Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Εμεις παλι η πεθερα μου έφυγε από την ζωή Πριν 4 χρόνια..  Την έλεγαν Αλεξάνδρα είχαμε πει με τον άνδρα μου αν είναι αγόρι θα το πούμε Αλέξανδρο κ θα τον φωνάζουμε Αλέξη γτ μας αρέσει πολύ σαν όνομα αν πάλι είναι κορίτσι Εγώ ήθελα να το πούμε ΜελίνΑ του άρεσε κ του άντρα μου Αλλά πιστεύω ότι κατά βάθος ήθελε να τιμήσει την μητέρα του .. Τελικά είναι αγόρι όποτε Μόλις το έμαθε ανακουφιστική θεωρώ..  Εγώ βέβαια δν είμαι αυτής της άποψης να βγάζουμε τα παιδιά με τα ονόματα των γιαγιάδων η παππούδων Εκτός αν μας αρέσει σαν όνομα Ίσως επειδή εμένα αμέ βάφτηκαν Κωνσταντίνα με το ζόρι από τον πατέρα του πατέρα μου ΑλλιωΑλλιώς δν θα μίλαγαν ξανά στους δικούς Μ κολλημένα μυαλά. Κ από τότε η μάνα Μ με φωνάζει Νάντια.τα παιδιά τα αγαπας για αυτό που είναι κ όχι για το όνομά τους αυτιά ξέρω Εγώ...

  • Μου αρέσει 3

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εμεις παλι η πεθερα μου έφυγε από την ζωή Πριν 4 χρόνια..  Την έλεγαν Αλεξάνδρα είχαμε πει με τον άνδρα μου αν είναι αγόρι θα το πούμε Αλέξανδρο κ θα τον φωνάζουμε Αλέξη γτ μας αρέσει πολύ σαν όνομα αν πάλι είναι κορίτσι Εγώ ήθελα να το πούμε ΜελίνΑ του άρεσε κ του άντρα μου Αλλά πιστεύω ότι κατά βάθος ήθελε να τιμήσει την μητέρα του .. Τελικά είναι αγόρι όποτε Μόλις το έμαθε ανακουφιστική θεωρώ..  Εγώ βέβαια δν είμαι αυτής της άποψης να βγάζουμε τα παιδιά με τα ονόματα των γιαγιάδων η παππούδων Εκτός αν μας αρέσει σαν όνομα Ίσως επειδή εμένα αμέ βάφτηκαν Κωνσταντίνα με το ζόρι από τον πατέρα του πατέρα μου ΑλλιωΑλλιώς δν θα μίλαγαν ξανά στους δικούς Μ κολλημένα μυαλά. Κ από τότε η μάνα Μ με φωνάζει Νάντια.τα παιδιά τα αγαπας για αυτό που είναι κ όχι για το όνομά τους αυτιά ξέρω Εγώ...

Εμένα που με βάφτισαν Γαρυφαλια τι να πω; Ότι λελουδι υπάρχει με έχουν αποκαλέσει! Αχαχαχαχα

  • Χαχα 4

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εμεις παλι η πεθερα μου έφυγε από την ζωή Πριν 4 χρόνια..  Την έλεγαν Αλεξάνδρα είχαμε πει με τον άνδρα μου αν είναι αγόρι θα το πούμε Αλέξανδρο κ θα τον φωνάζουμε Αλέξη γτ μας αρέσει πολύ σαν όνομα αν πάλι είναι κορίτσι Εγώ ήθελα να το πούμε ΜελίνΑ του άρεσε κ του άντρα μου Αλλά πιστεύω ότι κατά βάθος ήθελε να τιμήσει την μητέρα του .. Τελικά είναι αγόρι όποτε Μόλις το έμαθε ανακουφιστική θεωρώ..  Εγώ βέβαια δν είμαι αυτής της άποψης να βγάζουμε τα παιδιά με τα ονόματα των γιαγιάδων η παππούδων Εκτός αν μας αρέσει σαν όνομα Ίσως επειδή εμένα αμέ βάφτηκαν Κωνσταντίνα με το ζόρι από τον πατέρα του πατέρα μου ΑλλιωΑλλιώς δν θα μίλαγαν ξανά στους δικούς Μ κολλημένα μυαλά. Κ από τότε η μάνα Μ με φωνάζει Νάντια.τα παιδιά τα αγαπας για αυτό που είναι κ όχι για το όνομά τους αυτιά ξέρω Εγώ...

Έτσι ακριβώς είναι.Άλλο αν το νιώθεις και σου αρέσει και το όνομα κι αλλο με το ζόρι και με απειλές να σε πιέζουν ότι τι?θα αγαπάνε το παιδί πιο πολύ αν έχει το όνομά τους,θα το χαρτζηλικωνουν και θα του γράψουν κανένα κτήμα ενώ αλλιώς θα το έχουν γραμμενο?Χάνεται το νόημα έτσι,και είναι και εγωιστικό πολύ από την πλευρά των εκάστοτε παππουδογιαγιαδων.

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Marmat είπε:

Έτσι ακριβώς είναι.Άλλο αν το νιώθεις και σου αρέσει και το όνομα κι αλλο με το ζόρι και με απειλές να σε πιέζουν ότι τι?θα αγαπάνε το παιδί πιο πολύ αν έχει το όνομά τους,θα το χαρτζηλικωνουν και θα του γράψουν κανένα κτήμα ενώ αλλιώς θα το έχουν γραμμενο?Χάνεται το νόημα έτσι,και είναι και εγωιστικό πολύ από την πλευρά των εκάστοτε παππουδογιαγιαδων.

Εγω παλιά στεναχωριομουν Τώρα πλέον τίποτα εγω Γενικά δν θέλω ψεύτικους ανθρώπους πλέον στην ζωή μου όποιοι και να είναι αυτοί εμένα ποτέ η γιαγιά κ ο παππους από το σπι του πατέρα μου δν τους ένιωσα κοντά Μ Πότε δν ρώτησαν Πως είναι το παιδί τι κάνει ακόμα κ σε ορισμένες καταστάσεις... φαντάσου στο γάμο μου δν τους κάλεσα γτ πολύ απλά τους νιώθω ξένους Όσο άκυρο κ να ακούγετε άσχετα αν είναι συγγενείς τι να τον κανω αν δν υπάρχει στην ζωή μου 20 χρόνια για εμένα είναι ξένος!


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγω παλιά στεναχωριομουν Τώρα πλέον τίποτα εγω Γενικά δν θέλω ψεύτικους ανθρώπους πλέον στην ζωή μου όποιοι και να είναι αυτοί εμένα ποτέ η γιαγιά κ ο παππους από το σπι του πατέρα μου δν τους ένιωσα κοντά Μ Πότε δν ρώτησαν Πως είναι το παιδί τι κάνει ακόμα κ σε ορισμένες καταστάσεις... φαντάσου στο γάμο μου δν τους κάλεσα γτ πολύ απλά τους νιώθω ξένους Όσο άκυρο κ να ακούγετε άσχετα αν είναι συγγενείς τι να τον κανω αν δν υπάρχει στην ζωή μου 20 χρόνια για εμένα είναι ξένος!

Και καλά κάνεις. Τοξικοι άνθρωποι μακριά.. Την γαλήνη μας να έχουμε..

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωρέ τι προκάλεσα με το θέμα των ονομάτων..... χαχαχα 

Κοιτάχτε να δείτε στη δική μου περίπτωση τι έγινε.. Πρώτο παιδί- πρώτο εγγόνι και στα δύο σόγια ο γιος μου! Ο άντρας μου έχει έναν αδερφό που δεν θα κάνει οικογένεια (λόγω υγείας), εγώ έχω αλλά 3 αδέρφια ανύπαντρα! Οπότε δε τίθεται το θέμα να βγάλω κάποιον από τους γονείς μου! Ούτε είχαν απαίτηση ποτέ και οι ίδιοι! Ίσα ίσα είπαν να βγάλεις τον πεθερό σου!

Είχα συζητήσει με τον άντρα μου πριν γεννηθεί ο  μικρός αν θέλει να βγάλουμε τον πατέρα του ή αν θέλει ουδέτερο/άσχετο όνομα...και μου χε πει ότι δε θέλει να το πάμε παραδοσιακά και δεν θέλει παππους και εγγονός να χουν το ίδιο όνομα και να πάρει τις χάρες του και καλά..θα είναι ξεχωριστός άνθρωπος..ας διαλέξουμε ξεχωριστό όνομα γι αυτόν! Εμένα μ άρεσε πολύ το Αλέξιος και ημερολογιάκα έπεφτε η γιορτή  του Αγίου μια βδομάδα πριν την πητ! Και προσευχόμουν κ λεγα..μακάρι να γεννηθεί τότε και θα τον πω έτσι! Είχα και μια αιμορραγία σοβαρή στον τρίτο μήνα που νοσηλεύτηκα για 4 μέρες και το ταξα στον Αγιο. Όταν μιλήσαμε με το γιατρό για καισαρική 38η βδομάδα και μας είπε 15-16 Μάρτη το πολύ να γεννηθεί λόγω βάρους...ο άντρας μου επέμεινε πολύ για τις 17/3 /17 που ήταν η γιορτή του Αγίου...και  τα καταφέραμε..τον πείσαμε και μας άφησε μια μέρα παράταση! Θυμάμαι και συγκινούμαι και τώρα ακόμα...μέσα στο χειρουργείο τον αναισθησιολόγο(που το ηξερε)  να κρατάει το νεογέννητο ψηλά λέγοντας ''αυτός είναι ο Αλεξάκης''...σαν να πήρε τ όνομα του τη στιγμή που γεννήθηκε!

Δεν είχαμε ενημερώσει γονείς κλπ. Κάποιοι πήραν την πρωτοβουλία και τον έλεγαν με τ όνομα του παππού...οι δικοί μου πέσανε  να με φάνε όταν τους ανακοίνωσα τ όνομα! Ο άντρας μου είχε δεύτερες σκέψεις...η πεθερά μου άρχισε να του λέει μήπως να δωσουμε δυο ονόματα και να τον φωνάζουμε όπως θέλουμε. Δε πέρασε σε κανέναν όμως! Το παιδί βαφτίστηκε Αλέξιος γιατί το θελα πολύ...ένα και μοναδικό όνομα και όχι δύο για να τον λένε οι μισοί έτσι και οι μισοί αλλιώς!

Του είπα τώρα αν θέλεις να δώσουμε τ όνομα του πατέρα σου στη μικρή σε γυναικείο..δεν έχω κανένα θέμα! Πιστεύω και εύχομαι ότι τώρα θα δώσουμε το όνομα ης πεθεράς μου που μ αρέσει κι ας το παίζει λίγο δύσκολος ο άντρας μου! Δε του πολυαρέσει απ τη μια, απ την άλλη  μήπως στεναχωρηθεί ο πατέρας του που τώρα θα βγει η μάνα του...παλαβομάρες!

Δε σκάω τώρα... αφού τα κατάφερα με τον πρωτότοκο, ας φωνάζουμε τη μικρή ''ε ψιτ εσύ''...ή μπέμπα ώσπου ν αποφασίσει μόνη της!

  

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

@2angels κι εμείς σκεφτόμασταν το Μυρτώ αν και η αδερφή μου έλεγε θα θυμίζει κολωνια .αχαχχα είναι πολύ ωραιο.δωσε και τα δύο και φωναζε την Μυρτω.

Εμένα είχαμε τεράστια λίστα με ονόματα ,θα δώσουμε τελικά παραλλαγή της πεθεράς γτ μένουμε στην ουσία σπίτι της και μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια και ειδικά τώρα που ήμουν ξάπλα.τωρα στο δεύτερο αν είναι αγόρι ο άντρας μου θέλει το μπαμπά του μάλλον αλλά θα δούμε ας γεννηθεί πρώτα η κόρη.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά όσες θα πάνε ιδιωτικό τουλάχιστον στη κλινική Ρέα μου είπαν να μη πάρω πετσέτες θα δίνουν κάθε μέρα καθαρές.. Και σερβιέτες δίνουν της λοχείας που αρκούν επίσης για όσες μέρες θα είμαστε μέσα και μετά απλά θα χρειαστούμε τις απλές για έντονη ροή.. οπότε δεν αγοράζω από τώρα βλέπω και θα πράξω ανάλογα..

Επίσης η φίλη μαια μου είπε πως έπρεπε να είχα ξεκινήσει ήδη περπάτημα φουλ και βαθιά καθίσματα και να κουνάω τη λεκάνη λες και κάνω χουλα χαχα.. ωραία πράγματα.τα γνώριζα όλα αυτά απλά πίστευα πως είναι λίγο νωρίς ακόμα.. δε θέλω να πιστέψω πως έμεινε λίγος καιρός :-P οπότε από σήμερα εντατικά!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Antiopi87 είπε:

Γεια σας κορίτσια τι ωραία τα ονόματα και οι σκέψεις αυτές.εγω σήμερα μπήκα νοσοκομείο ήμουν χαλια.ελπιζω να βγω γρήγορα γιατί με έχει πάρει από κάτω λίγο...

Νοσοκομείο γιατί?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατί δεν αισθάνομουν πολύ καλά μετρήθηκα και είχα παλμούς 150 και της καρδιάς η μικρη 10,5.ηρθα μέσα έκανα εξετάσεις και βγήκε η crp  μου 3... όπως καταλαβενεις μέσα....για παρακολούθηση και αντιβίωση γιατί κάποια λυμωξη έχω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Antiopi87 είπε:

Γιατί δεν αισθάνομουν πολύ καλά μετρήθηκα και είχα παλμούς 150 και της καρδιάς η μικρη 10,5.ηρθα μέσα έκανα εξετάσεις και βγήκε η crp  μου 3... όπως καταλαβενεις μέσα....για παρακολούθηση και αντιβίωση γιατί κάποια λυμωξη έχω....

Περαστικά κοπέλα μου! Τι έγινε έτσι ξαφνικά; Δεν ποναγες πουθενά πιο πριν η να νιώθεις κάτι άλλο;;;; Να μας ενημερώνεις πως πας....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antiopi87 είπε:

Όχι τπτ.το κεφάλι μου με ποναγε το βράδυ λόγο παλμών και πίεσης αλά που να το καταλάβω...... ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά!!!! ελπίζω να περάσει γρήγορα....

Περαστικά σου βρε κορίτσι πάλι καλά που σου μέτρησαν και την crp


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...