Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, linaa είπε:

ποσο χρονων εισαι??? δεν νομιζω οτι συνδεονται με καποιο προβλημα μαλλον ειναι πολυ τυπικος κ θελει να τσεκαρει προλιπτικα καποια πραγματα .

Είμαι 38 ετών. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα έναν πλήρη καρδιολογικό έλεγχο,  όλα είναι φυσιολογικά. Μου είπε να μην τρώω αλάτι (προληπτικά) και να πίνω πολύ νερό. Οι μη φυσιολογικές τιμές είναι μάλλον λόγω εγκυμοσύνης, αλλά καλού-κακού με έβαλε να κάνω και μια εξέταση για τον θυρεοειδή και άλλη μια για λεύκωμα 24ωρου. Για να τα δει σε σχέση με την πίεση (που ευτυχώς δεν έχω μέχρι στιγμής, αλλά είπαμε να το κάνουμε λύσσα για να διερευνήσουμε και τα λιγότερο σύνηθη σενάρια). Αχ, με αυτά με έφαγαν οι δρόμοι. Αλλά τουλάχιστον όλα οκ. 

19 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Θα συμφωνήσω με την @linaa   προφανώς είναι πολύ τυπικός απλά,δεν χρειάζεται να μπαίνεις σε διαδικασία να αγχώνεσαι.. Και η φίλη μου που περιμένει παιδάκι και είναι 7μηνων έκανε μια εξέταση για την καρδιά του μωρού και την ρώτησα αν συντρέχει κάποιος λόγος αλλά μου είπε πως και εγώ όταν φτάσω στην βδομάδα που είναι θα τις κάνω και Εγώ αυτές..  ρώτησα την γιατρό μου και μου είπε πως αυτό θα το κρίνει και ο γιατρός που θα μου κάνει τη β επιπέδου αν δει κάτι το παράξενο.. πες μας τα νέα σου

Ισχύει αυτό, οπωσδήποτε ισχύει, είναι εξαιρετικά τυπικός. Αφού έχω πάρει 1,5 κιλό και μου είπε να το χάσω και ότι από την 26η εβδομαδα και μετα δικαιολογούμαι να πάρω βάρος (και στο σύνολο όχι πάνω απο 5 κιλά). Ελπίζω οι επόμενες εξετάσεις να είναι όλες τους καλές και να ηρεμήσω, γιατί κακά τα ψέμματα, παρότι σήμερα ο καρδιολογικός έλεγχος ήταν οκ, ένα άγχος εξακολουθώ να το έχω. Είμαι και φοβητσιάρα από χαρακτήρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, IoL* είπε:

Είμαι 38 ετών. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα έναν πλήρη καρδιολογικό έλεγχο,  όλα είναι φυσιολογικά. Μου είπε να μην τρώω αλάτι (προληπτικά) και να πίνω πολύ νερό. Οι μη φυσιολογικές τιμές είναι μάλλον λόγω εγκυμοσύνης, αλλά καλού-κακού με έβαλε να κάνω και μια εξέταση για τον θυρεοειδή και άλλη μια για λεύκωμα 24ωρου. Για να τα δει σε σχέση με την πίεση (που ευτυχώς δεν έχω μέχρι στιγμής, αλλά είπαμε να το κάνουμε λύσσα για να διερευνήσουμε και τα λιγότερο σύνηθη σενάρια). Αχ, με αυτά με έφαγαν οι δρόμοι. Αλλά τουλάχιστον όλα οκ. 

Ισχύει αυτό, οπωσδήποτε ισχύει, είναι εξαιρετικά τυπικός. Αφού έχω πάρει 1,5 κιλό και μου είπε να το χάσω και ότι από την 26η εβδομαδα και μετα δικαιολογούμαι να πάρω βάρος (και στο σύνολο όχι πάνω απο 5 κιλά). Ελπίζω οι επόμενες εξετάσεις να είναι όλες τους καλές και να ηρεμήσω, γιατί κακά τα ψέμματα, παρότι σήμερα ο καρδιολογικός έλεγχος ήταν οκ, ένα άγχος εξακολουθώ να το έχω. Είμαι και φοβητσιάρα από χαρακτήρα. 

ενταξει κ εγω 37 ειμαι μπηκα στον 6ο  21 εβδομαδα κ εχω παρει δυο κιλα. αλλα γενικα μου ειπε να ψιλοτρωω εμενα δεν μου ειπε μεχρι ποσα μπορω να παρω γιατι μαλλον βλεπει οτι δεν περνω οποτε με εχει αφησει σε αυτο το θεμα... 

ειναι καθαρα προλυπτικοι μωρε οι ελενχοι που σου κανει.... εγω γενικα πηγαινα καθε χρονο καρδιολογο απο πριν ετσι για ενα τσεκ απ αλλα δεν μου ζητησε τιποτα ο γιατρος τωρα... βεβαια περνω κ τις αντιπυκτικες μου οποτε εχει μεινει ησυχος απο αυτο το θεμα..

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, IoL* είπε:

Είμαι 38 ετών. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα έναν πλήρη καρδιολογικό έλεγχο,  όλα είναι φυσιολογικά. Μου είπε να μην τρώω αλάτι (προληπτικά) και να πίνω πολύ νερό. Οι μη φυσιολογικές τιμές είναι μάλλον λόγω εγκυμοσύνης, αλλά καλού-κακού με έβαλε να κάνω και μια εξέταση για τον θυρεοειδή και άλλη μια για λεύκωμα 24ωρου. Για να τα δει σε σχέση με την πίεση (που ευτυχώς δεν έχω μέχρι στιγμής, αλλά είπαμε να το κάνουμε λύσσα για να διερευνήσουμε και τα λιγότερο σύνηθη σενάρια). Αχ, με αυτά με έφαγαν οι δρόμοι. Αλλά τουλάχιστον όλα οκ. 

Ισχύει αυτό, οπωσδήποτε ισχύει, είναι εξαιρετικά τυπικός. Αφού έχω πάρει 1,5 κιλό και μου είπε να το χάσω και ότι από την 26η εβδομαδα και μετα δικαιολογούμαι να πάρω βάρος (και στο σύνολο όχι πάνω απο 5 κιλά). Ελπίζω οι επόμενες εξετάσεις να είναι όλες τους καλές και να ηρεμήσω, γιατί κακά τα ψέμματα, παρότι σήμερα ο καρδιολογικός έλεγχος ήταν οκ, ένα άγχος εξακολουθώ να το έχω. Είμαι και φοβητσιάρα από χαρακτήρα. 

Καλημέρα! Κι εμένα μου ακούγεται αυστηρός ο γιατρός σου. Αν δεν σε αγχώνει σε σημείο που να διαταράσσει την ηρεμία σου, κι εγώ θα προτιμούσα την αυστηρότητα από τη χαλαρότητα που έχουν μερικοί που πχ δεν γράφουν ούτε εξετάσεις σιδήρου και σακχάρου.

Εγώ είμαι 41χρ στην 18η εβδομάδα κι έχω πάρει 1 κιλό. Ο γιατρός μου δεν είναι ιδιαίτερα αυστηρός αλλά επειδή ξεκίνησα με πολλά περισσότερα κιλά από τα κανονικά, δεν θέλει κι αυτός να πάρω πολλά. Προφανώς όχι μόνο για αισθητικούς λόγους. :)

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καμία κοπέλα εδώ που να έχει ευερεθιστο έντερο υπάρχει?? Πως το αντιμετωπίζεται τώρα με την εγκυμοσύνη?? Χειροτέρεψε ή καλυτερεψε??

Εγω εχω σπαστικη κολιτιδα τωρα με την εγκυμοσυνη ειδικα στην αρχη ειχα πολυ δισκιλιοτητα το αντιμετωπησα με αποξηρωμενα δαμασκηνα με βοηθησαν παρα πολυ εκοψα ολα τα λαχανικα κ οσπρια γτ με πειραζουν αυξησα τα φρουτα και την βρωμη. Τωρα ειμαι πολυ καλυτερα. 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Κορίτσια καμία κοπέλα εδώ που να έχει ευερεθιστο έντερο υπάρχει?? Πως το αντιμετωπίζεται τώρα με την εγκυμοσύνη?? Χειροτέρεψε ή καλυτερεψε??

κοριτσι να αποφευγεις οτι σε πειραζει  κ να πινεις πολυ νερο για να μην σου κανει συσπασεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγω εχω σπαστικη κολιτιδα τωρα με την εγκυμοσυνη ειδικα στην αρχη ειχα πολυ δισκιλιοτητα το αντιμετωπησα με αποξηρωμενα δαμασκηνα με βοηθησαν παρα πολυ εκοψα ολα τα λαχανικα κ οσπρια γτ με πειραζουν αυξησα τα φρουτα και την βρωμη. Τωρα ειμαι πολυ καλυτερα. 

Ναι σπαστική κολίτιδα είναι το ίδιο με αυτό.. και Εγώ έχω κόψει πράγματα.. Αλλά και πάλι είναι φορές που μπορεί να φάω κάτι που δεν με πείραξε και το επόμενο πρωί να έχω πόνο στο στομάχι.. 

Παράθεση
πρίν από 13 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι να αποφευγεις οτι σε πειραζει  κ να πινεις πολυ νερο για να μην σου κανει συσπασεις. 

Αυτό προσπαθώ Λίνα μου αλλά και πάλι.. Όσο για νερό μέχρι την 6η βδομάδα έπινα έως και 3 λίτρα την ημέρα έπειτα με τα συμπτώματα πολύ δύσκολα αλλά προσπαθώ 1.5 λιτρο να το πίνω..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα μου ακούγεται αυστηρός ο γιατρός σου. Αν δεν σε αγχώνει σε σημείο που να διαταράσσει την ηρεμία σου, κι εγώ θα προτιμούσα την αυστηρότητα από τη χαλαρότητα που έχουν μερικοί που πχ δεν γράφουν ούτε εξετάσεις σιδήρου και σακχάρου.

Εγώ είμαι 41χρ στην 18η εβδομάδα κι έχω πάρει 1 κιλό. Ο γιατρός μου δεν είναι ιδιαίτερα αυστηρός αλλά επειδή ξεκίνησα με πολλά περισσότερα κιλά από τα κανονικά, δεν θέλει κι αυτός να πάρω πολλά. Προφανώς όχι μόνο για αισθητικούς λόγους. :)

Η αλήθεια είναι ότι μερικές φορές διαταράσσει την ηρεμία μου, αλλά τι να τον κάνω! Και εγώ προτιμώ που είναι αυστηρός, νιώθω πιο ασφαλής επειδή ελέγχουμε όλα τα ενδεχόμενα. :wink: (κοινώς τα θέλει κι εμένα ο οργανισμός μου) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Εμένα Ναι έχει αρχίσει και φαίνεται μάλιστα χθες πήγα και αγόρασα δύο σορτσάκια από h&m 

Και εμενα κατι λιγο ποσα κιλα εχεις παρει;  εμενα μεπιεζει και πολη κ θελω συνεχεια τουαλετα που να μεγαλωσει κιολας ποσων εβδομαδων εισαι;;; 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

Και εμενα κατι λιγο ποσα κιλα εχεις παρει;  εμενα μεπιεζει και πολη κ θελω συνεχεια τουαλετα που να μεγαλωσει κιολας ποσων εβδομαδων εισαι;;; 

Λόγω τις αναγούλες και τα συναφή είχα χάσει 2 κιλά και τώρα είμαι στα κανονικά μου ουσιαστικά δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα,εσύ?είμαι 19+2 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω καταλαβα πρεπει να ταλαιπωρηθηκες. εγω ευτυχως δεν εκανα πολους. εχω παρε 3.5 κιλα και τωρα εχω αρχισει κ πειναωωωω.  Εχεις καθολου αλλες ενοχλησεις;;  


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Χαχα μπορω να πω η πεινα μου δεν εχει αυξηθεί..ναι τα είχα όλα εκτός από εμετούς που έκανα πολύ λίγο.. έχω καουρες δυσπεψίες..πονάω στη μέση και στο ισχυο από την 6η βδομάδα..Όχι συνέχεια όταν είμαι μισή ώρα όρθια και κάνω δουλειές..εσύ πως πας ?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...