Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Marmat είπε:

Δεν έχει σχέση ο 8ος μηνας.Κάθε μήνα αιτιολογούνται μέχρι 8 εξετάσεις αίματος πχ γενική αίματος,γενική ούρων,αιματοκρίτης,ουρια,κρεατινινη κλπ.Αυτόν τον μήνα λοιπόν είχα πολύ περισσοτερες και βγαίνουν γύρω στις 15 μαζί με το καρδιογράφημα ,την κολπική καλλιεργεια κλπ οπότε θα τις πληρώσω από την τσέπη μου.Αλλιώς μπορώ να ξαναγράψω από Σεπτέμβριο αλλά τρέχα γύρευε γιατί τότε θα γενναω!

Στο ΙΚΑ με ταλαιπωρουν γιατί δεν έχω συνεχόμενα 2 χρόνια εργασίας και μέχρι Ιούλιο βγαίνουν οριακά τα ένσημα και στα κεντρικά του ΙΚΑ φαίνεται μέχρι και ο Μάιος γιατί από δική τους μαλακια αργεί πολύ να ενημερωθει το σύστημα.Οπότε δεν τους αρκεί ούτε η βεβαίωση εργοδότη ούτε τίποτα περιμένουμε να φανούν τα ένσημα προφανώς αφού γεννήσω!Δεν χάνεται πάντως το επίδομα εντός 6μηνου μπορείς να καταθεσεις οπότε θα τα πάρω μαζεμένα.

Ευχαριστώ για την ενημερωση !!δεν το ήξερα ότι έχουμε πλαφόν στις εξετάσεις..  Όσο για τα ένσημα ,Ναι Δυστυχώς αργούν να φανούν..Ειναι  ένα 3Μην ο πίσω. Δν πειραζει,Θα τα πάρεις όλα μαζεμένα!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 32 λεπτά , Metaxi είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Εύχομαι να είστε όλες όσο καλύτερα γίνεται!! 

Είμαι στην 36 εβδομάδα στα μέσα.. έχω πρηστεί τώρα δυο μέρες απίστευτα κ η δεξιά πατούσα έχει γίνει λες κ τη φουσκωσα με τρόμπα.. πήρα το γιατρό είπε θάλασσα κ ψηλά τα πόδια.. 

ωστόσο δεν αντέχω να κουνήσω αλλά του είπα ναι μα φυσικά.. χαχαχαχα.. κανένα άλλο κόλπο να ξεπρηστω;;;; Ωωωω θεοί κ δεν έχω φτιαξει ακόμα τπτ.. στείλτε μου θετική ενέργεια... το κερασάκι είναι ότι δεν έχω νερό στο σπίτι για άγνωστο λόγο... σήμερα ηρθαν ενισχύσεις για να τα ετοιμάσω όλα μέχρι αύριο αλλά το σύμπαν... κ κόπηκε το νεράκι! 

Ααααχ! Ανυπομονώ να έρθει το μωρο!!! 

Να είστε καλά!!!

Κουραγιο!Τώρα που το λες παρατηρουσα χθες βράδυ τα πόδια μου κι ενώ δεν έχω καθόλου φαγούρα είναι κόκκινα και ελαφρώς πρησμένα,λες κι έχω αναφυλαξία!Μόνο το βράδυ όμως.Ποδολουτρο κρύο με λίγα άλατα νομίζω θα ανακουφίσει.

  • Μου αρέσει 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα!

Την ταλαιπωρία του ικα την εζησα περσυ που ήμουνα έγκυος στο γιο μου και είχα ένσημα!Δεν θέλω να τα θυμάμαι...Φέτος δεν έχω ούτε δουλειά,ούτε ένσημα..δε θα πάρω τίποτα και ησύχασα!!!Κάποια ρώτησε για αφρόλουτρο...πήρα τo  Pharmasept baby care tol velvet mild bath 1000ml. Οινόπνευμα καθαρό 95βαθμών, γαζούλες οι 10χ10 καλές είναι!

Υπομονή και τον φάγαμε τον γαιδαρό..... 

Μου κάνεις μια χάρη αφού αγόρασες το pharmasept ; Αυτό ήθελα να αγοράσω και γω και μου είπε μια μαία σήμερα ότι των 1000 ml δεν είναι για νεογέννητα. Έχει ένα άλλο των 200 ml που είναι για νεογνά....  Και επίσης μου είπε ότι παλιότερα δεν το έγραψε πάνω η συσκευασία αλλά πλέον πρέπει να το γράφει. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , 2angels είπε:

Μου κάνεις μια χάρη αφού αγόρασες το pharmasept ; Αυτό ήθελα να αγοράσω και γω και μου είπε μια μαία σήμερα ότι των 1000 ml δεν είναι για νεογέννητα. Έχει ένα άλλο των 200 ml που είναι για νεογνά....  Και επίσης μου είπε ότι παλιότερα δεν το έγραψε πάνω η συσκευασία αλλά πλέον πρέπει να το γράφει. 

Εγώ έχω δειγματακια από pharmasept για αφρόλουτρο έχω το extra sensitive bath..Γράφει εξαιρετικά απαλό βρεφικό αφρόλουτρο για σώμα και μαλλιά 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εγώ έχω δειγματακια από pharmasept για αφρόλουτρο έχω το extra sensitive bath..Γράφει εξαιρετικά απαλό βρεφικό αφρόλουτρο για σώμα και μαλλιά 

Αυτο πηρα κ εγω

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Εγώ έχω δειγματακια από pharmasept για αφρόλουτρο έχω το extra sensitive bath..Γράφει εξαιρετικά απαλό βρεφικό αφρόλουτρο για σώμα και μαλλιά 

Το δείγμα που έχεις μπορεί να είναι το βρεφικό....,? Τι να  πω;  Ότι μου είπαν ... ρωτάω μήπως και βγάλουμε άκρη. Δεν νομίζω να είχε λόγο να μου το πει....  Λογικά θα υπάρχει το αφρολουτρο που είναι μέχρι 1-2 χρόνων και το αφρολουτρο για πιο μεγαλα μωράκια; Δεν ξέρω.....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, 2angels είπε:

Μου κάνεις μια χάρη αφού αγόρασες το pharmasept ; Αυτό ήθελα να αγοράσω και γω και μου είπε μια μαία σήμερα ότι των 1000 ml δεν είναι για νεογέννητα. Έχει ένα άλλο των 200 ml που είναι για νεογνά....  Και επίσης μου είπε ότι παλιότερα δεν το έγραψε πάνω η συσκευασία αλλά πλέον πρέπει να το γράφει. 

Καλά στα είπε κοριτσάκι μου ,το τεραστιο των 1000ml είναι από 2 μηνών και πάνω,μας είχε ενημερώσει ο πωλητής στο φαρμακείο που δούλευα βέβαια ξέρω κοπέλες που το πήραν από τη γέννηση.Το soft milk bath το λευκό στα 200ml είναι από τη γέννηση σίγουρα και δεν ξέρω γι αυτό το extra sensitive bath 250μλ μήπως κάνει κι αυτό που είναι για πολύ ευαίσθητο κ ατοπικο δέρμα.

  • Ευχαριστώ 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Marmat είπε:

Καλά στα είπε κοριτσάκι μου ,το τεραστιο των 1000ml είναι από 2 μηνών και πάνω,μας είχε ενημερώσει ο πωλητής στο φαρμακείο που δούλευα βέβαια ξέρω κοπέλες που το πήραν από τη γέννηση.Το soft milk bath το λευκό στα 200ml είναι από τη γέννηση σίγουρα και δεν ξέρω γι αυτό το extra sensitive bath 250μλ μήπως κάνει κι αυτό που είναι για πολύ ευαίσθητο κ ατοπικο δέρμα.

Είδες ; Δεν σκέφτηκα να σε ρωτήσω .... Τα φώτα σου φιλενάδιτσα! :D

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@Antiopi87 πως είσαι; Βγήκες; Τι σου είπαν; 

πρίν από 41 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ κοριτσια της chicco πήρα το baby moments που είναι 500ml... Αυτό είχα και στο γιο μου μέχρι 6 μηνών και μετά πήρα της pharmasept το 1000...

Φαίη αυτό είναι και σαμπουάν; 

Κρέμα σώματος τι πήρατε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

@Antiopi87 πως είσαι; Βγήκες; Τι σου είπαν; 

Φαίη αυτό είναι και σαμπουάν; 

Κρέμα σώματος τι πήρατε;

Ναι και σαμπουάν και αφρολουτρο γράφει... Κρέμα πήρα της pharmasept.

 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Κουραγιο!Τώρα που το λες παρατηρουσα χθες βράδυ τα πόδια μου κι ενώ δεν έχω καθόλου φαγούρα είναι κόκκινα και ελαφρώς πρησμένα,λες κι έχω αναφυλαξία!Μόνο το βράδυ όμως.Ποδολουτρο κρύο με λίγα άλατα νομίζω θα ανακουφίσει.

Σε ευχαριστώ!!! Θα το εφαρμόσω!!! 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαμε επιτέλους και εμείς...μπήκαμε και στον μήνα μας σήμερα....μου είπαν κάθε 3ωρες να μετράω πίεση και παλμούς και ξάπλα γιατί πιέζω την καρδιά.κσι γιατρό μια φορά την εβδομάδα τώρα.. εσείς κάθε πότε πάτε;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Το δείγμα που έχεις μπορεί να είναι το βρεφικό....,? Τι να  πω;  Ότι μου είπαν ... ρωτάω μήπως και βγάλουμε άκρη. Δεν νομίζω να είχε λόγο να μου το πει....  Λογικά θα υπάρχει το αφρολουτρο που είναι μέχρι 1-2 χρόνων και το αφρολουτρο για πιο μεγαλα μωράκια; Δεν ξέρω.....

Ναι για ευαίσθητες επιδερμίδες..

Αλλιώς πάρε mustela και αυτή πολύ καλή εταιρεία.. Έχω πάρει και από αυτό..

Κρέμα σώματος έχω και pharmasept και mustela, μια γερμανική κρέμα που την πήρα όταν πήγα Γερμανία..νομίζω και weleda έχω.. γενικώς μπόλικα ότι ταιριάξει..

 

πρίν από 11 λεπτά , Antiopi87 είπε:

Βγήκαμε επιτέλους και εμείς...μπήκαμε και στον μήνα μας σήμερα....μου είπαν κάθε 3ωρες να μετράω πίεση και παλμούς και ξάπλα γιατί πιέζω την καρδιά.κσι γιατρό μια φορά την εβδομάδα τώρα.. εσείς κάθε πότε πάτε;;;;

Τέλεια αφού βγήκες και είσαι σπιτάκι σου όλα καλά.. παλμούς πόσους έχεις?

Εγώ Τρίτη μπαίνω στον μήνα μου.. Δευτέρα έχω γιατρό και Σάββατο καρδιοτοκογραφο.. θα με βλέπει ουσιαστικα 2 φορές τη βδομάδα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα παλμούς ξάπλα έχω90 με 100.οταν είμαι όρθια 140 περίπου.και δεν έχω πάρει πολλά κιλά 8 έχω πάρει αλά δεν ξέρω....υπομονή κοντευουμε....

Α ωραία ....εμένα να σου πω μου έλειψε που δεν άκουσα καρδούλα το απόγευμα είχα συνηθίσει 3φορες την μέρα για μισή ώρα να ακούω καρδούλα... ωραία εμπειρία

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...