερίνα και Αναστασία μου άρεσαν από μικρή.. Το Ολιβια μου προέκυψε τώρα τελευταία..

Η πεθερά μου είναι Γεωργία κ τη φωνάζουν Γωγώ. Παρότι το αντρικό  (Γιώργος) μ αρέσει πολύ, το γυναικείο καθόλου! Ο πεθερός μου Αθανάσιος. Μ αρέσει κι αυτό αρκετά, αλλά ο άντρας μου δεν το σκέφτηκε καν για το κορίτσι, ήθελε από την πρώτη στιγμή το Ελένη και μπροστά στη χαρά που θα πάρει η μαμά μου το κλείσαμε (παρότι λέει οτι δεν εχει πρόβλημα και να το πούμε όπως θέλουμε, πιστεύω πως καταβαθος το ονειρεύεται!!)

Ευτυχώς που δόθηκε της πεθεράς μου πάντως γιατί σίγουρα θα μας κρατούσε μούτρα!! Άλλες ηλικίες, άλλη νοοτροπία...

Καλημερα!

Εχει δοθει ηδη της πεθερας σου και θα ηθελε να το βγαλει και ο γιος; Αληθεια για τι ηλικια μιλαμε οτι ειναι; Η μητερα σου ειναι νεα :) Η πεθερα οχι; Παντως νομιζω οτι ειναι θεμα ανθρωπου και μονο, πως μεγαλωσε, τι σκεφτεται αυτο με τα ονοματα ...

13 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έκανα και εγώ επιτέλους την β επιπέδου και ήταν όλα καλά δόξα τω Θεό :) το πιο ωραίο σημείο ήταν όταν χασμουρηθηκε!! την Παρασκευή θα κάνω και την καμπύλη... 

Από όνομα εμείς θα βάλουμε ένα "ουδέτερο" αλλά θα διαλέξουμε αργότερα ποιο... 

Και εγώ αμυγδαλελαιο χρησιμοποιώ σε κοιλιά και στήθος, συνήθως βράδυ παρα βράδυ... 

Ωραια τα πραγματα λοιπον! Με το καλο ολα να πανε ... και η καμπυλη να βγει μια χαρα!

Ολες κατι βαζετε ... μηπως να αρχισω να το κανω κι εγω αναρωτιεμαι ...

πρίν από 13 λεπτά , Melody90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....Παιδια σε μας χιονίζει!!!πολύ κ όλας!!!ξενέρωσα μιλάμε θέλω να μπει η άνοιξη.κ να τελειωσουν οι ιώσεις...ωραίο κ το Δημήτρης!για πες καμια ιδέα...πες ότι τον βάζω Αθηναγόρα πως να τον φωνάζω?

Κι εδω ... βρεχει μονο ... αλλα ειναι τοσο εκνευριστικο! Δεν μου αρεσει καθολου η βροχη ...

Θα μπορουσες να τον φωναζεις και Αρη :)

Σας ενοχλει καθολου η μεση σας; Την τελευταια εβδομαδα με εχει ταραξει ενας πονος στον δεξι γλουτο να πω κοντα στην μεση ... δεν ξερω αν ειναι μεση ή ισχυαλγια ... Δεν ξερω αν ειναι ο καιρος που ειναι τοσο κρυος ή η μητρα που μεγαλωνει και παταει νευρο!

Τα νευρα μου ...

Ειχα ηρεμισει 3,5 χρονια τωρα ... Εχω χρονια θεμα με μεση ... ισχυαλγια στην εγκυμοσυνη του γιου που απο το δεξι πηγε στο αριστερο ... μεχρι που μουδιαζε το ποδι! Κι εκανα εκεινη την μαγνητικη ... 2 δυσκοιλες! Με αγωγη και φυσιο ομως εγινα μια χαρα και ειχα κατι μικροενοχλησεις ... που μπροστα στο τι ειχα περασει δεν ηταν τιποτα! Να φανταστειτε πριν 10 χρονια κοντα που ειχα μια κριση, λιποθυμησα απο τον πονο μαλλον στο μπανιο και ανοιξα το κεφαλι μου στο καλοριφερ! ραμματα 3 εσωτερικα και 3 εξωτερικα! Πηγα με ασθενοφορο και σειρηνα στο εφημερευων νοσοκομειο ... Εσπασα και τα 2 μπροστινα πανω δοντια ... Αφηστε ... δραμα ... Και μετα την γεννα του γιου μου ειχα 1-2 κρισεις που δεν μπορουσα να περπατησω καθολου ... εκανα ενεσεις και περασε ... αλλα φτασαμε στο σημειο να μουδιαζει το ποδι στην οδηγηση και ειπα μπαστα για! Και πηγα στο γιατρο κι εκανα οτι μπορουσα να κανω καλυτερα ... Χρειαζομουν βοηθεια για να σηκωθω απο το κρεββατι ... και μετα κανενα μισαωρο να ζεσταθει η περιοχη της μεσης για να παρω μπρος! Την υπολοιπη μερα καλα ημουν ... οποτε εκανα την παπια ... Μεχρι το μουδιασμα που σκεφτηκα οτι τι θα γινει αν δεν μπορω να πατησω καποιο πεταλ ... με το μωρο μεσα; χμ ... Και αυτα ... Οποτε ουτε που θελω να φανταστω οτι ξαναπαμε σε εκεινεις τις καταστασεις!

Καλη βδομαδα να εχουμε ... με λιγο ηλιο αν γινεται και φτανει πια τοσο νερο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! 

Σας έχασα αυτές τις μέρες λίγο..αλλά διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα που γράψατε..

Δε θυμάμαι ποια απ΄ολες με ρώτησε αλλά τα αποτελέσματα της καμπύλης ήταν 77 - 156 - 112! και οι Φυσιολογικές τιμές που μου έδωσαν για εγκυμοσύνη απο το μικροβιολογικό ήταν <93, <180, <153. Αλλά και ο γιατρός μου είπε όλα καλά! 

Η μέση μου με έχει πιάσει και εμένα @mamSof την τελευταία εβδομάδα.. ειδικά αν κάτσω για 1-2 ώρες συνεχόμενα καθιστή μου δίνει και καταλαβαίνει..ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει κάτι παρόμοιο με αυτά που αναφέρεις ..τι πέρασες κι εσύ..

@fani_ φοβερή η ιστορία με το γέροντα! Θα μπορούσες να μου πεις μήπως σε ποια μονή είχε πάει ο άντρας σου και ποιος γέροντας ήταν;;

Όσον αφορά τα τάματα θα συμφωνήσω ότι εφόσον τάζουμε το σωστό είναι να είναι αυτό το πρώτο όνομα..κι εγώ αλλιώς το βλέπω σαν κλεψιά και όχι σαν τιμή στον Άγιο..:/ 

Κι εδώ βρέχει πολύ από το πρωί τώρα έχει ησυχάσει λίγο!!!

Τέλος να σας πω ότι έχω παραλάβει την παραγγελία από το ASOS και μπορώ να πω ότι είναι τα πιο άνετα πράγματα που έχω φορέσει εδώ και καιρό..σουτιέν, μπλούζα και κολανοτζήν.. το υφασμάτινο μαύρο κολάν δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά φαίνεται πολύ καλή ποιότητα και ήταν μόνο 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά..οπότε αν σας ενδιαφέρει και βρείτε έκπτωση παραγγείλτε άφοβα.. έχει και δωρεάν μεταφορικά.. σαν νούμερο κανονικά φοράω 38-40 στα h&m ανάλογα με τη φόρμα..και πήρα 40-42 τα jeggings και παραείναι άνετα στα μπούτια..αλλά πιστεύω μέχρι απρίλιο θα μου είναι κανονικά..α! και τα nursing bras βγήκαν τέλεια!!! 

 

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@mamSof Η πεθερά μου είναι γύρω στα 70+... και με τον άντρα μου έχουμε αρκετά χρόνια διαφορά ηλικίας όποτε και οι δικοί του είναι αρκετά πιο μεγάλοι. Το συζητήσαμε εχτές πάντως και το επιβεβαίωσε ότι θα μας έκανε χαμό η πεθερά αλλά θα το λέγαμε Ελένη όσο κι αν γκρινιάζε (η πεθερά), Ο άντρας μου το θέλει της μαμάς μου πιο πολύ κι από μένα! 

Σίγουρα στον άνθρωπο είναι, αλλά όσο να ναι όσο πιο μεγάλη η ηλικία τόσο και πιο αδιάλλακτες οι απόψεις χωρίς βέβαια και αυτο να είναι απόλυτο.. απλώς βλέπω τη διαφορά στις 2 μαμάδες ας πούμε, η μια 49 ή άλλη 70+. Έχουν εντελώς διαφορετική συμπεριφορά. Οχι ότι δεν είναι καλή η πεθερά μου, μια χαρά γυναίκα είναι δόξα το θεό!! Απλώς παραπάνω παρεμβατική ενώ η μαμά μου καθόλου. Με τον πολιτικό ας πούμε έγινε ολόκληρη ιστορία! Στην αρχή δεν ήθελε καθόλου, μετά το ανεβαλε για διάφορους λόγους, μετα ήθελε συγκεκριμένη ημερομηνία-μετα απο ακόμη ενα μήνα  (παρότι δεν θα ερχόταν!) και στο τέλος θύμωσε που πήγαμε μετά από ηδη 3 μήνες αναβολών μια μέρα οι 2 μας και τον κάναμε γιατί κόντευα 6 μηνών και ηθελα να τελειώνω επιτέλους!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! 

Σας έχασα αυτές τις μέρες λίγο..αλλά διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα που γράψατε..

Δε θυμάμαι ποια απ΄ολες με ρώτησε αλλά τα αποτελέσματα της καμπύλης ήταν 77 - 156 - 112! και οι Φυσιολογικές τιμές που μου έδωσαν για εγκυμοσύνη απο το μικροβιολογικό ήταν <93, <180, <153. Αλλά και ο γιατρός μου είπε όλα καλά! 

Η μέση μου με έχει πιάσει και εμένα @mamSof την τελευταία εβδομάδα.. ειδικά αν κάτσω για 1-2 ώρες συνεχόμενα καθιστή μου δίνει και καταλαβαίνει..ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει κάτι παρόμοιο με αυτά που αναφέρεις ..τι πέρασες κι εσύ..

@fani_ φοβερή η ιστορία με το γέροντα! Θα μπορούσες να μου πεις μήπως σε ποια μονή είχε πάει ο άντρας σου και ποιος γέροντας ήταν;;

Όσον αφορά τα τάματα θα συμφωνήσω ότι εφόσον τάζουμε το σωστό είναι να είναι αυτό το πρώτο όνομα..κι εγώ αλλιώς το βλέπω σαν κλεψιά και όχι σαν τιμή στον Άγιο..:/ 

Κι εδώ βρέχει πολύ από το πρωί τώρα έχει ησυχάσει λίγο!!!

Τέλος να σας πω ότι έχω παραλάβει την παραγγελία από το ASOS και μπορώ να πω ότι είναι τα πιο άνετα πράγματα που έχω φορέσει εδώ και καιρό..σουτιέν, μπλούζα και κολανοτζήν.. το υφασμάτινο μαύρο κολάν δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά φαίνεται πολύ καλή ποιότητα και ήταν μόνο 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά..οπότε αν σας ενδιαφέρει και βρείτε έκπτωση παραγγείλτε άφοβα.. έχει και δωρεάν μεταφορικά.. σαν νούμερο κανονικά φοράω 38-40 στα h&m ανάλογα με τη φόρμα..και πήρα 40-42 τα jeggings και παραείναι άνετα στα μπούτια..αλλά πιστεύω μέχρι απρίλιο θα μου είναι κανονικά..α! και τα nursing bras βγήκαν τέλεια!!! 

 

 

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! 

Σας έχασα αυτές τις μέρες λίγο..αλλά διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα που γράψατε..

Δε θυμάμαι ποια απ΄ολες με ρώτησε αλλά τα αποτελέσματα της καμπύλης ήταν 77 - 156 - 112! και οι Φυσιολογικές τιμές που μου έδωσαν για εγκυμοσύνη απο το μικροβιολογικό ήταν <93, <180, <153. Αλλά και ο γιατρός μου είπε όλα καλά! 

Η μέση μου με έχει πιάσει και εμένα @mamSof την τελευταία εβδομάδα.. ειδικά αν κάτσω για 1-2 ώρες συνεχόμενα καθιστή μου δίνει και καταλαβαίνει..ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει κάτι παρόμοιο με αυτά που αναφέρεις ..τι πέρασες κι εσύ..

@fani_ φοβερή η ιστορία με το γέροντα! Θα μπορούσες να μου πεις μήπως σε ποια μονή είχε πάει ο άντρας σου και ποιος γέροντας ήταν;;

Όσον αφορά τα τάματα θα συμφωνήσω ότι εφόσον τάζουμε το σωστό είναι να είναι αυτό το πρώτο όνομα..κι εγώ αλλιώς το βλέπω σαν κλεψιά και όχι σαν τιμή στον Άγιο..:/ 

Κι εδώ βρέχει πολύ από το πρωί τώρα έχει ησυχάσει λίγο!!!

Τέλος να σας πω ότι έχω παραλάβει την παραγγελία από το ASOS και μπορώ να πω ότι είναι τα πιο άνετα πράγματα που έχω φορέσει εδώ και καιρό..σουτιέν, μπλούζα και κολανοτζήν.. το υφασμάτινο μαύρο κολάν δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά φαίνεται πολύ καλή ποιότητα και ήταν μόνο 13 ευρώ αν θυμάμαι καλά..οπότε αν σας ενδιαφέρει και βρείτε έκπτωση παραγγείλτε άφοβα.. έχει και δωρεάν μεταφορικά.. σαν νούμερο κανονικά φοράω 38-40 στα h&m ανάλογα με τη φόρμα..και πήρα 40-42 τα jeggings και παραείναι άνετα στα μπούτια..αλλά πιστεύω μέχρι απρίλιο θα μου είναι κανονικά..α! και τα nursing bras βγήκαν τέλεια!!! 

 

Καλοφόρετα τα ρούχα!!! Εγώ έκανα μια παραγγελία απο h&m και την περιμένω την Παρασκευή. Πήρα ένα τζην σε πολύ ανοιχτό ανοιξιάτικο μπλε, ένα μαύρο κολάν και 2 nursing bras. 

Η Μονή που πήγε ο άντρας μου είναι του Αγίου Παντελεήμονα στην Πεντέλη Αττικής και ο γέροντας λέγεται Ιγνάτιος. Είχε πάει Κυριακή αλλά απ' ο,τι μου είπε δεν δέχονται όλες τις μέρες. Αν σε ενδιαφέρει να πας καλύτερα πάρε ένα τηλεφωνο στη Μονή πρώτα να ρωτήσεις αν δέχεται ο συγκεκριμένος εκείνη την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, fani_ είπε:

 

Καλοφόρετα τα ρούχα!!! Εγώ έκανα μια παραγγελία απο h&m και την περιμένω την Παρασκευή. Πήρα ένα τζην σε πολύ ανοιχτό ανοιξιάτικο μπλε, ένα μαύρο κολάν και 2 nursing bras. 

Η Μονή που πήγε ο άντρας μου είναι του Αγίου Παντελεήμονα στην Πεντέλη Αττικής και ο γέροντας λέγεται Ιγνάτιος. Είχε πάει Κυριακή αλλά απ' ο,τι μου είπε δεν δέχονται όλες τις μέρες. Αν σε ενδιαφέρει να πας καλύτερα πάρε ένα τηλεφωνο στη Μονή πρώτα να ρωτήσεις αν δέχεται ο συγκεκριμένος εκείνη την ημέρα.

Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

Με το καλό να έρθουν και τα ρούχα σου και να σε βολέψουν!! Τα ιδια παραγγείλαμε σχεδόν , το μόνο εξτρα που είχα βάλει ήταν μια μπλούζα ριχτή για να ναι άνετη και για να αποφεύγω τα αγγίγματα ..

δεν ξέρω για εσάς κορίτσια αλλά δε μου αρέσει αυτη η συνήθεια που έρχονται και σε ζουλάνε η σου χαιδεύουν την κοιλιά..ξέρω ότι οι περισσότεροι το κάνουν απο την καλή τους την καρδιά αλλά νιώθω άβολα..μόνο εγώ και ο άντρας μου προτιμώ να έχουμε αυτό το προνόμιο..είμαι περίεργη η έχει και καμια αλλη το ίδιο θέμαα;

 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , evaki_ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! :)

Με το καλό να έρθουν και τα ρούχα σου και να σε βολέψουν!! Τα ιδια παραγγείλαμε σχεδόν , το μόνο εξτρα που είχα βάλει ήταν μια μπλούζα ριχτή για να ναι άνετη και για να αποφεύγω τα αγγίγματα ..

δεν ξέρω για εσάς κορίτσια αλλά δε μου αρέσει αυτη η συνήθεια που έρχονται και σε ζουλάνε η σου χαιδεύουν την κοιλιά..ξέρω ότι οι περισσότεροι το κάνουν απο την καλή τους την καρδιά αλλά νιώθω άβολα..μόνο εγώ και ο άντρας μου προτιμώ να έχουμε αυτό το προνόμιο..είμαι περίεργη η έχει και καμια αλλη το ίδιο θέμαα;

 

Σε ευχαριστω πολυ!

Και εμενα με νευριαζει να με αγγιζουν στην κοιλια και...γενικα! χαχα! Όμως λογω του οτι περιοριστηκα στο σπιτι αρκετα νωρις εχω αποφυγει πολλους ενοχλητικους. Βεβαια, επειδη ερχεται η παθερουλα και με βοηθαει στο σπιτι με τις δουλειες, κανει τη δικη της μετρηση καθε φορα για να διαπιστωσει με τον δικο της μοναδικο τροπο την ομαλη εξελιξη της εγκυμοσυνης....εχει τυχει σε ανυποπτο χρονο να μου σηκωσει την μπλουζα για να δει αν μεγαλωσε η κοιλια! Ειδικα τους πρωτους 4 μηνες που δεν φαινοταν καθολου με ειχε πρηξει....και επειδη εχω ταση να παχαινω στην περιφερεια, οποια κιλακια επαιρνα πηγαιναν εκει. Ειχε λοιπον πει το κορυφαιο -και σοβαρολογουσε- να ρωτησω τον γιατρο γιατι δεν μεγαλωνει η κοιλια προς τα μπροστα αλλα στο πλαι!!! Ντοινγκ!!!!  Μαλιστα τί που της ελεγα οτι αυτο που βλεπει ειναι αγνο, παρθενο λιπακι, επεμενε να το χαρακτηριζει οιδημα και οτι πρεπει να κανω σχετικη κουβεντα στον γιατρο..Μη γελατε, καταλαβατε; Και στο κρεβατι τοτε, και με την αγωνια μου και με τα παραπανω!!!

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2018 at 9:37 ΜΜ, Melody90 είπε:

Μετα από αυτό νομίζω πως αν  δεν τον βάλεις Παναγιώτη αυτόν τον γέροντα θα τον  βλέπει μια ζωή μπροστά του ο Άντρας σου!Γιατι το Αθηναγορας το λες ελαφρυ?κανονικά αν το τάξεις πρέπει να το δώσεις...αυτό το λέει η εκκλησία μας!κ το σωστό αυτό που τάζεις ως πρώτο όνομα! ξέρω ότι σκεφτομαι βλακείες...αντί να δω τι θέλω εγώ κ ο άντρας μου σκέφτομαι πως θα με κριτικάρει το σόι που δεν θα έβαζα το όνομα του πατέρα μου....Ουφ έσκασα τώρα!

Αυτό με τα ονόματα πόσο με εκνευρίζει! Όταν επεμβαίνει το σόι δλδ δεν έχω χειρότερο.  Μέχρι και εκεί να προσπαθούν να ελέγξουν να κρίνουν και να ικανοποιήσουν το θέλω τους. Εγώ δυστυχώς αυτό αντιμετώπισα με το όνομα της κόρης μου και ακόμα έχω θυμό αχαχα.

Γιατί δεν φτάνει που με πίεσαν να πάρει το όνομα της μάνας μου μετά όταν εγώ χρησιμοποίησα άλλο υποκοριστικο και μεχρι και εκεί καθόντουσαν και τη φωνάζανε με το όνομα της μάνας μου (με ένα άθλιο υποκριτικό που ήταν της μόδας τοτε) και όχι όπως φώναζα εγώ το παιδί μου. Ευτυχώς κάποια στιγμή συνήλθαν. Αλλά αναρωτιέμαι τελικά τι καταλαβαν; δηλαδή η αποδοχή μας και η αγάπη μας φαίνεται σε ένα όνομα; 

Τώρα με τον γιο... δραμα και πάλι. Θα πάρει του πεθερου το οποίο δεν μου αρέσει καθόλου καθόλου καθόλου αλλά εδω παίζει το ίδιο σενάριο μόνο που εδώ είναι ανένδοτος και ο άντρας μου και δεν με παίρνει για πολλά. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω ψωνισα απο attrativo!Μια τελεια τζην σαλοπετα που ευτυχως μου χωραει και ενα τζην παντελονι για του χρονου! Εγκυμοσυνης παντελονια εχω αρκετα και απο του χρονου λεω να τα παω σε καμια μοδιστρα να μου βγαλει τη μπασκα...

Απο θηλασμου εμενα με βολεψαν πολυ τα απλα μπουστακια που ειναι πιο μαλακα!

Μαρινα συγχαρητηρια για τη β!

@evaki_ αυτο με την κοιλια ειναι οντως πολυ προσωπικο...Εμενα δε με πειραζει να σου πω την αληθεια...Ας χαιδευουν τωρα την κοιλια γιατι μολις γεννηθει το μωρο μονο εγω θα το χαιδευω..!!Το μικρο δε θα θελω να το πιανει κανεις!

@Farmakotriftena συμφωνω απολυτα μαζι σου! Κανονικα μονο οι μαμαδες θα επρεπε να διαλεγουμε ονομα! Εγω την κορη μου ηθελα να τη βγαλω Κλειω, απο το ψαρακι! Ετσι την ενιωθα στην κοιλια,για Κλειω. Ο αντρας μου ουτε να το ακουσει! Τωρα στο γιο,εγω ηθελα να τον πω Φιλιππο τελικα τα σογια αποφανθηκαν να το πουνε στο ονομα του πεθερου. Γερα να ειναι,τουλαχιστον εχουμε μονο εμεις το προνομιο να ειμαστε μαμαδες τους!

Ασχετο, η δευτερη καισαρικη,ποτε γινεται;

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ατύχησα με τα ονόματα.  Τα παιδιά μου έχουν ονόματα που θέλουν οι άλλοι... ειδικά τώρα με τον γιο ακόμα δεν το έχω χωνέψει.  Τέλος πάντων.

Εγώ με καισαρική θα γεννήσω και θα είναι μάλλον τέλη Μάιου. Είμαι σε πητ μανούλες ιουνιου  αχαχαχα!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...