Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

On 9/4/2018 at 9:39 ΜΜ, ntemiiiiii είπε:

Κρητικός ο σύζυγος;

Κάθε πότε σε βλέπει ο γιατρός;

 

Ναι, Κρητικός. :)

Τώρα πια με βλέπει μια φορά τον μήνα.

@sweet mommy κι εμένα στην 2η εγκυμοσύνη βλέπω να φουσκώνει πιο γρήγορα.:-D

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Ναι, Κρητικός. :)

Τώρα πια με βλέπει μια φορά τον μήνα.

@sweet mommy κι εμένα στην 2η εγκυμοσύνη βλέπω να φουσκώνει πιο γρήγορα.:-D

Μια χαρά!!!Κι εγώ Κρητικια ειμαι!

 

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Σας παρακολουθώ κι είπα να γράψω.Θα γίνω μανούλα κι εγώ για πρώτη φορά.Έχω ΠΗΤ 21/9.Έκανα την αυχενική μου που πήγε μια χαρά.Την άλλη βδομάδα θα κάνω υπέρηχο στη γυναικολόγο μου.Έχουμε να το δουμε ένα μήνα.Γενικά δεν έχω πάρει κιλά γιατί έχω εμετούς και ναυτίες από την 6η εβδομάδα  κι απώλεια όρεξης.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Και εγώ περιμένω μωράκι με ΠΗΤ 5/9/2018. Μέχρι στιγμής εχω κάνει την αυχενική διαφάνεια και κάποια u/s στον γιατρό μου, όλα καλά. 

Είμαι στη 19η εβδομάδα, ακόμη δεν έχω μάθει το φύλο του μωρού και με κοροϊδεύουν όλοι. :-) Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πότε το μάθατε και εάν αυτό που σας είπαν στην αυχενικη διαφάνεια τελικά αποδείχτηκε σωστό. Ο δικός μου γιατρός δεν λέει από τόσο νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , IoL* είπε:

Γειά σας κορίτσια! Και εγώ περιμένω μωράκι με ΠΗΤ 5/9/2018. Μέχρι στιγμής εχω κάνει την αυχενική διαφάνεια και κάποια u/s στον γιατρό μου, όλα καλά. 

Είμαι στη 19η εβδομάδα, ακόμη δεν έχω μάθει το φύλο του μωρού και με κοροϊδεύουν όλοι. :-) Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πότε το μάθατε και εάν αυτό που σας είπαν στην αυχενικη διαφάνεια τελικά αποδείχτηκε σωστό. Ο δικός μου γιατρός δεν λέει από τόσο νωρίς. 

Εγώ το έμαθα την 13η εβδομάδα όχι λόγω αυχενικής αλλά γιατί κάναμε ανάλυση dna.

Οι περισσότεροι γιατροί είναι πιο βέβαιοι στη β επιπέδου.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, IoL* είπε:

Γειά σας κορίτσια! Και εγώ περιμένω μωράκι με ΠΗΤ 5/9/2018. Μέχρι στιγμής εχω κάνει την αυχενική διαφάνεια και κάποια u/s στον γιατρό μου, όλα καλά. 

Είμαι στη 19η εβδομάδα, ακόμη δεν έχω μάθει το φύλο του μωρού και με κοροϊδεύουν όλοι. :-) Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πότε το μάθατε και εάν αυτό που σας είπαν στην αυχενικη διαφάνεια τελικά αποδείχτηκε σωστό. Ο δικός μου γιατρός δεν λέει από τόσο νωρίς. 

κ εγω το εμαθα λογω αναλυσης dna 15 εβδομαδα. αλλα την 18 εβδομαδα σε εναν τυχαιο υπερηχο καθοταν ετσι που φανηκε πεντακαθαρα κ μου το εδειξαν να προεξεχει το αγορακι!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

 

 

2 ώρες πρίν, IoL* είπε:

Γειά σας κορίτσια! Και εγώ περιμένω μωράκι με ΠΗΤ 5/9/2018. Μέχρι στιγμής εχω κάνει την αυχενική διαφάνεια και κάποια u/s στον γιατρό μου, όλα καλά. 

Είμαι στη 19η εβδομάδα, ακόμη δεν έχω μάθει το φύλο του μωρού και με κοροϊδεύουν όλοι. :-) Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πότε το μάθατε και εάν αυτό που σας είπαν στην αυχενικη διαφάνεια τελικά αποδείχτηκε σωστό. Ο δικός μου γιατρός δεν λέει από τόσο νωρίς. 

Εμενα το είδε την προηγούμενη βδομάδα μεχρξ τώρα ήταν αναποδα η με.κλειστα τα πόδια και στην αρχη του υπερηχου μου είπε μάλλον  για αγόρι και μετά μου είπε σιγουρα κοριτσι αλλα να περιμένουμε τη β επιπέδου για τα ψώνια που θα ναι 100%  #σιγουρο.ε λίγο έμεινε θα μάθουμε σε 3 βδομαδες.αλλα.και μένα όλοι με κοροϊδεύουν ότι θα το μάθω στη γέννα έτσι πως παω

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lenoutso είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Σας παρακολουθώ κι είπα να γράψω.Θα γίνω μανούλα κι εγώ για πρώτη φορά.Έχω ΠΗΤ 21/9.Έκανα την αυχενική μου που πήγε μια χαρά.Την άλλη βδομάδα θα κάνω υπέρηχο στη γυναικολόγο μου.Έχουμε να το δουμε ένα μήνα.Γενικά δεν έχω πάρει κιλά γιατί έχω εμετούς και ναυτίες από την 6η εβδομάδα  κι απώλεια όρεξης.

Καλώς ήρθες Lenoutso με το καλό το μωράκι σου...από τη μια μια χαρά για.τα κιλά.σου από την άλλη δράμα να είσαι με.τους εμετούς....ελπίζω να πέρασαν τα συμπτώματα...εγώ πήρα 10 κιλά μέχρι τον τρίτο τώρα ένα μήνα που σταμάτησε η όρεξη είμαι σταθερή ευτυχώς ... 

3 ώρες πρίν, IoL* είπε:

Γειά σας κορίτσια! Και εγώ περιμένω μωράκι με ΠΗΤ 5/9/2018. Μέχρι στιγμής εχω κάνει την αυχενική διαφάνεια και κάποια u/s στον γιατρό μου, όλα καλά. 

Είμαι στη 19η εβδομάδα, ακόμη δεν έχω μάθει το φύλο του μωρού και με κοροϊδεύουν όλοι. :-) Ήθελα να σας ρωτήσω εσείς πότε το μάθατε και εάν αυτό που σας είπαν στην αυχενικη διαφάνεια τελικά αποδείχτηκε σωστό. Ο δικός μου γιατρός δεν λέει από τόσο νωρίς. 

Καλώς ήρθες loL , με το καλό και σένα το μωράκι σου...συνήθως οι γιατροί αποφεύγουν να λένε το φίλο γτ καμμιά φορά  μπορεί να πουν λάθος κ.μετα τους βγαίνει το όνομα από τους γονείς....χχχχ μου το είχε πει ο γιατρός μου....εμένα το είδε στην 12 εβδομάδα όταν πήγα για αυχαινικη...αλλά.ηταν ξεκάθαρο το φίλο...μέχρι κ εγώ το.ειδα πριν.το ανακοινώσει εκείνος ενώ.στο πρώτο μου.δεν ήταν.ξεκαθαρο κ μας.ειπε.μαλλον αλλά θα σιγουρευτεί στη β επιπέδου....ένα γερό μωρό σου ευχομαι

Αχ κορίτσια κ εμένα η κοιλιά μεγάλωσε πιο γρήγορα αυτη τη φορά.... Από δύο μισή μηνών είχα κοιλιά που στο πρώτο μου την είχα στον πέμπτο...

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

κ εγω το εμαθα λογω αναλυσης dna 15 εβδομαδα. αλλα την 18 εβδομαδα σε εναν τυχαιο υπερηχο καθοταν ετσι που φανηκε πεντακαθαρα κ μου το εδειξαν να προεξεχει το αγορακι!!!! 

Με το καλό! 

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 

Εμενα το είδε την προηγούμενη βδομάδα μεχρξ τώρα ήταν αναποδα η με.κλειστα τα πόδια και στην αρχη του υπερηχου μου είπε μάλλον  για αγόρι και μετά μου είπε σιγουρα κοριτσι αλλα να περιμένουμε τη β επιπέδου για τα ψώνια που θα ναι 100%  #σιγουρο.ε λίγο έμεινε θα μάθουμε σε 3 βδομαδες.αλλα.και μένα όλοι με κοροϊδεύουν ότι θα το μάθω στη γέννα έτσι πως παω

:-) και εγώ κατά πως πάει, στη γέννα θα το μάθω. 

1 hour ago, kiki1986 είπε:

Καλώς ήρθες Lenoutso με το καλό το μωράκι σου...από τη μια μια χαρά για.τα κιλά.σου από την άλλη δράμα να είσαι με.τους εμετούς....ελπίζω να πέρασαν τα συμπτώματα...εγώ πήρα 10 κιλά μέχρι τον τρίτο τώρα ένα μήνα που σταμάτησε η όρεξη είμαι σταθερή ευτυχώς ... 

Καλώς ήρθες loL , με το καλό και σένα το μωράκι σου...συνήθως οι γιατροί αποφεύγουν να λένε το φίλο γτ καμμιά φορά  μπορεί να πουν λάθος κ.μετα τους βγαίνει το όνομα από τους γονείς....χχχχ μου το είχε πει ο γιατρός μου....εμένα το είδε στην 12 εβδομάδα όταν πήγα για αυχαινικη...αλλά.ηταν ξεκάθαρο το φίλο...μέχρι κ εγώ το.ειδα πριν.το ανακοινώσει εκείνος ενώ.στο πρώτο μου.δεν ήταν.ξεκαθαρο κ μας.ειπε.μαλλον αλλά θα σιγουρευτεί στη β επιπέδου....ένα γερό μωρό σου ευχομαι

Αχ κορίτσια κ εμένα η κοιλιά μεγάλωσε πιο γρήγορα αυτη τη φορά.... Από δύο μισή μηνών είχα κοιλιά που στο πρώτο μου την είχα στον πέμπτο...

Ισχύει, δεν είναι και λίγο να πουν κάτι που στο τέλος θα διαψευστεί :wink: 

 

Και εμένα η κοιλιά φάνηκε νωρίτερα. Στο πρώτο φόρεσα ρούχα εγκυμοσύνης στον 7ο μήνα, τώρα φοράω και κάποια από τα κανονικά μου, αλλά και εγκυμοσύνης. Σε κάθε περίπτωση η κοιλιά είναι εμφανής. :-) 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια και Χρονια πολλα,

εγω πλεον βρισκομαι στη 17η βδομαδα το μπεμπε το ενιωσα τελικα  στα τελειωματα της 15ης μια φορα,και επειτα 16+1 λες και ηταν ψαρακι 2 κινησεις ολο κιολο..
απο αναγουλες εχω ακομα αλλα οχι τοσο εντονες..ξινιλες πολλες..καουρες δυσπεψιες κρατουν καλα..η μεση ποναει που και που..
επισης η κοιλια αρχισε να φαινεται απο την 15η βδομαδα και αυτο ξαφνικα για να μαι ειλικρινης..αληθεια,οσες ειστε απο Αθηνα που θα γεννησετε?μπορει να συμπεσουμε μερικες μαζι :-D
γυναικολογο θα παω ξανα την αλλη βδομαδα μαζι με τις αιματολογικες μου να τις δει κιολας..και ισως σταθουμε τυχεροι και μας αποκαλυφθει,μας ειχαν πει στην αυχενικη 80-90% κοριτσι η γυναικολογος τις 2 φορες που το ειδε μαλλον λεει κοριτσι και ανυπομονω..δεν μπορω να περιμενω ως τη Β'επιπεδου που θα την κανω στις 15.05 :-P αυτο ηταν το Update Μου κοριτσια..καλη συνεχεια σας φιλω!!

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανούλες!

Όλες έχετε ευχάριστα νεάκια και χαίρομαι πολύ!!!

Ποια μαμά που δεν εργάζεται και χει χρόνο..θα ασσχοληθεί λίγο με το πινακάκι μας? Ακόμα δε μπορώ να σας μάθω όλες..είστε και πολλές!

Στον πίνακα γράφουμε ΟΝΟΜΑ - ΠΗΤ-ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ- ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.    π.χ sweetmommy- 21/9- άγνωστο- νοσοκομείο Κεφ/νιας.

Ούτε εγώ ξέρω το φύλο... θα με ενοχλούσε πάντως να με κορόιδευαν που δε το ξέρω! Θα απαντούσα '' μπορεί και να το ξέρουμε και να μην το λέμε''!

 

Τη χτεσινή μέρα την καταγράφω και θα την γιορτάζω!!! 1η νύχτα που δεν ξύπνησε ο μικρός μου καθόλου...κοιμήθηκε 10.30 το βράδυ ως 10 το πρωί!!!!

Καταφέραμε και κόψαμε ανώδυνα και τον θηλασμό στους 12,5 μήνες!!! Είχα κουραστεί πολύ και ένιωθα και πονάκια χαμηλά την ώρα που θήλαζα. Άστε που φώναζαν και οι γιατροί ότι δεν επιτρέπεται

κατά την εγκυμοσύνη!

Αυτά τα νέα μας! (αύριο έχω γιατρό..θα επανέρθω με νεότερα!)

Σας φιλώ !

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με λενε Αννα, ειμαι 37, το δευτερο παιδακι μου. Πηρα τα αποτελεσματα της αυχενικης, πολυ καλα για την ηλικια μου. Για β επιπεδου θα παω 21 μαιου, στο Ελενα. Μαλλον θα γεννησω στο Λητω, μαλλον vbac.

Επιτελους μου εφυγαν οι ναυτιες. Εχω πολλη ανησυχια σε αυτη την εγκυμοσυνη, και διαθεση χαλια, ενω στην πρωτη δεν ειχα καταλαβει καλα καλα οτι ειμαι εγκυος. Θα παω κι εγω στο συλλογο Φαιναρετη, κανουν και γιογκα για εγκυους μου φαινεται. 

Δεν εχω πει σε κανεναν οτι ειμαι εγκυος, εκτος απο το συζυγο μου και μια συμφοιτητρια μου που γνωριζω ελαχιστα ( δευτερο πτυχιο). Με το συζυγο μου συμφωνησαμε οτι δε θελουμε να μαθουμε το φυλο του παιδιου μεχρι να γεννηθει!

  • Μου αρέσει 3

e97556d272.png
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, arous είπε:

Με λενε Αννα, ειμαι 37, το δευτερο παιδακι μου. Πηρα τα αποτελεσματα της αυχενικης, πολυ καλα για την ηλικια μου. Για β επιπεδου θα παω 21 μαιου, στο Ελενα. Μαλλον θα γεννησω στο Λητω, μαλλον vbac.

Επιτελους μου εφυγαν οι ναυτιες. Εχω πολλη ανησυχια σε αυτη την εγκυμοσυνη, και διαθεση χαλια, ενω στην πρωτη δεν ειχα νι καλα καλα οτι ειμαι εγκυος. Θα παω κι εγω στο συλλογο Φαιναρετη, κανουν και γιογκα για εγκυους μου φαινεται. 

Δεν εχω πει σε κανεναν οτι ειμαι εγκυος, εκτος απο το συζυγο μου και μια συμφοιτητρια μου που γνωριζω ελαχιστα ( δευτερο πτυχιο). Με το συζυγο μου συμφωνησαμε οτι δε θελουμε να μαθουμε το φυλο του παιδιου μεχρι να γεννηθει!

Καλωσήρθες Άννα, με το καλό το δεύτερο μωράκι σου και χαρά ς στο κουράγιο σας που θα το αφήσετε για έκπληξη. Δεν πιστεύω ότι θα άντεχα να μην ξέρω τι είναι μέχρι τέλους.ποτε έχεις Πητ. ?


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

elenistam            1o        3/9  κοριτσι Νοσοκ. Παπαγεωργιου

loL*                                     5/9

koutsouni10        2o      8/9 

lilito                          1o    11/9   κοριτσι   Γενεσις Θεσ/νικη

kiki1986                  2o   15/9    αγορι       ΡΕΑ

sofaki91                  1o   18/9    κοριτσι

sweetmommy      2o      21/9  κοριτσι  Νοσ. Κεφαλονιας

smile89                    2o     21/9

lenoutso                  1o      21/9

Freya                                   22/9                       ΛΗΤΩ

ntemii                                  26/9                        Νοσ. Ιωαννινων

arous                         2o     29/9   εκπληξη   ΛΗΤΩ

ZiliHer                        2o      1/10    αγορι

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...