Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Έχασα το μωρό μου 31 εβδομάδων


Recommended Posts

Και πέρασαν τα 3 χρόνια....Αύριο λοιπόν έχουμε την εκταφή του μωρού. Πόσο ακόμη πρέπει να βασανιστούμε? Είναι κάποια πράγματα που συμβαίνουν τόσο σκληρά που δεν σε αφήνουν να ησυχάσεις. Εκεί να σου ξύνουν τις πληγές σου και να ρίχνουν αλάτι. Βέβαια πιο σκληρό από το να γεννήσεις το νεκρό παιδί σου δεν υπάρχει αλλά και το αυριανό με φοβίζει. Μακάρι να υπήρχε η αποτέφρωση πριν 3 χρόνια. Θα μου ήταν πιο εύκολο να ξέρω ότι σε μια θάλασσα, στον άνεμο κάπου έχω σκορπίσει την αγάπη μου. Αύριο μας είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρούμε τίποτε. Και απλά ένα άλλο μωρό, μια άλλη μάνα στο ίδιο σημείο κάποια στιγμή θα κλάψει το νεκρό παιδί της. Μακάρι να μείνει κενό το χώμα, άδειο...

  • Λυπημένη/-ος 12

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 232
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, palmoira είπε:

Και πέρασαν τα 3 χρόνια....Αύριο λοιπόν έχουμε την εκταφή του μωρού. Πόσο ακόμη πρέπει να βασανιστούμε? Είναι κάποια πράγματα που συμβαίνουν τόσο σκληρά που δεν σε αφήνουν να ησυχάσεις. Εκεί να σου ξύνουν τις πληγές σου και να ρίχνουν αλάτι. Βέβαια πιο σκληρό από το να γεννήσεις το νεκρό παιδί σου δεν υπάρχει αλλά και το αυριανό με φοβίζει. Μακάρι να υπήρχε η αποτέφρωση πριν 3 χρόνια. Θα μου ήταν πιο εύκολο να ξέρω ότι σε μια θάλασσα, στον άνεμο κάπου έχω σκορπίσει την αγάπη μου. Αύριο μας είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρούμε τίποτε. Και απλά ένα άλλο μωρό, μια άλλη μάνα στο ίδιο σημείο κάποια στιγμή θα κλάψει το νεκρό παιδί της. Μακάρι να μείνει κενό το χώμα, άδειο...

Τις ιδιες ακριβώς σκεψεις εχω κανει και εγω...πριν λιγες μερες ειχα παει στο μνημα και σκεφτόμουν όταν θα έρθει αυτή η ώρα πως θα το αντέξω...Και μετά τι θα γίνει? Που θα βάλουμε τα κόκαλα του? Και πώς θα το αντέξω? Ούτε καν είδα το παιδί μου...Πόσο άδικο...μακάρι να γινόταν και εδώ η αποτέφρωση να πετούσα στη θάλασσα ότι είχε απομείνει να ήξερα ότι ταξιδεύει στον ωκεανό...τι να πω...Είναι σκληρό και δυστυχώς τα ζουμε...νομίζω δεν θα το ξεπεράσω ποτέ παρόλο που τώρα έχω την μπεμπα μου...μακάρι να είχα και το αγοράκι μου...Κουράγιο για την αυριανή μέρα...

  • Λυπημένη/-ος 5

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Και πέρασαν τα 3 χρόνια....Αύριο λοιπόν έχουμε την εκταφή του μωρού. Πόσο ακόμη πρέπει να βασανιστούμε? Είναι κάποια πράγματα που συμβαίνουν τόσο σκληρά που δεν σε αφήνουν να ησυχάσεις. Εκεί να σου ξύνουν τις πληγές σου και να ρίχνουν αλάτι. Βέβαια πιο σκληρό από το να γεννήσεις το νεκρό παιδί σου δεν υπάρχει αλλά και το αυριανό με φοβίζει. Μακάρι να υπήρχε η αποτέφρωση πριν 3 χρόνια. Θα μου ήταν πιο εύκολο να ξέρω ότι σε μια θάλασσα, στον άνεμο κάπου έχω σκορπίσει την αγάπη μου. Αύριο μας είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρούμε τίποτε. Και απλά ένα άλλο μωρό, μια άλλη μάνα στο ίδιο σημείο κάποια στιγμή θα κλάψει το νεκρό παιδί της. Μακάρι να μείνει κενό το χώμα, άδειο...

Με πέθανες γλυκειά μου....πολυυυυ σκληρό πολύ.εγω όταν πήγα να κάνω την διακοπή γιατί είχε μεγάλο πρόβλημα το μωρο πήρα μαζί κουβερτουλα παιδική για να το βάλουν μέσα το κοριτσάκι μου.και ήταν 12,5 εβδομάδων κ τελικά με την διαδικασία δεν ξέρω καν τι το κάνανε κ επειδή ήταν σπάνιο το μυαλό μου πάει μήπως το φυλαξανε για έρευνα κ μου είναι εφιάλτης.το μωράκι σου είναι ψηλά εκεί με πάρα πολλά μωράκια κ τέσσερα δικά μου όσο μικρούλια κ αν ήταν είναι εκεί κ θα τα δούμε όταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Και πέρασαν τα 3 χρόνια....Αύριο λοιπόν έχουμε την εκταφή του μωρού. Πόσο ακόμη πρέπει να βασανιστούμε? Είναι κάποια πράγματα που συμβαίνουν τόσο σκληρά που δεν σε αφήνουν να ησυχάσεις. Εκεί να σου ξύνουν τις πληγές σου και να ρίχνουν αλάτι. Βέβαια πιο σκληρό από το να γεννήσεις το νεκρό παιδί σου δεν υπάρχει αλλά και το αυριανό με φοβίζει. Μακάρι να υπήρχε η αποτέφρωση πριν 3 χρόνια. Θα μου ήταν πιο εύκολο να ξέρω ότι σε μια θάλασσα, στον άνεμο κάπου έχω σκορπίσει την αγάπη μου. Αύριο μας είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρούμε τίποτε. Και απλά ένα άλλο μωρό, μια άλλη μάνα στο ίδιο σημείο κάποια στιγμή θα κλάψει το νεκρό παιδί της. Μακάρι να μείνει κενό το χώμα, άδειο...

Πονάω μαζί σου και κλαίει η ψυχή μου..Δε σου κρύβω ωστόσο ότι θα θελα ένα μέρος να κλάψω για τα δικά μου πλασματακια...

Το μωρό σου δεν είναι εκεί..είναι ψηλά αυτό να σκέφτεσαι...είναι στον άνεμο που αναπνέει το παιδί σου και φύλακας άγγελος του...σου έστειλε ένα αδερφάκι να σου απαλύνει τον πόνο...η σκέψη μου μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Και πέρασαν τα 3 χρόνια....Αύριο λοιπόν έχουμε την εκταφή του μωρού. Πόσο ακόμη πρέπει να βασανιστούμε? Είναι κάποια πράγματα που συμβαίνουν τόσο σκληρά που δεν σε αφήνουν να ησυχάσεις. Εκεί να σου ξύνουν τις πληγές σου και να ρίχνουν αλάτι. Βέβαια πιο σκληρό από το να γεννήσεις το νεκρό παιδί σου δεν υπάρχει αλλά και το αυριανό με φοβίζει. Μακάρι να υπήρχε η αποτέφρωση πριν 3 χρόνια. Θα μου ήταν πιο εύκολο να ξέρω ότι σε μια θάλασσα, στον άνεμο κάπου έχω σκορπίσει την αγάπη μου. Αύριο μας είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρούμε τίποτε. Και απλά ένα άλλο μωρό, μια άλλη μάνα στο ίδιο σημείο κάποια στιγμή θα κλάψει το νεκρό παιδί της. Μακάρι να μείνει κενό το χώμα, άδειο...

Λυπάμαι για το μωράκι σου ειλικρινά κι εγώ έχασα τον Αύγουστο 37εβδομαδα το μωράκι μου

Ο πόνος θα με συνοδεύει πάντα το ξέρω. Κουράγιο για σήμερα,ελπίζω μέτα από χρόνια να γέμισε η αγκαλιά σου,αν όχι σου εύχομαι ολόψυχα να γεμίσει 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On October 19, 2020 at 12:10 PM, Emilly said:

Με πέθανες γλυκειά μου....πολυυυυ σκληρό πολύ.εγω όταν πήγα να κάνω την διακοπή γιατί είχε μεγάλο πρόβλημα το μωρο πήρα μαζί κουβερτουλα παιδική για να το βάλουν μέσα το κοριτσάκι μου.και ήταν 12,5 εβδομάδων κ τελικά με την διαδικασία δεν ξέρω καν τι το κάνανε κ επειδή ήταν σπάνιο το μυαλό μου πάει μήπως το φυλαξανε για έρευνα κ μου είναι εφιάλτης.το μωράκι σου είναι ψηλά εκεί με πάρα πολλά μωράκια κ τέσσερα δικά μου όσο μικρούλια κ αν ήταν είναι εκεί κ θα τα δούμε όταν έρθει η ώρα.

18 εβδομάδων έξανα διακοπή κύησης πριν απο 2 χρόνια, 29 Νοεμβρίου την έκανα.... το παιδί δεν το είδα, αλλά το είδε ο σύζυγος και μου είπε ότι απλά τα βάζουν στα ιατρικά απόβλητα, δεν μπορείς να τα κηδέψεις γιατι είναι έμβρυα. Δεν πειράζει το δικό μου αγοράκι το έταξα στον Άγιο Στυλιανό και σήμερα έχω ένα αγοράκι 3 μηνών που το λένε Στυλιανό. Το δικό μου μωρό ποτέ δεν έφυγε, είναι εδώ φύλακας άγγελος στο αγοράκι μου και την αδερφή του. Ποτέ δεν αναπληρώνεται η απώλεια, ποτέ δεν θα ξεχάσω τις στιγμές της διακοπής που έζησα στο μαιευτήριο, και το πόσο χαμένη ήμουν μετά, τις κρίσεις πανικού.... αλλά κορίτσια συνεχίζουμε και ζούμε για να τιμάμε αυτά τα πλασματάκια μας... σας φιλω όλες 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

18 εβδομάδων έξανα διακοπή κύησης πριν απο 2 χρόνια, 29 Νοεμβρίου την έκανα.... το παιδί δεν το είδα, αλλά το είδε ο σύζυγος και μου είπε ότι απλά τα βάζουν στα ιατρικά απόβλητα, δεν μπορείς να τα κηδέψεις γιατι είναι έμβρυα. Δεν πειράζει το δικό μου αγοράκι το έταξα στον Άγιο Στυλιανό και σήμερα έχω ένα αγοράκι 3 μηνών που το λένε Στυλιανό. Το δικό μου μωρό ποτέ δεν έφυγε, είναι εδώ φύλακας άγγελος στο αγοράκι μου και την αδερφή του. Ποτέ δεν αναπληρώνεται η απώλεια, ποτέ δεν θα ξεχάσω τις στιγμές της διακοπής που έζησα στο μαιευτήριο, και το πόσο χαμένη ήμουν μετά, τις κρίσεις πανικού.... αλλά κορίτσια συνεχίζουμε και ζούμε για να τιμάμε αυτά τα πλασματάκια μας... σας φιλω όλες 

Πόσο λυπάμαι για την κάθε γυναίκα που ζει με τέτοιες αναμνήσεις.ειναι από τα δύσκολα προβλήματα που σου δίνει η ζωή κ εύχομαι μαζί με αυτά που δυστυχώς συνεχίζει να δίνει ο Θεός σε γυναίκες,να δίνει κ δύναμη να το ξεπεράσουν κ ευλογία να ξανά μείνουν έγκυες κ να βγάλουν ένα γερό μωράκι.να σου ζήσει το παιδάκι σου..

Link to comment
Share on other sites

Just now, smaro30 είπε:

18 εβδομάδων έξανα διακοπή κύησης πριν απο 2 χρόνια, 29 Νοεμβρίου την έκανα.... το παιδί δεν το είδα, αλλά το είδε ο σύζυγος και μου είπε ότι απλά τα βάζουν στα ιατρικά απόβλητα, δεν μπορείς να τα κηδέψεις γιατι είναι έμβρυα. Δεν πειράζει το δικό μου αγοράκι το έταξα στον Άγιο Στυλιανό και σήμερα έχω ένα αγοράκι 3 μηνών που το λένε Στυλιανό. Το δικό μου μωρό ποτέ δεν έφυγε, είναι εδώ φύλακας άγγελος στο αγοράκι μου και την αδερφή του. Ποτέ δεν αναπληρώνεται η απώλεια, ποτέ δεν θα ξεχάσω τις στιγμές της διακοπής που έζησα στο μαιευτήριο, και το πόσο χαμένη ήμουν μετά, τις κρίσεις πανικού.... αλλά κορίτσια συνεχίζουμε και ζούμε για να τιμάμε αυτά τα πλασματάκια μας... σας φιλω όλες 

πολυ χαιρομαι που πλεον εχεις κ το αγορακι σου αγκαλια!να χαιρεσαι κ τα δυο σου παιδακια κ να σας προσεχει παντα το αγγελακι σας

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...