Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Agusta είπε:

Τώρα είδα ότι γράφει 15 ημέρες επιδότησης 14-28/5 και 4 ημέρες 29/5-1/6 ως απόφαση, ενώ κανονικά έχω κάνει αίτηση για μέχρι 9/6.. Μάλλον αποφάσισαν ότι δν θα επιδοτηθω 1-9/6! Δεν το πολυκαταλαβαινω, θα περάσω κ από τη λογίστρια αύριο..

@Heidelberg δίκιο έχεις, θα πάρω παραπάνω νυχτικα, κ αφού όπως λες θα λερωνονται εύκολα δεν θα τρελαθώ να βρω τις τελευταίες τάσεις της μόδας!

@elenistam τέλεια! Ίσα ίσα θα πάρεις το νησιώτικο αέρα σου κ θα γεμίσεις τις μπαταρίες σου!

Θα περάσεις επιτροπή για την υπόλοιπη άδεια για αυτό σε ρωτησα γιατί μου έκανε εντύπωση που μου είπες οτι πήρες ενα μήνα!μετά τις 15 μέρες περνάς επιτροπή για την άδεια!είναι και ηλίθιοι, δεν σου ειπαν ότι θα σε πάρουν τηλέφωνο για να περάσεις επιτροπή;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Θα περάσεις επιτροπή για την υπόλοιπη άδεια για αυτό σε ρωτησα γιατί μου έκανε εντύπωση που μου είπες οτι πήρες ενα μήνα!μετά τις 15 μέρες περνάς επιτροπή για την άδεια!είναι και ηλίθιοι, δεν σου ειπαν ότι θα σε πάρουν τηλέφωνο για να περάσεις επιτροπή;

Τη Δευτέρα που πήγε στο ΙΚΑ ο άντρας μου για να δώσει τη γνωμάτευση του γιατρού του είπαν ότι θα καλέσουν για να περάσω επιτροπή κ κάλεσαν την Τετάρτη κ πέρασε επιτροπή την Πέμπτη.. Δεν του είπαν όμως ότι θα πρέπει να ξαναπερασω επιτροπή! Μήπως λες την επιτροπή που πέρασα ήδη;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Agusta είπε:

Τη Δευτέρα που πήγε στο ΙΚΑ ο άντρας μου του είπαν ότι θα καλέσουν για να περάσω επιτροπή κ κάλεσαν την Τετάρτη κ πέρασε επιτροπή την Πέμπτη.. Δεν του είπαν όμως ότι θα πρέπει να ξαναπερασω επιτροπή! Μήπως λες την επιτροπή που πέρασα ήδη;;

Α!πέρασες επιτροπή!ωραία!μετά την επιτροπή κατέθεσε χαρτιά πάλι ο άντρας σου;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Α!πέρασες επιτροπή!ωραία!μετά την επιτροπή κατέθεσε χαρτιά πάλι ο άντρας σου;

Καλημέρα! Όχι, από την αρχή πήγε τη γνωμάτευση, το βιβλιάριο ασθενείας, ταυτότητες και την πρώτη σελίδα του βιβλιαριου τραπέζης, όταν πέρασε επιτροπή του έδωσαν ένα χαρτί το οποίο υπέγραψε ο εργοδότης μου κ όταν τους το πήγε του έδωσαν την απόφαση! Αυτό! Μου φάνηκε απλή διαδικασία, λες να το ματιαξα;;!!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Agusta είπε:

Καλημέρα! Όχι, από την αρχή πήγε τη γνωμάτευση, το βιβλιάριο ασθενείας, ταυτότητες και την πρώτη σελίδα του βιβλιαριου τραπέζης, όταν πέρασε επιτροπή του έδωσαν ένα χαρτί το οποίο υπέγραψε ο εργοδότης μου κ όταν τους το πήγε του έδωσαν την απόφαση! Αυτό! Μου φάνηκε απλή διαδικασία, λες να το ματιαξα;;!!

Καλημέρα!!!αυτή είναι η διαδικασία και το ΙΚΑ σου την έκανε παρα πολύ γρήγορα!γιατί σε εμένα αυτήν την διαδικασία κάνουν 3 βδομάδες!επιτροπή περνάει 2 βδομάδες μετά την κατάθεση των πρώτων χαρτιών και μετά από μια βδομάδα παίρνουν τα υπόλοιπα και δίνουν την απόδειξη πληρωμής!δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν σου πέρασαν όλη την άδεια!πρέπει να πάει στο ΙΚΑ να ρωτήσει γιατί!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , angeliki1979 είπε:

καλημέρα και από μένα

έχω φοβερό πονοκέφαλο εδώ και 2 μέρες -παίρνω depon και πονσταν αλλά δεν περνάει. τι άλλο να κάνω?

πολυ νερο να πινεις μπανακι χλιαρο κ να μιλησεις με το γιατρο σου. την πιεση σου την μετρας? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , angeliki1979 είπε:

καλημέρα και από μένα

έχω φοβερό πονοκέφαλο εδώ και 2 μέρες -παίρνω depon και πονσταν αλλά δεν περνάει. τι άλλο να κάνω?

Καλημέρα, κορίτσι μου. Κομπρέσες δροσερές στο μέτωπο δοκίμασες; Και την πίεσή σου αν μπορείς να μετρήσεις, όπως είπε και η linaa.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, angeliki1979 είπε:

καλημέρα και από μένα

έχω φοβερό πονοκέφαλο εδώ και 2 μέρες -παίρνω depon και πονσταν αλλά δεν περνάει. τι άλλο να κάνω?

Καλησπέρα!! Εμένα με βοηθάει το χαμομήλι πολύ κ οι κρύες κομπρεσες.

22 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα εγκυούλες!!

@elenistam καλά να περάσεις στη Θάσο! Θα γυρίσεις στον μήνα σου Θεσσαλονίκη;;

@Heidelberg το διάβασα κ εγώ, λες να είναι καλό;; Επίσης έγινα κ μέλος στο nutricia club, σου στελνουν μια τσαντούλα για να βάζεις τις πρώτες εξετάσεις του! Εγώ λογικά θα το λάβω σε λίγες ημέρες!

Εγώ αύριο θα πάω μία βόλτα στην αγορά για να δω νυχτικο-ρομπα για το μαιευτήριο και προίκα για το κρεβατάκι!

Κορίτσια εσείς που πήρατε αναρρωτική,γνωρίζετε τι γίνεται με τα ένσημα; Δηλαδή εγώ που πήρα τώρα αναρρωτική, θα μου κολλήσουν ένσημα; Κ επίσης ο μισθός που θα μπει είναι μόνο από το ΙΚΑ; Γιατί το χαρτί που μου έδωσαν ως απόφαση αναφέρει ένα πολύ μικρό ποσό κ ψιλοαγχωθηκα

Εγώ πήρα δύο θηλασμού από το oysho κ νομίζω θα είμαι οκ. 

@elenistam χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκι μου!! Ότι επιθυμεις!!! Με το καλό ή ζουζούνα!!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα!!!αυτή είναι η διαδικασία και το ΙΚΑ σου την έκανε παρα πολύ γρήγορα!γιατί σε εμένα αυτήν την διαδικασία κάνουν 3 βδομάδες!επιτροπή περνάει 2 βδομάδες μετά την κατάθεση των πρώτων χαρτιών και μετά από μια βδομάδα παίρνουν τα υπόλοιπα και δίνουν την απόδειξη πληρωμής!δεν καταλαβαίνω όμως γιατί δεν σου πέρασαν όλη την άδεια!πρέπει να πάει στο ΙΚΑ να ρωτήσει γιατί!

Η λογιστρια μου είπε να ξαναπερασω από το ΙΚΑ να ρωτήσω πριν τις 1/6 που σταματάει η επιδότηση μήπως πρέπει να ξαναπερασω επιτροπή και δεν μου το είπαν οι βλάκες! Πφφφ τελικά όντως το μάτιαξα!!

@angeliki1979 θα έλεγα κ εγώ πολλά νερά, ξεκούραση και να πάρεις τον γιατρό σου αν συνεχίσει.

Εγώ σήμερα υπερεκτιμησα τις δυνάμεις μου.. Ήμουν από τις 9 μέχρι τις 2παρά έξω κ εκεί που έπινα τη βυσσιναδα μου σε μία καφετέρια μ' έπιασε μια σκοτοδινη, μια ζάλη κ πάλι καλά δεν λιποθυμησα.. Ααχχ το καλοκαίρι με τους καύσωνες τι θα κάνουμε;;

Χρόνια πολλά κορίτσια μου σε όλες τις εορτάζουσες!! Με το καλό τα μωράκια μας!!:x:-D:)


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Agusta είπε:

Η λογιστρια μου είπε να ξαναπερασω από το ΙΚΑ να ρωτήσω πριν τις 1/6 που σταματάει η επιδότηση μήπως πρέπει να ξαναπερασω επιτροπή και δεν μου το είπαν οι βλάκες! Πφφφ τελικά όντως το μάτιαξα!!

@angeliki1979 θα έλεγα κ εγώ πολλά νερά, ξεκούραση και να πάρεις τον γιατρό σου αν συνεχίσει.

Εγώ σήμερα υπερεκτιμησα τις δυνάμεις μου.. Ήμουν από τις 9 μέχρι τις 2παρά έξω κ εκεί που έπινα τη βυσσιναδα μου σε μία καφετέρια μ' έπιασε μια σκοτοδινη, μια ζάλη κ πάλι καλά δεν λιποθυμησα.. Ααχχ το καλοκαίρι με τους καύσωνες τι θα κάνουμε;;

Χρόνια πολλά κορίτσια μου σε όλες τις εορτάζουσες!! Με το καλό τα μωράκια μας!!:x:-D:)

Ε, ναι!μήπως πρέπει να ξανα περάσεις επιτροπή για την υπόλοιπη άδεια γιατί δεν είναι λογικό να μην την περάσουν!τουλάχιστον τις πρώτες 19 στις πέρασαν μπαμ-μπαμ!

Θέλει λίγο προσοχή τώρα που έχει ζέστη εσείς που κυκλοφορειτε έξω!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Agusta είπε:

Η λογιστρια μου είπε να ξαναπερασω από το ΙΚΑ να ρωτήσω πριν τις 1/6 που σταματάει η επιδότηση μήπως πρέπει να ξαναπερασω επιτροπή και δεν μου το είπαν οι βλάκες! Πφφφ τελικά όντως το μάτιαξα!!

@angeliki1979 θα έλεγα κ εγώ πολλά νερά, ξεκούραση και να πάρεις τον γιατρό σου αν συνεχίσει.

Εγώ σήμερα υπερεκτιμησα τις δυνάμεις μου.. Ήμουν από τις 9 μέχρι τις 2παρά έξω κ εκεί που έπινα τη βυσσιναδα μου σε μία καφετέρια μ' έπιασε μια σκοτοδινη, μια ζάλη κ πάλι καλά δεν λιποθυμησα.. Ααχχ το καλοκαίρι με τους καύσωνες τι θα κάνουμε;;

Χρόνια πολλά κορίτσια μου σε όλες τις εορτάζουσες!! Με το καλό τα μωράκια μας!!:x:-D:)

κ εγω πηγα σημερα να λυποθιμησω πηγαινα για τις μηνιαιες εξετασεις μου κ μπηκα καταχλωμη σε ενα σουπερ μαρκετ να μου δωσουν ενα χυμο. μου ειπε ο γιατρος αυτο το τριμηνο πεφτει η πιεση ευκολα γιατι αραιωνει αρκετα το αιμα. τα ειδα ολα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλησπέρα!! Εμένα με βοηθάει το χαμομήλι πολύ κ οι κρύες κομπρεσες.

Εγώ πήρα δύο θηλασμού από το oysho κ νομίζω θα είμαι οκ. 

@elenistam χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκι μου!! Ότι επιθυμεις!!! Με το καλό ή ζουζούνα!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

τι κάνετε κορίτσια;;; Χάθηκα αλλά έτρεχα...έκανε β επιπέδου.πρπχτεε κ μου.βρηκε ο γιατρός.κοντο τράχηλο....ειμ;ι στα.ορια.25 χιλιοστά κ.μου είπε.ηεκουραση κ να.παω την άλλη.βδομαδα να.με.μετρησει πάλι....υπάρχει περίπτωση προοροτητας γι'αυτό κ πρέπει να το παρακολουθούμε....πφφφφ τι κάνετε.εσεις;;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλησπέρα!! Εμένα με βοηθάει το χαμομήλι πολύ κ οι κρύες κομπρεσες.

Εγώ πήρα δύο θηλασμού από το oysho κ νομίζω θα είμαι οκ. 

@elenistam χρόνια πολλά και ευτυχισμένα κοριτσάκι μου!! Ότι επιθυμεις!!! Με το καλό ή ζουζούνα!!

Xρονια πολλα Ελενιτσα!!!! Με το καλο να ερθει η μπουμπου και με εναν πονο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...