Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

@λιλιτο θα είναι Αυγούστιατικη η μπεμπουλα! Λες να μην κρατηθεί ούτε μέρα παραπάνω; Θα είσαι η πρώτη που θα ανοίξει τον κύκλο του Σεπτεμβρίου! Πρωτη και καλότυχη εύχομαι πάντα!  

Ανάσκελα δεν κάθομαι καιρό τώρα, η αν εχει ζέστη είναι φυσιολογικό να έχουμε δύσπνοια. 

@Sofaki91 η εξέταση στον καρδιοτοκογραφο διαρκεί 20 λεπτά. Όλη την ώρα ακούς τη καρδιά του μωρού. Και στον τοκετό σε έχουν μονίμως συνδεδεμένη. Βγάζει ένα χαρτί σαν του καρδιογραφηματος. Δείχνει τις συσπάσεις και τη κινητικότητα της μήτρας όπως επίσης και το Ρυθμό της καρδιάς του εμβρύου.

Βάλε κρέμα συνεχώς

Αυτό κανω συνέχεια Αλλά δν βλέπω να γλυτώσω τις ραγάδες έχουν εμφανιστεί 2 κόκκινες γραμμουλες... Και ενώ το Μωρο είναι 2300 η κοιλιά μ ολο ι λενε είναι μικρημικρή Ίσως για αυτό τεντώνει τοσ ο πολυ


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , 2angels είπε:

@λιλιτο θα είναι Αυγούστιατικη η μπεμπουλα! Λες να μην κρατηθεί ούτε μέρα παραπάνω; Θα είσαι η πρώτη που θα ανοίξει τον κύκλο του Σεπτεμβρίου! Πρωτη και καλότυχη εύχομαι πάντα!  

Ανάσκελα δεν κάθομαι καιρό τώρα, η αν εχει ζέστη είναι φυσιολογικό να έχουμε δύσπνοια. 

@Sofaki91 η εξέταση στον καρδιοτοκογραφο διαρκεί 20 λεπτά. Όλη την ώρα ακούς τη καρδιά του μωρού. Και στον τοκετό σε έχουν μονίμως συνδεδεμένη. Βγάζει ένα χαρτί σαν του καρδιογραφηματος. Δείχνει τις συσπάσεις και τη κινητικότητα της μήτρας όπως επίσης και το Ρυθμό της καρδιάς του εμβρύου.

Βάλε κρέμα συνεχώς

Ευχαριστώ !!! Αυτο με το ανάσκελα με ενόχλησε στην διαρκεια του καρδιοτοκογραφηματος άρχισα να νιωθω άσχημα,επειδή ήμουν 20λεπτα ανάσκελα. Παρόλα αυτά όλα φυσιολογικά μου είπαν. Θέλω εκείνη τη μέρα γτ εφημερεύει το Παπαγεωργίου μετά θα έχω άγχος μην τύχει και πάω με άσχετο γιατρό στο ιπποκράτειο.παντως τωρα έχω αρκετά πονακια χαμηλά. Έχω πονοκέφαλο και φοβερή καούρα. Πήγα μια Τζάμπο πήρα κουνουπιέρα για καλαθουνα και Πορτ μπεμπέ δεν είχα βρει σε άλλο μαγαζί και θερμόμετρο νερού.σε σχήμα ψαριού.

πρίν από 45 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Μακάρι τότε να γεννήσεις εκείνη τη μέρα να ηρεμήσεις..στο εύχομαι.. πόση ώρα κράτησε η εξέταση στον καρδιοτοκογραφο??

Θένκς... Η εξέταση κράτησε 20 λεπτά μου έβαλαν δύο ζώνες με δύο στρογγυλα εξάρτηματα που μετρούσαν παλμούς και συσπάσεις και μου έδωσαν και ενα διακόπτη να πατάω κάθε φορά που κλωτσαει. 

  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ευχαριστώ !!! Αυτο με το ανάσκελα με ενόχλησε στην διαρκεια του καρδιοτοκογραφηματος άρχισα να νιωθω άσχημα,επειδή ήμουν 20λεπτα ανάσκελα. Παρόλα αυτά όλα φυσιολογικά μου είπαν. Θέλω εκείνη τη μέρα γτ εφημερεύει το Παπαγεωργίου μετά θα έχω άγχος μην τύχει και πάω με άσχετο γιατρό στο ιπποκράτειο.παντως τωρα έχω αρκετά πονακια χαμηλά. Έχω πονοκέφαλο και φοβερή καούρα. Πήγα μια Τζάμπο πήρα κουνουπιέρα για καλαθουνα και Πορτ μπεμπέ δεν είχα βρει σε άλλο μαγαζί και θερμόμετρο νερού.σε σχήμα ψαριού.

Αυτό που λες με το ανάσκελα, εμένα μια φορά μου έπεσε η πίεση, με γύρισε η μαία στο πλάι και μου έριξε λίγο νεράκι και συνήλθα. Είναι φυσιολογικό μου είπε. Τις επόμενες φορές ήταν λίγο σηκωμένη η πλάτη του κρεβατιού και ήμουν μια χαρά! 

Πήρα και γω την κουνουπιέρα για το Πορτ μπεμπέ από το ίδιο μαγαζί. Αν δοκιμάσεις το θερμόμετρο και λειτουργεί σωστά ενημέρωσε μας να πάρουμε και μεις από εκεί..... Είναι ηλεκτρονικό; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για σήμερα.ειμαι ακόμα μέσα εγώ.μια συμβουλή να μιλάτε και να ρωτάτε.εμενα ο γιατρός μου Δευτέρα που μας πέρασε βγήκε σε άδεια μέχρι και αύριο και σε αυτές της 4, μέρες έτυχε να πάθω αυτο εγώ.μπηκα μέσα για τους παλμούς βασικά μιλάμε με τον γιατρό στο κινητό συνέχεια και το νοσοκομείο το ίδιο μιλάει με τον γιατρό μου σε κάθε επίσκεψη που μου κάνουν.τι θέμα είναι ότι είναι κάποιοι γιατροί που επειδή λείπει ο γιατρός μου κάνουν ότι θέλουν.παραδειγμα μπήκα μέσα για παρακολούθηση στους παλμούς και παλμούς δεν μου περνάνε μόνο πίεση και λέγαν στον γιατρό πήραμε για την καρδιά όλα καλά....ούτε μια μέρα παλμούς μέχρι να το πω εγώ και τους πήρε τηλ και τους έβρισε.να μετράτε την crp αν και είναι φυσικό να είναι ανεβασμένη στβυ εγκυμοσύνη λίγο.εγω όπως καταλαβαίνετε πάλι από την αρχή γιατί δεν έχουμε εικόνα για παλμούς.βασικα θα τον περιμένω να έρθεις αύριο....και αν δεν μίλαγα για τους παλμούς απλά θα καθόμουν μέσα έτσι χωρίς λόγο... τραγικό!!!! ευχαριστώ πολύ όλες 

..... κοντεύουν τα μικρουλια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Antiopi87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά για σήμερα.ειμαι ακόμα μέσα εγώ.μια συμβουλή να μιλάτε και να ρωτάτε.εμενα ο γιατρός μου Δευτέρα που μας πέρασε βγήκε σε άδεια μέχρι και αύριο και σε αυτές της 4, μέρες έτυχε να πάθω αυτο εγώ.μπηκα μέσα για τους παλμούς βασικά μιλάμε με τον γιατρό στο κινητό συνέχεια και το νοσοκομείο το ίδιο μιλάει με τον γιατρό μου σε κάθε επίσκεψη που μου κάνουν.τι θέμα είναι ότι είναι κάποιοι γιατροί που επειδή λείπει ο γιατρός μου κάνουν ότι θέλουν.παραδειγμα μπήκα μέσα για παρακολούθηση στους παλμούς και παλμούς δεν μου περνάνε μόνο πίεση και λέγαν στον γιατρό πήραμε για την καρδιά όλα καλά....ούτε μια μέρα παλμούς μέχρι να το πω εγώ και τους πήρε τηλ και τους έβρισε.να μετράτε την crp αν και είναι φυσικό να είναι ανεβασμένη στβυ εγκυμοσύνη λίγο.εγω όπως καταλαβαίνετε πάλι από την αρχή γιατί δεν έχουμε εικόνα για παλμούς.βασικα θα τον περιμένω να έρθεις αύριο....και αν δεν μίλαγα για τους παλμούς απλά θα καθόμουν μέσα έτσι χωρίς λόγο... τραγικό!!!! ευχαριστώ πολύ όλες 

..... κοντεύουν τα μικρουλια μας...

Πρέπει πάντα να μιλάμε τελικά; Γρήγορα περαστικά βρε κορίτσι.... 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Αυτό που λες με το ανάσκελα, εμένα μια φορά μου έπεσε η πίεση, με γύρισε η μαία στο πλάι και μου έριξε λίγο νεράκι και συνήλθα. Είναι φυσιολογικό μου είπε. Τις επόμενες φορές ήταν λίγο σηκωμένη η πλάτη του κρεβατιού και ήμουν μια χαρά! 

Πήρα και γω την κουνουπιέρα για το Πορτ μπεμπέ από το ίδιο μαγαζί. Αν δοκιμάσεις το θερμόμετρο και λειτουργεί σωστά ενημέρωσε μας να πάρουμε και μεις από εκεί..... Είναι ηλεκτρονικό; 

Ναι κι εγώ ένιωθα να μου πέφτει η πίεση. Χαχχα θα ενημερώσω.δεν είναι ηλεκτρονικό αυτό που πήρα.  Πω σήμερα έχω έντονα πονακια χαμηλά.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με το καλό σε όλες μας!!! Από χθες έχει αρχίσει κ με πονα η μέση μου έχω αυξημένα κολπικα υγρά κ χαμηλά στην κοιλιά κάτι πονακια περιόδου... Πρέπει να ανησυχησω;;; είναι φυσιολογικά... η να πάρω τον γιατρο


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Ναι κι εγώ ένιωθα να μου πέφτει η πίεση. Χαχχα θα ενημερώσω.δεν είναι ηλεκτρονικό αυτό που πήρα.  Πω σήμερα έχω έντονα πονακια χαμηλά.

 

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με το καλό σε όλες μας!!! Από χθες έχει αρχίσει κ με πονα η μέση μου έχω αυξημένα κολπικα υγρά κ χαμηλά στην κοιλιά κάτι πονακια περιόδου... Πρέπει να ανησυχησω;;; είναι φυσιολογικά... η να πάρω τον γιατρο

Χρόνια πολλά! 

Τι έγινε με τα πονακια κορίτσια; Μήπως είναι συσπασουλες; 

Εγώ τώρα που ξεκίνησα παλι τον σίδηρο έχω θεμα με τη τουαλέτα...

Μήπως να πάρετε το γιατρό σας; Ναντια θύμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι εσύ; Μπήκες στο μήνα σου;

Just now, 2angels είπε:

 

Χρόνια πολλά! 

Τι έγινε με τα πονακια κορίτσια; Μήπως είναι συσπασουλες; 

Εγώ τώρα που ξεκίνησα παλι τον σίδηρο έχω θεμα με τη τουαλέτα...πάλι από την αρχή! Τοση διατροφή και φάρμακα και τίποτα;

Μήπως να πάρετε το γιατρό σας; Ναντια θύμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι εσύ; Μπήκες στο μήνα σου; 

Λιλιτο , υπομονή....

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου με το καλό σε όλες μας!!! Από χθες έχει αρχίσει κ με πονα η μέση μου έχω αυξημένα κολπικα υγρά κ χαμηλά στην κοιλιά κάτι πονακια περιόδου... Πρέπει να ανησυχησω;;; είναι φυσιολογικά... η να πάρω τον γιατρο

 

πρίν από 20 λεπτά , 2angels είπε:

 

Χρόνια πολλά! 

Τι έγινε με τα πονακια κορίτσια; Μήπως είναι συσπασουλες; 

Εγώ τώρα που ξεκίνησα παλι τον σίδηρο έχω θεμα με τη τουαλέτα...

Μήπως να πάρετε το γιατρό σας; Ναντια θύμισε μου σε ποια βδομάδα είσαι εσύ; Μπήκες στο μήνα σου;

 

Ε πιστεύω δεν είναι κάτι. Σαν σουβλιες ένιωσα 2-3 φορες το πρωί.καινπονεσα αρκετά αλλά είδα ότι είναι επειδη ανοίγει η λεκάνη και σιγά σιγά εμπεδώνεται το κεφάλι. Ο γιατρός μου είχε πει οι πόνοι είναι φυσιολογικοι, αν είναι να γεννήσω θα το καταλάβω. Θα πονάω πολύ και συστηματικά.οχι ένας πόνος και μετά από μία ώρα άλλος.η συνεχόμενος και πιθανότατα θα δω αίμα και πολλά υγρά ,αν σπάσουν τα νερά. Αλλαπορει να πονουσα και για τουαλέτα , έφαγα μαρμελάδα δαμάσκηνο το πρωί.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά 

Εγώ περπατάω λίγο έξω και νιώθω θα βγει το παιδί.. παρ'όλο που δεν έχω μεγάλη κοιλιά αλλά τη νιώθω χαμηλά νομίζω έχει πάρει θέση γτ η κοιλίτσα της είναι πάνω απ τον αφαλό..έσκυψα 2 φορές σήμερα και όταν σηκώθηκα ζαλιστηκα πολύ.. φτάνουμε στο τέλος και έχουμε γεμίσει με πολλά "θέματα"


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91  "θέματα" χαχαχαχαχαχαχ  ! Όντως! Σηκώνεσαι και σου πέφτει η πίεση και σένα μάλλον, ε; Μια χαρά είμαστε! Χαχαχαχααχ

Αν δούμε αίμα η καφέ μπορεί να ξεκινήσει τοκετός μετά από 1-2 ώρες έως και την επόμενη μέρα. Έτσι μου είπε η μαία.Άλλιως μετά,  όπως τα λες @λιλιτο , βλέννη , πολλά υγρα, πόνοι...  η μόνο πόνοι σε τακτά χρονικά διαστήματα η συσπάσεις απανωτές... Αλλά όντως το μονο σίγουρο είναι ότι θα το καταλάβουμε.

Εγώ θέλω ακόμα 2 βδομάδες για να μπω στο μήνα μου, αλλά η μικρουλιτα μου είναι μεγάλη και ζοριζομαι ! Ζωή να χει! Αντεχουμε! Μπορούμε! :-P

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Γεα σας κορίτσια!

Γρήγορα περαστικά Antiopi! Στις 21 έχω γιατρό καιθα κάνω κ το 1ο μου καρδιοτοκογράφημα μιας κ μπαίνω στο μήνα μου τότε! Κοίταξα τις τελευταίες μου εξετάσεις σήμερα και ενώ έλεγα ότι είναι οι καλύτερες που χα ως σήμερα....τυαία είδα στην εξέταση ούρων ''λεύκωμα +θετικό). Ανησύχησ α!α λίγο.. ελπίζω να με καθησυχάσει ο γιατρός την Τρίτη που θα πάω!

α! παράγγειλα πάνες, αφρόλουτρο για το μωρό,επιθέματα στήθους..γάζες-οινόπνευμα καθαρό(για αφαλό)  κλπ απο το pharmacy295 με αντικαταβολή 1.50ε κ εξοδα αποστολής 1.40ε! 

Εχει τα παμπερς νο1 1+1 δώρο με 11.99(54τμχ+54τμχ). Πήρα 2 συσκευασίες δηλ. με 24ευρω 216τμχ! 

Κοντεύουμε....όπου να ναι το 1ο μπεμπάκι θα σκάσει μυτη!!!

  • Μου αρέσει 4

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91  "θέματα" χαχαχαχαχαχαχ  ! Όντως! Σηκώνεσαι και σου πέφτει η πίεση και σένα μάλλον, ε; Μια χαρά είμαστε! Χαχαχαχααχ

Αν δούμε αίμα η καφέ μπορεί να ξεκινήσει τοκετός μετά από 1-2 ώρες έως και την επόμενη μέρα. Έτσι μου είπε η μαία.Άλλιως μετά,  όπως τα λες @λιλιτο , βλέννη , πολλά υγρα, πόνοι...  η μόνο πόνοι σε τακτά χρονικά διαστήματα η συσπάσεις απανωτές... Αλλά όντως το μονο σίγουρο είναι ότι θα το καταλάβουμε.

Εγώ θέλω ακόμα 2 βδομάδες για να μπω στο μήνα μου, αλλά η μικρουλιτα μου είναι μεγάλη και ζοριζομαι ! Ζωή να χει! Αντεχουμε! Μπορούμε! :-P

Χαχαχαχ πως αλλιώς να το θέσω.. ουφ λίγο έμεινε εσύ 2 βδομάδες εγώ μια βδομάδα ακόμα.. Ανυπομονώ να δω πόσα κιλακια πήρε και να κάνω και nst την επόμενη βδομάδα..

 

πρίν από 10 λεπτά , sweet mommy είπε:

Γεα σας κορίτσια!

Γρήγορα περαστικά Antiopi! Στις 21 έχω γιατρό καιθα κάνω κ το 1ο μου καρδιοτοκογράφημα μιας κ μπαίνω στο μήνα μου τότε! Κοίταξα τις τελευταίες μου εξετάσεις σήμερα και ενώ έλεγα ότι είναι οι καλύτερες που χα ως σήμερα....τυαία είδα στην εξέταση ούρων ''λεύκωμα +θετικό). Ανησύχησ α!α λίγο.. ελπίζω να με καθησυχάσει ο γιατρός την Τρίτη που θα πάω!

α! παράγγειλα πάνες, αφρόλουτρο για το μωρό,επιθέματα στήθους..γάζες-οινόπνευμα καθαρό(για αφαλό)  κλπ απο το pharmacy295 με αντικαταβολή 1.50ε κ εξοδα αποστολής 1.40ε! 

Εχει τα παμπερς νο1 1+1 δώρο με 11.99(54τμχ+54τμχ). Πήρα 2 συσκευασίες δηλ. με 24ευρω 216τμχ! 

Κοντεύουμε....όπου να ναι το 1ο μπεμπάκι θα σκάσει μυτη!!!

Και εγώ από εκεί θα παραγγείλω περιμένω ακόμα τον άντρα μου όμως να ρθει να τα κάνουμε μαζί..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...