Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Λες να έχει γίνει ήδη κάτι κακό; Γιατί δεν μου είπε να τις κάνω από πριν αυτές τις εξετάσεις δεν καταλαβαίνω. Εγω επέμενα.. 

      Επειδή είναι ακριβές εξετάσεις δεν τις βάζουν προληπτικά . Συνήθως δεν επιρεαζει τόσο νωρίς στην εγκυμοσύνη . Επίσης δεν σημαίνει ότι επειδή υπάρχει θρομβοφιλια πάντα επιρεαζει . Πολλές φορές δεν επιρεαζει . 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , λιλιτο είπε:

Κι εμένα δεν με βολεύουν οι νυχτικιές αλλά θα πάρω μια να μοιάζει με φορέματα και και ένα ρόπαλο θηλασμού με ένα σορτσάκι από κάτω και ότι βολεψει. Και γω σκέφτηκα αυτά τα βρακάκια μιας χρήσης για να μην έχουμε και πολλά άπλυτα στο νοσοκομείο. 

@ναντια δε ας τους να λένε για το θηλασμό.και γω είμαι πολύ υπέρ αλλά όταν υπάρχει ιατρικό πρόβλημα δεν είναι δουλειά τους τι θα κάνεις.οτι πουν οι γιατροί. 

Εσείς που είστε τέλος του μήνα μην πάρετε κοντομανικα φορμακια φαντάζομαι με ένα φανελάκι αν κάνει ζέστη θα ναι οκ. Εγώ το σκέφτομαι γτ υπάρχει μεγάλη περίπτωση να γεννήσω Αυγούστο. Και γω όλα τα από μέσα φανελάκια /ζιπουνακια κοντομανικα τα πήρα  και το χειμώνα για το κρύο θα του φοράω πάνω από το ολόσωμο φορμακι και ζακέτα ,,,αν και έχουμε ζέστη στο σπίτι. Αλλά δεν πήρα αυτά που κουμπώνει στο πλάι στα φανελάκια λέτε να με δυσκολέψουν στην αρχή να τα περναω από το κεφαλάκι του??? 

Εγώ έχω καμπύλη αύριο το πρωί , αλήθεια είναι τόσο χάλια όσο λένε??

οχι απλα μετα σε πιανει μια βαρυστομαχια μια υπνηλια βεβαια στο μισαωρο περναει. αν εχει να κατσεις καπου δροσερα παρε κ κανενα περιοδικο. το υγρο εμενα μου αρεσε το ηπια ανετα σαν γκαζοζα μου θυμισε. το μετα ειναι λιγο κουραστικο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, 2angels είπε:

Πανα βρακάκι σε καισαρική ομως;  Εμενα  μου είχαν δώσει κάτι τεράστιες σερβιετες από το μαιευτήριο σαν πάνες ακρατειας. 2-3 μέρες τις χρειάζεσαι,  μετά κανονικές μεγάλες σερβιετες και ημουν κομπλέ. Αναλόγως και πόσο αίμα έχεις όμως. Θα μας πουν οι μαίες και περισσότερες λεπτομέρειες. Πάντως να έχεις μεγάλα εσώρουχα.... Να φτάνουν και στον αφαλό σου μη σου πω

Απο οσο ξερω η κουμπαρα μ γεννησε με καισαρικη και της εδωσε μια απο το μαιευτηριο πανες βρακακι κ την βολεψαν πολυ καλθπτουν μσχρι τον αφαλο.

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

κοριτσια ποσα κιλα περνουμε κατα μεσο ορο στο τριτο τριμηνο?

Ωχ.... Γιατί το άνοιξες αυτό το θέμα; Χαχαχαχαχαχ 

Ξέρω ότι στο 3ο μπαίνουν τα πολλά κιλά, τώρα πόσα ακριβώς δεν ξέρω. Πάντως αν μάθεις πες μας. Εγώ ξεκίνησα 59-60 κιλά, έχασα 2-3 από τους εμετούς και τώρα είμαι 66-67 αναλόγως ρούχων, τουαλέτας , διάθεσης κτλ. πάντα ήμουν γύρω στα 56 κιλά και τώρα μου κακοφαινεται πολυ, αλλά τα μπεμπακια μας να είναι καλά! Εσύ; Πόσα πήρες;  Πάντως ο γιατρός είναι αυστηρός με τα κιλά και δεν θέλει πάνω από 11. Δύσκολο το βλέπω

Κορίτσια εσείς ξέρετε πόσο ακόμα;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια 

@λιλιτο έκανες την καμπύλη?? Πώς σου φάνηκε?? 

 

Από θέμα κιλών εγώ είμαι 26+1 και έχω πάρει 3.. συνήθως λένε τα περισσότερα πως μπαίνουν στο τέλος γύρω στα 6 νομίζω.. Δηλαδή μια κοπέλα που το πολύ είναι να πάρει 12 επειδή έτσι λέει ο γιατρός το πρώτο τρίμηνο θα πάρει 2 και στο δεύτερο 4..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ξεκίνησα 59-60 έφτασα τα 70 ήδη και τρέμω για τη συνέχεια αλλά είμαι και ξαπλωμένη οπότε ο γιατρός δεν μου λέει κάτι προς το παρόν.καξ να φανταστείτε ήθελα να βάλω 9 κιλά μέχρι τέλους. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω πως μπήκαν .είχα 5 κιλά μέχρι αρχές 5ου και μετά μπήκαν τα υπολοιπα. Δεν είχα εμετούς για να χάσω. Αλλά δεν είναι οτι έχω και λιγούρες η πείναω συνεχως απλά έτρωγα πολλές βλακείες. Από ότι ξέρω είναι 3 κιλά πρώτο τρίμηνο 5-6 δεύτερο κι άλλα τόσα στο τρίτο περίπου αλλά δεν το βλέπω. Εγώ που μέχρι πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα φτάσει παραπάνω από 54. 

Όχι δεν την έκανα.θα πάω αύριο είχε κάνει σκιαγραφικό η μικρόβιολογος και μου είπε δεν καν ει να με πλησιάσει γτ είναι ραδιενέργη. Τζάμπα ξύπνησα...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ναντια δε είπε:

ασε και εγω απο προχθες το σκεφτομαι συνεχεια ειμαι 25 και 4 και εχω παρει 8 κιλα ηδη φοβαμαι μην φτασω 20 κιλα ειναι πολλα για τωρα?

8 είναι καλά, δεν είναι πολλά δεν είναι και λίγα.... Θα αρχίσουμε περισσότερα φρούτα. Κάθε βδομάδα και ενα κιλό πάνω που βάζω κ γω είναι πολύ! Αλλά πεινάω και τρώω. Δεν μπορώ να μαζευτω ρε κορίτσια! Και ειδικά όταν βλέπω παγωτό κάτι παθαίνω! 

 

@λιλιτο εσύ είναι λογικό να βάλεις λίγο παραπάνω. Δεν πειράζει μην το σκέφτεσαι. Και πάλι καλά να λες! 

Μια φίλη μου περισυ είχε βάλει 24 κιλά και τώρα είναι πιο αδύνατη από πριν μείνει έγκυος , και το δέρμα της άψογο! Και ήταν και το 2ο παιδάκι ! Τι να πω.... Εγώ το ξεχειλωμα φοβάμαι μην δεν μαζεύεται. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , 2angels είπε:

8 είναι καλά, δεν είναι πολλά δεν είναι και λίγα.... Θα αρχίσουμε περισσότερα φρούτα. Κάθε βδομάδα και ενα κιλό πάνω που βάζω κ γω είναι πολύ! Αλλά πεινάω και τρώω. Δεν μπορώ να μαζευτω ρε κορίτσια! Και ειδικά όταν βλέπω παγωτό κάτι παθαίνω! 

 

@λιλιτο εσύ είναι λογικό να βάλεις λίγο παραπάνω. Δεν πειράζει μην το σκέφτεσαι. Και πάλι καλά να λες! 

Μια φίλη μου περισυ είχε βάλει 24 κιλά και τώρα είναι πιο αδύνατη από πριν μείνει έγκυος , και το δέρμα της άψογο! Και ήταν και το 2ο παιδάκι ! Τι να πω.... Εγώ το ξεχειλωμα φοβάμαι μην δεν μαζεύεται. 

και εγω εκοψα το βραδινο ετρωγα  τοστακι.. κ τωρα τρωω γιαουρτι η κανενα φρουτο...δεν θελω καν να το σκεφτομαι οτι θα παω τοσο θελω κατω απο 20  σιγουρα


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σε ολες!

Εκανα την καμπυλη σακχαρου σημερα κ ενω δε δυσκολευτηκα να το πιω, μετα απο λιγο ταβλιαστηκα δυστυχως.

Δε λιποθυμησα αλλα ζαλιστηκα αρκετα! Περιμενω τα αποτελεσματα τωρα....


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Καλησπερα σε ολες!

Εκανα την καμπυλη σακχαρου σημερα κ ενω δε δυσκολευτηκα να το πιω, μετα απο λιγο ταβλιαστηκα δυστυχως.

Δε λιποθυμησα αλλα ζαλιστηκα αρκετα! Περιμενω τα αποτελεσματα τωρα....

Καλησπέρα και σε σένα..

Καλά αποτελέσματα Πότε θα βγουν ?? 

Έτσι και εγώ ενώ το ήπια μια χαρά σχετικά μετά ζαλιστηκα


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω... Πιστεύω να συνήλθες γρήγορα. Καλα αποτελέσματα! Εγώ λέω να πάω αύριο τελικα. Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Έστειλα τον άντρα μου για γλυκόζη και μου έφερε μια σκόνη σε ένα βαζακι το οποίο μοιάζει με ουροσυλεκτη. Φαίνεται για χύμα... Έτσι είναι η έπεσε στη περίπτωση του φαρμακείου;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα..

Καλά αποτελέσματα Πότε θα βγουν ?? 

Έτσι και εγώ ενώ το ήπια μια χαρά σχετικά μετά ζαλιστηκα

Καλα αποτελεσματα να εχεις! Εγω τελικα δν θα κανω καμπυλη μου ειπε οτι δν την χρειαζομαι!


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...