Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Antiopi87 είπε:

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ απο την αρχή.....ειμαι στην 16εβρομαδα και δοξαση ο θεός πανε ολα καλα. Εχω ενα θεματάκι μονο και αν ξέρει καμία να μου πει...εχω θέμα με το δόντι μου τον φρονιμιτη. Ο οδοντίατρος λεει βγαλσιμο γιατί υποφέρω καθ ο γυναικολόγος Οχι.υποφερω δεν κοιμάμαι δεν τρώω 3μερες τωρα. Ειμαι απελπισμένη. 

Περαστικά!Ο γυναικολόγος τι προτείνει δηλαδή;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Antiopi87 είπε:

Γεια σας κορίτσια σας παρακολουθώ απο την αρχή.....ειμαι στην 16εβρομαδα και δοξαση ο θεός πανε ολα καλα. Εχω ενα θεματάκι μονο και αν ξέρει καμία να μου πει...εχω θέμα με το δόντι μου τον φρονιμιτη. Ο οδοντίατρος λεει βγαλσιμο γιατί υποφέρω καθ ο γυναικολόγος Οχι.υποφερω δεν κοιμάμαι δεν τρώω 3μερες τωρα. Ειμαι απελπισμένη. 

Οι περισσότεροι οδοντίατροι δεν κάνουν εξαγωγές στο πρώτο τρίμηνο, στο δεύτερο όμως κάνουν, Άρα μπορείς να το βγάλεις. Ο γυναικολόγος σου εξήγησε γιατί διαφωνεί με αυτό?θεωρεί επικίνδυνα τα φάρμακα που θα πάρεις για την εγκυμοσύνη?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έτσι κ αλλιώς εξαγωγή με.πονο δεν γίνεται...πρέπει πρώτα να το αφήσεις να περάσει κ μετά να τον βγάλεις....όταν σου περάσει δεν θα θες να τον βγάλεις....το έχω πάθει δύο φορές προ εγκυμοσύνης όμως. Πονάω που λέω θα το βγάλω κ όταν μου περνάει λέω άστο άλλη φορά.... Περαστικά....η αμοξιλ είναι συμβατή με το θηλασμό ξέρω. Αν σου.πει ο γυναικολόγος μετά το πρώτο τρίμηνο να τον βγάλεις.επιτρεπεται αυτή η αντιβίωση....μου την έδωσε ο γυναικολόγος όταν έκανα τροφοβλάστη...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γυναικολόγος μου ειναι της γνώμης να μην το βγάλω καθόλου σε όλη μου την εγκυμοσύνη. Δεν θελει την ένεση που κάνουν για να το βγάλουν φοβάται μην πάθω αλλεργικό σοκ. Ο οδοντίατρος απο την αλη ειναι συγγενής μου και με βλέπει έτσι και φωνάζει όλη μερα. Υπάρχει περίπτωση να μου περάσει και να μην με ενοχλήσει παλι για καιρό;η με το που σταματήσω την αντιβίωση παλι τα ίδια;;;αυτο φοβάμαι ε

γω. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.... Σύμφωνα με.προσωπθκη εμπειρία μετά την αντιβίωση έκανε πάνω από χρόνο να με ξανά πιάσει.,..δεν ξέρω παρενέργειες της ένεσης...μήπως να εμπειστευτεις τον γιατρό σου;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλο μηνα κοριτσια!

Μόλις γυρίσαμε από οικογενειακή βολτίτσα στην πλατεία!

Είχε πολύ κόσμο λόγω τοπικού αγώνα δρόμου! Και παραδοσιακούς χορούς στην πλατεία...Κουράστηκε λίγο ο μικρός μου στις κούνιες και τον φέραμε κοιμισμένο στο καρότσι στο σπίτι!

Αntiopi87 δε ξέρω για τον πονόδοντο.. πάρε δεύτερη γνώμη από γυναικολόγο κατα η γνώμη μου! Δε μπορεί να ναι τόσο ηλίθιος ο οικογενειακός φίλος-οδοντίατρος που να ρισκάρει να πάθεις κάτι εξαιτίας του.

Μάλλον ο γυναικολόγος σου είναι πολύ αυστηρός. Αλλά επειδή γιατρός δεν είμαι...ρώτα ειδικό και περαστικά σου!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω αυριο να παω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη. Βέβαια λεω να δω και τωρα αν θα νιοσω καλητερα να περιμενω αν με ξανά πιάσει να δω τι θα κανω τοτε.  Β επιπέδου ποτε κάνουμε πόσο εβδομάδων ξέρετε;έχετε κάνει εσείς;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Antiopi87 είπε:

Περιμενω αυριο να παω να πάρω και μια δεύτερη γνώμη. Βέβαια λεω να δω και τωρα αν θα νιοσω καλητερα να περιμενω αν με ξανά πιάσει να δω τι θα κανω τοτε.  Β επιπέδου ποτε κάνουμε πόσο εβδομάδων ξέρετε;έχετε κάνει εσείς;

22 εβδομάδων κάνουμε β επιπέδου....εγώ έχω κλείσει από τώρα για τις 15/5 γτ έχω κλείσει από νησί να έρθω....κοίτα αυτό που σου λέει ο γυναικολόγος το έχω ακούσει κ εγώ... Αυτό που σου χορηγει το φάρμακο είναι ναι αδρεναλίνη κ μπορεί κάποια φορά να δημιουργήσει συσπάσεις κ στο έμβρυο κάτι υπερδιέγερση να το πω;;; Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις ομως


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Για τα φάρμακα που πρόκειται να πάρουμε ή να μας χορηγήσουν κοιτάμε στην εγκυμοσύνη στο safefetus.com και στον θηλασμό στο e-lactancia.org.

Είσαι κ εσύ σε ομαδα θηλασμου ziliher???

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω κορίτσια το έχω μεγάλο άγχος αν θα καταφέρω να θηλάσω με όλα όσα ακούω .θέλω σίγουρα το πρώτο χρόνο.εσεις είχατε κάποιο σύμβουλο.ξερετε αν στο Γένεσις βοηθανε με το θηλασμό?και

 έχω και όλους πάνω από το κεφάλι μου πεθερα μαμά και θείες να λενε δεν θα φτάνει σίγουρα θα δίνεις και συμπλήρωμα.και άλλες συμβουλές του τύπου.ε τι να το κάνεις το καθίσματακι αυτοκινήτου πάρτο αγκαλιά για να βγεις από το μαιευτήριο και άλλα τέτοια ωραία.τρεμω τι θα λένε αφού γεννήσω και μετα...

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

Πω κορίτσια το έχω μεγάλο άγχος αν θα καταφέρω να θηλάσω με όλα όσα ακούω .θέλω σίγουρα το πρώτο χρόνο.εσεις είχατε κάποιο σύμβουλο.ξερετε αν στο Γένεσις βοηθανε με το θηλασμό?και

 έχω και όλους πάνω από το κεφάλι μου πεθερα μαμά και θείες να λενε δεν θα φτάνει σίγουρα θα δίνεις και συμπλήρωμα.και άλλες συμβουλές του τύπου.ε τι να το κάνεις το καθίσματακι αυτοκινήτου πάρτο αγκαλιά για να βγεις από το μαιευτήριο και άλλα τέτοια ωραία.τρεμω τι θα λένε αφού γεννήσω και μετα...

 

μπορεις να πας στον οργανισμο Φαιναρετη βρισκετε στην νεα σμυρνη καπου κοντα κανουν δωρεαν σεμιναρια για τα παντα μεχρι κ πως θα κανεις μπανιο το νεογεννητο κ φυσικα εχουν συμβουλους θυλασμου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...