Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 21 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σε ευχαριστουμε πολύ!!

      Tι χοριακη ειχες μετα την αχνη γραμμη? Μακάρι 🙏

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , kiki1986 είπε:

τι κάνετε κορίτσια;;; Χάθηκα αλλά έτρεχα...έκανε β επιπέδου.πρπχτεε κ μου.βρηκε ο γιατρός.κοντο τράχηλο....ειμ;ι στα.ορια.25 χιλιοστά κ.μου είπε.ηεκουραση κ να.παω την άλλη.βδομαδα να.με.μετρησει πάλι....υπάρχει περίπτωση προοροτητας γι'αυτό κ πρέπει να το παρακολουθούμε....πφφφφ τι κάνετε.εσεις;;;;

Καλώς ήρθες και εσυ στο club με κοντό τράχηλο!Και εμένα 2,5 στην β'επιπεδου με 2 εκατοστά χοάνη!εμένα ηταν 3 και σε μια βδομάδα πήγε 2,5!είμαι σε ακινησία και τον παρακολουθούμε κάθε 2 βδομάδες!δεν σου έδωσε ο γιατρός κάτι;

@elenistam πολύχρονη!!!με το καλό η μπουμπου σου!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , vaclia είπε:

Xρονια πολλα Ελενιτσα!!!! Με το καλο να ερθει η μπουμπου και με εναν πονο!!!!

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πρίν από 25 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλώς ήρθες και εσυ στο club με κοντό τράχηλο!Και εμένα 2,5 στην β'επιπεδου με 2 εκατοστά χοάνη!εμένα ηταν 3 και σε μια βδομάδα πήγε 2,5!είμαι σε ακινησία και τον παρακολουθούμε κάθε 2 βδομάδες!δεν σου έδωσε ο γιατρός κάτι;

@elenistam πολύχρονη!!!με το καλό η μπουμπου σου!!!

ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλώς ήρθες και εσυ στο club με κοντό τράχηλο!Και εμένα 2,5 στην β'επιπεδου με 2 εκατοστά χοάνη!εμένα ηταν 3 και σε μια βδομάδα πήγε 2,5!είμαι σε ακινησία και τον παρακολουθούμε κάθε 2 βδομάδες!δεν σου έδωσε ο γιατρός κάτι;

@elenistam πολύχρονη!!!με το καλό η μπουμπου σου!!!

Ω ελπίζω να μείνει σταθερό γτ δεν έχω ιστορικό προοροτητας...τον γιο μου τον γέννησα 39 εβδομάδα... Μου έδωσε ο γιατρός προγεστερόνη να πάρω αλλά φοβάμαι να την πάρω γτ δημιουργεί θηλυπρεπεία στα αρσενικά έμβρυα...λέω.λοιπον να το παρακολουθώ λίγο ακόμα κ αν μειωθεί να. Τότε θα πάρω αναγκαστικά...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kiki1986 είπε:

Ω ελπίζω να μείνει σταθερό γτ δεν έχω ιστορικό προοροτητας...τον γιο μου τον γέννησα 39 εβδομάδα... Μου έδωσε ο γιατρός προγεστερόνη να πάρω αλλά φοβάμαι να την πάρω γτ δημιουργεί θηλυπρεπεία στα αρσενικά έμβρυα...λέω.λοιπον να το παρακολουθώ λίγο ακόμα κ αν μειωθεί να. Τότε θα πάρω αναγκαστικά...

Προγεστερόνη πρέπει να βάζεις κολπικά για τον τράχηλο!απο το στόμα δεν βοηθάει σε κάτι!εγω βάζω κολπικά vasclor και παίρνω και τοκολυτικά γιατί εχω συσπάσεις!καλό είναι να ακούσεις τον γιατρό γιατί δεν ξέρεις πόσο μπορεί να μειωθεί!μην βάζεις σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη σου!εγω με την κρέμα και την ξάπλα εχω καταφέρει προς το παρόν να μείνει σταθερός στο 2,5!αν μικρύνει όμως έστω και λίγο θα μου βάλει πεσσό!εχω φοβηθεί πάρα πολύ γιατί ακόμα είναι πολυ νωρίς!

 

Επίσης αυτό πρώτη φορά το ακούω!γιατί η προγεστερόνη είναι μια ορμόνη που στην εγκυμοσύνη είναι πολύ αυξημένη!υπάρχει στον οργανισμό μας ούτως ή άλλως!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα πάμε για καμπύλη σακχάρου. Τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν εσείς που έχετε κάνει ήδη?

Καλημέρα!!!εγω έκανα την καμπύλη και τις εξετάσεις που κάνουμε γενικά και τα αποτελέσματα τα πήρα την επόμενη μέρα το απόγευμα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Σήμερα πάμε για καμπύλη σακχάρου. Τα αποτελέσματα πότε βγαίνουν εσείς που έχετε κάνει ήδη?

Εγώ μόλις πήρα τα δικά μου. Την είχα κάνει την Πέμπτη, αλλά μεσολάβησε το τριήμερο (ΣΚ και τοπική αργία χθες).

Πριν την γλυκόζη: 74

Στα 60 λεπτά: 171

Στα 120: 121

Αυτό το 171 δεν είναι πολύ καλό, έπρεπε να είναι <160, αλλά είπε ο μικροβιολόγος ότι κυρίως τους ενδιαφέρει το πριν και το δίωρο και αυτά είναι πολύ καλά...:unsure:

Στον γιατρό μου την Πέμπτη θα πάω να τις δει, αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γαμώτο μου... Τιμή μεγαλύτερη του 180 είναι ενδεικτική για διαβήτη κύησης....

Ελπίζω να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Heidelberg είπε:

Εγώ μόλις πήρα τα δικά μου. Την είχα κάνει την Πέμπτη, αλλά μεσολάβησε το τριήμερο (ΣΚ και τοπική αργία χθες).

Πριν την γλυκόζη: 74

Στα 60 λεπτά: 171

Στα 120: 121

Αυτό το 171 δεν είναι πολύ καλό, έπρεπε να είναι <160, αλλά είπε ο μικροβιολόγος ότι κυρίως τους ενδιαφέρει το πριν και το δίωρο και αυτά είναι πολύ καλά...:unsure:

Στον γιατρό μου την Πέμπτη θα πάω να τις δει, αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γαμώτο μου... Τιμή μεγαλύτερη του 180 είναι ενδεικτική για διαβήτη κύησης....

Ελπίζω να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, κορίτσι μου!

ειναι τσιμπημενο αλλα οχι κ τοσο το πολυ πολυ να σου κοψει τα γλυκα δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα διαβητη γιατι πεφτει αρκετα μετα. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Προγεστερόνη πρέπει να βάζεις κολπικά για τον τράχηλο!απο το στόμα δεν βοηθάει σε κάτι!εγω βάζω κολπικά vasclor και παίρνω και τοκολυτικά γιατί εχω συσπάσεις!καλό είναι να ακούσεις τον γιατρό γιατί δεν ξέρεις πόσο μπορεί να μειωθεί!μην βάζεις σε κίνδυνο την εγκυμοσύνη σου!εγω με την κρέμα και την ξάπλα εχω καταφέρει προς το παρόν να μείνει σταθερός στο 2,5!αν μικρύνει όμως έστω και λίγο θα μου βάλει πεσσό!εχω φοβηθεί πάρα πολύ γιατί ακόμα είναι πολυ νωρίς!

 

Επίσης αυτό πρώτη φορά το ακούω!γιατί η προγεστερόνη είναι μια ορμόνη που στην εγκυμοσύνη είναι πολύ αυξημένη!υπάρχει στον οργανισμό μας ούτως ή άλλως!

Αγαπημένο μου τι κανεις?

Ποτε πας στο ντοκ?

Αντε και εφτασες σχεδον 28.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

ειναι τσιμπημενο αλλα οχι κ τοσο το πολυ πολυ να σου κοψει τα γλυκα δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα διαβητη γιατι πεφτει αρκετα μετα. 

Μακάρι να'ναι έτσι όπως τα λες! Και τα γλυκά να μου κόψει, πάλι δεν με πειράζει, γιατί τρώω ελάχιστα. Ζυμαρικά και φρούτα μην μου πει να κόψω, γιατί με αυτά ζω....:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ......ΕΓΩ ΕΔΩ ΘΑΣΟ ΚΑΛΑ.....ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΡΟΣΙΑ ΑΛΛΕΣ ΣΚΑΩ.....ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ 3-4 ΚΙΛΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΣΑΝ ΟΤΙ ΤΡΩΩ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ....ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΕΔΩ...ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ....ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΘΕΣΣ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....

ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΒΕΧΑ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Heidelberg είπε:

Εγώ μόλις πήρα τα δικά μου. Την είχα κάνει την Πέμπτη, αλλά μεσολάβησε το τριήμερο (ΣΚ και τοπική αργία χθες).

Πριν την γλυκόζη: 74

Στα 60 λεπτά: 171

Στα 120: 121

Αυτό το 171 δεν είναι πολύ καλό, έπρεπε να είναι <160, αλλά είπε ο μικροβιολόγος ότι κυρίως τους ενδιαφέρει το πριν και το δίωρο και αυτά είναι πολύ καλά...:unsure:

Στον γιατρό μου την Πέμπτη θα πάω να τις δει, αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γαμώτο μου... Τιμή μεγαλύτερη του 180 είναι ενδεικτική για διαβήτη κύησης....

Ελπίζω να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, κορίτσι μου!

Εγώ είχα στα 60' 185! Φυσικά αγχώθηκα γιατί ποτέ δεν είχα θέμα και η διατροφή μου είναι προσεγμένη όμως με λίγο περπάτημα μετά από κάθε γεύμα όλα οκ! Τώρα έκανα και την γλυκοζυλιωμενη που δείχνει το μέσο όρο του σακχάρου το τελευταίο τρίμηνο κι έδειξε 4,3 με τα φυσιολογικά όρια να είναι 4-6. Ο γιατρός μου πάντως από την αρχή ήταν πολύ υποστηρικτικός και με ηρέμησε αρκετα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Αγαπημένο μου τι κανεις?

Ποτε πας στο ντοκ?

Αντε και εφτασες σχεδον 28.

Γεια σου αγάπη!!!πέμπτη εχω πάλι γιατρό!σημαντικο το ραντεβου γιατι θα δουμε αν θα βαλω πεσσο!ελπιζω να μην χρειαστει!αυτές οι δυο βδομάδες μου φαίνονται οτι πέρασαν πιο γρήγορα!

Ναι!!!!μπήκα στον 7ο επιτέλους!Και σε 5 μέρες 28η!και προχωράμε ακαθεκτες!!!

Εσύ πως είσαι;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

τι κάνετε κορίτσια;;; Χάθηκα αλλά έτρεχα...έκανε β επιπέδου.πρπχτεε κ μου.βρηκε ο γιατρός.κοντο τράχηλο....ειμ;ι στα.ορια.25 χιλιοστά κ.μου είπε.ηεκουραση κ να.παω την άλλη.βδομαδα να.με.μετρησει πάλι....υπάρχει περίπτωση προοροτητας γι'αυτό κ πρέπει να το παρακολουθούμε....πφφφφ τι κάνετε.εσεις;;;;

Καλησπέρα

Μην αγχώνεσαι, εγώ είμαι με τράχηλο στο 1,5 εδώ και τρεις εβδομάδες.Το θέμα είναι να είναι σταθερός. Φυσικά ξεκούραση! Όλα θα σου πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...