Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, MELINASP είπε:

Κοριτσια καλησπερα μολις πηρα τα αποτελεσματα της δευτερης χοριακης. Η πρωτη ηταν δευτερα 2285 και η δευτερη σημερα 3364 εχει ανεβει μονο 45% σε 48 ωρες. Τι λετε εσεις;;;; εχω φρικαρει! Ο γιατρος μου ειπε να περιμενω να δω υπερηχο. 

Ο γιατρός σου έχει δίκιο.μονο ο υπερηχος μπορεί να δώσει απάντηση.παντως μην αγχωνεσαι με τις χοριακες.νομιζω δεν είναι απόλυτο να διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες.θα μπορουσες να μην ειχες κανει καν δευτερη χοριακη..υπομονη μεχρι τον υπερηχο..σου εύχομαι να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@MELINASP μη φρικάρεις! Εμένα ο γιατρός μου είναι ικανοποιημένος με 80% αύξηση στις 3 μέρες... Κάνε υπέρηχο και θα δεις... Είναι το μόνο σίγουρο... Εγώ κορίτσια θα το παίζω διπλό ταμπλό εδώ και στις μανούλες Ιουλίου 2018... Εχω (αν όλα πάνε καλά) ΠΗΤ 01/07/2017... Αλλά πόσες πιθανότητες υπάρχουν να πάρω και τις 40 εβδομάδες??? :P

@Nansy29 ευχαριστω πάρα πολύ!!!! Ναι, την επόμενη φορά θα ακούσουμε κανονικά!!!! (μα το σκατούλι, με το τσιγκελι μας τα δίνει όλα!!!! αχαχαχχαχχαχαχχα)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MELINASP είπε:

Δευτερα απογευμα θα παω για υπερηχο μακαρι να ειναι ολα καλα! Το θελω τοσο πολυ! 

Σου το εύχομαι!!! Παντως οσο μπορεις μην αγχωνεσαι προκαταβολικα!!! Δεν αλλαζει κατι και μονο κακο κανεις στον εαυτο σου και το φασολακι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλέ που είστε? Κανενα νέο? Εγω εκανα υπερηχο τη τριτη και εδειχνε 4 μερες πιο μικρο...αυχενικη εχω στις 28.11


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, chrimai είπε:

καλέ που είστε? Κανενα νέο? Εγω εκανα υπερηχο τη τριτη και εδειχνε 4 μερες πιο μικρο...αυχενικη εχω στις 28.11

Εδώ είμαστε!!ωραία δεν νομίζω ότι τέσσερις μέρες είναι πρόβλημα..μια χαρά.εγω εχω σε μια εβδομάδα αυχενικη!!πλησιάζει ο καιρός για όλες!Κατά τα άλλα ταλαιπωριεμαι ακόμα με εμετούς ανακατωσουρες..και με τη διατροφη για τον διαβητη!πολλή στέρηση κοριτσια...κι έχουμε ακόμα πολλους μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!! ΤΕP την 02/09/17 και ΠΗΤ την 09/06/2018!! Πάρα πολύ χαρούμενη αλλά και πολύ αγχωμένη...

Έφτασα αισίως 9+6. Το μωρό μας σύμφωνα με τον τελευταίο υπέρηχο (στις 02/11) φαίνεται να ακολουθεί ακριβώς τις εβδομάδες+ημέρες.

Έχω πολλές ανακατωσούρες, ευτυχώς χωρίς εμετούς αλλά με πονοκέφαλο, νεύρα, κακοδιαθεσία, κλάμματα (!) Μόλις σκέφτομαι όμως τι θαύμα γίνεται μέσα μας και ότι σε λίγους μήνες θα έχουμε αγκαλιά τα πλασματάκια μας ένα τεράστιο χαμόγελο εμφανίζεται!!!

 

 

Με απασχολεί ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες το θέμα ιατρού και νοσοκομείου!

Είμαι σε μικρό νησί και δεν έχω δυνατότητα επιλογής. Ψάχνω είτε για Αθήνα είτε για Λάρισα, γιατί από εκεί είναι ο σύζυγος.

Ο γιατρός μου (ιδιώτης) συνεργάζεται με το Γαια, ωστόσο δεν είμαι πολύ σίγουρη ότι θέλω να συνεχίσω εκεί. Μου μίλησε μια φορά απότομα στο τηλ. και ως ευέξαπτη εγκυμονούσα μου κόστισε!!

Τον επέλεξα γιατί έρχεται κάθε τρίμηνο στο νησί, αλλά τις τελευταίες μέρες έχω αρχίσει τρελή αναζήτηση, κυρίως γιατί η ασφάλειά μου είναι λιμενικού, αρκετά περίπλοκη σε σχέση με τον ΕΟΠΠΥ και νιώθω ότι δεν με εξυπηρετεί, έχουμε χαρτούρα-επιτροπές κτλ και θα ήθελα να πάω σε κάποιον πιο σχετικό να μην ταλαιπωρούμαι να μην ταλαιπωρώ και αυτόν! Έχω διαβάσει και έχω ακούσει τόσα πολλά που είμαι πλήρως μπερδεμένη!

Ενδεικτικά αναφέρω ότι από δημόσια σκέφτομαι το Έλενα και το Πανεπιστημιακό της Λάρισας. Αν γνωρίζει κάποια από εσάς κάτι σχετικό και μπορεί ας με βοηθήσει! (ιατροί, ραντεβού, τιμές κτλ)

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πως τα πάτε; εγώ όλα καλά, μόνο αναγουλες, αϋπνία το βράδυ και με πονάει λίγο και η κοιλιά το βράδυ... 

Chrimai και εμένα βγαίνει 2-4 μέρες μικρότερο! 

Annaefin Καλώς ήρθες! Με το καλό! Θα σου στείλω πμ για πληροφορίες :)

Πότε ξαναεχετε ραντεβού; τι προαισθημα έχετε για το φύλο πρώτα ο Θεός; 


Link to comment
Share on other sites

@annaefin με το καλό το μωράκι σου!!Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι σχετικό με την ασφάλεια σου για να σε βοηθησω..  @KarMar84 έχεις αϋπνία;;Εγώ πάλι θέλω να κοιμάμαι συνεχεια μετα τη δουλειά!Όσο για το φύλο εγώ δεν έχω κανενα προαισθημα..ο άντρας μου όμως λεει έχει για αγορι..καλα να είναι ολα..αυτο προέχει. Αλήθεια όμως υπάρχει περίπτωση να φανεί στην αυχενικη το φύλο η είναι νωρίς;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!!!! Εσεις ολες κοντευετε για αυχενικη και εγω εκανα μολις τον πρωτο υπερηχο την περασμενη Τριτη!!!! Χιχιιχιχιχι

Και εμενα ηταν πισω 4 μερες στον πρωτο υπερηχο,  αλλα ο γιατρός δεν ασχοληθηκε καθολου!!!! Καλη εγκυμοσυνη να έχουμε ολες μας!!!! 

21 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Πως τα πάτε; εγώ όλα καλά, μόνο αναγουλες, αϋπνία το βράδυ και με πονάει λίγο και η κοιλιά το βράδυ... 

Chrimai και εμένα βγαίνει 2-4 μέρες μικρότερο! 

Annaefin Καλώς ήρθες! Με το καλό! Θα σου στείλω πμ για πληροφορίες :)

Πότε ξαναεχετε ραντεβού; τι προαισθημα έχετε για το φύλο πρώτα ο Θεός; 

Εγω παλι κοιμάμαι συνεχεια,  εχω πονακια στις ωοθηκες,  υποφερω απο ναυτιες και εμετους απο τη μερα που μπηκα στην 6η εβδομαδα (απο το μεσημέρι και μετά δεν μπορω να φαω σχεδόν τιποτα... Συνηθως τιποτα) και το στήθος φυσικά είναι πρησμενο φουλ και ποναει με τ παραμικρό.... 

  • Λυπημένη/-ος 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 54 λεπτά , Nansy29 είπε:

@annaefin με το καλό το μωράκι σου!!Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι σχετικό με την ασφάλεια σου για να σε βοηθησω..  @KarMar84 έχεις αϋπνία;;Εγώ πάλι θέλω να κοιμάμαι συνεχεια μετα τη δουλειά!Όσο για το φύλο εγώ δεν έχω κανενα προαισθημα..ο άντρας μου όμως λεει έχει για αγορι..καλα να είναι ολα..αυτο προέχει. Αλήθεια όμως υπάρχει περίπτωση να φανεί στην αυχενικη το φύλο η είναι νωρίς;;

Μόνο το βράδυ την έχω, αργω πολύ να κοιμηθώ :-( και εγώ για αγόρι έχω προαισθημα.... Νομίζω πως ο γιατρός παίρνει την πρώτη ιδέα στην αυχενικη για το τι μπορεί να είναι αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρη... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.σήμερα πήγαμε στο νοσοκομειο για φάκελο κ μου έκαναν κ υπερηχο κ γνώρισα κ το γιατρό. Μου βγαίνει 2 μερες μεγαλύτερο κ μου είπε ότι δεν ασχολούμαστε με αυτό είναι φυσιολογικό οι μετρήσεις να παίζουν γιατί είναι πολύ μικρό το έμβρυο. Είχαμε 173 παλμούς κ είμαι 8 +4 η 8+6 σύμφωνα με τη μέτρηση. Με πονηρό χαμόγελο μου είπε ότι μπορεί να σημαίνει ότι είναι κοριτσάκι.τα κορίτσια συνήθως έχουν περισσότερος παλμούς από τα αγόρια..αυχενικη σε 3 βδομάδες κ 4 σε εξωτερικό ιατρό. Θα κάνετε εξέταση για κυστική ινωση;

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ηδη αιματολογικη για την κυστικη ινωση,  αυτη με τη μηδενικη συμμετοχή που αφορα στο 50% των μεταλλαξεων και ειναι η μεταλλαξη που απανταται στην Ελλαδα... Νομιζω αν βρρθουμε θετικες σε αυτη,  ο πατερας κανει μετα εξεταση για το 97% των μεταλλαηεων... Εσυ δεν θα την κανεις??? Να του ζητησεις να στη γραψει οπωσδηποτε... Ειναι η πιο συχνη γεννετικη νοσος στην Ελλαδα πλεον.... Και ουσιαστικά σκεψου οτι ενα παιδι με ινοκυστικη νοσο,  εχει ημ/νια ληξης (οσο ασχημο κι αν ακούγεται αυτο δυστυχως)  και πολυ κακη ποιοτητα ζωης...  :(


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!είχα κάνει κι εγώ για κυστική ίνωση στην πρώτη (αποτυχημένη) εγκυμοσύνη και είχα βγει αρνητική. θυμάμαι ότι είχα πληρώσει τότε περίπου 300 ευρώ πριν δύο χρόνια αλλά κάλυπτε πολύ μεγάλο ποσοστό..δεν θυμάμαι ακριβώς.νομίζω είναι καλό να την κάνεις..έστω με τη μηδενική συμμετοχή για το 50% που λέει η anemoni1989..καλό είναι να γνωρίζουμε αφού μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω εκανα ηδη αιματολογικη για την κυστικη ινωση,  αυτη με τη μηδενικη συμμετοχή που αφορα στο 50% των μεταλλαξεων και ειναι η μεταλλαξη που απανταται στην Ελλαδα... Νομιζω αν βρρθουμε θετικες σε αυτη,  ο πατερας κανει μετα εξεταση για το 97% των μεταλλαηεων... Εσυ δεν θα την κανεις??? Να του ζητησεις να στη γραψει οπωσδηποτε... Ειναι η πιο συχνη γεννετικη νοσος στην Ελλαδα πλεον.... Και ουσιαστικά σκεψου οτι ενα παιδι με ινοκυστικη νοσο,  εχει ημ/νια ληξης (οσο ασχημο κι αν ακούγεται αυτο δυστυχως)  και πολυ κακη ποιοτητα ζωης...  :(

Εσύ που την έκανες κ δεν πλήρωσες τιποτα;  Ποιος σου την έγραψε;στην πόλη μου ότι ακούω είναι 200 -300 ε κ στέλνεται το αίμα Αθήνα. 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...