Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , λιλιτο είπε:

@linaa α αυτό είναι στην Αθήνα φαντάζομαι.γνωριζεις κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη?

σόρυ που μπαίνω σφήνα, είμαι μαμα Οκτωβρίου 2018, αλλά είδα ότι λέτε για θηλασμό!! Αμα πατήσεις στο google μαθηματα θηλασμου και ανωδυνου τοκετου θεσσαλονικη, θα σου βγάλει όλους τους φορείς που διοργανώνουν ανάλογα σεμινάρια!!

Οσο για το καθισματάκι και για το αν χρειάζεται και για το να το πάρεις αγκαλιά, δεν θα το σχολιάσω καθόλου, γιατί θα συγχιστώ.... Μόνο θα σου πω, μη φερθεις τοσο παράλογα! Ξέρεις ποσα παιδιά εχουν μείνει τετραπληγικά ή έχου πεθάνει γτ οι γονείς τα κρατάγαν αγκαλιά αντι να τα βάλουν στο ειδικό καθισμα??? Πολλά! Δεν το αγαπάς παραπάνω επειδή θα το κρατας αγκαλια και δεν θα κλαιει.... Όταν διαφυλάττεις την ασφάλειά του, δείχνεις πως το αγαπάς περισσότερο!!!

Φιλικά στα λέω, μην παρεξηγηθώ!!!

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , λιλιτο είπε:

@linaa α αυτό είναι στην Αθήνα φαντάζομαι.γνωριζεις κάτι αντίστοιχο στη Θεσσαλονίκη?

 Γνωρίζω για πατσουρου που είναι παιδίατρος κ σύμβουλος στην Αθήνα. Έχει γράψει βιβλίο κ κάνει κ μαθήματα νομίζω.... 

πρίν από 59 λεπτά , λιλιτο είπε:

Πω κορίτσια το έχω μεγάλο άγχος αν θα καταφέρω να θηλάσω με όλα όσα ακούω .θέλω σίγουρα το πρώτο χρόνο.εσεις είχατε κάποιο σύμβουλο.ξερετε αν στο Γένεσις βοηθανε με το θηλασμό?και

 έχω και όλους πάνω από το κεφάλι μου πεθερα μαμά και θείες να λενε δεν θα φτάνει σίγουρα θα δίνεις και συμπλήρωμα.και άλλες συμβουλές του τύπου.ε τι να το κάνεις το καθίσματακι αυτοκινήτου πάρτο αγκαλιά για να βγεις από το μαιευτήριο και άλλα τέτοια ωραία.τρεμω τι θα λένε αφού γεννήσω και μετα...

 

Λιλιτό κ εγώ έτσι ήμουν με τον γιο μου αλλά ψ;χτηκα κ τελικά τον θήλασα 30 μήνες αλλά κουράστηκα μετά κ το σταμάτησα εγώ ...έχει το φβ ομάδα θηλασμού . Λέγετε Αττική ομάδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού. Εγώ από κει βοηθήθηκαν κ τα κατάφερα.. 

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Πω κορίτσια το έχω μεγάλο άγχος αν θα καταφέρω να θηλάσω με όλα όσα ακούω .θέλω σίγουρα το πρώτο χρόνο.εσεις είχατε κάποιο σύμβουλο.ξερετε αν στο Γένεσις βοηθανε με το θηλασμό?και

 έχω και όλους πάνω από το κεφάλι μου πεθερα μαμά και θείες να λενε δεν θα φτάνει σίγουρα θα δίνεις και συμπλήρωμα.και άλλες συμβουλές του τύπου.ε τι να το κάνεις το καθίσματακι αυτοκινήτου πάρτο αγκαλιά για να βγεις από το μαιευτήριο και άλλα τέτοια ωραία.τρεμω τι θα λένε αφού γεννήσω και μετα...

 

Έτσι λένε κ οι γιατροί ότι δεν φτάνει δώσε συμπλήρωμα...εγω ακολούθησα το ένστικτο μου....το μητρικό γάλα είναι ζήτηση-παραγωγή...όσο περισσότερο έχεις το μωρό στο στήθος τόσο περισσότερο γάλα θα παράγεις το πιπιλισμα δείνει έναυσμα για παραγωγή , κ αν δεν πινει....τον πρώτο μήνα είχα το μωρό 18 ώρες το 24 στο στήθος...μετά χαλαρωσαμε ... Άσε που δεν μπορούσα με τπτ σήκω το βράδυ ζεστενε νερό δώσε με μπιμπερο κ αν δεν του φτάσει πάλι τα ίδια...κ μέρα περπάτημα πάνω κάτω ν Ρευτει ...ενώ βυζί σταματάει κ ύπνος...ούτε ρέψιμο ούτε τπτ..  

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσιa για τις συμβουλές @anemoni1989 εγώ να δεις πως εκνευρίζομαι όταν μου τα λένε σήμερα γύρισα και τους είπα εσάς πιο είναι το πρόβλημα σας.εγω θέλω καθίσματακι και θα το πάρω.και βασικά δεν σας ρώτησα. και ο άντρας μο ειπε απλά να μην τους δίνω σημασία. 

Τώρα στα ευχάριστα πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά είπε στην ανάπτυξη και τελικά είναι κοριτσάκι...

  • Μου αρέσει 3

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσιa για τις συμβουλές @anemoni1989 εγώ να δεις πως εκνευρίζομαι όταν μου τα λένε σήμερα γύρισα και τους είπα εσάς πιο είναι το πρόβλημα σας.εγω θέλω καθίσματακι και θα το πάρω.και βασικά δεν σας ρώτησα. και ο άντρας μο ειπε απλά να μην τους δίνω σημασία. 

Τώρα στα ευχάριστα πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά είπε στην ανάπτυξη και τελικά είναι κοριτσάκι...

Μπράβο λιλιτό με.το καλό το κοριτσάκι σας .... Καλέ τι να μην πάρεις καθίσματα κι....που.θα το βάζεις το μωρό;;; Δεν είναι μόνο για μια φορά...για ένα χρόνο που θα το βάζεις στο αμάξι;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!

Έχετε ν ακουσετε πολλά ωραία από μαμάδες και θειάδες... θα λέτε ''οτι μας πει ο γιατρός θα κάνουμε και όχι από το κεφάλι μας''..και κάπως θα ηρεμούν! Καμιά φορά θα βγάζουν και τους γιατρούς άχρηστους,αλλά θα υποχωρούν! Και γω απο την  Αττική ομάδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού στο  φεισμπουκ βοηθήθηκα και θηλαζω 1 χρόνο τώρα. Είμαστε σε φάση αποθηλασμού βέβαια..πίνει φρέσκο πρωί και βράδυ και μόνο αν ξυπνήσει νύχτα τον θηλάζω!  Ο θηλασμός δεν είναι εύκολη υπόθεση..θέλει τουλάχιστον το πρώτο 40ημερο τρομερή υπομονή και πείσμα ότι θα τα καταφέρεις! Αν έχεις παιδίατρο υποστηρικτικό μη σε νοιάζει τίποτα! Δεν έχει το μωρό ανάγκη συμπλήρωμα. Εγώ δεν ήξερα στο 1ο και άφηνα τις μαίες και το ποτίζαν σκονόγαλο 4 μέρες που ήμουν στο νοσοκομείο( εννοείται το πινε γιατί ρουφούσε εύκολα και χόρταινε)..μετά στο σπίτι δεν ξαναπήρε μπουκάλι..το χα όλη μέρα πάνω μου και μια χαρά έπινε! Ούτε πιπίλα δέχτηκε ποτέ... 

Κουράγιο σε όλες.. εγώ ήδη σκέφτομαι ότι τους 2 τελευταίους μήνες θα πάω στο πατρικό μου για βοήθεια...αλλιώς δε θα τα καταφέρω με κοιλιά τούρλα και με τον μικρό μου να  τρέχει πάνω κάτω στο διαμέρισμα!!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Έχετε ν ακουσετε πολλά ωραία από μαμάδες και θειάδες... θα λέτε ''οτι μας πει ο γιατρός θα κάνουμε και όχι από το κεφάλι μας''..και κάπως θα ηρεμούν! Καμιά φορά θα βγάζουν και τους γιατρούς άχρηστους,αλλά θα υποχωρούν! Και γω απο την  Αττική ομάδα υποστήριξης μητρικού θηλασμού στο  φεισμπουκ βοηθήθηκα και θηλαζω 1 χρόνο τώρα. Είμαστε σε φάση αποθηλασμού βέβαια..πίνει φρέσκο πρωί και βράδυ και μόνο αν ξυπνήσει νύχτα τον θηλάζω!  Ο θηλασμός δεν είναι εύκολη υπόθεση..θέλει τουλάχιστον το πρώτο 40ημερο τρομερή υπομονή και πείσμα ότι θα τα καταφέρεις! Αν έχεις παιδίατρο υποστηρικτικό μη σε νοιάζει τίποτα! Δεν έχει το μωρό ανάγκη συμπλήρωμα. Εγώ δεν ήξερα στο 1ο και άφηνα τις μαίες και το ποτίζαν σκονόγαλο 4 μέρες που ήμουν στο νοσοκομείο( εννοείται το πινε γιατί ρουφούσε εύκολα και χόρταινε)..μετά στο σπίτι δεν ξαναπήρε μπουκάλι..το χα όλη μέρα πάνω μου και μια χαρά έπινε! Ούτε πιπίλα δέχτηκε ποτέ... 

Κουράγιο σε όλες.. εγώ ήδη σκέφτομαι ότι τους 2 τελευταίους μήνες θα πάω στο πατρικό μου για βοήθεια...αλλιώς δε θα τα καταφέρω με κοιλιά τούρλα και με τον μικρό μου να  τρέχει πάνω κάτω στο διαμέρισμα!!!!

Ε δύσκολο να τη βγάλετε στο διαμέρισμα το καλοκαιράκι....το παιδάκι θα θέλει να ξεδωσει κ συ να ηρεμήσει άρα αφού έχετε αυτή τη δυνατότητα....σούπερ....κ εμείς περιμένουμε το καλοκαιράκι....όπως περισυ θα πηγαίνουμε κάθε μέρα θάλασσα είμαστε εκεί από τις 9 το πρωί κ φεύγουμε μια μιάμιση....κάπου εκεί τρώμε κ ύπνος...ο μικρός.τρελενεται για το μπάνιο παίζει με τους φίλους του κ εγώ ξεκουράζομαι κ τα λέω με τις φίλες μου....άρα όλοι ευχαριστημένοι...χχχ

 

  • Μου αρέσει 1

fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,μανούλες!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! 

Κάνωcopy εδώ ό,τι έγραψα περίπου στο άλλο γκρουπ του Οκτωβρίου που είμαι.

Έχω μέρες να σας γράψω αλλά έχω διαβάσει τα πάντα.Δεν έμπαινα συχνά γιατί έχουμε έρθει Αθήνα στο πατρικό μου.Κάθε φορά που έμπαινα ήμουν πολύ κουρασμένη και με έπαιρνε ο ύπνος.

Εγώ πλέον είμαι στη 16η εβδομαδα. Ο μπέμπης διπλασιάστηκε απότην περασμένη εβδομάδα κ έχω αρχίσει να βαραίνω... νωρίτερα αυτή τη φορά από την 1η εγκυμοσύνη. Η μικρή μου είναι στη φάση που θέλει συνέχεια να είναι σε κίνηση κ να σκαλίζει τα πάντα. Λέει μαμά 100 φορές το λεπτό κ αν είμαι στο οπτικό της πεδίο, δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει με οποιονδήποτε άλλον.

Το πρωί πετάμε για Κρήτη. Πεθύμησα την ηρεμία του σπιτιού μας κι ας μας περιμένουν ένα κάρο δουλειές. 

Στον γιατρό θα ξαναπάω μετά τις 20.4. Εκείνη την εβδομάδα έχω και την Β επιπέδου και θα κλείσω και για προγεννητική καρδιολογικη εξέταση του μωρού (λόγω ιστορικού που έχουμε).

Σας φιλώ!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια γύρισα από το χωριό σήμερα και όσο ήμουν εκεί ξαφνικά φούσκωσε η κοιλιά μου .έτσι έγινε και σε σας? Εγώ έκλεισα β επιπέδου στις 8/5. Και ανυπομονώ να το δω 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Γεια σας,μανούλες!

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! 

Κάνωcopy εδώ ό,τι έγραψα περίπου στο άλλο γκρουπ του Οκτωβρίου που είμαι.

Έχω μέρες να σας γράψω αλλά έχω διαβάσει τα πάντα.Δεν έμπαινα συχνά γιατί έχουμε έρθει Αθήνα στο πατρικό μου.Κάθε φορά που έμπαινα ήμουν πολύ κουρασμένη και με έπαιρνε ο ύπνος.

Εγώ πλέον είμαι στη 16η εβδομαδα. Ο μπέμπης διπλασιάστηκε απότην περασμένη εβδομάδα κ έχω αρχίσει να βαραίνω... νωρίτερα αυτή τη φορά από την 1η εγκυμοσύνη. Η μικρή μου είναι στη φάση που θέλει συνέχεια να είναι σε κίνηση κ να σκαλίζει τα πάντα. Λέει μαμά 100 φορές το λεπτό κ αν είμαι στο οπτικό της πεδίο, δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσει με οποιονδήποτε άλλον.

Το πρωί πετάμε για Κρήτη. Πεθύμησα την ηρεμία του σπιτιού μας κι ας μας περιμένουν ένα κάρο δουλειές. 

Στον γιατρό θα ξαναπάω μετά τις 20.4. Εκείνη την εβδομάδα έχω και την Β επιπέδου και θα κλείσω και για προγεννητική καρδιολογικη εξέταση του μωρού (λόγω ιστορικού που έχουμε).

Σας φιλώ!

Κρητικός ο σύζυγος;

Κάθε πότε σε βλέπει ο γιατρός;

πρίν από 22 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ κορίτσια γύρισα από το χωριό σήμερα και όσο ήμουν εκεί ξαφνικά φούσκωσε η κοιλιά μου .έτσι έγινε και σε σας? Εγώ έκλεισα β επιπέδου στις 8/5. Και ανυπομονώ να το δω 

Χαχα μήπως έφαγες πολύ;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

 Χαχαχ. όχι καλέ να φανταστεις δεν τρωω καν κατσικι.απλα πλέον φαίνεται ότι είναι κοιλιά εγκυμοσύνης και όχι ότι παχυνα.  

Ε,ναι 18η εβδομάδα είσαι!Εγώ αύριο μπαίνω 16η και έχει αρχίσει σιγά σιγά!Χιχι


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα κοριτσια!!!

Ειδικα στη 2η εγκυμοσυνη η κοιλια ξεπετιεται πιο νωρις! Την πρωτη φορα φανηκε τελη 4ου με 5ο μήνα. Τούτη τη φορά από τον 3ο ήταν τούρλα! χαχαχα

Τέλος της βδομάδας θα πάω στο γιατρό για υπέρηχο.

Από βιταμίνες παίρνω σιδηρο, μαγνησιο, ασβεστιο,φιλισιν... αυτά! Εσεις?


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...