Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Πριν δύο εβδομάδες η tsh ήταν φυσιολογικη. Και το τ4 μικρότερο από το φυσιολογικό.τωρα ανέβηκε η tsh και το τ4 ειναι φυσιολογικό.  Τι να πω.θα μιλήσω με γιατρό και θα μου πει αν είναι να πάω σε ενδοκρινολόγο αν και στην κατάσταση μου δεν ξέρω πως θα γίνει. 

Η καμπύλη πως σας φάνηκε??

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα!

Εμένα ευτυχώς το στήθος μίκρυνε! Γιούπι!!!

Θηλάζοντας 12.5 μήνες ήταν τεράστιο..δεν μου πήγαινε κανένα σουτιεν μου.Τώρα μπήκε στα προ θηλασμού σουτιεν! Είναι 80D γι αυτό χαίρομαι.Δε χρειάζομαι μεγαλύτερο.Πονούσε και ο αυχένας και η πλάτη με τόσο τεράστιο που ήταν όσο θήλαζα!

Τα αποτελέσματα της καμπύλης τα πήρα σήμερα. Μια χαρά..δεν την περίμενα τόσο! 89, 103, 87.  Συνεχίζω με ένα παγωτάκι την ημέρα..μη πάθω και καμιά υπογλυκαιμία στο τέλος!!!χαχαχα

Πέρα από την πλάκα... έχω χαμηλό αιματοκρίτη. 33. Μόνο αυτό ήταν χαμηλό. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός.

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , sweet mommy είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Εμένα ευτυχώς το στήθος μίκρυνε! Γιούπι!!!

Θηλάζοντας 12.5 μήνες ήταν τεράστιο..δεν μου πήγαινε κανένα σουτιεν μου.Τώρα μπήκε στα προ θηλασμού σουτιεν! Είναι 80D γι αυτό χαίρομαι.Δε χρειάζομαι μεγαλύτερο.Πονούσε και ο αυχένας και η πλάτη με τόσο τεράστιο που ήταν όσο θήλαζα!

Τα αποτελέσματα της καμπύλης τα πήρα σήμερα. Μια χαρά..δεν την περίμενα τόσο! 89, 103, 87.  Συνεχίζω με ένα παγωτάκι την ημέρα..μη πάθω και καμιά υπογλυκαιμία στο τέλος!!!χαχαχα

Πέρα από την πλάκα... έχω χαμηλό αιματοκρίτη. 33. Μόνο αυτό ήταν χαμηλό. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός.

 

 

Καλά εννοείται συνεχίζουμε τα παγωτά μην πάθουμε και κάτι. Μπορεί να σου αλλάξει σίδηρο. Εμένα μου άλλαξε μου έδωσε πιο δυνατό γτ αυτός που έπαιρνα δεν με καλύπτε μετά από ένα σημείο.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Πριν δύο εβδομάδες η tsh ήταν φυσιολογικη. Και το τ4 μικρότερο από το φυσιολογικό.τωρα ανέβηκε η tsh και το τ4 ειναι φυσιολογικό.  Τι να πω.θα μιλήσω με γιατρό και θα μου πει αν είναι να πάω σε ενδοκρινολόγο αν και στην κατάσταση μου δεν ξέρω πως θα γίνει. 

Η καμπύλη πως σας φάνηκε??

Εγώ πάλι απ την αρχή που έκανα όλες τις εξετάσεις μαζί δεν έχω ξανακάνει για θυρεοειδή μόνο για crp της είπα να μου γράψει τελευταία φορά απο περιέγεια να δω αν έχω καμία φλεγμονή . λογικά χρειάζεται να ξανακάνω για θυρεοειδή ε?

Η καμπύλη σου πολύ καλή είναι μην αγχώνεσαι..

 

1 ώρα πρίν, sweet mommy είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Εμένα ευτυχώς το στήθος μίκρυνε! Γιούπι!!!

Θηλάζοντας 12.5 μήνες ήταν τεράστιο..δεν μου πήγαινε κανένα σουτιεν μου.Τώρα μπήκε στα προ θηλασμού σουτιεν! Είναι 80D γι αυτό χαίρομαι.Δε χρειάζομαι μεγαλύτερο.Πονούσε και ο αυχένας και η πλάτη με τόσο τεράστιο που ήταν όσο θήλαζα!

Τα αποτελέσματα της καμπύλης τα πήρα σήμερα. Μια χαρά..δεν την περίμενα τόσο! 89, 103, 87.  Συνεχίζω με ένα παγωτάκι την ημέρα..μη πάθω και καμιά υπογλυκαιμία στο τέλος!!!χαχαχα

Πέρα από την πλάκα... έχω χαμηλό αιματοκρίτη. 33. Μόνο αυτό ήταν χαμηλό. Θα δω τι θα μου πει ο γιατρός.

 

 

Χαχα μια χαρά είσαι με το στήθος σου εφόσον επανήλθε εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα πάλι δεν μπορώ να πω πως μεγάλωσε ιδιαίτερα ..  Και εσένα η καμπύλη σου πολύ καλή.. Ο αιματοκρίτης μου εμένα είναι εδώ και ένα δύο μήνες σταθερός 32.8 υπομονή τι να κάνουμε .. Λένε πως ανεβαίνει στο τρίτο τρίμηνο ισχύει?? 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι πήρα τον γιατρό με χαρά για να του πω ότι ανέβηκε ο αιματοκρίτης στο 32 και η αιμοσφαιρίνη στα 10.8 .....  Το βλέπουμε από άλλη οπτική, είδατε;; Είναι λογικό να πέφτει στο 2ο τρίμηνο. 

Οι καμπύλες σας σούπερ βλέπω! Και μένα καλή μου είπε ότι είναι ,αλλά στα 120' το 125 δεν με ικανοποιεί. Άρα δεν θα φάω πολλά παγωτακια. 

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εγώ παλι πήρα τον γιατρό με χαρά για να του πω ότι ανέβηκε ο αιματοκρίτης στο 32 και η αιμοσφαιρίνη στα 10.8 .....  Το βλέπουμε από άλλη οπτική, είδατε;; Είναι λογικό να πέφτει στο 2ο τρίμηνο. 

Οι καμπύλες σας σούπερ βλέπω! Και μένα καλή μου είπε ότι είναι ,αλλά στα 120' το 125 δεν με ικανοποιεί. Άρα δεν θα φάω πολλά παγωτακια. 

 

Καλημερααααααα!!!!! Πως ειμαστε;;;;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Πολύ βροχή το βράδυ! 

Καλά εμείς... Προσπαθεί η μπέμπα να βολευτει και τσιτωνει η κοιλιά της μαμάς. Σε λίγο δεν θα μπορεί να κάνει εύκολα τούμπες η χοντρούλα μου! Χαχαχα

Εσύ; Τα υπόλοιπα κορίτσια; Πως είστε;

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σήμερα πολύ κλωτσιά. Πονάει η ωμοπλάτη μου μάλλον πιαστηκα άσχημα, και γενικά όλο το σώμα πιθανόν από την ξάπλα.  Και γω άκουσα ότι όσο μεγαλώνουν μειώνοντας οι κινήσεις γτ δεν έχουν χώρο αλλά έχουμε καιρό ακόμα...και νομίζω έπεσε πολύ η διάθεση μου λόγω βροχής και μούχλας...θα δείξει. Εν τω μεταξύ από τη βαρεμάρα μουπαινω σε όλους τους διαγωνισμούς φβ' ινστα κλπ μήπως και κερδισω αλλά προς το παρόν Τζιφός.:-P


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

χαααχχααχχααχαχ και εγω αυτο κανω με τους διαγωνισμους ... αλλα κ εγω τπτ . οσον αφορα τις κλωτσιες εχουμε ακομα λενε στον 7ο μηνα ειναι οι δυνατες ....εμενα πλι μου αρεσει πολυ αυτος ο καιρος... μου θυμιζει το φθινοπωρο.... και περιμενω πως κ πως να ερθει να εχω αγκαλια το μικρουλη μου!!!!

  • Μου αρέσει 2

...:-D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω fb, μπαίνω από του άντρα μου κάπου κάπου να χαζεύω αλλά στο insta ποτέ και τίποτα δεν έχω κερδίσει επίσης !  Αυτός ο καιρός προσωπικά με προδιαθέτει για ύπνο και χουχουλιασμα. Χαιδεψτε τις κοιλοιτσες κορίτσια! Είναι μέσα μας το θαύμα! Τι όμορφη περίοδος! Μια ψυχούλα, ένα μικρό σωματακι , το παιδάκι μας! Μέσα μας! Πόσο υπέροχο! :lol:

  • Μου αρέσει 2

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τώρα γυρίζω σπίτι κορίτσια από ένα σεμινάριο του μητρικού θηλασμού όπου το θέμα ήταν ο θηλασμός και η διατροφή μέχρι 12 μηνών.. αρκετά ενδιαφέρον.. Τελικά θα πάρετε μαιες ή  θα αρκεστειτε με του νοσοκομείου??

Η μικρή χθες ήταν πολύ κινητική και σήμερα πάλι..

Εγώ εκεί που ήμουν σχετικά καλά από την γοπ και την πικριλα στο στόμα ξαφνικά χειροτέρεψε.. κουράστηκα ζηλεύω θέλω να τρώω :grin::razz:


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι ωραιαα μακαρι να μπορουσα να θηλασω κ εγω ...εγω λογο της ρευματοπαθειας γτ δεν ξερω αν θα ειμαι σε εξαρση εκεινη την περιοδο και αν θα ποναω λεμε να παρω γτ δν υπαρχει βοηθεια απο κανεναν... τωρα θα δειξει.. αν τυχων παω για καισαρικη θα παρω σιγουρα 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Να πάρουμε μαία να κάνει τι; Γιατί δεν ξέρω.... Για το θηλασμό η για κάτι άλλο; Κάνουν κάτι παραπάνω από αυτές που ήδη εχει ο γιατρός ή το νοσοκομείο;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Να πάρουμε μαία να κάνει τι; Γιατί δεν ξέρω.... Για το θηλασμό η για κάτι άλλο;

δεν ειναι απαραιτητο να παρεις μαια. απλα αν παρεις μια γνωστη σου μαια πχ απλα θα   ασχοληθει λιγο περισσοτερο μαζι σου μετα τον τοκετο κ δεν θα χρειαστει να φωναζεις συνεχεια . αλλα μην φανταστεις οτι θα κατσει κ ολη μερα απλα λιγο περισσοτερο. πιο πολυ για ψυχολογικους λογους οτι εχεις καποιον γνωστο σου πχ την μαια του γιατρου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...