Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Sunshine18 είπε:

Η αδερφή μου εξωτερικό, η μαμά μου στην άλλη άκρη της χώρας, η πεθερά 5' απ' το σπίτι... 

Αχ!αυτό είναι θεματακι...τι να την κάνεις την πεθερά!εγω ευτυχώς εχω την μαμά μου 5 λεπτά με τα πόδια αλλά δουλεύει!Και οι αδερφές μου Αθήνα είναι αλλά μένουν μακρία μου και έχουν 4 παιδιά η μία και 2 η άλλη και δουλεύουν!μια φορά τον μήνα τις βλέπω!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

να μιλησεις με το γιατρο σου δυσπνοια οχι δεν εχω δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο τοσο νωρις στην εγκυμοσυνη καλο ειναι να τον ρωτησεις κ να του περιγραψεις ακριβως πως το εννοεις. 

Το είχα αναφέρει και μου είπε ότι είναι νωρίς για δύσπνοια αλλά δε μου είπε κάτι άλλο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melissoula27 είπε:

Περίεργα συμπτώματα. Ίσως δεν έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη. Τι εννοείς δυσφορία; Εγώ δυσκολεύομαι να αναπνεύσω καθαρά. Δεν ξέρω τι να υποθέσω 

Αισθάνομαι μια φουντωση, μια δυσκολία στην αναπνοή αλλά όχι συνέχεια,καουρα, ιδρωνω, ζεσταινομαι υπερβολικά!μια γενική δυσφορία και βογκαω!μετά μου περνάει!γενικά στην εγκυμοσύνη όλα απόγευμα τα πάθαινα!το πρωί ξυπναγα μια χαρά!

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί ακόμα δεν μας πιέζουν στο διάφραγμα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melissoula27 είπε:

Το είχα αναφέρει και μου είπε ότι είναι νωρίς για δύσπνοια αλλά δε μου είπε κάτι άλλο! 

να του το ξαναπεις δεν ειναι καλο να μην μπορεις να αναπνευσεις. να πας να σε ακροαστει κιολας . μπορει να μην εδωσε σημασια γιατι ισως νομιζει οτι δεν το εχεις ξαναπαθει κ οτι ετυχε. ξαναμιλα του αφου το παθαινεις συχνα κ πες οτι το παθαινεις καθε βραδυ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

η δυσφορια μπορει να ειναι κ απο το φαγητο το βραδυ πεφτει λιγο πιο βαρυ να ξερεις. αλλα η δυσπνοια ειναι αλλο πραγμα. 

Οχι,Το βράδυ είμαι καλά!μετά τις 6 με πιάνει και μέχρι τις 9.30-10.00!εγω μπορεί να φάω και στις 12.00 και σε μια ώρα να παω για ύπνο, δεν εχω θέμα με το φαγητό και δυσφορία!το ξέρω, αυτό είπα στην μελλισουλα!απλά εχω μια δυσκολία στην αναπνοή οταν εχω έντονο το αίσθημα της δυσφορίας!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αισθάνομαι μια φουντωση, μια δυσκολία στην αναπνοή αλλά όχι συνέχεια,καουρα, ιδρωνω, ζεσταινομαι υπερβολικά!μια γενική δυσφορία και βογκαω!μετά μου περνάει!γενικά στην εγκυμοσύνη όλα απόγευμα τα πάθαινα!το πρωί ξυπναγα μια χαρά!

Να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί ακόμα δεν μας πιέζουν στο διάφραγμα!

Ά ναι δεν είναι το ίδιο. Εσυ εχεις ρωτησει τον γιατρό σου ; θα του το πω στο επόμενο ραντεβού.

πρίν από 10 λεπτά , linaa είπε:

να του το ξαναπεις δεν ειναι καλο να μην μπορεις να αναπνευσεις. να πας να σε ακροαστει κιολας . μπορει να μην εδωσε σημασια γιατι ισως νομιζει οτι δεν το εχεις ξαναπαθει κ οτι ετυχε. ξαναμιλα του αφου το παθαινεις συχνα κ πες οτι το παθαινεις καθε βραδυ. 

Ευχαριστω! Θα το πω ,αλλά πιθανόν θα πρέπει να πάω σε πιο εξειδικευμένο γιατρό. Νομιζα οτι ίσως είναι κάποιο γνώριμο σύμπτωμα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ά ναι δεν είναι το ίδιο. Εσυ εχεις ρωτησει τον γιατρό σου ; θα του το πω στο επόμενο ραντεβού.

Ευχαριστω! Θα το πω ,αλλά πιθανόν θα πρέπει να πάω σε πιο εξειδικευμένο γιατρό. Νομιζα οτι ίσως είναι κάποιο γνώριμο σύμπτωμα!

καλο ειναι να μην περιμενεις ενα μηνα να του το πεις. δεν ειναι τοσο ακινδυνο να μην μπορεις να αναπνευσεις με ενα τηλεφωνο θα σου λυσει καθε απορια κ θα δειτε τι μπορει να φταιει.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αχ!αυτό είναι θεματακι...τι να την κάνεις την πεθερά!εγω ευτυχώς εχω την μαμά μου 5 λεπτά με τα πόδια αλλά δουλεύει!Και οι αδερφές μου Αθήνα είναι αλλά μένουν μακρία μου και έχουν 4 παιδιά η μία και 2 η άλλη και δουλεύουν!μια φορά τον μήνα τις βλέπω!

Γι αυτό, για να μην έχουμε δράματα θα κηρύξω στρατιωτικό νόμο και θα είμαι μόνο με το μωρό και τον άντρα μου! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Ά ναι δεν είναι το ίδιο. Εσυ εχεις ρωτησει τον γιατρό σου ; θα του το πω στο επόμενο ραντεβού.

Ευχαριστω! Θα το πω ,αλλά πιθανόν θα πρέπει να πάω σε πιο εξειδικευμένο γιατρό. Νομιζα οτι ίσως είναι κάποιο γνώριμο σύμπτωμα!

Οχι, δεν τον εχω ρωτήσει!γιατί εγω εχω να ασχοληθω με πολύ πιο σημαντικά θέματα και δεν είναι κατι που με έχει ανησυχήσει!μια δυσφορία στην εγκυμοσύνη είναι φυσιολογική!απο τον 8ο είναι και η δύσπνοια φυσιολογική!αν το θυμηθω όμως θτιν ρωτησω την πέμπτη που θα παω!

πρίν από 5 λεπτά , Sunshine18 είπε:

Γι αυτό, για να μην έχουμε δράματα θα κηρύξω στρατιωτικό νόμο και θα είμαι μόνο με το μωρό και τον άντρα μου! :rolleyes:

Χαχαχαχα!οτι σε κάνει να νιώθεις εσυ καλύτερα θα κάνεις!εγω θελω να έρθουν οι δικοί μου όποτε μπορέσουν σπίτι!αλλά ξέρω οτι δεν θα με ενοχλήσουν, ισα-ισα θα βοηθήσουν και με το σπίτι!Και η πεθερά μου αν έχει διάθεση να βοηθήσει καλοδεχούμενη!με το σπίτι όμως, με το μωρό δεν θελω ούτε βοήθεια ούτε "συμβουλές"!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Εγώ μόλις πήρα τα δικά μου. Την είχα κάνει την Πέμπτη, αλλά μεσολάβησε το τριήμερο (ΣΚ και τοπική αργία χθες).

Πριν την γλυκόζη: 74

Στα 60 λεπτά: 171

Στα 120: 121

Αυτό το 171 δεν είναι πολύ καλό, έπρεπε να είναι <160, αλλά είπε ο μικροβιολόγος ότι κυρίως τους ενδιαφέρει το πριν και το δίωρο και αυτά είναι πολύ καλά...:unsure:

Στον γιατρό μου την Πέμπτη θα πάω να τις δει, αλλά στενοχωρήθηκα λίγο γαμώτο μου... Τιμή μεγαλύτερη του 180 είναι ενδεικτική για διαβήτη κύησης....

Ελπίζω να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα, κορίτσι μου!

Εμας τελικα μας τα έδωσαν σχεδόν αμέσως. Μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου εμένα. Κ εγώ έβγαλα 85, 105 και 97. Στα 75 mg. Εσύ πόσα πήρες?

Κορίτσια γενικά η καμπύλη τίποτα δεν ήταν. Σαν το νερό από την βανίλια που βάζαμε στο ποτήρι μικρά ήταν. Τίποτα δεν κατάλαβα κ δεν ζαλίστηκα καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Melissoula27 είπε:

Ά ναι δεν είναι το ίδιο. Εσυ εχεις ρωτησει τον γιατρό σου ; θα του το πω στο επόμενο ραντεβού.

Ευχαριστω! Θα το πω ,αλλά πιθανόν θα πρέπει να πάω σε πιο εξειδικευμένο γιατρό. Νομιζα οτι ίσως είναι κάποιο γνώριμο σύμπτωμα!

Καλησπέρα διάβασα για το σύμπτωμα σου και επειδή το είχα και εγω και στο τέταρτο μου παιδάκι και τώρα σε αυτή την εγκυμοσυνη βασικά διαπιστώθηκε ότι η εγκυμοσυνη μου προκάλεσε αλλεργικό άσθμα ....πήγα σε ειδικό πνευμονολόγο μου έδωσε ότι χρειαζόταν και τώρα όλα μια χαρά... σίγουρα κατι πρέπει να κανεις γιατι ειναι σημαντική η  σωστή οξυγόνωση και η δίκη σου και ΚΑΤ επέκταση και του μωρού. Σου εύχομαι σύντομα να βρεις λύση.

Καλό βράδυ σε όλες τις εγκυουλες και σε αυτό το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , modena είπε:

Εμας τελικα μας τα έδωσαν σχεδόν αμέσως. Μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές σου εμένα. Κ εγώ έβγαλα 85, 105 και 97. Στα 75 mg. Εσύ πόσα πήρες?

Κορίτσια γενικά η καμπύλη τίποτα δεν ήταν. Σαν το νερό από την βανίλια που βάζαμε στο ποτήρι μικρά ήταν. Τίποτα δεν κατάλαβα κ δεν ζαλίστηκα καθόλου.

Μπράβο, βρε συ! Πολύ καλά! 70 γρμ γλυκόζη πήρα εγώ.

Τελικά μίλησα με τον γιατρό τηλεφωνικά, γιατί με άγχωσε λίγο η αδελφή μου, και μου είπε ότι δεν ανησυχεί γιατί το όριο είναι το 180. Θα τις δει φυσικά κι από κοντά, αλλά με ηρέμησε τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Heidelberg είπε:

Μπράβο, βρε συ! Πολύ καλά! 70 γρμ γλυκόζη πήρα εγώ.

Τελικά μίλησα με τον γιατρό τηλεφωνικά, γιατί με άγχωσε λίγο η αδελφή μου, και μου είπε ότι δεν ανησυχεί γιατί το όριο είναι το 180. Θα τις δει φυσικά κι από κοντά, αλλά με ηρέμησε τουλάχιστον!

Κ μένα 180 λέει μάξιμουμ γι'αυτό στο είπα κ εγώ. :)


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, vaclia είπε:

Mia xara Elenitsa. Eidika tis meres pou exei drosia!!! Edw zestane pali!!!! Na ksereis oti twra ta vazoume ta kila trwme de trwme einai to varos tou mwrou kai i katakratisi. Irthe h panta me ta maksilarakia. Skeftomai k gw na paraggeilw apo kei.Pes m odeis kai meneis euxaristimeni!!!

ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΗΡΘΕ......ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ......ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.......

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Alex_mfpm είπε:

Καλησπέρα διάβασα για το σύμπτωμα σου και επειδή το είχα και εγω και στο τέταρτο μου παιδάκι και τώρα σε αυτή την εγκυμοσυνη βασικά διαπιστώθηκε ότι η εγκυμοσυνη μου προκάλεσε αλλεργικό άσθμα ....πήγα σε ειδικό πνευμονολόγο μου έδωσε ότι χρειαζόταν και τώρα όλα μια χαρά... σίγουρα κατι πρέπει να κανεις γιατι ειναι σημαντική η  σωστή οξυγόνωση και η δίκη σου και ΚΑΤ επέκταση και του μωρού. Σου εύχομαι σύντομα να βρεις λύση.

Καλό βράδυ σε όλες τις εγκυουλες και σε αυτό το φόρουμ!

Θα το κοιτάξω σύντομα. Μπορεί να έχω το ίδιο πρόβλημα κι εγώ. Ευχαριστώ πολύ, να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...