Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , λιλιτο είπε:

Να ρωτήσω οινόπνευμα καθαρό εννοείται το ροζ το φαρμακευτικό?? Πώς να το ζητήσω??  Κσι γάζες τις πιο μικρές να πάρω?? 

Θα ζητήσεις οινόπνευμα καθαρό στο φαρμακείο. Συνήθως παίρνουμε λοσιόν. Έχουν αρκετη διαφορά στη τιμή. Με τη λοσιόν δεν πέφτει εύκολα ο αφαλος.   Γαζουλες όχι πολύ μικρές, μεσαίες θα έλεγα εγώ για να μπορούμε να τις πιάνουμε. Αναλόγως και τι βολεύει τον καθενα.... Έχουν και σετάκια για αφαλό έτοιμα κάποιες εταιρείες. 

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

 

Χρόνια πολλά! 

Τι έγινε με τα πονακια κορίτσια; Μήπως είναι συσπασουλες; 

Εγώ τώρα που ξεκίνησα παλι τον σίδηρο έχω θεμα με τη τουαλέτα...

Μήπως να πάρετε το γιατρό σας; Ναντια θύμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι εσύ; Μπήκες στο μήνα σου;

 

Όχι στις 24 μπαίνω είμαι 34 και 3  πήρα αλλο ενα μαγνήσιο κ μου πέρασαν τελικά.

πρίν από 51 λεπτά , sweet mommy είπε:

Γεα σας κορίτσια!

Γρήγορα περαστικά Antiopi! Στις 21 έχω γιατρό καιθα κάνω κ το 1ο μου καρδιοτοκογράφημα μιας κ μπαίνω στο μήνα μου τότε! Κοίταξα τις τελευταίες μου εξετάσεις σήμερα και ενώ έλεγα ότι είναι οι καλύτερες που χα ως σήμερα....τυαία είδα στην εξέταση ούρων ''λεύκωμα +θετικό). Ανησύχησ α!α λίγο.. ελπίζω να με καθησυχάσει ο γιατρός την Τρίτη που θα πάω!

α! παράγγειλα πάνες, αφρόλουτρο για το μωρό,επιθέματα στήθους..γάζες-οινόπνευμα καθαρό(για αφαλό)  κλπ απο το pharmacy295 με αντικαταβολή 1.50ε κ εξοδα αποστολής 1.40ε! 

Εχει τα παμπερς νο1 1+1 δώρο με 11.99(54τμχ+54τμχ). Πήρα 2 συσκευασίες δηλ. με 24ευρω 216τμχ! 

Κοντεύουμε....όπου να ναι το 1ο μπεμπάκι θα σκάσει μυτη!!!

Και Εγώ Αυτά πήρα αλλά πήρα 1 τον νο. 1 και άλλο 1 το νο 2 γτ Ίσως του είναι στενά μετα απο στο βδομαδ2ς το νούμερο 1 ...αφρολουτρο πιο πήρες,; 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Όχι στις 24 μπαίνω είμαι 34 και 3  πήρα αλλο ενα μαγνήσιο κ μου πέρασαν τελικά.

Και Εγώ Αυτά πήρα αλλά πήρα 1 τον νο. 1 και άλλο 1 το νο 2 γτ Ίσως του είναι στενά μετα απο στο βδομαδ2ς το νούμερο 1 ...αφρολουτρο πιο πήρες,; 

Εγώ πήρα 2 κουτιά ν.1 και βλέπουμε.και αφρολουτρο-σαμπουαν της weleda. 

Πήγα και στη γιαγιά μου σήμερα και με είδε. Ήταν μαία και μου είπε μεγάλωσε η μικρή πέρασε τα 2.5 κιλά ,ότι έχει μεγάλο κεφάλι και.εχει πάρα πολύ καλή θέση προς τα κάτω.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ πήρα 2 κουτιά ν.1 και βλέπουμε.και αφρολουτρο-σαμπουαν της weleda. 

Πήγα και στη γιαγιά μου σήμερα και με είδε. Ήταν μαία και μου είπε μεγάλωσε η μικρή πέρασε τα 2.5 κιλά ,ότι έχει μεγάλο κεφάλι και.εχει πάρα πολύ καλή θέση προς τα κάτω.

Αυτό είναι πολύ καλό που είναι γυρισμένη με το κεφάλι 2.5 κιλά ολόκληρος κοριτσάρα σε ποια εβδομάδα Είσαι.; 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ναντια δε είπε:

Αυτό είναι πολύ καλό που είναι γυρισμένη με το κεφάλι 2.5 κιλά ολόκληρος κοριτσάρα σε ποια εβδομάδα Είσαι.; 

Ναι έχει πάρει θέση εδώ και δυο βδομάδες μου το είπε ο γιατρός. Είμαι 36+1.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ναι έχει πάρει θέση εδώ και δυο βδομάδες μου το είπε ο γιατρός. Είμαι 36+1.

Και πώς νιώθεις σε πιέζει χαμηλα;;; εμένα μου είπε στην 36η εβδομάδα να κάνουμε τηνκολπικηεξεταση να δούμε ποσο έχει κατέβει  και να δουνε κ τονβτραχηλο.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

Και πώς νιώθεις σε πιέζει χαμηλα;;; εμένα μου είπε στην 36η εβδομάδα να κάνουμε τηνκολπικηεξεταση να δούμε ποσο έχει κατέβει  και να δουνε κ τονβτραχηλο.

Ναι με πιέζει αρκετά. Συχνοουρια φουλ. Καο όσο περνά ο καιρός νιώθω περισσότερη πίεση  και  πονακια. Εμένα στανατησε να μου κάνει κολπική εξέταση από 33 βδομάδα. Και ο τράχηλος μου εχει εξαλειφθεί το πιθανότερο ,για διαστολή δεν μου είπε κάτι οπότε πιστεύω ότι ο πέσσος τον κρατάει σταθερό να μην ανοίξει. Να ζητήσεις και κολπική καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο. Κάποιοι γιατροί το αμελούν.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι με πιέζει αρκετά. Συχνοουρια φουλ. Καο όσο περνά ο καιρός νιώθω περισσότερη πίεση  και  πονακια. Εμένα στανατησε να μου κάνει κολπική εξέταση από 33 βδομάδα. Και ο τράχηλος μου εχει εξαλειφθεί το πιθανότερο ,για διαστολή δεν μου είπε κάτι οπότε πιστεύω ότι ο πέσσος τον κρατάει σταθερό να μην ανοίξει. Να ζητήσεις και κολπική καλλιέργεια για στρεπτόκοκκο. Κάποιοι γιατροί το αμελούν.

Κι εγώ τη ζήτησα αλλά έχω το εξής θέμα,υπάρχει πλαφόν στη συνταγογράφηση εξετάσεων μπορείς μέχρι 8 το μήνα και το πλήρες πακέτο αιματολογικων,καλλιέργειας κολπικου και καρδιογραφηματος που είναι να κάνω υπερβαίνει κατά πολύ τις 8 οπότε θα πληρώσω κάποιες ιδιωτικά και είναι ακριβουτσικες.Πρέπει να έχουμε ακόμη κι εκεί λόγο,τα έχω πάρει γιατί μου έγραψε γενικη αίματος ούρων και βλακείες και δεν έγραψε τις πιο ακριβές.Όσες κάνετε καλλιέργεια κολπικου και αντιβιογραμμα σιγουρευτειτε οτι θα συνταγογραφηθουν.

36 εβδομάδες 2700 κορίτσι πράμα τι να πω!Κοιλιά που λες και ότι έχω δίδυμα,κλωτσιές μπουνιές αϋπνίες,ισχιαλγια και λίγος εκνευρισμος με όσες βλέπω στο ινσταγκραμ που γεννάνε και έχουν six pack 4 μέρες μετά κι εγώ νιώθω σαν το φουσκωτο ανθρωπακι της Michelin!!!

Και να πω ότι πήρα υπερβολικα πολλά οκ ξεκινησα 53 και ειμαι +11:confused:

Έχω ανεβάσει πίεση με τις δημόσιες υπηρεσίες,τα ένσημα μου στο ΙΚΑ δεν φαίνονται ακόμη με ταλαιπωρουν τζάμπα,δεν έχω πληρωθεί ούτε ευρώ και με βλέπω μετά τη γέννα να βλέπω,ενας άλλος δημοσιος υπάλληλος μόνο που δε με έβρισε που έφαγα 40 δευτερόλεπτα από το χρόνο του,άει σιχτίρ πια με τη γραφειοκρατία:angry:

Κατά τα άλλα,καλή μας μέρα,αναπνοές,Μότσαρτ για να ηρεμεί το μωρό και σοκολατιτσα να πανε κάτω τα φαρμακια...

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Marmat είπε:

Κι εγώ τη ζήτησα αλλά έχω το εξής θέμα,υπάρχει πλαφόν στη συνταγογράφηση εξετάσεων μπορείς μέχρι 8 το μήνα και το πλήρες πακέτο αιματολογικων,καλλιέργειας κολπικου και καρδιογραφηματος που είναι να κάνω υπερβαίνει κατά πολύ τις 8 οπότε θα πληρώσω κάποιες ιδιωτικά και είναι ακριβουτσικες.Πρέπει να έχουμε ακόμη κι εκεί λόγο,τα έχω πάρει γιατί μου έγραψε γενικη αίματος ούρων και βλακείες και δεν έγραψε τις πιο ακριβές.Όσες κάνετε καλλιέργεια κολπικου και αντιβιογραμμα σιγουρευτειτε οτι θα συνταγογραφηθουν.

36 εβδομάδες 2700 κορίτσι πράμα τι να πω!Κοιλιά που λες και ότι έχω δίδυμα,κλωτσιές μπουνιές αϋπνίες,ισχιαλγια και λίγος εκνευρισμος με όσες βλέπω στο ινσταγκραμ που γεννάνε και έχουν six pack 4 μέρες μετά κι εγώ νιώθω σαν το φουσκωτο ανθρωπακι της Michelin!!!

Και να πω ότι πήρα υπερβολικα πολλά οκ ξεκινησα 53 και ειμαι +11:confused:

Έχω ανεβάσει πίεση με τις δημόσιες υπηρεσίες,τα ένσημα μου στο ΙΚΑ δεν φαίνονται ακόμη με ταλαιπωρουν τζάμπα,δεν έχω πληρωθεί ούτε ευρώ και με βλέπω μετά τη γέννα να βλέπω,ενας άλλος δημοσιος υπάλληλος μόνο που δε με έβρισε που έφαγα 40 δευτερόλεπτα από το χρόνο του,άει σιχτίρ πια με τη γραφειοκρατία:angry:

Κατά τα άλλα,καλή μας μέρα,αναπνοές,Μότσαρτ για να ηρεμεί το μωρό και σοκολατιτσα να πανε κάτω τα φαρμακια...

Εγώ Δευτέρα θα πάω στη γιατρό μου όλες τις καλλιέργειες μου τις κάνει η ίδια και την πληρώνω.. Τώρα και για τον στρεπτοκοκκο δεν νομίζω να μου πει να το κάνω έξω αλλά δεν ξέρω κιόλας..

Πολύ καλά είναι το κοριτσάκι σου.. ισχιαλγια έχω και εγώ..αϋπνίες πάλι καθόλου ίσα ίσα μπορώ να κοιμάμαι και όλη μέρα.. Η μικρούλα δεν με ενοχλεί πολύ.. εσένα είναι ζόρικη δεν βολεύονται κιόλας χαχα..

Εγώ +5 και νιώθω σαν να είμαι έτσι πολλές φορές.. Και τα κιλά σου μια χαρά είναι απλά η κοιλιά βαραίνει και νιώθουμε έτσι πιστεύω..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν είχα θέμα με τις εξετάσεις ,μάλλον το φρόντιζε ο γιατρός. Κι εγβ ασανανθρωπακι της μισελιν νιώθω αλλά εγώ είμαι + 20 κιλά. Και παρα πολύ πρησμένη...μαλλον και εμενα @Marmat  κάπου τόσο έφτασε η μι.νομιζω ειναι αρκετα καλα για 36η βδομαδα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εγώ Τρίτη θα πάω γιατρό αλλά αν κρίνω από τις προηγούμενες φορές θα είναι 2700 και είμαστε 2 βδομάδες μικρότερες από εσάς που διαμαρτύρεστε, αύριο 34 ακριβως!!! Γιουχου !!! Χαχαχαχααχ! Αυπνοια, ισχιαλγία, δύσπνοια, ταχυκαρδίες, ζαλάδες, από νεύρα και σύγχυση άλλο τίποτα!  όλα κομπλέ! Και κάπως έτσι συνεχίζουμε... Α! Και βάρος...  Σαν να σέρνουμε ρυμουλκό! Χαχαχαχααχ


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια εγώ Τρίτη θα πάω γιατρό αλλά αν κρίνω από τις προηγούμενες φορές θα είναι 2700 και είμαστε 2 βδομάδες μικρότερες από εσάς που διαμαρτύρεστε, αύριο 34 ακριβως!!! Γιουχου !!! Χαχαχαχααχ! Αυπνοια, ισχιαλγία, δύσπνοια, ταχυκαρδίες, ζαλάδες, από νεύρα και σύγχυση άλλο τίποτα!  όλα κομπλέ! Και κάπως έτσι συνεχίζουμε... Α! Και βάρος...  Σαν να σέρνουμε ρυμουλκό! Χαχαχαχααχ

Κατά τ'άλλα η καλύτερη περίοδος μιας γυναίκας χαχαχαχ.. κοίτα θα ήταν αν δεν είχα το θέμα με το στομάχι ξινιλες στην αρχή αναγουλες και όλα αυτά και τώρα τους πόνους μέση και τα σχετικά. Δεν λέω αξίζει να τα περνάμε εν μέρη αλλά εγώ δεν την χαρακτηρίζω ως την καλύτερη..

το μόνο καλό εννοειτε είναι όταν πάω στους γιατρούς και βλέπουμε ότι μεγαλώνει καλά η μικρή και είναι υγιής 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγα την καλυτε4η περίοδο ολα ψέματα είναι .είσαι μέσα στο άγχος συνέχεια .κι εγώ φανταστεί τε δεν ειχα ούτε αναγουλες ούτε εμετούς .μια στο τελευταίο δίμηνο βαραίνεις πολύ .καούρες , πείνα, πονακια. Πρήξιμο κυτταρίτιδα. Ραγαδες...Και αυτά που λένε για το δέρμα σε μένα τουλάχιστον δεν είδα διάφορα ,μπορώ να πω ότι απέκτησα και ξηροδερμια.

Μια απελπισία γενικότερα.χαχαχ άντε να γεννήσω να ξανανιώσω άνθρωπος.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ωραίο είναι όταν κλωτσανε όσο είναι μικρουλια. Όσο μεγαλώνουν πονάει. Εμένα το δεξί μου πλευρό το έχει ξεκολλήσει η μικρή!

Ε,ναι , και ξηροδερμια! 

Η καλύτερη περίοδος της γυναίκας! Χαχαχαχααχ

  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...