Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 52 λεπτά , ZiliHer είπε:

Καλημέρα!

Εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα. Είναι η 2η εγκυμοσύνη μου. Στην 1η ένιωσα το μωρό μετά την 21η εβδομάδα. Τώρα νομίζω ότι κάποια στιγμή κάτι κατάλαβα, απλά τις τελευταίες μέρες με έχει φάει το άγχος ότι κάτι δεν πάει καλά. Περιμένω τώρα στο ιατρείο σε προγραμματισμένο ραντεβού για να δούμε. Έχει μεσολαβήσει ένας μήνας από το προηγούμενο και έχω σκάσει.

Λοιπόν, αλλαξιέρα θα χρειαστείτε να είναι μέσα στο μπάνιο. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές μας κατούρησε η μικρή μας από το δωμάτιο που την παίρναμε για να πάμε στο μπάνιο να την πλύνουμε. Επίσης, τους κρύους μήνες θέλουμε το μωρό όταν το γδύνουμε για αλλαγή να είναι σε ζεστό μέρος. Εμείς δεν μπορούσαμε να το εξασφαλίσουμε σε όλο το σπίτι και τον διάδρομο ΟΛΕΣ τις ώρες της ημέρας κι έτσι είχαμε ένα αερόθερμο μέσα στο μπάνιο.

Όλα καλά θα Ναι... Αλλά γτ καθυστερειτε το ραντεβού τόσο πολύ?? Δε θα άντεχα χαχα.. οπότε για αλλαξιερα λες απλά πάνω από το πλυντήριο Ε? 

 

Λοιπόν @ναντια δε εμένα πριν τις 34 1:804 Πριν τις 37 1:204 και πριν τις 42 1:36..

 

Μπράβο @ntemiiiiii σούπερ νέα με το καλό!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα! Ο Πίνακας με τις ΠΗΤ τι όμορφος που δείχνει! ❤️❤️❤️

 

Να σας ρωτήσω κατι; Ο γιατρός μου επέμενε να κάνω καρδιολογικό έλεγχο προληπτικά και ο καρδιολόγος μου έγραψε μεταξύ άλλων να κάνω εξέταση ταχύτητας καθίζησης ερυθρών και ηλεκτροφόρηση πρωτεϊνών. Η πρώτη βγήκε αυξημένη, όπως και κάποιες τιμές της δεύτερης. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι φυσιολογικές. Θα δω τον καρδιολόγο την Παρασκευή, αλλά στο μεταξύ έχω αγχωθεί πολύ. Έχει τύχει να κάνει καμία σας αυτές τις εξετάσεις; 

 

Φιλιά σε όλες! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , IoL* είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα! Ο Πίνακας με τις ΠΗΤ τι όμορφος που δείχνει! ❤️❤️❤️

 

Να σας ρωτήσω κατι; Ο γιατρός μου επέμενε να κάνω καρδιολογικό έλεγχο προληπτικά και ο καρδιολόγος μου έγραψε μεταξύ άλλων να κάνω εξέταση ταχύτητας καθίζησης ερυθρών και ηλεκτροφόρηση πρωτεϊνών. Η πρώτη βγήκε αυξημένη, όπως και κάποιες τιμές της δεύτερης. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι φυσιολογικές. Θα δω τον καρδιολόγο την Παρασκευή, αλλά στο μεταξύ έχω αγχωθεί πολύ. Έχει τύχει να κάνει καμία σας αυτές τις εξετάσεις; 

 

Φιλιά σε όλες! 

στην εγκυμοσυνη οι τιμες του φυσιολογικου στο αιμα αλλαζουν κ ειναι τελειως διαφορετικες απο αυτες που γραφουν τα εργαστηρια. ηλεκτροφοσφοριση μηπως εννοεις αιμοσφαιρινης που κανουν για να δουν για στιγμα μεσογειακης αναιμιας?  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , linaa είπε:

στην εγκυμοσυνη οι τιμες του φυσιολογικου στο αιμα αλλαζουν κ ειναι τελειως διαφορετικες απο αυτες που γραφουν τα εργαστηρια. ηλεκτροφοσφοριση μηπως εννοεις αιμοσφαιρινης που κανουν για να δουν για στιγμα μεσογειακης αναιμιας?  

linaa σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι, αυτή την εξέταση την έκανα από το γυναικολόγο και ήταν οκ. Ηλεκτροφόρηση πρωτεϊνών λέγεται η εξέταση του καρδιολόγου και δεν ξέρω τι προβλήματα ακριβώς ανιχνεύει, για αυτό και είμαι αγχωμένη. Ευτυχώς πήρα τον γιατρό και θα πάω να τον δω αύριο το πρωί. Αλλά έχω αγωνία. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κ εγω κατιειμαι στην 18 εβδομαδα και νιωθω χαμηλα στην μητρα συνεχομενο πονο υποφερτο ομως και βαρος χαμηλα τι εχει καμια σας

Νάντια δε το εχω κι εγώ κάποιες φορές, συνήθως όταν κουράζομαι από την ορθοστασία (είμαι εκπαιδευτικός). Ο γιατρός μου έχει πει ξεκούραση και μέτρο στο καθημερινό περπάτημα (δεν πάμε για το μαραθώνιο με βάδην). Νομίζω όμως πως καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , IoL* είπε:

linaa σε ευχαριστώ για την απάντηση. Όχι, αυτή την εξέταση την έκανα από το γυναικολόγο και ήταν οκ. Ηλεκτροφόρηση πρωτεϊνών λέγεται η εξέταση του καρδιολόγου και δεν ξέρω τι προβλήματα ακριβώς ανιχνεύει, για αυτό και είμαι αγχωμένη. Ευτυχώς πήρα τον γιατρό και θα πάω να τον δω αύριο το πρωί. Αλλά έχω αγωνία. 

Δεν έχω ιδέα τι εξέταση είναι αυτή..σε ποια βδομάδα βρίσκεσαι και σου ζήτησε τέτοια εξέταση?? Εφόσον θα πας αύριο το πρωί θα σου λυθούν όλες σου οι απορίες μην αγχώνεσαι..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , IoL* είπε:

Νάντια δε το εχω κι εγώ κάποιες φορές, συνήθως όταν κουράζομαι από την ορθοστασία (είμαι εκπαιδευτικός). Ο γιατρός μου έχει πει ξεκούραση και μέτρο στο καθημερινό περπάτημα (δεν πάμε για το μαραθώνιο με βάδην). Νομίζω όμως πως καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό σου γιατί η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. 

ναι μιλησα μαζι του αυριο θα κανω εξετασηη ουρων ισως εχω ουρολοιμοξη μου ειπε


...:-D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Όλα καλά θα Ναι... Αλλά γτ καθυστερειτε το ραντεβού τόσο πολύ?? Δε θα άντεχα χαχα.. οπότε για αλλαξιερα λες απλά πάνω από το πλυντήριο Ε? 

 

Λοιπόν @ναντια δε εμένα πριν τις 34 1:804 Πριν τις 37 1:204 και πριν τις 42 1:36..

 

Μπράβο @ntemiiiiii σούπερ νέα με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...